Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Jajek jem z dziesięć na miesiąc. Mleka nie piję hektolitrami.

Są różne motywacje - niektórzy dążą do całkowitego zakazu zabijania i zlikwidowania rzeźni, inni nawołują do przestrzegania praw zwierząt, jeszcze inni do poszanowania Braci Mniejszych. Niektórzy uważają, że dieta wegetariańska służy im zdrowiu. Kategorii etycznych jest sporo, więc Twoje pytania są nietrafione.

Kozioł - z tymi grupami społecznymi, to rzeczywiście stereotypy są bardzo dobre i zdrowe. Jeśli według Ciebie Homoseksualiści to same pedały, Katolicy to sami fanatycy, a Izraelici to tylko wyznawcy Judaizmu, złodzieje i oszuści, to kończę rozmowę z Tobą. Mam inne doświadczenia z wegetarianami niż Ty. Tak samo znam osoby homoseksualne, które są Chrześcijanami, jak i osoby homoseksualne, które są "wojującymi" Ateistami.

_________________
MODERATOR


N gru 30, 2018 22:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Zbigniew3991 napisał(a):
Jajek jem z dziesięć na miesiąc. Mleka nie piję hektolitrami.

Ser jesz? Masło? Co z rosołem w niedzielę?
Zbigniew3991 napisał(a):
Są różne motywacje - niektórzy dążą do całkowitego zakazu zabijania i zlikwidowania rzeźni, inni nawołują do przestrzegania praw zwierząt
Zwierzęta nie maja praw.
Zbigniew3991 napisał(a):
Kozioł - z tymi grupami społecznymi, to rzeczywiście stereotypy są bardzo dobre i zdrowe. Jeśli według Ciebie Homoseksualiści to same pedały, Katolicy to sami fanatycy, a Izraelici to tylko wyznawcy Judaizmu, złodzieje i oszuści, to kończę rozmowę z Tobą. Mam inne doświadczenia z wegetarianami niż Ty. Tak samo znam osoby homoseksualne, które są Chrześcijanami, jak i osoby homoseksualne, które są "wojującymi" Ateistami.
Prymitywny wybieg. Przypisać komus z sufitu jakies cechy i na tej podstawie się obrazic.

Wegetarianizm to nie sposób odżywiania się, to jest dzis idea, ruch etyczny stawiający na równo gatunek ludzki z innymi, a nawet czasami stawiający gatunek ludzki niżej od innych. Nie jem mięsa zwierząt i odcinam się rękoma i nogami od określenia mnie wegetarianinem. A jeżeli ktoś pyta, "czy powinniśmy przejść na wegetarianizm" to odpowiadam: niech ciebie Bóg broni! Jak nie jesz mięsa bo nie chcesz, nie lubisz, źle trawisz, czy masz taka fanaberią to twoja sprawa ale jezeli ktos z twojego otoczenia mówi o sobie dumnie "jestem wegetarianinem", to zachowaj daleko idąca ostrożność.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 30, 2018 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
nie spotkałem jeszcze zwierzęcia które by przestrzegało tzw. praw zwierząt... np takie koty mordują ptaki czy wiewiórki i gwiżdżą na ich prawa..... podobnie jest też z karpiami którym obojętny jest los ich potomstwa, nie reagują kiedy z każdego tarła ostatecznie przeżywa tylko 3% potomstwa a 97% ginie....
albo takie psy...każdy wie jak pies traktuje sukę...od tyłu hyc i jazda...a nie kwiaty i randki


Pn gru 31, 2018 8:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Kozioł napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Jajek jem z dziesięć na miesiąc. Mleka nie piję hektolitrami.

Ser jesz? Masło? Co z rosołem w niedzielę?
Zbigniew3991 napisał(a):
Są różne motywacje - niektórzy dążą do całkowitego zakazu zabijania i zlikwidowania rzeźni, inni nawołują do przestrzegania praw zwierząt
Zwierzęta nie maja praw.
Zbigniew3991 napisał(a):
Kozioł - z tymi grupami społecznymi, to rzeczywiście stereotypy są bardzo dobre i zdrowe. Jeśli według Ciebie Homoseksualiści to same pedały, Katolicy to sami fanatycy, a Izraelici to tylko wyznawcy Judaizmu, złodzieje i oszuści, to kończę rozmowę z Tobą. Mam inne doświadczenia z wegetarianami niż Ty. Tak samo znam osoby homoseksualne, które są Chrześcijanami, jak i osoby homoseksualne, które są "wojującymi" Ateistami.
Prymitywny wybieg. Przypisać komus z sufitu jakies cechy i na tej podstawie się obrazic.

Wegetarianizm to nie sposób odżywiania się, to jest dzis idea, ruch etyczny stawiający na równo gatunek ludzki z innymi, a nawet czasami stawiający gatunek ludzki niżej od innych. Nie jem mięsa zwierząt i odcinam się rękoma i nogami od określenia mnie wegetarianinem. A jeżeli ktoś pyta, "czy powinniśmy przejść na wegetarianizm" to odpowiadam: niech ciebie Bóg broni! Jak nie jesz mięsa bo nie chcesz, nie lubisz, źle trawisz, czy masz taka fanaberią to twoja sprawa ale jezeli ktos z twojego otoczenia mówi o sobie dumnie "jestem wegetarianinem", to zachowaj daleko idąca ostrożność.


Nie ma jednego ruchu etycznego, jakim jest wegetarianizm, tak jak nie ma jednego ruchu w Kościele Katolickim, wśród środowiska osób LGBT i wśród innych grup społecznych.

Mój drogi - to, co jem, to moja sprawa. Rosołu nie jem, masło owszem, jak sobie zrobię. A mleko mam od krowy, którą nakarmiłem ja lub moi rodzice. To kompromis pomiędzy: nie jeść w ogóle nic, a jeść wszystko.

Założenie istnienia praw zwierząt nie przekreśla praw ludzi. Prawa człowieka są czymś innym od praw zwierząt. Różnimy się od zwierząt, więc jest jasne to, że nie jesteśmy równi. Nie mniej nie powinniśmy odbierać prawa, ładu i porządku, jaki panuje w świecie. A raczej powinie panować. Możemy to robić, ale to nie jest to zawsze dobre. Stąd prawo polskie zakazuje znęcania się nad zwierzętami, pozostawiania zwierząt domowych bez opieki. Polskie prawo zakazuje zabijania zwierząt w taki sposób, żeby przedłużać jego cierpienie. Stąd należy mówić o prawach zwierząt. Jeśli ktoś łamie te prawo i katuje świnię przy jej zabijaniu, naraża się na konsekwencje prawne.

_________________
MODERATOR


Pn gru 31, 2018 8:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
R27 napisał(a):
nie spotkałem jeszcze zwierzęcia które by przestrzegało tzw. praw zwierząt... np takie koty mordują ptaki czy wiewiórki i gwiżdżą na ich prawa..... podobnie jest też z karpiami którym obojętny jest los ich potomstwa, nie reagują kiedy z każdego tarła ostatecznie przeżywa tylko 3% potomstwa a 97% ginie....
albo takie psy...każdy wie jak pies traktuje sukę...od tyłu hyc i jazda...a nie kwiaty i randki


Masz rację - różnimy się od zwierząt i jesteśmy cywilizowani i rozumni, więc... bierzmy przykład ze zwierząt i zachowujmy się jak one?

Albo mamy rozum, którym różnimy się od zwierząt, i zachowujemy jakieś zasady moralne, albo zachowujemy się jak zwierzęta, które nie spisują prawa.

Znasz zwierzęta, które zabijają się dla przyjemności? Zwierzęta zazwyczaj nie zabijają siebie nawzajem wtedy, kiedy nie ma takiej potrzeby. Człowiek toczy wojny takie, jak w ubiegłym stuleciu. Jeśli takie zachowanie ma być wyznacznikiem tworzenia zasad etycznych i moralnych, nie widzę dobrze przyszłości.

_________________
MODERATOR


Pn gru 31, 2018 8:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
prawa może mieć grupa która ma zdolność pojmowania obowiązków moralnych obejmujących wszystkich w tym ich samych.... zwierzęta jak słusznie Zbigniewie zauważyłeś powyżej takiej zdolności nie mają.... posiadanie praw nakłada posiadanie obowiązków.... zwierzęta nie mają moralności....nie mają obowiązków....więc nie mogą mieć praw...


ps. zdaje się że większość domowych kotów zabija pomimo że nie potrzebuje w taki sposób zdobywać pokarm


Pn gru 31, 2018 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
R27 napisał(a):
ps. zdaje się że większość domowych kotów zabija pomimo że nie potrzebuje w taki sposób zdobywać pokarm

Tak, koty domowe często zabijają dla zabawy.

@Zbigniew3991
Pewnie nic nie słyszałeś o zamachach na rzeźników i podpaleniach we Francji i Hiszpanii. nie słyszałeś pewnie takze o groźbach zamordowania dzieci angielskich farmerów (hodowla ekologiczna!). O organizacji terrorystycznej Animal Liberation Front tez pewnie nie słyszałes. Ma w Polsce ponoc pokojowy odpowiednik Front wyzwolenia Zwierzat ale rozpadł się, bo pokojowe nastawienie jakoś wszystkim nie odpowiadało.
Ekoterroryzm to 30% wszystkich zagrożeń terrorystycznych w USA.

Czy nazwano ciebie mordercą, bo masz skórzane buty? A moze zaczepiono twoje dzieci w markecie i powiedziano im, ze rodzice to mordercy (kurczak w koszyku)? (moje osobiste doświadczenia)

W sprzedaży są wegańskie karmy dla psów i kotów. Wegetarianie wmuszają je swoim pupilom nie przyjmując do wiadomości, ze te są mięsożerne i tym sposobem powoli je zabijają.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 31, 2018 9:57
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
O tak... wszyscy wegetarianie to agresorzy, tak jak Katolicy to homofoby i fanatycy? To bezpodstawne uogólnianie.

R27 - w takim razie słuszna jest ustawa, pozwalająca na aborcję dzieci, u których wykryto wystąpienie upośledzenia mózgu. Osoby chore psychicznie także można traktować jak zwierzęta - nie znają używania rozumu i nie używają zasad moralnych.

Co do zwierząt - możemy je torturować, bo nie znają moralności? To jest dla Ciebie wystarczający argument?

_________________
MODERATOR


Pn gru 31, 2018 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
nie zrozumiałeś... prawa i obowiązki dotyczą zawsze całej grupy a nie poszczególnych przypadków... stąd też chroni się cały gatunek ludzki i dlatego aborcjoniści odmawiają uznawania płodów za członków gatunku...np art 1 deklaracji praw człowieka mówi

"Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa."

mamy więc... grupę czyli ludzi... której jest przypisana godność i która to grupa ma obowiązek postępować odpowiednio wobec innych przedstawicieli grupy



co do torturowania zwierząt to ja jestem zdania że z uwagi na szkody moralne które takie czyny mogą wywoływać u sprawcy oraz ze względu na wywoływanie zgorszenia można takie zachowania karać adekwatnie czyli np jakimiś mandatami czy grzywną, nigdy bezwzględnym więzieniem bo wtedy dochodzi do sytuacji że męczony jest człowiek (poprzez izolację)

możemy więc karać ze względu na ochronę naszego gatunku... upodmiotowienie zaś zwierząt i nadawanie im praw nie ma z punktu widzenia logiki prawniczej jakiegokolwiek sensu ze wzgledu na to o czym już pisałem wcześniej


Pn gru 31, 2018 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
ktoś kto ma prawa musi posiadać zdolność pojmowania obowiązków moralnych obejmujących wszystkich członków grupy czyli musi być w stanie rozeznawać pojawiające się konflikty pomiędzy własnym interesem a interesem innych....zwierzęta nie są w stanie być podmiotem takich obowiązków


Pn gru 31, 2018 12:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
"Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem" - nie wszyscy ludzie są obdarzeni rozumem i sumieniem. Tych należałoby wykluczać.

System resocjalizacji, który polega na izolacji, jest bardzo złym systemem. O wiele bardziej wartościowe metody to prace społeczne.

Dobro zwierzęcia zostało zniszczone, poprzez zadawanie mu zbędnego bólu. Zgorszenie jest inną sprawą.

Człowiek jest w "pojawiające się konflikty pomiędzy własnym interesem a interesem innych", czyli ma obowiązki moralne. To wystarczy, żeby nadać prawa zwierzętom. Jeśli wykorzystujemy zwierzęta, to "nadajemy" im obowiązki. Konie pracują w polu, krowy dają mleko, pszczoły miód. To są pewne "obowiązki", z których człowiek czerpie korzyści. Z tego wynika również obowiązek moralny człowieka, który polega na tym, żeby nie zadawać zbędnych cierpień. Jeśli się wykorzystuje, to nie ponad miarę. Cierpienia zbędne to takie, które nie przynoszą korzyści ani człowiekowi, ani zwierzęciu, ani środowisku.

_________________
MODERATOR


Pn gru 31, 2018 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
czytaj uważnie...napisałem dwa razy dość zrozumiale że prawa nadaje się grupie a nie poszczególnym jej przedstawicielom stąd też te prawa obejmują wszystkich ludzi...

co do pracy konia to mylisz obowiązki moralne z przymuszaniem zwierzęcia do pewnego zachowania....obowiązki moralne to zdolność do samoograniczających sądów moralnych... ty musisz mieć świadomość że nie pmożesz robić komuś krzywdy.... podejmujesz decyzje moralne....zwierzęta nie mają takich zdolności bo nie posiadają moralności...nie są dobre ani złe.... nie wiedzą co to jest dobro ani też nie wiedzą co to zło.... stąd też tej grupie w sensie prawnym nie da się nadać jakichkolwiek praw i obowiązków


Pn gru 31, 2018 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
Prawo może obejmować wszystko. W Twoim rozumowaniu praw należy pozbawić grupę, jaką są dzieci - nie używają rozumu i nie rozeznają odpowiednio moralnie.

Regulaminy, które obowiązują w pewnych miejscach, są prawem. Stąd prawa pewnych miejsc, na przykład kościołów lub innych miejsc kultu. Prawa obejmują także drzewa, które są zabytkami, lasy, które są rezerwatami. Na tych terenach funkcjonują inne prawa. Co do zwierząt - prawo karne, czyli Kodeks Prawa Karnego zabrania pewnych rzeczy w stosunku do zwierząt. Inne ustawy nakazują pewne rzeczy w stosunku do zwierząt. Ustawa o zawodzie lekarza weterynarza a także Kodeks Etyczny Lekarza Weterynarza mówią o prawach zwierząt. Jeśli chcesz, mogę Ci zacytować fragmenty tych dokumentów prawnych, które są dostępne na stronach Sejmu, Dziennika Ustaw oraz Izb Lekarskich. Jeśli w oficjalnych dokumentacji funkcjonuje termin: Prawa Zwierząt, jeśli prawodawca przewiduje konsekwencje za złamanie pewnych przepisów, jeśli etycy i filozofowie oraz lekarze określili w Kodeksach pewne zasady, które nazwane zostały wprost: "Prawami Zwierząt", to znaczy, że coś takiego funkcjonuje.

Równie dobrze możesz zaprzeczyć istnieniu prawa naturalnego, bo... czy natura ma jakieś obowiązki?

_________________
MODERATOR


Pn gru 31, 2018 14:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
nadal nie rozumiesz że dzieci to część grupy która ma prawa i obowiązki. ... co do tego kodeksu to równie dobrze leśnicy mogą w swoim kodeksie używać sformułowania typu prawa drzew a mechanicy samochodowi prawa pojazdów mechanicznych.

..sorry ale mi się już po raz 10ty nie chce tłumaczyć cxym np się różni prawo ochrony przyrody od praw drzew ..


Pn gru 31, 2018 15:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Czy powinniśmy przejść na wegetarianizm?
na jaki katalog praw zwierząt powołują się weterynarze? jest w nim prawo do życia? czy taki sam katalog jest dla psów i taki sam dla prosiaków?


Pn gru 31, 2018 15:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL