Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Niebo 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn gru 11, 2017 19:55
Posty: 69
Post Niebo
Witam,
na czym polega kontemplacja - wyjaśniając najprościej? czy w niebie będzie ona polegać na stagnacji czy będzie się wiązała z aktywnością? czy będziemy tylko czerpać radość z miłości Boga i skupieniu na tajemnicach Bożych, czy będziemy mogli również sie Nim cieszyć podczas wykonywania wszelakich czynności?


Wt gru 25, 2018 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Niebo
W Niebie można pracować na tzw niniwie Bożej, cierpienia tam nie ma na żadnej płaszczyźnie więc praca taka jest samą przyjemnością.


Śr gru 26, 2018 0:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Niebo
Kapral135 napisał(a):
W Niebie można pracować na tzw niniwie Bożej, cierpienia tam nie ma na żadnej płaszczyźnie więc praca taka jest samą przyjemnością.


Masz jakieś dowody na to twierdzenie ?

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


Śr gru 26, 2018 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Niebo
Nie mam.


Śr gru 26, 2018 22:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Niebo
W Niebie dusze obecnie tam przebywające posiadają jakieś stałe i obowiązujące ich zajęcie. Są to modlitwy za ludzi przebywających na ziemi i cierpiące w Czyśćcu. Po zakończeniu tego świata i zamknięciu Czyśćca ubędzie im nieco obowiązków.
W działaniu w Niebie istnieje jeszcze jeden problem fizyczny. W miejscu tym nie istnieje czas, dlatego wszystkie czynności przebiegają z nieskończoną prędkością. Podjęcie jakiegokolwiek działania jest jednoznaczne z jego spełnieniem się, czyli wszystko dzieje się jednocześnie. Jak to sobie wyobrazić?


Cz gru 27, 2018 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1478
Post Re: Niebo
HenrykK napisał(a):
W Niebie dusze obecnie tam przebywające posiadają jakieś stałe i obowiązujące ich zajęcie. Są to modlitwy za ludzi przebywających na ziemi i cierpiące w Czyśćcu. Po zakończeniu tego świata i zamknięciu Czyśćca ubędzie im nieco obowiązków.
W działaniu w Niebie istnieje jeszcze jeden problem fizyczny. W miejscu tym nie istnieje czas, dlatego wszystkie czynności przebiegają z nieskończoną prędkością. Podjęcie jakiegokolwiek działania jest jednoznaczne z jego spełnieniem się, czyli wszystko dzieje się jednocześnie. Jak to sobie wyobrazić?

A to tak sobie wymyśliłeś, otrzymałeś w formie wizji... , może podasz jakieś namiary, linki, źródełka? Jak do tej pory nie spotkałem się z takim opisem (co nie oznacza, że go nie ma).


Cz gru 27, 2018 14:48
Zobacz profil
Post Re: Niebo
nikt nie wie jak tam jest można czytać żywoty świętych pewne jest że to jest inny wymiar życia


Cz gru 27, 2018 17:20
Post Re: Niebo
przeżyłem kiedyś w dzieciństwie śmierć kliniczną i wiem że człowiek nie umiera że po śmierci jest inne życie
jestem wierzący praktykujący ale czasem męczą mnie demony z którymi często przegrywam


Cz gru 27, 2018 17:24
Post Re: Niebo
to naprawdę fantastyka co piszecie tylko po co ma tam być wszystko przyspieszone jak jest wieczność po co się spieszyć jak jest dużo czasu


Cz gru 27, 2018 17:27

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Niebo
Nikt nie słyszał, aby w Niebie ktoś się starzał. Tam gdzie istnieje czas wszystko podlega jego działaniu. Tutaj na ziemi ciągle musimy na coś czekać, nawet na śmierć. Jak nie ma czasu to nasz stan fizyczny i duchowy nie będzie ulegał zmianie i nie grozi nam upadek podobny do tego, którego doświadczył Adam. Teologia uczy, iż do zbawienia potrzebna jest łaska i konieczny jest czas, chociażby najkrótszy.
A tak na marginesie, co oznacza napis (konto usunięte)?


Cz gru 27, 2018 20:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 25, 2016 21:29
Posty: 58
Post Re: Niebo
A dla mnie kontemplacja = poznawanie. Coś jak np. gdy zauważasz coś fascynującego - nowy super samochód czy obrazy z innych planet... coś co cię bardzo ciekawi. Ten moment gdy chłoniesz to co widzisz, chcesz dotknąć, poczuć.. Oczywiście w stosunku do Boga będzie to o wiele bardziej intensywne. A że Bóg jest Nieskończony to i poznawanie Jego będzie bez końca, bo zawsze będzie cały wszechświat do poznania. Ciężko to sobie wyobrazić. Aż się w głowie kręci:-)

Tak sobie to imaginuję.

_________________
Gdybym miał wiarę jak ziarnko gorczycy, góry przenosiłbym.


Cz gru 27, 2018 23:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1478
Post Re: Niebo
HenrykK napisał(a):
Nikt nie słyszał, aby w Niebie ktoś się starzał.[...]


Nieprawda, ja słyszałem, a nawet widziałem w Kościołach wizerunki Boga. Na nich jest on starcem z brodą.


Pt gru 28, 2018 8:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niebo
Anonim (konto usunięte) napisał(a):
przeżyłem kiedyś w dzieciństwie śmierć kliniczną i wiem że człowiek nie umiera że po śmierci jest inne życie
jestem wierzący praktykujący ale czasem męczą mnie demony z którymi często przegrywam




Nie wydaje mi sie żeby jakieś wizje wytworzone przez ludzki mózg, były jakimś dowodem, w końcu każdy ma czasami jakieś sny.


ateist napisał(a):
A dla mnie kontemplacja = poznawanie. Coś jak np. gdy zauważasz coś fascynującego - nowy super samochód czy obrazy z innych planet... coś co cię bardzo ciekawi. Ten moment gdy chłoniesz to co widzisz, chcesz dotknąć, poczuć.. Oczywiście w stosunku do Boga będzie to o wiele bardziej intensywne. A że Bóg jest Nieskończony to i poznawanie Jego będzie bez końca, bo zawsze będzie cały wszechświat do poznania. Ciężko to sobie wyobrazić. Aż się w głowie kręci:-)



Czyli wiecznie trwające studia!

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 28, 2018 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 25, 2016 21:29
Posty: 58
Post Re: Niebo
No.. w zasadzie tak.. takie studiowanie Boga:-)

_________________
Gdybym miał wiarę jak ziarnko gorczycy, góry przenosiłbym.


So gru 29, 2018 0:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niebo
ateist napisał(a):
No.. w zasadzie tak.. takie studiowanie Boga:-)



Takie coś ci odpowiada?
Chciałbyś przez wieczność chodzić na studia?
Kiedyś byłem pół roku na studiach, i jakoś nie specjalnie mi się tam spodobało, za dużo trzeba było się na pamięć uczyć, bardzo wysoki poziom tam był, więc zwyczajnie rezygnuje z tych całych studiów.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 29, 2018 17:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL