Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 3:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Niebo 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niebo
Radnar napisał(a):
Bardziej chodzi o to czy będę mógł robić rzeczy, które były moim celem i sensem życia.



Islam ma materialną wizje Nieba, w której jest możliwość robienia tego o czym tutaj opowiadasz, więc w tym kierunku można podążać.


Małgosiaa napisał(a):
Ten obraz Nieba i Piekła to rodzaj metafory, bo chodzi o miłość, no, ale nie każdy jest do niej zdolny. Dlatego ma wybór i może nie wybierać Nieba.



Miłość do samego siebie, jest czymś czego mi nigdy nie brakowało, w końcu indywidualizm ma taką nature, skierowaną w strone samego siebie.
Co prawda bym nie powiedział że sam siebie kocham, bardziej pasuje tutaj słowo tolerancja, no ale nie wymagajmy jakiejś wielkiej miłości, tutaj to w czym funkcjonuje wystarcza mi w zupełności. I jak już jesteśmy przy tej twojej metaforze, to sam bym się tą łyżką nakarmił, nie widze powodu żeby nakłaniać mnie, do karmienia innych ludzi.

No i widze brak konsekwencji ze strony Boga, bo za życia doczesnego, to człowiek może żyć sam, to nie jest zabronione, tutaj nie ma sytuacji mówiącej o tym, że katolik musi żyć w małżeństwie, czy w jakimkolwiek innym związku, więc nie bardzo rozumiem, dlaczego tam w tym Niebie jest konieczne, posiadanie kogoś kto ciebie nakarmi, jak również posiadanie kogoś kogo będziesz karmił. A za życia doczesnego jest inaczej, i możesz nakarmić się samemu.

Swoją drogą bardzo fajna metafora z tym karmieniem :mrgreen: rzeczowe zrozumiałe i konkretnie, można się do tego odnieść, i porównać do tego co mamy w życiu doczesnym, aż mi się wyjątkowo spodobało.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 06, 2019 0:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL