Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 5:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Wydarzenia w wieczności? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Czyli jakiś inny "boski" czas? Chyba lepiej przyjąć że jest poza czasem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt kwi 23, 2019 19:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1394
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Można by rzec, iż Bóg "wypełnia" swoim istnieniem nieskończoność czasu (czyli wieczność), dlatego też przedstawił się jako Jestem.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt kwi 23, 2019 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Naszego czasu, bo sam nie potrzebuje czasu. Kiedyś wyobrażałem sobie Boga jako obiekt typu galaktyka, która jest w czasie. Ale istnieją obiekty, które są całkowicie poza czasem jak liczba Pi czy zbiór Mandelbrota.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt kwi 23, 2019 19:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Wybawiony napisał(a):
Można by rzec, iż Bóg "wypełnia" swoim istnieniem nieskończoność czasu (czyli wieczność), dlatego też przedstawił się jako Jestem.


Jak już mówiłem wcześniej, skoro Bóg istnieje w czasie, więc w jakimś tam momencie rozpoczął stwarzanie świata, no ale dlaczego nie rozpoczął tego procesu trylion lat wcześniej? co go powstrzymało?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 23, 2019 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Było by to bardzo dziwne, czas by płynął od minus nieskończoności i przez cały ten "czas" byłby Bóg w nicości, bo nie było by niczego poza Nim. Czas to jest rzecz stworzona, materialna jak przestrzeń.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt kwi 23, 2019 20:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1394
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Albo też istnieje tylko pozornie. Tylko czy to cokolwiek zmieni w kwestii Boga i stworzenia?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt kwi 23, 2019 21:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Andy72 napisał(a):
Było by to bardzo dziwne, czas by płynął od minus nieskończoności i przez cały ten "czas" byłby Bóg w nicości, bo nie było by niczego poza Nim. Czas to jest rzecz stworzona, materialna jak przestrzeń.


Jakiej nicości? weź sie zastanów, skoro nie istnieje nic poza wszechświatem, to wszechświat istnieje w nicości? no i jak ty chcesz tworzyć czas? to ty myślisz że czas to jest jak jakiś rodzaj materii, który można wyprodukować? wychodowadź? przecież czas jest tylko tym co opisuje zmieniającą sie materie, sam w sobie nie istnieje, więc nikt go nie stworzy, bo nie ma czego stwarzać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 23, 2019 23:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1394
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Słowo Boże mówi, że wszystko ma swój czas. Każde zdarzenie, każdy człowiek mają swój czas, czyli patrząc z naszej perspektywy on się zaczyna i kończy. Boski czas ani się nie zaczyna, ani też nie kończy. Nie można też powiedzieć że płynie bo nie ma dokąd. Bóg jest tym, który wyznacza czasy. W ramach danego nam czasu każdy z nas wyznacza mniejsze czasy.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr kwi 24, 2019 5:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Robek napisał(a):
skoro Bóg istnieje w czasie, więc w jakimś tam momencie rozpoczął stwarzanie świata, no ale dlaczego nie rozpoczął tego procesu trylion lat wcześniej?

Nie ma znaczenia, czy ktoś sobie wymyśli Boga istniejącego w czasie, czy poza czasem.
Sam "akt stworzenia" zdaje się być absurdalny w tej kwestii.

Jak to tłumaczył pewien apologeta, że Bóg jest Absolutem, i jest doskonały w każdym możliwym aspekcie.
Wiec zapytałem, dlaczego ten Bóg stworzył człowieka. Odpowiedz była oczywista:
stworzył człowieka z miłości, bo Jego miłość jest absolutna!
Zapytałem, co przez to rozumie?
Apologeta odpowiedział: miłość Boża jest absolutna i niezmienna, więc oznacza to, że z tej właśnie miłości, Bóg stworzył człowieka...

I tu pojawia się przeogromny zgrzyt absurdu, i apologecie nie wytłumaczysz, że sam sobie w stopę strzelił podobnymi nonsensami.
Dlaczego?

Dlatego, że skoro Bóg jest wieczny i jest Absolutem, to oznacza, że Jego miłość również!
Co by oznaczało, że w swojej nieskończonej miłości, Bóg powinien stworzyć człowieka bezzwłocznie, bo miłość wymaga "obiektu", który będzie tą miłością obdarowywany.
Miłość bez obiektu, nie jest miłością, a już na pewno nie jest miłością doskonałą!
Skoro więc z definicji Bóg jest Absolutem, i jest wieczny, to oznacza, że i całe Jego stworzenie również! I nie ma mowy o jakimś momencie, chwili, czy odcinku czasu, w którym Bóg stwarza człowieka, bo niemożliwym jest istnienie Boga bez człowieka.

W tej sytuacji nie ma "aktu stworzenia", i to wynika z samej definicji pojęcia "Absolut"!

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Śr kwi 24, 2019 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
No i stworzył świat bezzwłocznie. Przecież Biblia zaczyna się od "Na początku Bóg stworzył Niebo i Ziemię"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 24, 2019 13:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1394
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Whispernight napisał(a):
Dlatego, że skoro Bóg jest wieczny i jest Absolutem, to oznacza, że Jego miłość również!
Co by oznaczało, że w swojej nieskończonej miłości, Bóg powinien stworzyć człowieka bezzwłocznie, bo miłość wymaga "obiektu", który będzie tą miłością obdarowywany.
Miłość bez obiektu, nie jest miłością, a już na pewno nie jest miłością doskonałą!
Skoro więc z definicji Bóg jest Absolutem, i jest wieczny, to oznacza, że i całe Jego stworzenie również! I nie ma mowy o jakimś momencie, chwili, czy odcinku czasu, w którym Bóg stwarza człowieka, bo niemożliwym jest istnienie Boga bez człowieka.

Bzdura. Bóg jest samowystarczalny i jego doskonała miłość wyraża się w relacji pomiędzy osobami boskim. To nie Bóg potrzebuje człowieka, tylko człowiek potrzebuje Boga.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr kwi 24, 2019 14:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Jakby nie potrzebował czy też nie miał pragnienia/chęci nawiązywania realacji z ludźmi to niby dlaczego miałby ich tworzyć? Z kaprysu? Czy byt doskonały może mieć kaprysy? Czy może mieć pragnienia? Albo potrzeby?
Ponoć ma być samowystarczalny, a jeśli jest to znaczy, że my jesteśmy nim, bo inaczej z jakiś powodów jesteśmy mu potrzebni, tak samo jak ten wszechświat jest mu potrzebny...
A jeśli tak to dlaczego z nim zwlekał? A może nie zwlekał i stworzył go tak szybko jak mógł i my też powstaliśmy tak szybko jak to tylko było możliwe?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr kwi 24, 2019 15:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Andy72 napisał(a):
No i stworzył świat bezzwłocznie. Przecież Biblia zaczyna się od "Na początku Bóg stworzył Niebo i Ziemię"



Na początki czego? powstania Boga? pojawienia się czasu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 24, 2019 16:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Pojawienia się czasu, "przedtem" nie było czasu, więc nie było nieskończenie długiego czekania

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 24, 2019 16:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wydarzenia w wieczności?
Andy72 napisał(a):
Pojawienia się czasu, "przedtem" nie było czasu, więc nie było nieskończenie długiego czekania


Skoro wcześniej nie było czasu, to znaczy że Bóg nie mógł w jakikolwiek sposób funkcjonować, w jakikolwiek sposób myśleć, nie mógł mieć świadomości, w końcu sam proces myślowy musi odbywać się w czasie, bo do podjęcia decyzji o stworzeniu świata, potrzebny jest proces myślowy, który bez czasu nie może się odbyć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 24, 2019 16:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL