Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 14:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Trzy Stopnie Nieba 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Andy, o niebie i piekle wiecie tylko tyle że w jednym jest nieskończone cierpienie a w drugim bezgraniczne szczęście? Jakieś konkrety? Wątek dotyczy koncepcji iż rzekomo nie ma tam równości a hierarchiczne poziomy... Mnie to odpycha, jeśli niebo to wieczność to dlaczego nie jak równy z równym, tylko zawsze ludzie na dole hierarchii? Może jeszcze w niebie czcić Boga przez wieczność?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt kwi 23, 2019 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Niebo to wielka tajemnica. Nie wiadomo jak to rozwiązano.
W książce Limes Inferior było podobnie trochę jak za Gierka, tylko ludzie podzieleni: na dole szóstacy, potem piątacy, przeciętni czwartacy i wyższe poziomy, aż do zerowców (przy czym się okazywało że wśród nich też są stopnie)
W Ewangelii nie ma nic o stopniach w Niebie: a wprost przeciwnie , jest jedna zapłata denar dla wszystkich. "mieszkań wiele" nie oznacza stopni a to że będzie dopasowane do każdego gustu, mieszkanie wyobrażam siebie jako nasze jestestwo w Niebie.
Z drugiej strony niektórzy święci mówią o stopniach. I też wydaje się logiczne, że Maryja będzie o wiele wyżej niż zwykli święci i aniołowie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt kwi 23, 2019 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Andy72 napisał(a):
Pisałeś
"No niech będzie w ten sposób, i powiedzmy że najwspanialsze Boskie Niebo, to wygrany kupon z lotto, a to moje Niebo które by mi pasowało, to jest puszka piwa,"

a co gdy nie ma twojego Nieba, tylko jest najwspanialsze Niebo oraz najprzeraźliwsze piekło szatana??


Piszesz zbyt skrótowo, i nie ogarniam, więc staraj sie nieco rozwijać swoje wypowiedzi, i jeśli mówisz że niema mojego Nieba, to w ogóle nie bedzie dla mnie Nieba, bo chyba nie myślisz(tutaj przedstawiam obrazową sytuacje)że skoro lubie horrory, a w Niebie są jedynie komedie, to ja dostosuje się do Nieba, i na wieczność zmienię to co lubie na komedie? czy coś takiego nie będzie piekłem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 24, 2019 0:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
co ciekawego w horrorach?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 24, 2019 0:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Andy72 napisał(a):
co ciekawego w horrorach?



To był jedynie taki przykład, ty na serio nie rozumiesz o czym ja mówię? ostatni raz spróbuje wyjaśnić, weźmy przykładowo że Bóg by chciał mi dać bilion dolarów, a ja na to powiem że nie chce biliona, wystarczy mi jeden milion, a ty "Andy72" jesteś tego zdania, że jak ja nie chce biliona, to powinienem za kare nie dostać nic, i zostać bezdomnym, i to jest uczciwe podejście z twojej strony? to są poglądy katolików? tak powinieneś się zachowywać względem innych ludzi?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 24, 2019 11:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
A po co ten milion skoro może być bilion? W ogóle to w innej walucie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 24, 2019 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Andy72 napisał(a):
A po co ten milion skoro może być bilion? W ogóle to w innej walucie.



Bo nie chce biliona, chce jedynie milion, chyba mam prawo wyboru?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 24, 2019 11:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Taki minimalizm obraża Dawcę. I chodzi nie o ilość ale co. Podobnie jak w Świniopasie Andersena .
Ale odeszliśmy od tematu - czy w Niebie są stopnie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 24, 2019 12:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Andy72 napisał(a):
Taki minimalizm obraża Dawcę. I chodzi nie o ilość ale co. Podobnie jak w Świniopasie Andersena .
Ale odeszliśmy od tematu - czy w Niebie są stopnie.



To jak chce komuś dać 100zł, a on bedzie chciał odemnie jedynie 5zł, to on mnie w ten sposób obraził?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 24, 2019 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
Chcesz dać kobiecie bukiet kwiatów, a ona na to - obejdzie się!, następnie zacznie coś szukać w koszu na śmieci i znajdzie brudne plastikowe butelki z jakimś płynem mówiąc - o to lubię!
;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 24, 2019 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Trzy Stopnie Nieba
I co? Wmusisz w nią ten bukiet skoro ona woli butelkę ze śmietnika? Z miłości czy z braku akceptacji jej wyjątkowości i prawa do własnych preferencji?

Co do stopni w niebie, to jeśli niebo jest stanem ostatecznym, bez opcji awansu, dalszego rozwoju to jest to po prostu absurdalne i niesprawiedliwe, bo przecież na Ziemi, nie mamy równych szans na rozwój duchowy.
Z tego też powodu opcja z jedną szansą a potem wieczna kara lub nagroda, ew czyściec gdzie jeszcze dużo ma zależeć od zaangażowania osób żyjących jsst po prostu niesprawiedliwa. Chyba, że według boskiej sprawiedliwości rodem z ST, czyli zaprzeczenia sprawiedliwości.

To nie jest temat, kto jakie niebo preferuje, lecz o objawieniach nieba według wizji św. Franciszki Rzymianki, dlatego proszę wszystkich o zaprzestanie offtopowania i skupienie się na temacie rozważań, wpisy nie na temat polecą do kosza. MH

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr kwi 24, 2019 15:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL