Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 10:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
 Sex jest wadliwy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sex jest wadliwy
Robek napisał(a):
ZycieMaSens napisał(a):
Dlaczego masturbacja jest grzechem ciężkim ?


Dlatego że Kościół tak uznał.


Doskonałe podsumowanie, choć można zapytać jaki miał interes aby tak uznać?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt maja 17, 2019 10:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sex jest wadliwy
Dlatego że jest "nie cudzołóż". To znaczy że seks sam ze sobą jest niedozwolony,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 17, 2019 10:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sex jest wadliwy
Andy, wiesz jak na początku rozumiano to przykazanie?
Np seks z niewolnicą był jak najbardziej dozolony i nie było to cudzołóstwo... żona nie mogła mieć o to pretensji.
Oznaczało tylko: nie uprawiaj seksu z cudzą żoną, a kobieta ma być tylko dla swojego męża.
Tak samo: nie zabijaj interpretowano tak, że kamieniowanie na śmierć się w nim nie zawierało.
Serio- ewolucja interpretacji tych przykazać to istotna kwestia i warto pomyśleć dlaczego obecnie podciąga się pod nie to co się podciąga...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt maja 17, 2019 11:27
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
Człowiek zmysłowy, cielesny szuka spełnienia w masturbacji. Nie znajdzie go tam, zawsze będzie głodny. Na dodatek będzie miał się coraz gorzej, bo jak każdy grzech, masturbacja ściąga z czasem na człowieka cała gamę przykrych konsekwencji.

DZIAŁALNOŚĆ JEZUSA W GALILEI
KAZANIE NA GÓRZE*
Szóste przykazanie
Cytuj:
5 28 A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.


Pt maja 17, 2019 11:40

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sex jest wadliwy
W masturbacji nie znajdziesz spełnienia wielopoziomowego, a tylko rozładowanie napięcia seksualnego.
Gdy się oczekuje od czegoś tego czego nie może dać to rodzi to problemy.
Idealny posiłek to pyszny, zdrowy obiad w gronie ukochanych ludzi: satysfakcja na poziomie fizjologicznym,zdrowotnym, emocjonalnym, społecznym a jak dobra dyskusja to jeszcze intelektualnym. Oczekiwanie tego od kanapki na mieście jest głupie, bo służy tylko do zaspokojenia głodu.

A Jezusowi nie chodziło o to aby nie patrzeć pożądliwie, bo to naturalne i nieszkodliwe zachowanie, ale aby nie oceniać i nie potępiać surowo cudzołóstwa... Na zasadzie kto nie zgrzeszył niech pierwszy rzuci kamień... Nie sądzcie a nie będziecie sądzeni- co te słowa znaczą?

Jakie to te negatywne konsekwencje przynosi nienałogowa masturbacja?
O nałogowej nie mówię, bo każdy nałóg jest szkodliwy, nawet jak dotyczy zdrowego i pozytywnego zachowania. Ortoreksja jest chorobą, choć dotyczy... zdrowego odżywiania się...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt maja 17, 2019 12:10
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
IrciaLilith napisał(a):
W masturbacji nie znajdziesz spełnienia wielopoziomowego, a tylko rozładowanie napięcia seksualnego.

Z braku seksu nikt nie umarł. Wręcz przeciwnie. Celibat można wykorzystać twórczo na innych płaszczyznach życia (w tym duchowych).
Postaraj się chociaż przyjąć do wiadomości, że człowiek nie musi być niewolnikiem pożądań seksualnych.
Czystość jest cnotą, jest łaską, a dla niektórych darem od Boga.

IrciaLilith napisał(a):
A Jezusowi nie chodziło o to aby nie patrzeć pożądliwie, bo to naturalne i nieszkodliwe zachowanie, ale aby nie oceniać i nie potępiać surowo cudzołóstwa.

Już wystarczy, skończ już wreszcie bredzić. W tym fragmencie Jezus dokładnie mówi o pożądliwym spoglądaniu na kobiety, bo w sercu ludzkim rodzi się grzech.

IrciaLilith napisał(a):
Jakie to te negatywne konsekwencje przynosi nienałogowa masturbacja?

Uwłacza godności człowieka. Człowiek znający swoją godność, nie będzie lgnął do masturbacji. Nie mówiąc już o człowieku podążającym za Chrystusem.
Niestety, masturbacja może stać się zaworem bezpieczeństwa np. dla osób z trudnościami psychicznymi.

Cytuj:
W celu sformułowania wyważonej oceny odpowiedzialności moralnej konkretnych osób i ukierunkowania działań duszpasterskich należy wziąć pod uwagę niedojrzałość uczuciową, nabyte nawyki, stany lękowe lub inne czynniki psychiczne czy społeczne, które mogą zmniejszyć, a nawet zredukować do minimum winę moralną.


Pt maja 17, 2019 14:14

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sex jest wadliwy
ŻycieMaSens z seksem w tym z masturbacją jest jak z jedzeniem mięsa, jeśli komuś służy nie robienie tego niech nie robi, ale twierdzenie, że ludzie którzy to robią są gorsi, ich zachowanie uwłacza ich godności, że to coś grzesznego lub złego to przesada.

Aby było zabawniej tak jak mięsa nie jem od wielu wielu lat tak samo od dłuższego czasu nie mam ochoty na seks, ale to nie kwestia jakichś wyrzeczeń czy łaski, ani tym bardziej nie nazwę tego cnotą. Tak po prostu działa zbyt częste wchodzenie w specyficzny stan medytacyjny, że nie interesuje mnie ani alkohol, ani słodycze, ani imprezy, ani seks, ani nawet oglądanie seriali. Tylko jest to wynik tego typu doznań. Poza moją rodziną interesuje mnie tylko praca nad modelem rzeczywistości.
Zapewne gdyby nie choroba mojego partnera i z jego strony nie byłoby problemu to byśmy się kochali fizycznie, ale że jest jak jest to w zupełności wystarcza się potulić i wyjść na spacer.
Natomiast twierdzenie, że masturbacja uwłacza godności człowieka uderza w osoby, które są na takim etapie życia, że jej potrzebują i to nie odbiera im godności. Nic nie jest wstanie odebrać nikomu godności, nawet on sam.
Nic nie uwłacza godności, choć zastanawiam się czy nie byłaby to głupota, ale też nie, bo za dużo jest czynników łagodzących i winy niczyjej w tym nie ma...

Co jeszcze uważasz za cnoty? Dla mnie to pozytywne cechy charakteru osadzone w zrozumieniu wyższych wartości.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt maja 17, 2019 15:36
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
Grzech jest grzechem. Trzeba nazywać czynności po imieniu. Jesteś na forum katolickim, a nie na forum dyskusyjnym młodocianych graczy Minecrafta. Zaakceptuj fakt, że masturbacja jest zła. Jesteś po prostu jeszcze na takim etapie, że nie jesteś tego świadoma.


Pt maja 17, 2019 15:44

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sex jest wadliwy
Masturbacja jest zła...
To udowodnij, że to fakt a nie opinia. Dowodziki poproszę.
Nawet w Biblii masz tylko historię Onana, ale sedno jego grzechu nie jest w czynności masturbacji, ale w niechęci do zapłodnienia konkretnej kobiety.
A forum jest otwarte dla ludzi o różnych poglądach.
Tak się składa, że do moich przywiazana nie jestem, więc jeśli masz dowody każdy przemyślę i może zmienię stanowisko, które brzmi: Masturbacja nienałogowa nie jest szkodliwa a bywa pomocna. Moich przedstawiać nie będę, bo nie masz najmniejszej ochoty zmienić zdania ani choćby uczciwie ich przemyśleć, prawda? Jesteś na etapie kategorycznych i niepodważalnych sądów wartościujących, zgadza się? Zapewne mój etap też osądzisz w prostym zero jedynkowym systemie:dobry-zły, ew lepszy-gorszy w porównaniu do Twojego, no nie?

Jestem na etapie na którym już nie oceniam rzeczy, osób, czynności ani cech bez indywidualnego kontekstu. Do tego ocenienie ma dla mnie zupełnie inny sens, bo nie zamierzam nikogo osądzać, potępiać czy ganić a zrozumieć i jeśli to ma sens próbować wskazać przyczyny i opcje wprowadzenia zmian.

Co jeszcze uważasz za cnoty? Czym dla Ciebie są cnoty?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt maja 17, 2019 16:08
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
Na poprzedniej stronie dałem link do filmu. Miłego oglądania.


Pt maja 17, 2019 16:22

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sex jest wadliwy
Nie chcę dyskutować o tym czy i dlaczego jest grzechem z katolickiego punktu widzenia, bo to oczywiste, że jest, bo tak mówi Kościół.
Teza do obrony brzmi: Masturbacja jest zła.
Czyli chodzi o dowody, argumenty lub powody dla których ateista, czy wyznawca hinduizmu albo buddyzmu nie powinien się masturbować.
Argument z nauczania Kościoła jest istotny tylko dla ludzi uważających się za członków tej organizacji.

Może konkretniej- gdybym miała ochotę się pomasturbować, dlaczego miałabym tego nie robić? Uwzględnij, że nie jestem chrześcijanką.
Serio życzę Ci powodzenia, bo sama próbuję podważyć moją tezę na temat masturbacji i tylko widzę coraz więcej korzyści ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt maja 17, 2019 16:38
Zobacz profil
Post Re: Sex jest wadliwy
Jak będziesz TO robić, to będziesz brzydalem.


Pt maja 17, 2019 16:58

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sex jest wadliwy
Proszę o merytoryczne argumenty, bo ten jest na poziomie przedszkola: jeśli dłubiesz w nosie jesteś prosie.

Niby stracę na urodzie? Czy na czym? ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt maja 17, 2019 17:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Sex jest wadliwy
IrciaLilith napisał(a):
Niby stracę na urodzie? Czy na czym? ;)

Upodobnienie do Golluma: https://stacja7.pl/teologia-tolkiena/
Władca Pierścieni to dobra lektura, o wiele lepsza od Harrego Pottera.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt maja 17, 2019 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sex jest wadliwy
Zgadzam się całkowicie, Potter jest pełny błędów logicznych i bardzo prymitywny, nijak się ma do poziomu Tolkiena.

Do Golluma powiadasz? Tylko wiesz, przez te dwadziescia kilka lat jakoś niczego takiego nie zauważyłam...

Panowie, serio? Zero argumentów? A po cichu liczyłam, że wieczorkiem będę czcić kolejny przełom w moich poglądach...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt maja 17, 2019 17:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL