Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 7:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna strona
 Nagonka na Jana Pawła II 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
@Saqura
Strasznie mętna odpowiedź.

Oczekiwania są takie jaką władzę się dało. A papież ma w KK władze praktycznie absolutną.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr sty 29, 2020 10:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Kozioł napisał(a):
@Saqura
Strasznie mętna odpowiedź.


Ty tak uważasz, no cóż masz takie prawo.

Kozioł napisał(a):
Oczekiwania są takie jaką władzę się dało. A papież ma w KK władze praktycznie absolutną.


No widzisz, chyba mnie nie do końca zrozumiałeś. Z Biblii wynika że Piotr miał za zadanie umacniać swych braci w wierze, taka miała być jego droga. W kościele dary Ducha.św są różne i różnie są "członki kościoła" nimi obdarowywane. Władza absolutna to coś jakby wszystkie te dary mieć naraz, dobra jeśli już o niej mowa to jak to z nią w tym KK jest? Powołany przez Franciszka trybunał do osądzania biskupów nadal ponoć istnieje jedynie na papierze, a ofiara nadużyć seksualnych Marie Colins wystąpiła z kościelno-świeckiej komisji ds.pedofilii, gdy stwierdziła, że kurialni dygnitarze torpedują owej komisji prace...No i, gdzie ta władza absolutna papieża?(nie urażając nikogo)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr sty 29, 2020 10:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Saqura napisał(a):
Z Biblii wynika że Piotr miał za zadanie umacniać swych braci w wierze, taka miała być jego droga.
Tak??? :o
Aż się boje zapytać: gdzie te słowa sa spisane? I jaki to ma związek z JP2?
Saqura napisał(a):
Powołany przez Franciszka trybunał do osądzania biskupów nadal ponoć istnieje jedynie na papierze, a ofiara nadużyć seksualnych Marie Colins wystąpiła z kościelno-świeckiej komisji ds.pedofilii, gdy stwierdziła, że kurialni dygnitarze torpedują owej komisji prace...No i, gdzie ta władza absolutna papieża?(nie urażając nikogo)
Nie wszystko idzie po masle ale Franciszek zdecydowane podjał działania. W kontraście JP2 zamiatał pod dywan, a dla "dobra Koscioła" osobiście w uznaniu zasług pobłogosławił swojego przyjaciela pedofila, gdy juz kilka lat miał wiedzę o jego przestępstwach. Dla "dobra Kościoła" nie liczył się z ofiarami tak długo, aż nie mozna było zaprzeczać, że problem istnieje (wtedy były .... słowa).

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr sty 29, 2020 11:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Kozioł napisał(a):
Tak??? :o
Aż się boje zapytać: gdzie te słowa sa spisane? I jaki to ma związek z JP2?


Nie znasz? :o
,Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie, żeby was przesiać jak pszenicę. Ja zaś prosiłam za tobą, aby nie ustała wiara twoja, a ty, gdy się kiedyś nawrócisz, utwierdzaj braci swoich.Łuk.22,31
Jeśli uważają papieża za przejmującego pałeczkę po ap.Piotrze to i taką drogę/funkcję mu się przypisuje. Proste wytłumaczenie? Umacnianie braci i "ochrona" depozytu wiary"Tyś jest Mesjasz, Syn Boga żywego"

Kozioł napisał(a):
Nie wszystko idzie po masle ale Franciszek zdecydowane podjał działania. W kontraście JP2 zamiatał pod dywan, a dla "dobra Koscioła" osobiście w uznaniu zasług pobłogosławił swojego przyjaciela pedofila, gdy juz kilka lat miał wiedzę o jego przestępstwach. Dla "dobra Kościoła" nie liczył się z ofiarami tak długo, aż nie mozna było zaprzeczać, że problem istnieje (wtedy były .... słowa).


Skąd wiesz, masz niepodważalny dowód przeciwko JP2? Nie było, nie ma i nie jesteśmy tam obecni. Temat pedofilii już był poruszany, w którym zasług JP2 nie chciałeś dostrzec, kładąc cień na cały jego pontyfikat. Wykazałam że można się mylić, jak i również czyni to sam Franciszek.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr sty 29, 2020 12:19
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Niestety, ja juz zauwazylam, ze na przywolywanie biblijnych slow/historii, Koziol reaguje najczesciej agresywnie, krzyczac cos o porownywaniu ludzi do Boga. Teraz widze, ze on chyba po prostu Biblii nie zna i stad te nieporozumienia.


Śr sty 29, 2020 12:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Saqura napisał(a):
Nie znasz? :o

Faktycznie. Lecz nigdy nie rozpatrywałem tego w pryzmacie papiesta (bo na jakiej podstawie?) Stąd moje zdumienie.
Saqura napisał(a):
Jeśli uważają papieża za przejmującego pałeczkę po ap.Piotrze to i taką drogę/funkcję mu się przypisuje. Proste wytłumaczenie? Umacnianie braci i "ochrona" depozytu wiary"Tyś jest Mesjasz, Syn Boga żywego"
Tylko to i ... az to? A jakie narzędzia? Tylko pisma i słowa, a powstrzymywanie sie od czynów? Czy ukrywanie przestępców i narażanie następnych dzieci na ich działanie to ochrona depozytu wiary? Jaka to wiara, która pozwala krzywdzić najmniejszych w imie interesów przestępców ukrywających sie za kapłaństwem?

Saqura napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Dla "dobra Kościoła" nie liczył się z ofiarami tak długo, aż nie mozna było zaprzeczać, że problem istnieje (wtedy były .... słowa).
Skąd wiesz, masz niepodważalny dowód przeciwko JP2? Nie było, nie ma i nie jesteśmy tam obecni. Temat pedofilii już był poruszany, w którym zasług JP2 nie chciałeś dostrzec, kładąc cień na cały jego pontyfikat. Wykazałam że można się mylić, jak i również czyni to sam Franciszek.
Mylić sie można. Można tez działać z rozmysłem. I to pokazałem już wyżej. Od początku lat 90tych nie ma już żadnego usprawiedliwienia na bierność JP2. Na trwanie w tej samej zakłamanej polityce przez dekadę.
Nie mam nadziei, że w kraju gdzie jest więcej pomników JP2 niż jadłodajni dla najbiedniejszych dożyje czasu uczciwego rozliczenia jego pontyfikatu. Wiele tematów jest wśród polskich historyków tabu ze względu na zarzut "walki z Kościołem".

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr sty 29, 2020 13:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Kozioł napisał(a):
Faktycznie. Lecz nigdy nie rozpatrywałem tego w pryzmacie papiesta (bo na jakiej podstawie?) Stąd moje zdumienie.


Prawda mało komu wiadomo że papież w KK to następca Piotra, mogłeś przeoczyć.

Kozioł napisał(a):
Czy ukrywanie przestępców i narażanie następnych dzieci na ich działanie to ochrona depozytu wiary? Jaka to wiara, która pozwala krzywdzić najmniejszych w imie interesów przestępców ukrywających sie za kapłaństwem?


Co masz na myśli z tym "ukrywanie"? Innymi słowy zarzucasz JP2 posiadanie wiedzy na temat
powiedzmy np. nadużycia seksualnego danej osoby i nic z tym nie robienia, a jeszcze wręcz błogosławienia temuż człowiekowi?

Kozioł napisał(a):
Nie mam nadziei, że w kraju gdzie jest więcej pomników JP2 niż jadłodajni dla najbiedniejszych dożyje czasu uczciwego rozliczenia jego pontyfikatu. Wiele tematów jest wśród polskich historyków tabu ze względu na zarzut "walki z Kościołem".


Są inni, historycy to nie tylko Polacy. Pisząc o jadłodajniach, zawstydzasz tym każdego wierzącego, a nie jedynie KK, które i tak dużo z tym robi.
Ekumenizm to dialog, a nie gorszenie maluczkich.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr sty 29, 2020 13:42
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Saqura napisał(a):
Believing napisał(a):
Rodzi się refleksja odnoście owoców pontyfikatu JPII i pontyfikatu Franciszka. Bo jak głosi Pismo Św. - "po owocach ich poznacie".


By oceniać ich owoce należałoby wiedzieć czym dla KK jest "Prymat Piotrowy"; znać oczekiwania.

A gdzie widzisz ocenę ich owoców z mojej strony?
To może wyjaśnij mi czym dla KK jest "Prymat Piotrowy zamiast oceniać moją wypowiedź.
A w kwestii oczekiwań o których piszesz, to czyje oczekiwania należy znać? Twoje, papieży, księdza proboszcza, czy wikarego? Możesz doprecyzować?


Śr sty 29, 2020 20:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Believing napisał(a):
To może wyjaśnij mi czym dla KK jest "Prymat Piotrowy zamiast oceniać moją wypowiedź.


Czym jest "Prymat Piotrowy" można wygooglować i sprawdzić. :)
No a gdybym poddała ocenie twoją wypowiedź, to moja wyglądałaby tak:
"Czy aby nie za późno dla owiec by badać/rozmyślać nad owocami pasterza którego już nie ma wśród nich?".. swoją drogą ten nakaz to bardzo poważne zadanie dla każdego wierzącego.

Believing napisał(a):
A w kwestii oczekiwań o których piszesz, to czyje oczekiwania należy znać? Twoje, papieży, księdza proboszcza, czy wikarego? Możesz doprecyzować?


Owiec, które jeden pasał, a drugi pasie obecnie.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sty 30, 2020 12:08
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Saqura napisał(a):
Czym jest "Prymat Piotrowy" można wygooglować i sprawdzić.

Pewnie że można. Tylko mi chodziło o to, czym on dla Ciebie jest. Co dla Ciebie oznacza?

Saqura napisał(a):
No a gdybym poddała ocenie twoją wypowiedź, to moja wyglądałaby tak:
"Czy aby nie za późno dla owiec by badać/rozmyślać nad owocami pasterza którego już nie ma wśród nich?"...swoją drogą ten nakaz to bardzo poważne zadanie dla każdego wierzącego.

To Bogu niech będą dzięki że ma inne kryteria oceny niż Twoje. Jego miłosierdzie jest wielkie, bo Dobremu Łotrowi powiedział "Jeszcze dziś będziesz ze mną w raju".

Saqura napisał(a):
Owiec, które jeden pasał, a drugi pasie obecnie.

Zagadkowa z Ciebie kobieta.


Cz sty 30, 2020 17:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Believing napisał(a):
Tylko mi chodziło o to, czym on dla Ciebie jest.


Doktryną katolicką :)

Believing napisał(a):
To Bogu niech będą dzięki że ma inne kryteria oceny niż Twoje. Jego miłosierdzie jest wielkie, bo Dobremu Łotrowi powiedział "Jeszcze dziś będziesz ze mną w raju".


Nie tylko Jego miłosierdzie jest ogromne, sprawiedliwość również.
Łotr owoców badać nie musiał, miał obok siebie Prawdziwego Pasterza, zresztą nie miał zbyt wiele czasu na osąd (czy to przypadkiem nie jest "ślepy przewodnik")

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sty 30, 2020 22:00
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Saqura napisał(a):
Nie tylko Jego miłosierdzie jest ogromne, sprawiedliwość również.

Tak uważasz?
Przede wszystkim miłosierdzie i miłość, bowiem Bóg kocha grzesznika.

Saqura napisał(a):
Łotr owoców badać nie musiał, miał obok siebie Prawdziwego Pasterza,

Dokładnie. Prawdziwego i Jedynego.

Saqura napisał(a):
Doktryną katolicką

To naprawdę wiele tłumaczy.


Pt sty 31, 2020 15:58

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1388
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Believing napisał(a):
Saqura napisał(a):
Nie tylko Jego miłosierdzie jest ogromne, sprawiedliwość również.

Tak uważasz?
Przede wszystkim miłosierdzie i miłość, bowiem Bóg kocha grzesznika.

Tam, gdzie brakuje doskonałej sprawiedliwości, tam i miłosierdzie traci na wartości. W Bogu wszystko jest nieskończenie doskonałe i chwała Mu za to.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt sty 31, 2020 16:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
K.R.K. to nie tylko idee, nauka ale rowniez organizacja a jej szef jest odpowiedzialny za to co sie w niej dzieje.
Nawet jesli jest wylaczony z biezacego zarzadzania ta organizacja to sa ludzie ktorzy to robia i jakos nie wierze zeby nic nie wiedzieli o ukrywaniu pedofilii czy naduzyc w szkolach i sierocincach prowadzonych przez Kosciol przez hierarchie koscielna po glosnych skandalach na kontynencie amerykanskim z lat 80 tych.
I milionowych odszkodowaniach ktore Kosciol musial wyplacic ofiarom.
Na tym wlasnie polu mam zastrzezenia do pontyfikatu IP2 i poprzednich paiezy, nie odmawiajac nu wielkich zaslug. Byl przeciez tylko czlowiekiem.


Pt sty 31, 2020 17:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Believing napisał(a):
Tak uważasz?
Przede wszystkim miłosierdzie i miłość, bowiem Bóg kocha grzesznika.


Tak uważasz? To po co Mu była śmierć Syna, kocha każdego grzesznika, a do własnego Syna tej miłości nie ma?
A Jego Syn kocha nas jakoś mniej, skoro nawet do tych którzy "mówią Mu Panie, Panie" powie "idźcie precz wy którzy czynicie bezprawie, nigdy was nie znałem" To jak to naprawdę jest z tym miłosierdziem, przecież On i Syn są podobno jedno?

Believing napisał(a):
To naprawdę wiele tłumaczy.


Katoliczką nie jestem, więc pozostaje mi opierać na tym co głosi ten dogmat, w zgodzie z KK.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lut 03, 2020 8:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL