Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Sex jest wadliwy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Sex jest wadliwy
Boję się, że mi rezygnacja z seksu nie pomoże w nieodczuwaniu bólu po śmierci.

Gdyby nie było zła i pokus oraz grzechu, to nikt nie chciałby grzeszyć. Nikt nie cierpiałby z powodu tego, że zabroniono mu grzeszyć, bo nikt nie chciałby tego robić.

Współżycie płciowe nie musi być grzechem. Może być grzechem nie z tego powodu, że po prostu powoduje przyjemność.

Myślę, że objawienia bł. A. K. Emmerich zawierają błędy i fałsz. Nie są one nieomylne. Wierzę, że Wcielenie nastąpiłoby i wtedy, gdyby żaden grzech nie zaistniał. Uważam, że gdyby nie istniał grzech, to ludzi mogłoby być co najwyżej więcej niż w świecie, w którym pojawiło się zło!

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn paź 14, 2019 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sex jest wadliwy
niewazny12 napisał(a):
Współżycie płciowe nie musi być grzechem. Może być grzechem nie z tego powodu, że po prostu powoduje przyjemność.


A skąd pomysł że musi być grzechem? Natanek ci tak powiedział?
I jeśli chodzi o kwestie podejścia Kościoła do seksu, to tutaj jest to opisane.
https://www.youtube.com/watch?v=0POVhysN7AA
Też powiem że nie ze wszystkim tutaj się zgodzę, bo w mojej psychice jest ten cały "ID" to jest mój popęd seksualny, który realizuje, a "superego" to społeczeństwo i kultura w jakiej żyje, i z tego powodu superego jest na przeciw ID i nie chce żebym kierował się w strone popędów, tyle że na szczęście wychowałem się w takim środowisku, mam taką kulture i obyczaje, że zwyczajnie superego u mnie nie występuje( nie mam kultury, nie lubie swojego środowiska, obyczaje też są dla mnie obce), mam jedynie to całe "ID" bo gdybym miał superego, to wtedy po jakimś romansie miałbym negatywne nastawienie do tego seksu, a tego nie mam, bo superego u mnie nie występuje, a jakby występowało to bym nigdy tego seksu nie uprawiał, w końcu po co mam robić coś co mi superego zabrania?
No i tutaj wiele rzeczy się wyjaśnia, bo mam wrażenie jakby sporo obecnych tutaj forumowiczów miało superego a ID u nich nie występowało, no i z tego powodu trudno mi się z nimi w tych kwestiach dogadać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn paź 14, 2019 23:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sex jest wadliwy
Robek- ja mam gdzieś nakazy i zakazy społeczne same w sobie i respektuję je tylko gdy są zgodne z moim sumieniem, a tam zasada jest prosta- nie ma krzywdy nie ma zła, więc jeśli wszystkie bezpośrednio zaangażowanie osoby wyrażają świadomą zgodę to na co mają ochotę to mimo, że z punktu widzenia Kościoła jest to grzech lub prawo państwowe aktualnie zakazuje to ja uznaję to za dobre i za nic nie uznam, że seks sam w sobie jest wadliwy. Jedynie co niektórzy napisali sobie swoją instrukcję twierdząc, że tylko ich jest dobra a korzystanie z kruszarki do lodu do kruszenia czegoś innego to coś potwornego tak samo jak jedzenie płatków śniadaniowych na kolacje...
A twierdzenie, że np seks przedmałżeński to zawsze coś złego wymagałoby konkretnych dowodów na tą domniemaną krzywdę, której często nikt z bezpośrednio zaangażowanych nawet po wielu latach nie dostrzega. Tak samo na szkodliwość nienałogowej masturbacji też dowodów brak, a wszystko co nałogowe to szkodzi, więc argumenty odnoszące się do tego typu sytuacji są chybione.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt paź 15, 2019 14:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Sex jest wadliwy
Mogę nie rozumieć tego, dlaczego masturbacja mężczyzny odbywana w celu uniknięcia polucji, które zanieczyściłyby nie tylko majtki i spodnie od pidżamy, ale może nawet i łóżko jest grzechem ciężkim. Moja psychika ma bardziej liberalne podejście do moralności niż tradycyjna wiara oparta na Biblii czy Koranie. O ile to, że seks pozamałżeński jest zły, jest dla mnie logiczne, to już to, że chęć usunięcia nasienia z organizmu w taki sposób, aby nie ubrudziły się ubrania i ciało, jest grzechem śmiertelnym, dla mnie takie nie jest. Przyjmuję twierdzenie o tym, że nie może być masturbacji w ogóle jakby z posłuszeństwa, choć moja mentalność może mówić coś innego.

https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtop ... 85#p805085 - w tym poście na innym forum jest taki fragment:
Cytuj:
Ale przejdźmy do rzeczy: polucje to mechanizm, dzięki któremu organizm wydala niepotrzebne nasienie i on w zupełności w tym celu wystarcza. Zastępowanie tego masturbacją jest jak zamordowanie kogoś, z kim musisz się spotykać, a kto Cię denerwuje.
Masturbacja jest złem, bo przeczy celowości aktu płciowego. (Przypomnienie: po pierwsze spłodzenie potomstwa, po drugie umocnienie więzi między małżonkami). Nawet w celach rzekomo zdrowotnych i poprawiających komfort życia samogwałt nie służy tym celom. Nie wspominam już o tym, jaki jest to jak buldożer dla psychiki i emocjonalności.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt paź 15, 2019 18:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sex jest wadliwy
niewazny12 napisał(a):
Masturbacja jest złem, bo przeczy celowości aktu płciowego. (Przypomnienie: po pierwsze spłodzenie potomstwa, po drugie umocnienie więzi między małżonkami).


To jest mówione do małżonka, natomiast to nie jest skierowane do wszystkich ludzi? bo niby w jaki sposób będąc kawalerem, rezygnując z masturbacji, umocnię więzi z małżonką? :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt paź 15, 2019 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sex jest wadliwy
Przypominam, że celem spożywania posiłków jest dostarczenie energii i budulca więc np spożywanie ksylitolu jest grzechem, bo przeczy celowości aktu jedzenia? Akty płciowe nie mają tylko jednego celu, spłodzenie potomstwa może i jest jedynym istotnym celem u prostych zwierząt, ale u tych z bardziej rozwiniętym mózgiem, społecznych, z rozwiniętym układem nagrody tych celów jest znacznie więcej i zaprzeczanie temu jest zwykłym ignorowaniem nauki, co mimo deklaracji Kościoła, że między nim a nauką nie ma sprzeczności jest dość częstym zjawiskiem.

Wypaczeniem jest słowo samogwałt , bo gwałt to przemoc, a masturbowanie się trudno nazwać przemocą, chyba że wobec pomysłów Kościoła, bo nawet w Biblii nie ma argumentów, że masturbacja to coś złego, a w historii Onana problemem nie była masturbaca sama w sobie, a niechęć do spłodzenia potomka.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 17, 2019 15:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Sex jest wadliwy
Myślę, że gdyby nie było grzechu, to podczas aktu małżeńskiego np. nie dochodziłoby do wydalenia plemników, które nie spowodują prokreacji. Nie byłoby produkowania komórek rozrodczych, które nie dokonają zapłodnienia.

Według (przynajmniej "dawnego") katolicyzmu czynności seksualne są dozwolone tylko dla prokreacji w małżeństwie.

Fragment z anglojęzycznej strony http://stillcatholic.com/QUIZHIST21.htm (wypowiedź św. Augustyna z Hippony):
Cytuj:
For thus the eternal law, that is, the will of God creator of all creatures, taking counsel for the conservation of natural order, not to serve lust, but to see to the preservation of the race, permits the delight of mortal flesh to be released from the control of reason in copulation only to propagate progeny"

Łamane tłumaczenie:
Cytuj:
W ten sposób odwieczne prawo, to znaczy wola Boga, stwórcy wszystkich stworzeń, doradza, aby zachować naturalny porządek, a nie służyć pożądaniu, lecz aby troszczyć się o zachowanie rodzaju ludzkiego, pozwala rozkoszować się ciału śmiertelnemu, uwolnionemu spod kontroli rozumu w czasie współżycia, tylko w celu płodzenia potomstwa.

Z tego wynikałoby, że czynności seksualne są dozwolone tylko w celu spłodzenia potomstwa (oczywiście w małżeństwie), a cieszyć się przyjemnością seksualną wolno tylko w związku z próbą prokreacji. Co więcej, można się domyśleć, że chodzi tu nie tylko o orgazm czy wytrysk, ale także o "mniejsze" przyjemności seksualne, które mogą, ale nie muszą być powiązane z fizycznym podnieceniem seksualnym. Czyli nie tylko NPR byłoby według tego podejścia zabronione (tym bardziej zabroniony byłby stosunek z fizycznie i oczywiście, jawnie, absolutnie bezpłodną żoną czy z żoną w ciąży), ale nawet np. pieszczoty intymne małżonków nie prowadzące do orgazmu u żadnej ze stron.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt maja 07, 2021 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Sex jest wadliwy
Skoro tak, to dlaczego Bóg nie stworzył ludzi tak, żeby seks sprawiał przyjemność włącznie w małżeństwie?
Albo dlaczego nie spowodował żeby zapłodnienie było możliwe tylko w małżeństwie i tylko jeśli małżonkowie tego chcą?

Przyjemnością z seksu i prokreacja kierują hormony dokładnie tak jak u innych zwierząt. W całym procesie nie widać "ręki Boga".


Pt maja 07, 2021 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sex jest wadliwy
niewazny12 napisał(a):
Z tego wynikałoby, że czynności seksualne są dozwolone tylko w celu spłodzenia potomstwa (oczywiście w małżeństwie), a cieszyć się przyjemnością seksualną wolno tylko w związku z próbą prokreacji. Co więcej, można się domyśleć, że chodzi tu nie tylko o orgazm czy wytrysk, ale także o "mniejsze" przyjemności seksualne, które mogą, ale nie muszą być powiązane z fizycznym podnieceniem seksualnym. Czyli nie tylko NPR byłoby według tego podejścia zabronione (tym bardziej zabroniony byłby stosunek z fizycznie i oczywiście, jawnie, absolutnie bezpłodną żoną czy z żoną w ciąży), ale nawet np. pieszczoty intymne małżonków nie prowadzące do orgazmu u żadnej ze stron.


Z powodu tej skrajności która kiedyś istniała, chrześcijaństwo podupadło, w końcu mało kto miał ochotę, żeby uprawiać małżeński seks kilka razy w życiu.
Dzisiaj jest podobnie, bo średni wiek w Polsce, w którym zawiera sie małżeństwa, zbliża sie do 30 lat, więc ten najbardzie optymalny czas do uprawiania seksu, małżonkowie mają już za sobą.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 07, 2021 16:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Sex jest wadliwy
Ja bym powiedział, że seks jest ważniejszy od miłości, bo bez miłości można żyć, bez miłości można się obejść, ludzie bez miłości, rodzą się, przychodzą na świat i bez miłości żyją, a bez seksu już nie, bez seksu nie ma życia i nikt na świat nie przyjdzie, bez seksu nie da się żyć.


Pt cze 11, 2021 14:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sex jest wadliwy
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Ja bym powiedział, że seks jest ważniejszy od miłości, bo bez miłości można żyć, bez miłości można się obejść, ludzie bez miłości, rodzą się, przychodzą na świat i bez miłości żyją, a bez seksu już nie, bez seksu nie ma życia i nikt na świat nie przyjdzie, bez seksu nie da się żyć.


Widać właśnie, że religia(katolicyzm)ma to do siebie, że atakuje te najbardziej istotne kwestie, promując duchowość, której nikt na oczy nigdy nie widział.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 11, 2021 16:09
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
Duchowość zobaczyć na oczy? aleś pojechał. Popatrz, najlepiej w dzień, na przewody wysokiego napięcia, może na oczy zobaczysz prąd. W nocy to raczej będzie niemożliwe z powodu ciemności. Poza tym noc, to nie czas na oglądanie prądu,
noc to raczej czas na seks, nawet ten "wadliwy".


Pt cze 11, 2021 16:49
Post Re: Sex jest wadliwy
"Sex - poezja czy rzemiosło" ks. Piotr Pawłukiewicz
https://www.youtube.com/watch?v=HfhYCn_t21U
https://www.youtube.com/watch?v=1P23Zh5FGNM

Mam nadzieję, że to całość konferencji, która w originale jest na trzech płytach CD. Kupione u jezuitów dla mojego dziecka gdy było w gimnazjum. Po przesłuchaniu - szkoda że nie było takich konferencji w czasach mojej młodości. Zachęcam do posłuchania.


Pt cze 11, 2021 19:44

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Sex jest wadliwy
Seks to sprawa intymna, wstydliwa, to temat tabu, ludzie nie rozmawiają otwarcie o seksie bez zahamowań, to tajemnica, seks pobudza nasze instynkty, nasze odruchy, zaczynamy się czerwienić, krew zaczyna się gotować, odczuwamy podniecenie, nabieramy ochotę, no i koniec końców kończymy w łóżku , lub gdzieś w krzakach. I teraz mam głupio, wydawało nam się, że jesteśmy mądrzejsi, że możemy jak cywilizowani ludzie tak po prostu porozmawiać o seksie. Każdy kto zabiera się za seks niech ma się na baczności, to niebezpieczny temat. Ludzie już od dawna nauczyli się i przestrzegają młodych, że lepiej o tym nie rozmawiać, że lepiej porozmawiać o miłości. Miłość i seks trudno porównywać, ale jedno ma związek z drugim. Miłość jest po prostu bezpieczniejszym tematem, lepiej rozmawiać o miłości, a to drugie i tak koniec końców samo przyjdzie. Ludzie nie wiedzą tak naprawdę, czym jest seks, bo jak próbowali tego tykać to zaraz się poparzyli, a pozostał tylko wstyd, więc temat ten nadal jest niezgłębiony. O Miłości też nie wiele wiedzą, bo tego to w ogóle nawet nie widać.


Pt cze 11, 2021 20:01
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
O Miłości też nie wiele wiedzą, bo tego to w ogóle nawet nie widać.

Ależ jak najbardziej widać. Myślę, że z pewnością widzą ją ci, którzy o niej wiedzą.


Pt cze 11, 2021 20:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL