Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Sex jest wadliwy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sex jest wadliwy
ga1robe napisał(a):
Pierwsze słyszę, by można było osiągnąć orgazm, tylko przez medytację.


Ktoś nie umie, nie potrafi, nie może, nie ma z kim tego seksu uprawiać, to zaczyna wymyślać jakieś dziwaczne teorie, dzięki którym już ma z tym wszystkim spokój.
To tak jakby ktoś chciał sobie kupić coś do jedzenia, no ale sklep już zamknięty, w lodówce pusto, więc można sobie wyobrazić, że coś sie je, i już po problemie, jesteśmy najedzeni.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 24, 2019 19:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sex jest wadliwy
ga1robe napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Fantastyczne jest też to, że mozna osiągać orgazm bez fizycznej akcji...
Właśnie drodzy przeciwnicy masturbacji-to też uważacie za grzech? Tam nie ma nawet myśli o kimkolwiek jest to specyficzna forma medytacji prowadząca do orgazmu.
Oczywiście medytacja nie musi prowadzić do fizycznego orgazmu, ale skoro może to dlaczego by nie, szczególnie, że jest to zupełnie inny poziom orgazmu :)
Pierwsze słyszę, by można było osiągnąć orgazm, tylko przez medytację.


Powiedzmy, że to specyficzny rodzaj medytacji, ale istotne jest to, że podczas orgazmu tak samo jak podczas pewnych form medytacji znika ego, znikają podziały, wyłączone zostaje myślenie, ocenianie, porównywanie, analizowanie i jest tylko, albo aż, czyste doświadczanie, czysta obecność tu i teraz.

Jasne, że można osiągnąć orgazm bez fizycznych manipulacji przy narządach płciowych czy innych sferach erogennych, bo orgazm tak na serio jest w głowie.

Zaraz się dowiem, że nawet nie macie pojęcia, że u faceta orgazm i wytrysk nie muszą iść w komplecie ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 25, 2019 11:06
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
Wybawiony napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Brzmi bardzo podejrzanie. Jakbyś była pod wpływem jakiegoś ducha. Z całą pewnością nie jest to jednak Duch Święty.


Co prawda egzorcystą nie jestem ale różnego typu eksperymenty narkotyczne, czy uprawianie medytacji transcendentalnej, czy nałóg dewiacji seksualnych może być źródłem zniewolenia duchowego.

Nie można jednak szafowac takimi zarzutami, bez odpowiedniego rozeznania.

Więcej na:

http://www.chrystus-krol.przeworsk.pl/3090


So maja 25, 2019 11:34
Post Re: Sex jest wadliwy
IrciaLilith napisał(a):
Generalnie uważam, że blokady w sferze seksualnej potrafią bardzo mocno ograniczać możliwość doświadczania duchowej ekstazy. Dokładnie chodzi o opisany wyżej strach przed utratą ego, potrzebę ciągłej kontroli, oceniania co jeszcze jest właściwe a co już 'grzeszne'...

Powiem więcej, jeśli tłumisz seks, zaczynasz się bać miłości. Ktoś, kto stłumił seks, zawsze będzie się bał miłości, ponieważ gdy przychodzi miłość, przyjdzie za nią seks. Miłość to sprawa duszy, a seks to sprawa ciała, więc nie można przyzwolić, żeby pojawiła się miłość, bo wówczas nadejdzie seks. Będzie gdzieś blisko, za rogiem. Ktoś, kto stłumił seks, nie może kochać. Może udawać, że jest bardzo kochający, ale nie może taki być, bo bardzo się boi. Nie może cię dotknąć czule, bo jest w nim lęk. Czuły dotyk w każdej chwili może się okazać dotykiem seksualnym, więc będzie się bał; nie pozwoli ci się dotknąć.
IrciaLilith napisał(a):
Zaraz się dowiem, że nawet nie macie pojęcia, że u faceta orgazm i wytrysk nie muszą iść w komplecie ;)
Mam wrażenie, że nie masz pojęcia o ilu braku pojęć się jeszcze dowiesz ;)


So maja 25, 2019 20:15
Post Re: Sex jest wadliwy
Andy72 napisał(a):
O ile niewątpliwie w raju Adam i Ewa mieli cudowny seks


Niewątpliwie? Nic o tym nie wiadomo, nie ma żadnej wzmianki na ten temat w Biblii, są natomiast słowa że Adam zbliżył się do Ewy po wygnaniu z Ogrodu Eden, po dokonaniu grzechu pierworodnego. Także z tym rajskim seksem nic pewnego.


N cze 30, 2019 10:47

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sex jest wadliwy
To nie seks jest wadliwy, tylko moje podejście do niego.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sie 29, 2019 23:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sex jest wadliwy
To Ty oceniasz subiektywnie na podstawie przyjętych założeń, że Twoje podejście jest wadliwe. Jeśli uważasz, że jest wadliwe to je zmień, chyba że nie możesz, bo problem tkwi na poziomie niezgodności potrzeb z założeniami i upartym trzymaniu się narzuconych założeń.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt sie 30, 2019 10:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Sex jest wadliwy
Warto wspomnieć, że według niektórych przekazów (jak "Złota Legenda" czy objawienia bł. A. K. Emmerich) Niepokalane Poczęcie Dziewicy Maryi było (czy przynajmniej zdaje się być) czymś, co nastąpiło bez stosunku płciowego między Jej rodzicami. Poczęcie cudownej Dziewicy mogło nastąpić w wyniku pocałunku rodziców lub ich ściskania się. Mogę myśleć, że takie podejście jest błędne czy nawet heretyckie, mimo tego przyznaję, że przy poczęciu Najczystszej Dziewicy nie było rozkoszy seksualnej (bo to by nie wypadało przy tak chwalebnej Istocie jaką jest Maryja, tak czystej, czystszej niż wszyscy aniołowie razem wzięci).

Uważam, że zespolenie się narządów płciowych męża i żony to coś pięknego, ale niezależnie od przyjemności seksualnej, która w pogrzechowym świecie działa niczym naturalny narkotyk, intoksykant. Mogę zadać sobie pytanie: czy gdyby żaden człowiek i anioł nie zgrzeszył, to byłaby penetracja seksualna między małżonkami? Mogę mieć myśli, że tak, ale nie byłoby produkcji komórek jajowych i plemników, z których nie powstałoby potomstwo, nie byłoby miesiączkowania i polucji, które w Starym Testamencie są czymś zanieczyszczającym - może to być dowód na to, że te zjawiska są skutkiem grzechu. Wierzę w to, że polucje i menstruacja to następstwo grzechu Adama i Ewy. Bez grzechu nagie ciało nie stanowiłoby bodźca seksualnego, nie byłoby pożądliwości, uważam, że popęd płciowy to skażenie natury powstałe na skutek grzechu pierworodnego.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pt paź 04, 2019 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sex jest wadliwy
niewazny12 napisał(a):
Warto wspomnieć, że według niektórych przekazów (jak "Złota Legenda" czy objawienia bł. A. K. Emmerich) Niepokalane Poczęcie Dziewicy Maryi było (czy przynajmniej zdaje się być) czymś, co nastąpiło bez stosunku płciowego między Jej rodzicami. Poczęcie cudownej Dziewicy mogło nastąpić w wyniku pocałunku rodziców lub ich ściskania się. Mogę myśleć, że takie podejście jest błędne czy nawet heretyckie, mimo tego przyznaję, że przy poczęciu Najczystszej Dziewicy nie było rozkoszy seksualnej (bo to by nie wypadało przy tak chwalebnej Istocie jaką jest Maryja, tak czystej, czystszej niż wszyscy aniołowie razem wzięci).


Znalazłeś grzech tam gdzie tego grzechu nie ma, tu może być u ciebie jakaś schizofrenia, z powodu której absolutnie wszystko wydaje ci się grzechem, czy tak jest?

niewazny12 napisał(a):
Uważam, że zespolenie się narządów płciowych męża i żony to coś pięknego, ale niezależnie od przyjemności seksualnej, która w pogrzechowym świecie działa niczym naturalny narkotyk, intoksykant. Mogę zadać sobie pytanie: czy gdyby żaden człowiek i anioł nie zgrzeszył, to byłaby penetracja seksualna między małżonkami? Mogę mieć myśli, że tak, ale nie byłoby produkcji komórek jajowych i plemników, z których nie powstałoby potomstwo, nie byłoby miesiączkowania i polucji, które w Starym Testamencie są czymś zanieczyszczającym - może to być dowód na to, że te zjawiska są skutkiem grzechu.


Czyli seks jest zły bo jest w nim przyjemność, a więc przed grzechem pierworodnym, nie było niczego co by sprawiało przyjemność? więc były same nieprzyjemne rzeczy, i każdy był nieszczęśliwy?

niewazny12 napisał(a):
Wierzę w to, że polucje i menstruacja to następstwo grzechu Adama i Ewy. Bez grzechu nagie ciało nie stanowiłoby bodźca seksualnego, nie byłoby pożądliwości, uważam, że popęd płciowy to skażenie natury powstałe na skutek grzechu pierworodnego.


Skoro seks jest grzechem, to chyba Kościół by go całkowicie zakazał.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So paź 05, 2019 0:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sex jest wadliwy
Seks ma wadę że jest niezbyt przyjemny

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So paź 05, 2019 0:11
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
Uprawiać sex, uprawiać płeć. Tak sobie to wymyślono. To co światowe szybko przyjmują i akceptują "światowcy".
Precyzyjne określenie, to popęd seksualny, który służy do przedłużenia gatunku człowieka. W takiej postawie i z takim nastawieniem powinien być wykorzystywany.
Dziś stał się bożkiem zgubnym dla ludzi, ponieważ go realizują na rożne sposoby, poszukując wciąż nowych ciał i nowych doznań. Później płacą za to cierpieniem duszy.


So paź 05, 2019 8:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sex jest wadliwy
alekmichał napisał(a):
Uprawiać sex, uprawiać płeć. Tak sobie to wymyślono. To co światowe szybko przyjmują i akceptują "światowcy".
Precyzyjne określenie, to popęd seksualny, który służy do przedłużenia gatunku człowieka. W takiej postawie i z takim nastawieniem powinien być wykorzystywany.
Dziś stał się bożkiem zgubnym dla ludzi, ponieważ go realizują na rożne sposoby, poszukując wciąż nowych ciał i nowych doznań. Później płacą za to cierpieniem duszy.



Co to za cierpienie duszy? bo jakoś nie widzę żeby od romansowania mi sie pogorszyło, więc nie wiem gdzie ta szkodliwość seksu ma być?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So paź 05, 2019 10:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Sex jest wadliwy
Niestety, tych, którzy ulegają popędowi seksualnemu, mogą czekać bardzo nieprzyjemne doznania po śmierci. I to nie tylko duchowe, ale i fizyczne.

Przed grzechem pierworodnym też istniały przyjemności, np. z jedzenia. Gdyby przyjemność seksualna istniała bez grzechu, nie działałaby jak narkotyk, który uzależnia, byłaby po prostu radością ciała z poczęcia nowej osoby. Tylko prokreacja nie trwałaby bez końca. Wierzę, że czynności seksualnych nie mających na celu prokreacji w ogóle nie byłoby w świecie bez jakiegokolwiek grzechu.

Czy rozwinęła się u mnie schizofrenia? Nie wykluczam tego na 100%, ale nie uważam całkowitego odrzucenia przyjemności seksualnej czy nawet uznawania jej za zło i grzech za jej objaw.

Gdyby nie było grzechu, wszyscy byliby szczęśliwi i nikt by nie cierpiał.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So paź 05, 2019 22:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Sex jest wadliwy
niewazny12 napisał(a):
Gdyby nie było grzechu, wszyscy byliby szczęśliwi i nikt by nie cierpiał.

Czemu tak bardzo wierzysz w słowa Księgi Rodzaju o grzechu i jego skutkach? Dlaczego nie przyjmujesz ewentualności, że to legenda, pewna historia, zmyślona po to, by starożytni ludzie mogli sobie wyjaśnić świat?


So paź 05, 2019 23:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Sex jest wadliwy
niewazny12 napisał(a):
Niestety, tych, którzy ulegają popędowi seksualnemu, mogą czekać bardzo nieprzyjemne doznania po śmierci. I to nie tylko duchowe, ale i fizyczne.


Każdego mogą czekać nieprzyjemne doznania które będą miały miejsce po śmierci, rezygnacja z seksu nic tutaj nie musi pomóc.

niewazny12 napisał(a):
Przed grzechem pierworodnym też istniały przyjemności, np. z jedzenia. Gdyby przyjemność seksualna istniała bez grzechu, nie działałaby jak narkotyk, który uzależnia,


Więc seks powoduje przyjemność, i dlatego jest grzechem, bo skoro jest przyjemny to uzależnia, tak samo jak ktoś się lubi modlić, to również popełnia grzech, w końcu ta modlitwa sprawia mu przyjemność, więc jest czymś od czego można się uzależnić.

niewazny12 napisał(a):
Gdyby nie było grzechu, wszyscy byliby szczęśliwi i nikt by nie cierpiał.


Jak ktoś lubi grzeszyć to bedzie cierpiał z tego powodu, że mu tego zabroniono.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N paź 06, 2019 1:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL