Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Wydarzenia w wieczności? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 19, 2019 14:13
Posty: 4
Post Wydarzenia w wieczności?
Dobry wieczór. Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, dziękuję za przyjęcie i cieszę się, że tu trafiłem.

Do rzeczy. Podobno wieczność - w której przebywają między innymi dusze zbawione (potępione zresztą też) - nie jest po prostu nieskończenie długim czasem, a trwaniem poza- i ponadczasowym. Wiecznym "teraz", co zresztą łatwiej powiedzieć niż sobie wyobrazić. No ale przyjmijmy, że tak jest, bo mądrzy ludzie tak sądzą. Niektórzy przynajmniej.

W takim razie jak się tam mogą pojawiać nowo z ziemi przybywający zmarli? Przecież sam fakt czyjegoś przybycia wyznacza jakieś "przed" - kiedy go tam nie było, i "po" - kiedy już jest.


So kwi 20, 2019 1:28
Zobacz profil
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Hillel napisał(a):
Dobry wieczór. Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, dziękuję za przyjęcie i cieszę się, że tu trafiłem.

Do rzeczy. Podobno wieczność - w której przebywają między innymi dusze zbawione (potępione zresztą też) - nie jest po prostu nieskończenie długim czasem, a trwaniem poza- i ponadczasowym. Wiecznym "teraz", co zresztą łatwiej powiedzieć niż sobie wyobrazić. No ale przyjmijmy, że tak jest, bo mądrzy ludzie tak sądzą. Niektórzy przynajmniej.

W takim razie jak się tam mogą pojawiać nowo z ziemi przybywający zmarli? Przecież sam fakt czyjegoś przybycia wyznacza jakieś "przed" - kiedy go tam nie było, i "po" - kiedy już jest.

Jakieś "przed" i jakieś "po" dotyczy człowieka w życiu doczesnym. Biblia wyraźnie mówi u Boga jeden dzień jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.


So kwi 20, 2019 7:23

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Hillel, tak na serio to ciągle jesteś w wiecznym teraz, tak samo jak zawsze jesteś tutaj. Po prostu czas jest jednym z wymiarów czasoprzestrzenii, aktualnie utożsamiasz się z pewnym względnie spójnym zestawem obiektów materialnych zwanych ciałem człowieka co sprawia, że określasz swoje położenie w czasoprzestrzenii względem innych obiektów.

To na Ziemii pojawiają się zmarli? Mówisz o duchach czy o reinkarnacji?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So kwi 20, 2019 10:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Może wszystkie rzeczy dla Zbawionych dzieją się w tym samym czasie? na przykład ich przybycie do Nieba, przybycie ich dziadka i przybycie wnuka?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 20, 2019 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Hillel napisał(a):
Podobno wieczność - w której przebywają między innymi dusze zbawione (potępione zresztą też) - nie jest po prostu nieskończenie długim czasem, a trwaniem poza- i ponadczasowym. Wiecznym "teraz",


Teraz to jest teraźniejszość, więc zawsze musi być coś przed(przeszłość) jak również coś po(przyszłość), i z biegiem czasu swoim tempem, ta teraźniejszość przesuwa się ku przyszłości :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 20, 2019 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 19, 2019 14:13
Posty: 4
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
IrciaLilith napisał(a):
To na Ziemii pojawiają się zmarli? Mówisz o duchach czy o reinkarnacji?


Nie na ziemi. W wieczności (niebiańskiej albo i nie...). Przybywając tam po śmierci.


So kwi 20, 2019 19:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 19, 2019 14:13
Posty: 4
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Robek napisał(a):
Teraz to jest teraźniejszość, więc zawsze musi być coś przed(przeszłość) jak również coś po(przyszłość), i z biegiem czasu swoim tempem, ta teraźniejszość przesuwa się ku przyszłości :mrgreen:


No i to jest właśnie czas, a wieczność ponoć jest poza nim, i w przeciwieństwie do czasu nie płynie, nie ucieka, nie przemija.


So kwi 20, 2019 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Najlepsze wyjaśnienie jest niepopularne w katolicyzmie: otóż, po śmierci przenosili byśmy się od razu do roku (przykładowo) 2200-3000 w którym byłby to już koniec świata i wskrzeszenie umarłych. Ponieważ by nas nie było przez ten czas, nie odczuwalibyśmy czasu. Ale od razu zjawilibyśmy się tam z dziadkami i wnukami.
Zauważmy że Świadkowie Jehowy niepotrzebnie wstawiają przecinek w słowa Jezusa do Dobrego Łotra. Nawet gdyby ten łotr zjawił się w raju dopiero w roku 3000, dla niego było by to "dziś" bo już tego samego dnia by tam się przeniósł.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 20, 2019 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Hillel napisał(a):
No i to jest właśnie czas, a wieczność ponoć jest poza nim, i w przeciwieństwie do czasu nie płynie, nie ucieka, nie przemija.


Skąd pomysł że wieczność jest poza czasem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 20, 2019 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
A może wieczność będzie dopiero gdy będzie Nowa Ziemia i Nowe Niebo a teraz Maryja i święci w Niebie odczuwają czas?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 20, 2019 20:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Andy72 napisał(a):
A może wieczność będzie dopiero gdy będzie Nowa Ziemia i Nowe Niebo a teraz Maryja i święci w Niebie odczuwają czas?


A później już nikt czasu nie będzie odczuwać? skąd wy bierzecie takie teorie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 20, 2019 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
A co to za wieczność jak odczuwa się czas?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So kwi 20, 2019 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Andy72 napisał(a):
Najlepsze wyjaśnienie jest niepopularne w katolicyzmie: otóż, po śmierci przenosili byśmy się od razu do roku (przykładowo) 2200-3000 w którym byłby to już koniec świata i wskrzeszenie umarłych. Ponieważ by nas nie było przez ten czas, nie odczuwalibyśmy czasu. Ale od razu zjawilibyśmy się tam z dziadkami i wnukami.
Zauważmy że Świadkowie Jehowy niepotrzebnie wstawiają przecinek w słowa Jezusa do Dobrego Łotra. Nawet gdyby ten łotr zjawił się w raju dopiero w roku 3000, dla niego było by to "dziś" bo już tego samego dnia by tam się przeniósł.

Ponieważ pierwsi chrześcijanie pocieszali się nadzieją zmartwychwstania, które było jednoznaczne że spotkaniem z Panem, to raczej oczywiste było to, że nie oczekiwali iż między śmiercią a zmartwychwstanie będą coś robić (np. cierpieć w czyśćcu albo radować się z innymi świętymi w raju) lub w ogóle posiadać świadomość czegokolwiek.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So kwi 20, 2019 20:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 19, 2019 14:13
Posty: 4
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Robek napisał(a):
Skąd pomysł że wieczność jest poza czasem?


Prawdę mówiąc nie wiem, ale ileś razy z iluś źródeł tak czytałem i słyszałem. Chyba nie ja jeden, sądząc po niektórych odpowiedziach.


So kwi 20, 2019 20:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Poza naszą czasoprzestrzenią może być zupełnie inna rzeczywistość nazywana wiecznością, ale należy pamiętać o tym że aby następowały zmiany, obojętnie jakie potrzebujemy czasu ( choć może być to zupełnie inny czas, coś jak czas w grze a nasz czas, mogą płynąć zupełnie inaczej, zresztą w naszej czasoprzestrzenii czad też w różnych miejscach i przy różnych prędkościach płynie inaczej, no nie?).

Bez czasu może obyć się tylko byt totalnie niezmienny, ale tym samym jest też niezdolny do jakichkolwiek działań, odczuć... Taki byt może tylko być/istnieć i nic więcej.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So kwi 20, 2019 23:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL