Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Znak z Nieba. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Znak z Nieba.
Kiedy czytamy Ewangelię to spotykamy się z wielkimi cudami jakich dokonywał Pan Jezus. Czynił je nie tylko dlatego, iż pragnął nimi potwierdzić Swoje posłannictwo od Boga Ojca, lecz również ze współczucia dla cierpiących ludzi. Żydzi jednak ciągle domagali się od Niego jakiegoś znaku z Nieba. Zastanawia mnie jaki miał to być znak? Czy przypadkiem nie czekają oni na niego jeszcze dzisiaj?


N gru 09, 2018 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Znak z Nieba.
Zapewne jakiś wymowny, a niemożliwy do określenia, znak potwierdzający boskość Jezusa i namacalnie pokazujący, że jest Synem Boga, może np. publiczna lewitacja w obłoku ognia, połączona z głosem z nieba od samego Boga, który potwierdza Boskie Synostwo Jezusa i nakazuje wszystkim zebranym czcić Go jak samego Boga.
Ci ludzie byli szaleni skoro potrafili grupowo skazać i zabić niewinnego człowieka dlatego, że mieszał im szyki i zabierał wiernych. Trudno spodziewać się, że jakikolwiek znak, który byłby im dany, cokolwiek w ich postępowaniu by zmienił. Pismo miało się wypełnić.
A ponieważ zabili już Człowieka, od którego domagali się znaku z Nieba, to już na żaden znak nie czekają.
Osobiście bardzo współczuję Żydom, od dwu tysiącleci trwają w swoim błędzie i nadal modlą się do Boga naiwnie myśląc, że to co się wtedy stało ich nie dotyczy. W tym kontekście współczesny dialog katolików z Żydami też ciężko mi zrozumieć, chyba jedynie jako relacje dyplomatyczne między państwami.


Cz sty 10, 2019 12:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Znak z Nieba.
To mało znaków Jezus Chrystus uczynił ? A cała masa cudów, które dokonał to nie są znaki? Nawet taki jeden cud jak uleczenie niewidomego, że ten odzyskał wzrok to już świadczy o tym, że był kimś niezwykłym superistotą. W ówczesnych czasach wiadomości rozchodziły się wolniej dużo, bo nie było internetu i telewizji ale i tak się jakoś rozchodziły dlatego cuda były potwierdzeniem boskości Jezusa.


Cz sty 10, 2019 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Znak z Nieba.
Wyobraź sobie, że dziś nie ma Internetu i tv i gazet i pojawia się nagle w Twoim mieście człowiek, który zaczyna mówić o Bogu i że jest Jego synem i nawołuje Cię do nawrócenia, bo jesteś grzesznikiem (mimo że Twoim zdaniem wypełniasz przykazania z Pisma). Widzisz, że dokonuje cuda na Twoich oczach, przywraca wzrok niewidomym, opętani odzyskują zmysły, chromi chodzą. Kręci się dookoła Niego kilku uczniów. Jednocześnie Jego mowa nie jest jasna tak jakby tego oczekiwano, nie do końca przyswajalna dla przeciętnego człowieka, mówi o Twojej wierze ale inaczej, wytyka Ci Twoje nieprawości. Jednocześnie też świat wokół idzie swoim rytmem, praca, dom, rodzina, trud, przyjemności.
Jak reagujesz?
Zostawiasz wszystko i idziesz za nim?
A może powątpiewasz?
Myślisz samodzielnie czy zdajesz się na światłą ocenę swoich kapłanów, którzy są przeciwni temu Człowiekowi, a którzy dla Ciebie byli całe życie autorytetami?

Nie takie to proste...


Cz sty 10, 2019 12:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Znak z Nieba.
Wystarczy, że wykonał by przy mnie chociażby jeden obojętnie jaki cud np uzdrowienie niewidomego i poszedłbym z nim w ciemno. Bo zwykli ludzie takich rzeczy nie potrafią i nie robią.


Cz sty 10, 2019 14:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Znak z Nieba.
Bzura. Stwierdziłbyś, że to magia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 10, 2019 15:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Znak z Nieba.
A skąd Ty wiesz co ja bym stwierdził? Chyba ja lepiej wiem co mógłbym w takim wypadku stwierdzić, bo siebie dobrze znam lepiej niż ktoś inny.
Cuda a magia mają ze sobą wiele wspólnego, i jedno i drugie wychodzą poza poznanie rozumowe, empiryczne. Tak poza tym, to Jezus jeszcze sam zmartwychwstał po śmierci cielesnej na krzyżu, objawił się apostołom, na świętych obrazach widać, że miał serce promieniujące miłością czego również jak w przypadku cudów nikt nie miał. Jeszcze jest aureola którą również Jezus miał co również go wyróżniało.


Pt sty 11, 2019 0:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Znak z Nieba.
Kapral135 napisał(a):
A skąd Ty wiesz co ja bym stwierdził? Chyba ja lepiej wiem co mógłbym w takim wypadku stwierdzić, bo siebie dobrze znam lepiej niż ktoś inny.
Cuda a magia mają ze sobą wiele wspólnego, i jedno i drugie wychodzą poza poznanie rozumowe, empiryczne. Tak poza tym, to Jezus jeszcze sam zmartwychwstał po śmierci cielesnej na krzyżu, objawił się apostołom, na świętych obrazach widać, że miał serce promieniujące miłością czego również jak w przypadku cudów nikt nie miał. Jeszcze jest aureola którą również Jezus miał co również go wyróżniało.



Bo to jeden magik potrafi chodzić po wodzie?
No i nie powiesz mi że chodzenie po wodzie jakiegoś iluzjonisty, jest czymś czego nie da się rozumem ogarnąć?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 11, 2019 14:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Znak z Nieba.
No dobra czyli według was Jezus Chrystus nie posiadał żadnych cech, które w jakikolwiek sposób różniły by go od zwykłego człowieka, ani też nie dokonał niczego spektakularnego? To czemu w takim razie wiara w niego przetrwała do dziś i całe Chrześcijaństwo na niej się opiera na wierze w Jezusa? Gdyby Jezus był zwykłym człowiekiem i nie zrobiłby niczego nadzwyczajnego to na pewno dzisiaj nawet nie wiedzielibyśmy kim on był a przecież w Piśmie Świętym jest on wymieniany setki tysiące razy.
Moje zdanie jest krótkie i nie zgadzam się z wami totalnie, Jezus czynił znaki, robił cuda, miał pewne cechy, które różniły go od zwykłego człowieka i dlatego dzisiaj w roku 2019 nadal miliony albo miliardy ludzi w niego wierzy i wie kim był. Jego nauki przetrwały próbę czasu i jeszcze długo nie znikną albo nawet nigdy.


Pt sty 11, 2019 14:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Znak z Nieba.
Kapral135 napisał(a):
No dobra czyli według was Jezus Chrystus nie posiadał żadnych cech, które w jakikolwiek sposób różniły by go od zwykłego człowieka, ani też nie dokonał niczego spektakularnego?

Bzdurny wniosek. To oznacza, że nie uwierzyłbyś takiemu znakowi lub jeśli uwierzyłbyś, to niekoniecznie Jezusowi, niekoniecznie byłby to Jezus. Zwyczajnie ktoś by Ciebie zrozbił w konia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 11, 2019 15:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Znak z Nieba.
Pan Jezus różnił się od Żydów wysokim wzrostem. Nie posiadał również semickich rysów. Jego twarz była słowiańska, a nie żydowska.


Pt sty 11, 2019 18:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Znak z Nieba.
HenrykK napisał(a):
Pan Jezus różnił się od Żydów wysokim wzrostem. Nie posiadał również semickich rysów. Jego twarz była słowiańska, a nie żydowska.

A skąd te informacje?
A apostołowie mieli niebieską skórę i nosili białe czapeczki? :lol: (wybacz, taka głupawka mnie starego wzięła)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sty 11, 2019 18:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Znak z Nieba.
Nigdy nie widziałem obrazu, na którym Pan Jezus byłby podobny do Żyda. Ostatni, malowany według wizji siostry Faustyny, także nie pokazuje Semity. Nie jest to chyba kolejny przypadek.


Pt sty 11, 2019 18:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Znak z Nieba.
Aha, czyli po prostu sobie fantazjujesz?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt sty 11, 2019 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Znak z Nieba.
HenrykK napisał(a):
Nigdy nie widziałem obrazu, na którym Pan Jezus byłby podobny do Żyda. Ostatni, malowany według wizji siostry Faustyny, także nie pokazuje Semity. Nie jest to chyba kolejny przypadek.




Nie wiadomo jakiego Jezus był koloru skóry, a tym bardziej nikt nie wie czy był wysoki.
A to że ktoś sobie coś namalował, nie jest na nic dowodem, w końcu jest wiele obrazów przedstawiających Zeusa, co nie oznacza że są prawdziwe?


Kapral135 napisał(a):
To czemu w takim razie wiara w niego przetrwała do dziś i całe Chrześcijaństwo na niej się opiera na wierze w Jezusa?



Ludzie potrzebują w coś wierzyć, więc jakieś religie musiały do dzisiaj przetrwać.


Kapral135 napisał(a):
Gdyby Jezus był zwykłym człowiekiem i nie zrobiłby niczego nadzwyczajnego to na pewno dzisiaj nawet nie wiedzielibyśmy kim on był a przecież w Piśmie Świętym jest on wymieniany setki tysiące razy.




Zeus raczej nigdy nie istniał :mrgreen: a przecież ludzie wiedzą że Zeus jest Bogiem z jakiejś tam mitologii.


Kapral135 napisał(a):
Moje zdanie jest krótkie i nie zgadzam się z wami totalnie, Jezus czynił znaki, robił cuda, miał pewne cechy, które różniły go od zwykłego człowieka i dlatego dzisiaj w roku 2019 nadal miliony albo miliardy ludzi w niego wierzy i wie kim był. Jego nauki przetrwały próbę czasu i jeszcze długo nie znikną albo nawet nigdy.



Wiele religii przetrwało próbę czasu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 11, 2019 19:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL