Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
 Nagonka na Jana Pawła II 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Nagonka na Jana Pawła II
Najpierw Jezusowi krzyczano (jutro pamiątka!) Hosanna!, by zaraz niedługo - ukrzyżuj Go!
Tak samo my Polacy kiedyś oklaskiwaliśmy "Dziadzia" Papieża, a po śmierci widać coraz większą nagonkę. Głównie gimbaza, ale nie tylko. Pojawiają się głosy o dekanoniznacji, o "dewojtylizacji" Kościoła. W mediach obecny papież przysłania JPII.
W filmie "Kler" nie tylko przedstawiano anonimowych księży, ale były obrzydliwe insynuacje np. o pedofilię dotyczące Wojtyły i Popiełuszki.

https://dorzeczy.pl/kraj/80505/Demontaz-dziedzictwa-Jana-Pawla-II-Terlikowski-Dewojtylizacja-Kosciola.html

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 13, 2019 12:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Andy72 napisał(a):
Najpierw Jezusowi krzyczano (jutro pamiątka!) Hosanna!, by zaraz niedługo - ukrzyżuj Go!
Tak samo my Polacy kiedyś oklaskiwaliśmy "Dziadzia" Papieża, a po śmierci widać coraz większą nagonkę. Głównie gimbaza, ale nie tylko. Pojawiają się głosy o dekanoniznacji, o "dewojtylizacji" Kościoła. W mediach obecny papież przysłania JPII.
W filmie "Kler" nie tylko przedstawiano anonimowych księży, ale były obrzydliwe insynuacje np. o pedofilię dotyczące Wojtyły i Popiełuszki.

https://dorzeczy.pl/kraj/80505/Demontaz-dziedzictwa-Jana-Pawla-II-Terlikowski-Dewojtylizacja-Kosciola.html



Jeśli już, to trzeba wierzyć w Boga, a nie w papieża, więc krytyka papieża to jedynie krytyka papieża, i z Bogiem to nie ma nic wspólnego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 13, 2019 12:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Super, że są ludzie, którzy potrafią krytykować i wytykać błędy każdemu niezależnie od stanowiska i autorytetu, ważne aby krytyka była merytoryczna i oparta na faktach.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So kwi 13, 2019 13:09
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Andy72 napisał(a):
W mediach obecny papież przysłania JPII.


To chyba dobrze? Zastanawiam się czy ten zachwyt nad JP2 to z powodu jego nauki, czy też po prostu dlatego, że był Polakiem to ma przesłaniać teraz Franciszka?


N kwi 14, 2019 11:41
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Andy72 napisał(a):
W mediach obecny papież przysłania JPII.

To chyba normalne, ze slucha sie zyjacego papieza? Jana Pawla II, szczegolnie polski Kosciol, nigdy specjalnie nie sluchal. Kazdy chcial tylko uslyszec to, co mu pasowalo, a krytyke puszczal mimo uszu.
Jan Pawel II jest swietym nie za nieomylnosc i niepopelnianie bledow. Jest swietym, bo heroicznie zaufal Bogu i szedl za Nim najlepiej jak potrafil i jak rozumial. Nie mial zadnej szansy na rozwiazanie wszystkich problemow swiata i Kosciola, a szczegolnie w ostatnich latach nie mial tez dostepu do wszystkich informacji. Byl starannie "oszczedzany".


N kwi 14, 2019 13:51
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Andy72 napisał(a):
Najpierw Jezusowi krzyczano (jutro pamiątka!) Hosanna!, by zaraz niedługo - ukrzyżuj Go!
Tak samo my Polacy kiedyś oklaskiwaliśmy "Dziadzia" Papieża, a po śmierci widać coraz większą nagonkę. Głównie gimbaza, ale nie tylko. Pojawiają się głosy o dekanoniznacji, o "dewojtylizacji" Kościoła. W mediach obecny papież przysłania JPII.
W filmie "Kler" nie tylko przedstawiano anonimowych księży, ale były obrzydliwe insynuacje np. o pedofilię dotyczące Wojtyły i Popiełuszki.

https://dorzeczy.pl/kraj/80505/Demontaz-dziedzictwa-Jana-Pawla-II-Terlikowski-Dewojtylizacja-Kosciola.html

Terlikowski lubi rozprawiać z przeciwnikami, którzy nie podzielają jego poglądów, akurat nie napotkałam żadnej jego reakcji na wpis Ziemkiewicza papież idiota pod adresem papieża Franciszka.


N kwi 14, 2019 14:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Dla mnie "świętość" JPII nie ma żadnego znaczenia. To tylko tytuł nadany przez ludzi aby wynieść człowieka jeszcze wyżej w godności, niż już był wyniesiony za życia. Mogą go sobie nazywać jak chcą, ważniejsze jest co robił za życia i jaki dawał przykład osobisty. A był człowiekiem takim jak każdy z nas, popełniał błędy, odpowiada za nie już teraz przed Bogiem Ojcem, niech spoczywa w pokoju.


Cz kwi 25, 2019 11:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Stworek, jak sądzisz po co właściwie Kościół ogłasza niektórych ludzi świętymi? Zauważ, że wymaga się cudu dokonanego ponoć za wstawiennictwem takiej osoby...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz kwi 25, 2019 14:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Andy72 napisał(a):
Najpierw Jezusowi krzyczano (jutro pamiątka!) Hosanna!, by zaraz niedługo - ukrzyżuj Go!
Tak samo my Polacy kiedyś oklaskiwaliśmy "Dziadzia" Papieża, a po śmierci widać coraz większą nagonkę. Głównie gimbaza, ale nie tylko. Pojawiają się głosy o dekanoniznacji, o "dewojtylizacji" Kościoła. W mediach obecny papież przysłania JPII.
W filmie "Kler" nie tylko przedstawiano anonimowych księży, ale były obrzydliwe insynuacje np. o pedofilię dotyczące Wojtyły i Popiełuszki.

https://dorzeczy.pl/kraj/80505/Demontaz-dziedzictwa-Jana-Pawla-II-Terlikowski-Dewojtylizacja-Kosciola.html


Gdzie te głosy się pojawiają? W "Wyborczej"? W SLD? W Ruchu Palikota lub jego nowym "wiosennym" wcieleniu?
Przecież to wszystko historyczni i histeryczni wrogowie Boga, Kościoła i Narodu. Byli tacy, są i będą. Na szczęście popiera ich wyraźna mniejszość.
Nie ma o czym dyskutować. Polacy zdrowi na umyśle wciąż kochają "swojego" papieża. Fakt, że w zabieganiu i zapracowaniu coraz rzadziej go wspominają wcale tego nie zmienia.


Cz kwi 25, 2019 14:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Palmer, czyli diagnozujesz mnie i wiele innych osób jako chorych na umyśle, bo nie kochałam i nie kocham jakiegokolwiek papieża. Szanuję tak samo jak każdą inną istotę czującą, ale nic ponadto, do tego uważam, że poważnie zmarnował szansę na dokonanie pozytywnych zmian, na prawdziwy dialog zamiast monogu...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz kwi 25, 2019 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
IrciaLilith napisał(a):
Palmer, czyli diagnozujesz mnie i wiele innych osób jako chorych na umyśle, bo nie kochałam i nie kocham jakiegokolwiek papieża. Szanuję tak samo jak każdą inną istotę czującą, ale nic ponadto, do tego uważam, że poważnie zmarnował szansę na dokonanie pozytywnych zmian, na prawdziwy dialog zamiast monologu...


Jakich zmian?


Cz kwi 25, 2019 14:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
IrciaLilith napisał(a):
Stworek, jak sądzisz po co właściwie Kościół ogłasza niektórych ludzi świętymi? Zauważ, że wymaga się cudu dokonanego ponoć za wstawiennictwem takiej osoby...


Gdy chodzi o różne "cuda" ogłaszane w Kościele zawsze zachowuję dalece idącą ostrożność i nie przyjmuję tego na wiarę. Wierzę, że cuda zdarzały się w czasach Jezusa i poprzez Niego, ale gdy Jezus odszedł z tego łez padołu, to takie cuda wielkie i dosłowne jak te Jezusowe, już się nie wydarzały. Nie wiem też np. dlaczego współcześni księża nie posiadają "mocy z wysoka" i nie potrafią leczyć mocą Bożą tak jak Jezus i apostołowie - to osobny temat.
Jestem sceptykiem, takim "niewiernym Tomaszem", we wszystkich tych sprawach dotyczących cudów współczesnych (mięsień sercowy np.) i objawień, jakich rzekomo miały doświadczać dzieci. Zwyczajnie nie potrafię uwierzyć w coś takiego, a wynika to stąd, że wiarę opieram na przeświadczeniu, iż Bóg nie działa w tak oczywisty, otwarty i hałaśliwy sposób, lecz działa w ukryciu i delikatnie, każdemu z nas inaczej. Oraz że Bóg nie potrzebuje, ba nie chce nawet, potwierdzać swego istnienia cudami i objawieniami. Tego chce natomiast i na to czeka człowiek. O czym Kościół doskonale wie.

Po co Kościół ogłasza swoich świętych? Moim zdaniem ma w tym jakiś cel. Może nim być świadome postępowanie napędzające ludzką potrzebę trwania w kulcie świętych, którzy mają nam wypraszać łaski u Boga. Kościół dostarcza nam więc co i rusz nowych świętych, żebyśmy mieli wybór i mogli identyfikować się z konkretnym człowiekiem, którego znaliśmy za życia, więc jest nam bliższy niż jakiś x wieczny kardynał. Jest takie myślenie, że gdy modlitwa osobista do Boga nie pomaga, bo wg nas nie przynosi owoców, człowiek zaczyna modlić się do świętego myśląc, że Bóg ma lepsze sprawy niż pomaganie jemu, a może święty, który jest bliżej, pomoże. Wg mnie to może działać ale może też być pewnym religijnym placebo na ludzkie bolączki.

Nie wierzę jednak, że ci wszyscy purpuraci i dostojnicy w pięknych szatach ogłaszają te cuda "z nadania" lub pod wpływem Ducha Świętego. Podobnie jak nie wierzę, że podobnie wybierany jest nowy papież. Moim zdaniem są to zaplanowane czynności obliczone na konkretny cel. Myślę, że jest w tym spora dawka religijności, ale jest też pewne wyrachowanie współczesnego Kościoła. Tego, który lubi wystawność i dobra doczesne, którymi się nierzadko otacza i z których tak łatwo nie zrezygnuje. Ryba psuje się ponoć od głowy, zatem w Watykanie należałoby poszukać źródła zepsucia. Wielka machina działa tak od stuleci, rząd dusz sprawowany dla podkreślenia ważności jednostek i konieczności utrzymania obecnego status quo. Kościół nie mający wiele wspólnego z Pierwotnym Kościołem - Jezusowym.


Cz kwi 25, 2019 15:10
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Stworek napisał(a):
ale gdy Jezus odszedł z tego łez padołu, to takie cuda wielkie i dosłowne jak te Jezusowe, już się nie wydarzały
Czyli negujesz to, co mówi Pismo Święte?
Cytuj:
Jest takie myślenie, że gdy modlitwa osobista do Boga nie pomaga, bo wg nas nie przynosi owoców, człowiek zaczyna modlić się do świętego myśląc, że Bóg ma lepsze sprawy niż pomaganie jemu, a może święty, który jest bliżej, pomoże.
Jest to z pewnością błędne myślenie. Ale nie na tym polega kult świętych.

Reszty nie komentuję (bo nie ma czego), tylko proszę, abyś jednak trzymał się tematu.


Cz kwi 25, 2019 15:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
zefciu napisał(a):
Stworek napisał(a):
ale gdy Jezus odszedł z tego łez padołu, to takie cuda wielkie i dosłowne jak te Jezusowe, już się nie wydarzały


Czyli negujesz to, co mówi Pismo Święte?


Ale co konkretnie neguję w Piśmie Świętym?
Nie widzę cytatu ani odnośnika.


Cz kwi 25, 2019 15:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nagonka na Jana Pawła II
Palmer,
Choćby takich jakich się spodziewali niektórzy
hierarchowie gdy został papieżem, czyli uporządkowanie kwestii finansowych oraz prawnych, ale za to pobijał rekordy w 'produkcji' świętych i błogosławionych. Przede wszystkim miał szansę z monologu i nauczania z poziomu autorytetu przejść do poziomu prawdziwego dialogu, ale skończyło się na budowaniu ładnego PR i to kosztem państw goszczcych niezależnie od sytuacji finansowej odwiedzanego miejsca, a nawet podejścia większości mieszkańców.

Powtórzę pytanie: czy uważasz, że brak miłości do Jana Pawła II jest oznaką choroby umysłowej? Nie czuję do niego jakiś negatywnych uczuć, bo wiem że tak jak każdy człowiek robił wszystko najlepiej jak mógł, ale po prostu oceniam jego pontyfikat jako pontyfikat zmarnowanych szans i jest to moja prywatna arbitralna ocena.

Stworku, a jakie cechy powinien mieć pierwotny Kościół Jezusowy i, aby było w temacie co w tej sprawie mógł zrobić JPII i co mogą zrobić kolejni papieże.
Co sądzisz o tej masowej produkcji świętych za pontyfikatu JPII, szczególnie tych kontrowersyjnych?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz kwi 25, 2019 15:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL