Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
 Nagonka na Jana Pawła II 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 24, 2023 16:31
Posty: 57
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Też mi się nie podoba nagonka na Jp2 . " O zmarłych dobrze lub wcale ,gdyż nie mogą się bronić " No chyba za wyjątkiem Stalina I Hitlera..😉


Pn maja 01, 2023 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 22, 2011 20:08
Posty: 96
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
To jest powiedzenie, ktore raczej dotyczy Pani Halinki z pierwszego pietra i tego jak to nigdy drzwi nie przytrzymala, a nie tak istotnych spraw, jak posada namiestnika Chrystusowego na ziemi, ktory ma prowadzic lud Bozy. Idac ta logika, to nie mielibysmy zadnych zmarlych papiezy uznanych za heretykow przez nastepcow, no bo "o zmarlych zle sie nie powinno wypowiadac".

My tu nie debatujemy o tym jaka zupe jutro ugotowac tylko o los milionow dusz. To sa bardzo powazne sprawy.

Ja juz od prawie 20 lat mialem negatywne zdanie co do pontyfikatu Jana Pawla II, jak sie dowiedzialem paru rzeczy. Wtedy malo kto w ogole sie tym interesowal, bo kult Jana Pawla II nadal mocno stal. Z przykroscia to mowie, ale nie mozna zaklamywac prawdy. Jak ktos chce zyc w przekonaniu, ze Jan Pawel II nie mial pojecia o tym co sie dzieje na parafiach, to powodzenia zycze i prosze sie zaznajomic z relacja naszego Papieza z tym demonem Marcial Maciel Degollado. Jak pomysle, ze Jan Pawel II przytulal dzieci, a jednoczesnie wiemy co sie dzialo z tysiacami dzieci na swiecie kazdego dnia, to sie niedobrze robi.

Ale nawet tego by nie musialo byc. Wystarczy przypomniec o tych balwochwalczych seansach w Asyzu, ktore byly wykreowane przez Jana Pawla II.

Niestety fakty sa takie, ze dzis KK jest w niesamowitym kryzysie i JPII znacznie przylozyl do tego reke. KK powoli przestaje miec jakikolwiek autorytet gdziekolwiek.


So cze 17, 2023 1:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Cytuj:
O zmarłych dobrze lub wcale
Jest to szlachetna myśl pochodząca od Chilona ze Sparty, która owszem moze mieć zastosowanie w krótkim czasie po śmierci, żeby nie sprawiać przykrości bliskim zmarłej osoby ale w przypadku osób publicznych nie ma nic niestosownego, żeby po jakimś czasie dokonać oceny jej działalności.
Dotyczy to polityków, władców, artystów, papieży itd. więc nie rozumiem dlaczego Jan Pawel II miałby być w tym względzie szczególnie traktowany.
JPII był postacią charyzmatyczną, zrobił wiele dla dialogu ekumenicznego, międzyreligijnego i dla relacji z judaizmem, Kościół za jego pontyfikatu bardziej otworzył sie na świat, przeprowadzono wiele reform.
To co zarzuca się JPII to zaniedbanie reformy Kurii rzymskiej, tuszowane skandale pedofilskie, obyczajowe i finansowe, centralizacja, zaniedbanie kolegialności jeśli chodzi o zarzadzanie Kościołem, kiepska polityka personalna, feudalne struktury, przeakcentowana maryjna duchowość itd.
RobertoG napisał(a):
Wystarczy przypomnieć o tych bałwochwalczych seansach w Asyzu, ktore byly wykreowane przez Jana Pawła II.
Moim zdaniem nie było tam żadnych praktyk bałwochwalczych a jeśli takowe były to proszę to udowodnić.
Można jedynie mówić o źle rozumianej tolerancji i być moze chęci przypodobania się przedstawicielom innych religii lub braku odwagi wyznawania swojej wiary, kiedy zasłaniano krzyże i obrazy aby nie urazić wyznawców innych religii.

_________________
ksiądz


Wt cze 20, 2023 10:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 22, 2011 20:08
Posty: 96
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Czy przedstawiciele innych religii modlili sie do Boga w mysli wiary Katolickiej? Jesli nie, a wiemy ze nie, bo inaczej Ci przywodcy by sie tam nie zjawili, to modlili sie do swoich poganskich bozkow, nie do prawdziwego jedynego Boga.

Ja nie twierdze, ze to Papiez dokonal balwochwalstwa, no bo on sam nie oddawal czci poganskim bozkom. Natomiast zaprosil i zachecal pogan do modlenia sie do ich bozkow.


Cz cze 22, 2023 22:36
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Ale wiesz, ze naprawde jest tylko jeden Bog? I ze nie jest On katolikiem?


Pt cze 23, 2023 6:23

Dołączył(a): N maja 22, 2011 20:08
Posty: 96
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Tak wiem. Jest jeden Bog w 3 osobach, Bog Ojciec, Syn Bozy i Duch Swiety. Nie ma zadnego/zadnych innych bogow, a Kosciol Katolicki z urzedem Papieza (jakikolwiek Papiez by sie w danym momencie znajdowal na tym fotelu, nawet heretyk/antypapiez) jest jedynym prawdziwym Kosciolem zalozonym tu przez samego Boga.

Nikomu z nas to podwazac.


Pn cze 26, 2023 22:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
RobertoG napisał(a):
Ja nie twierdze, ze to Papiez dokonal balwochwalstwa, no bo on sam nie oddawal czci poganskim bozkom.
Zdecyduj sie wreszcie czy dokonał bałwochwalstwa czy nie? Napisales wcześniej:
RobertoG napisał(a):
Wystarczy przypomniec o tych balwochwalczych seansach w Asyzu, ktore byly wykreowane przez Jana Pawla II.
Ktoś cos kreuje czyli tworzy a więc bierze udział.
Idea modlitwy o pokój w Asyżu była taka, ze przedstawiciele religii będą modlić o pokój ale od początku nie było mowy o wspólnym akcie religijnym, jakimś wspólnym nabożeństwie.
RobertoG napisał(a):
Natomiast zaprosil i zachecal pogan do modlenia sie do ich bozkow.
Rozumiem, ze papież powinien ich zachęcać do modlitwy różańcowej albo odprawienia nabożeństwa czerwcowego. Pozwolisz, ze nie będę tego komentował.
Reasumując, pomysł był dobry tylko niestety ktoś przedobrzył i w imię nie wiadomo czego, pozasłaniano obrazy i krzyże.

_________________
ksiądz


Wt cze 27, 2023 21:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 22, 2011 20:08
Posty: 96
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
bramin napisał(a):
Zdecyduj sie wreszcie czy dokonał bałwochwalstwa czy nie? Napisales wcześniej:
RobertoG napisał(a):
Wystarczy przypomniec o tych balwochwalczych seansach w Asyzu, ktore byly wykreowane przez Jana Pawla II.
Ktoś cos kreuje czyli tworzy a więc bierze udział.

Ja nie mam dowodu na to, ze Papiez zapraszal wszystkich mowiac im "modlcie sie do swoich bozkow". Nawet jestem w stanie uwierzyc, ze bardziej prawdopodobne jest to ze powiedzial cos innego, lub nawet nic nie powiedzial. Ale to jest niuans, dla mojej pozycji wiele to nie zmienia. Ja nie jestem tym progresywnym Katolikiem, ktory wierzy ze Papiez nie moze nic zlego powiedziec/zrobic.

W NAJMNIEJSZYM wypadku, byly tam zachowania balwochwalcze.

Natomiast to, ze oni sie modlili do swoich bozkow jest dla mnie jasne jak slonce i tylko ktos o ograniczonej wyobrazni by uwazal inaczej. No bo chyba nie wierzymy, ze przedstawiciel/e judaizmu sie modlili do Boga w Trojcy jedynego?

Cytuj:
Rozumiem, ze papież powinien ich zachęcać do modlitwy różańcowej albo odprawienia nabożeństwa czerwcowego.

Oczywiscie, ze tak! O czym Ty mowisz?!

Papiez jest tu na tej ziemi namiestnikiem kogo? Ciasteczkowego potwora? Czy nie jednym z, jak nie glownym zadaniem Papieza, jest to zeby prowadzic ludzi do jedynego Boga? Jak ich ma prowadzic, jak nawet ich nie zamierza nawracac, ale utwierdzac w ich poganskich wierzeniach!!!


Pn lip 03, 2023 23:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
RobertoG napisał(a):
Ja nie mam dowodu na to, ze Papiez zapraszal wszystkich mowiac im "modlcie sie do swoich bozkow".
Idea tego spotkania była taka aby przedstawiciele różnych religii modlili się posługując się swoimi modlitwami i rytuałami.
RobertoG napisał(a):
Ja nie jestem tym progresywnym Katolikiem, ktory wierzy ze Papiez nie moze nic zlego powiedziec/zrobic.
Progresywni katolicy również krytykują niektóre zachowania papieża.
RobertoG napisał(a):
Natomiast to, ze oni sie modlili do swoich bozkow jest dla mnie jasne jak slonce i tylko ktos o ograniczonej wyobrazni by uwazal inaczej.
Dla każdego to jest jasne więc nie wyważaj otwartych drzwi.
RobertoG napisał(a):
Cytuj:
bramin: Rozumiem, ze papież powinien ich zachęcać do modlitwy różańcowej albo odprawienia nabożeństwa czerwcowego.
RobertoG: Oczywiscie, ze tak! O czym Ty mowisz?!
Panie kolego, albo Ty żartujesz ale jest to dość kiepski zart albo trollujesz. No chyba ze mówisz poważnie ale wtedy ta dyskusja nie ma sensu. Pogadaj z misjonarzami w Afryce, Azji czy na innych kontynentach to powiedzą co myślą o Tobie i Twojej propozycji.
Na koniec moja mała uwaga moderatorska: nie używaj caps lock bo jest to odczytywane jako krzyk czy wydzieranie się na kogoś, robisz to także w innych postach!

_________________
ksiądz


Śr lip 05, 2023 8:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL