Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Bóg a ludzie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg a ludzie
IrciaLilith napisał(a):
Alus, do kogo niby modlili się ateiści? O co właściwie mogą się modlić ludzie patrzący na płonący symboliczny budynek? Czy nie ma to czegoś wspólnego z myśleniem magicznym i życzeniowym?

Dlaczego "ateiści"? Modlili się do Boga.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt kwi 16, 2019 16:26
Zobacz profil
Post Re: Bóg a ludzie
IrciaLilith napisał(a):
Alus, do kogo niby modlili się ateiści? O co właściwie mogą się modlić ludzie patrzący na płonący symboliczny budynek? Czy nie ma to czegoś wspólnego z myśleniem magicznym i życzeniowym?

Dopatrujesz się głębokiej symboliki w każdym zdarzeniu?

Czy uważasz, że Bóg miał, ma lub może mieć wpływ na ten pożar? Jeśli tak to jaki?

O co sie modlili? - o sprawne ugaszenie i uratowanie jak najwięcej z płonącej katedry - wymodlili ocalenie wnętrza katedry.
Większość ateistów w obliczu tragedii reaguje podobnie jak wierzący jak trwoga to do Boga - choćby nieznanego i na co dzień odrzucanego. Dowodem takiego zachowania są spowiedzi ogromnej części w czasie gdy pozostały im jedynie godziny życia.
A z tym ateizmem Francuzów to trochę takie podbudowywanie siebie - owszem 28% Francuzów przyznaje się do ateizmu, lub do nie przynależności do żadnej religii. Ale66% deklaruje się być chrześcijanami ( tym 62,4 % katolikami.
Jedyną prawdą jest to, że niewielu z nich praktykuje swoją wiarę. Bo Francuzi odchodzą od masowego praktykowania wiary, na rzecz małych wspólnot. I tych wspólnot Francuzi wydali wiele i rozszerzyli na cały świat.
Czy się doszukuję symboliki? - bez doszukiwania sie ocalenie wnętrza świątyni jest po części takim znakiem - zwłaszcza, że to wnętrze jest w ogromnej części drewniane.


Wt kwi 16, 2019 17:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Bóg a ludzie
W sumie dlaczego gasili ten porzar? Nie lepiej skupić się tylko na modlitwie? Może wtedy nic by się nie spaliło?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt kwi 16, 2019 17:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Bóg a ludzie
Jaki jest związek modlitw z pracą strażaków? Raczej chodzi o dobre wyszkolenie ludzi i porządny sprzęt. Serio, jakby nikt się nie modlił pracowaliby tak samo. Chyba, że zakładamy, że te modlitwy jakoś wpływały na strażaków... tylko jak? Znam mechanizm wpływania poczucia wdzięczności i wiary na psychosomatykę, ale jak to by miało działać na odległość? Nie wykluczam takiej opcji, ale to by się dało przebadać... Poszperam.
Z tym, że pozytywne wyniki świadczą o sile ludzkich fal elektomagnetycznych a nie o wpływie Boga.

Do tego jeśli modlitwy miałyby wpływ to odpowiednio dużo przeciwników katedry mogłoby wymodlić jej doszczęstne zniszczenie... Ciekawe czemu fanatycy islamscy jednak używają materialnych broni?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt kwi 16, 2019 18:07
Zobacz profil
Post Re: Bóg a ludzie
IrciaLilith napisał(a):
Jaki jest związek modlitw z pracą strażaków? Raczej chodzi o dobre wyszkolenie ludzi i porządny sprzęt. Serio, jakby nikt się nie modlił pracowaliby tak samo. Chyba, że zakładamy, że te modlitwy jakoś wpływały na strażaków... tylko jak? Znam mechanizm wpływania poczucia wdzięczności i wiary na psychosomatykę, ale jak to by miało działać na odległość? Nie wykluczam takiej opcji, ale to by się dało przebadać... Poszperam.
Z tym, że pozytywne wyniki świadczą o sile ludzkich fal elektomagnetycznych a nie o wpływie Boga.

Do tego jeśli modlitwy miałyby wpływ to odpowiednio dużo przeciwników katedry mogłoby wymodlić jej doszczęstne zniszczenie... Ciekawe czemu fanatycy islamscy jednak używają materialnych broni?

Zgromadź sobie multum fal elekromagnetycznych, multum wszelakich zabezpieczeń, najskuteczniejszych lekarstw, zapewnij najwyższej klasy lekarzy specjalistów, to może dzięki tym zabezpieczeniom śmierć Cię nie znajdzie.

ARHIZ napisał(a):
W sumie dlaczego gasili ten porzar? Nie lepiej skupić się tylko na modlitwie? Może wtedy nic by się nie spaliło?


To wypróbuj, gdy wybuchnie pożar Twojego domu/mieszkania, nie wzywaj straży, ale skup sie na modlitwie. wszak jako wyznawca religii wschodnich też odmawiasz modlitwy.


Śr kwi 17, 2019 6:38

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Bóg a ludzie
Alus napisał(a):
I dlatego tysiące Francuzów patrząc na płonący symbol własnego kraju, płakało i wspólnie głośno sie modliło.


Powtarzam pytanie: skąd wiesz, ze tak było?


Śr kwi 17, 2019 8:13
Zobacz profil
Post Re: Bóg a ludzie
Biniu napisał(a):
Alus napisał(a):
I dlatego tysiące Francuzów patrząc na płonący symbol własnego kraju, płakało i wspólnie głośno sie modliło.


Powtarzam pytanie: skąd wiesz, ze tak było?

Z informacji prasowych, telewizyjnych, z netu...omijasz wszystkie te media?
Co za świat :o - jedni koncentrują sie jedynie na k**zji i RM, inni jedynie na "Krytyce Politycznej" i "Nie" Urbana.


Śr kwi 17, 2019 8:30

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Bóg a ludzie
Alus, ja o pożarze wiem tylko z obejrzenia filmów na youtube i jakoś rozmodlonych tłumów nie zauważyłam, ludzie raczej nagrywali pożar telefonami. Podaj może namiary na nagrania gdzie zobaczę wyraźnie modlących się ludzi. I to nie pojedyncze przypadki, tylko te rozmodlone tłumy.

Alus, ja się śmierci nie boję, wręcz przeciwnie nie mogę się doczekać i nie wylogowuję się tylko przez wzgląd na rodzine. Mam nadzieję, że gdy umrze moje ciało nastąpi Nicość.

Pytałam się jaki jest związek domniemanych modlitw z skuteczną pracą straży pożarnej?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr kwi 17, 2019 11:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 07, 2019 11:19
Posty: 65
Post Re: Bóg a ludzie
IrciaLilith napisał(a):
Alus, ja się śmierci nie boję, wręcz przeciwnie nie mogę się doczekać i nie wylogowuję się tylko przez wzgląd na rodzine. Mam nadzieję, że gdy umrze moje ciało nastąpi Nicość.

W jakim sensie nastąpi nicość, jak to rozumiesz, że tylko Ty znikniesz, czy też cały świat zniknie?


Śr kwi 17, 2019 11:50
Zobacz profil
Post Re: Bóg a ludzie
IrciaLilith napisał(a):
Alus, ja o pożarze wiem tylko z obejrzenia filmów na youtube i jakoś rozmodlonych tłumów nie zauważyłam, ludzie raczej nagrywali pożar telefonami. Podaj może namiary na nagrania gdzie zobaczę wyraźnie modlących się ludzi. I to nie pojedyncze przypadki, tylko te rozmodlone tłumy.

Alus, ja się śmierci nie boję, wręcz przeciwnie nie mogę się doczekać i nie wylogowuję się tylko przez wzgląd na rodzine. Mam nadzieję, że gdy umrze moje ciało nastąpi Nicość.

Pytałam się jaki jest związek domniemanych modlitw z skuteczną pracą straży pożarnej?

Proszę bardzo
https://video.wp.pl/i,spiewali-i-plakal ... ,klip.html


Śr kwi 17, 2019 12:00

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Bóg a ludzie
Ok, widziałam krótki filmik na którym nieduża grupa ludzi sobie śpiewa religijne pieśni. Jest już noc, o której pożar się zaczął? Kiedy był największy? O której został opanowany? O której ugaszony? O której zrobiono to nagranie? Film miał niecałe dwie minuty, z czego większość to wywiady z przypadkowymi ludźmi.
Jak długo i jak wielu ludzi z pośród rzesz gapiów się modliło?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr kwi 17, 2019 13:30
Zobacz profil
Post Re: Bóg a ludzie
IrciaLilith napisał(a):
Ok, widziałam krótki filmik na którym nieduża grupa ludzi sobie śpiewa religijne pieśni. Jest już noc, o której pożar się zaczął? Kiedy był największy? O której został opanowany? O której ugaszony? O której zrobiono to nagranie? Film miał niecałe dwie minuty, z czego większość to wywiady z przypadkowymi ludźmi.
Jak długo i jak wielu ludzi z pośród rzesz gapiów się modliło?

Szkoda, ze Ciebie tam nie było, bo zapewne nakręciłabyś kilkugodzinny film....w 1000% wiarygodny.
Najpierw nie napotkałaś żadnego filmu, teraz za krótki.....sama z siebie robisz pajaca.


Śr kwi 17, 2019 13:39

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Bóg a ludzie
Django napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Alus, ja się śmierci nie boję, wręcz przeciwnie nie mogę się doczekać i nie wylogowuję się tylko przez wzgląd na rodzine. Mam nadzieję, że gdy umrze moje ciało nastąpi Nicość.

W jakim sensie nastąpi nicość, jak to rozumiesz, że tylko Ty znikniesz, czy też cały świat zniknie?


A czy Nicość wymaga aby coś znikało?

Czy Nicość to coś?

Podstawa to zdefiniowanie Nicości, świata i owego 'ja'.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr kwi 17, 2019 13:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 07, 2019 11:19
Posty: 65
Post Re: Bóg a ludzie
IrciaLilith napisał(a):
A czy Nicość wymaga aby coś znikało?

Tak.


Śr kwi 17, 2019 14:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Bóg a ludzie
Czym dla Ciebie jest Nicość? Co musi zniknąć aby była Nicość?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr kwi 17, 2019 14:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL