Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Sex jest wadliwy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Sex jest wadliwy
Umarł z miłości, ale stworzył z innych pobudek.
To tak jak ty Robek, piszesz na tym forum, ale od czasu do czasu , coś wymazujesz, unicestwiasz, poprawiasz i piszesz od nowa.
A Bóg tym się różni od ciebie, że jest doskonały i niczego nie unicestwia, lecz bez przerwy tą swoją miłością poprawia i poprawia, to co człowiek zepsuje i będzie tak poprawiał, aż znów wszystko będzie doskonałe.
Nie może zmienić tego co jest doskonałe, a jeżeli ktoś zepsuje, to naprawi.
Tak więc darmo się trudzisz i oskarżasz Boga.
Piekło też jest doskonałe, doskonale urządzone dla tych, których naprawić się nie da.


Cz cze 24, 2021 18:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sex jest wadliwy
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A Bóg tym się różni od ciebie, że jest doskonały i niczego nie unicestwia, lecz bez przerwy tą swoją miłością poprawia i poprawia, to co człowiek zepsuje i będzie tak poprawiał, aż znów wszystko będzie doskonałe.


W którym momencie świat był doskonały?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 25, 2021 7:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Sex jest wadliwy
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A Bóg tym się różni od ciebie, że jest doskonały i niczego nie unicestwia, lecz bez przerwy tą swoją miłością poprawia i poprawia, to co człowiek zepsuje i będzie tak poprawiał, aż znów wszystko będzie doskonałe.[...]
Piekło też jest doskonałe, doskonale urządzone dla tych, których naprawić się nie da.

Poprawia to co sam stworzył - produkt wadliwy? Nie bierze winy na siebie, lecz obciąża ją stworzony przez siebie produkt?
Tej doskonałości piekła IPW doświadczył, czy to jest tylko takie widzimisię?


Pt cze 25, 2021 10:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Sex jest wadliwy
george45 napisał(a):
Poprawia to co sam stworzył - produkt wadliwy? Nie bierze winy na siebie, lecz obciąża ją stworzony przez siebie produkt?

Świat stworzony był światem doskonałym, dobrym, to człowiek go zepsuł, pozbawiając chwały Tego, dla którego i przez którego wszystko zaistniało.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt cze 25, 2021 10:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sex jest wadliwy
Saqura napisał(a):
Świat stworzony był światem doskonałym, dobrym, to człowiek go zepsuł, pozbawiając chwały Tego, dla którego i przez którego wszystko zaistniało.


Kolejne brednie, a to wadliwy człowiek nie był częścią tego świata?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 25, 2021 14:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Sex jest wadliwy
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Poprawia to co sam stworzył - produkt wadliwy? Nie bierze winy na siebie, lecz obciąża ją stworzony przez siebie produkt?

Świat stworzony był światem doskonałym, dobrym, to człowiek go zepsuł, pozbawiając chwały Tego, dla którego i przez którego wszystko zaistniało.

A człowiek nie jest produktem Boga? Jeśli jest i psuje wszystko, to może oznaczać, że Bóg stworzył bubla i nie może sobie z tym poradzić ani prośbą, ani groźbą.


Pt cze 25, 2021 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Sex jest wadliwy
george45 napisał(a):
Saqura napisał(a):
george45 napisał(a):
Poprawia to co sam stworzył - produkt wadliwy? Nie bierze winy na siebie, lecz obciąża ją stworzony przez siebie produkt?

Świat stworzony był światem doskonałym, dobrym, to człowiek go zepsuł, pozbawiając chwały Tego, dla którego i przez którego wszystko zaistniało.

A człowiek nie jest produktem Boga? Jeśli jest i psuje wszystko, to może oznaczać, że Bóg stworzył bubla i nie może sobie z tym poradzić ani prośbą, ani groźbą.

Bubla? To jedynie oznacza, że człowiek korzysta z danego mu daru wolnego wyboru. Ma ingerować w swój własny dar, ma decydować, czy wtedy moglibyśmy to nazwać wolnym wyborem?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn cze 28, 2021 9:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Sex jest wadliwy
Bóg pozostawił człowiekowi opcję "Wybierz"
I człowiek źle wybrał.
Bez tej opcji człowiek nie posiadał by pełnej wolności


Pn cze 28, 2021 21:18
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
Saqura napisał(a):
Bubla? To jedynie oznacza, że człowiek korzysta z danego mu daru wolnego wyboru. Ma ingerować w swój własny dar, ma decydować, czy wtedy moglibyśmy to nazwać wolnym wyborem?

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Bóg pozostawił człowiekowi opcję "Wybierz"
I człowiek źle wybrał.
Bez tej opcji człowiek nie posiadał by pełnej wolności



"Leżą tam i czekają, aż ktoś je odkryje".
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/masowe ... ki/hn9j2sk

Tym dzieciom też pozostawił opcję "Wybierz"? dar wolnego wyboru? Rodzice i dzieci źle wybrały i zostały skierowane do „uczelni”, gdzie zostały „uświadomione” o swym błędnym wyborze i poniosły „zasłużoną” karę, za ten wybór.

„Bez tej opcji człowiek nie posiadał by pełnej wolności”. Gdzie widzisz wolność tych dzieci? W zbiorowych grobach?


Wt cze 29, 2021 8:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Sex jest wadliwy
nolda napisał(a):
Tym dzieciom też pozostawił opcję "Wybierz"? dar wolnego wyboru? Rodzice i dzieci źle wybrały i zostały skierowane do „uczelni”, gdzie zostały „uświadomione” o swym błędnym wyborze i poniosły „zasłużoną” karę, za ten wybór.

To człowiek człowiekowi zgotował taki los, to człowiek pozbawił rodziców wyboru, w tym również dzieci które im były "poddane". Nie widzę związku z darem wolnego wyboru o którym ja piszę.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt cze 29, 2021 8:43
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
Saqura napisał(a):
nolda napisał(a):
Tym dzieciom też pozostawił opcję "Wybierz"? dar wolnego wyboru? Rodzice i dzieci źle wybrały i zostały skierowane do „uczelni”, gdzie zostały „uświadomione” o swym błędnym wyborze i poniosły „zasłużoną” karę, za ten wybór.

To człowiek człowiekowi zgotował taki los, to człowiek pozbawił rodziców wyboru, w tym również dzieci które im były "poddane". Nie widzę związku z darem wolnego wyboru o którym ja piszę.

Wolny wybór dzieci zgotował los zakonnikom, zakonnicom, księżom?
Cóż one mogły wybrać, jaki wolny wybór im został dany przez Boga? Możesz z płaczem opuścić rodzinny dom, rodziców, braci, siostry lub z uśmiechem? Możesz pozwolić się molestować i być miłym dla oprawców lub się bronić i wcześniej zakończyć żywot. Może wskażesz jeszcze jakieś wolne wybory dane tym dzieciom.


Wt cze 29, 2021 17:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Sex jest wadliwy
nolda napisał(a):
Cóż one mogły wybrać, jaki wolny wybór im został dany przez Boga?

Wyboru który ofiarował Bóg nie musiały dokonywać, dla dzieci Królestwo Boże jest z góry założone.
nolda napisał(a):
Może wskażesz jeszcze jakieś wolne wybory dane tym dzieciom.

Wolny wybór który opisujesz (który nie ma nic wspólnego z darem Boga) w powyższym przypadku, ogranicza człowiek drugiemu człowiekowi. O takich wyborach można napisać tomy książek np. Kto dał wybór ludziom w obozach koncentracyjnych (gdzie wtedy były ich wybory?) Kto decyduje za ofiary mordów? Gdzie wolny wybór poczętych w czasie dokonywania aborcji? Co z wyborami dzieci katowanymi przez własnych rodziców? itd, itd

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr cze 30, 2021 5:46
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
Saqura napisał(a):
nolda napisał(a):
Cóż one mogły wybrać, jaki wolny wybór im został dany przez Boga?

Wyboru który ofiarował Bóg nie musiały dokonywać, dla dzieci Królestwo Boże jest z góry założone.

A gdzie to założenie zostało poczynione? Z tego co doczytałem, to Królestwo jest dla tych co staną się jak dzieci.
Saqura napisał(a):
Wolny wybór który opisujesz (który nie ma nic wspólnego z darem Boga) w powyższym przypadku, ogranicza człowiek drugiemu człowiekowi.

No to chyba nie zrozumiałem tego daru. Co to za dar, przełóż na chłopski rozum. Otrzymali go wszyscy ludzie, czy tylko wybrani?


Śr cze 30, 2021 6:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Sex jest wadliwy
nolda napisał(a):
A gdzie to założenie zostało poczynione? Z tego co doczytałem, to Królestwo jest dla tych co staną się jak dzieci.

Tam, w tej samej Księdze, w której wyczytałeś powyższe stanowisko dotyczącą zaufania na wzór dziecka.
nolda napisał(a):
No to chyba nie zrozumiałem tego daru. Co to za dar, przełóż na chłopski rozum. Otrzymali go wszyscy ludzie, czy tylko wybrani?

Darem danym przez Boga jest wyrażenie zgody, lub jej brak, na główny cel zaistnienia. Dzieciom o których pisze w artykule, który zapodałeś, z tej szansy nie było dane skorzystać. Akurat w tym wypadku winę ponosi człowiek, nie Bóg.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr cze 30, 2021 7:31
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
Saqura napisał(a):
nolda napisał(a):
A gdzie to założenie zostało poczynione? Z tego co doczytałem, to Królestwo jest dla tych co staną się jak dzieci.

Tam, w tej samej Księdze, w której wyczytałeś powyższe stanowisko dotyczącą zaufania na wzór dziecka.

„Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego,” oznacza, że jak piszesz: "dla dzieci Królestwo Boże jest z góry założone", czy to tylko Twa interpretacja? Może wskażesz w wieku ilu lat, miesięcy, dni dziecko już nie jest dzieckiem i te założenia nie będą mu już przysługiwały?
nolda napisał(a):
No to chyba nie zrozumiałem tego daru. Co to za dar, przełóż na chłopski rozum. Otrzymali go wszyscy ludzie, czy tylko wybrani?

Saqura napisał(a):
Darem danym przez Boga jest wyrażenie zgody, lub jej brak, na główny cel zaistnienia. Dzieciom o których pisze w artykule, który zapodałeś, z tej szansy nie było dane skorzystać. Akurat w tym wypadku winę ponosi człowiek, nie Bóg.

To człowiek decyduje, czy inny człowiek skorzysta z wyrażenia zgody na główny cel istnienia? W takim przypadku, losy ludzi są w rękach ludzi, a nie Boga, a ten dar, jest darem jakimś darem wybiórczym. Czy może coś źle rozumiem?


Śr cze 30, 2021 9:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL