Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona
 Rozważania o chrześcijaństwie 
Autor Wiadomość
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
Kapral135 napisał(a):
ale przed zstąpieniem z Nieba był w Niebie
I po zstąpieniu też.
Cytuj:
więc znowu ponowię swoje pytanie
Uważaj, bo jeszcze cofniesz się do tyłu i wpadniesz do akwenu wodnego.
Cytuj:
po co się uczył
Bo jest człowiekiem. A człowiek musi się uczyć.
andej napisał(a):
Chciałbym też zrozumieć, dlaczego nie oddajecie podobnego hołdu, gdy mowa o Ojcu. Czy Ojciec jest wyraźnie mniej ważny? Skąd taka gradacja Osób Trójcy św?
Nie jest mniej ważny. Jednak Objawienie dokonało się przez Syna w Duchu Świętym. Ojciec nie jest „bezpośrednio dostępny”. Dlatego nie ma w chrześcijaństwie „kultu Boga Ojca”.


Cz wrz 19, 2019 13:13

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
Cytuj:
Bo jest człowiekiem. A człowiek musi się uczyć.

W pełni Bogiem i w pełni człowiekiem, a nie tylko człowiekiem albo tylko człowiekiem, jeżeli był Bogiem w Niebie to musiał tam posiadać wszechwiedzę, bo cała Trójca Święta ją posiada, a więc nauka byłaby bez sensu.


Cz wrz 19, 2019 13:28
Zobacz profil
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
zefciu napisał(a):
Nie jest mniej ważny. Jednak Objawienie dokonało się przez Syna w Duchu Świętym. Ojciec nie jest „bezpośrednio dostępny”. Dlatego nie ma w chrześcijaństwie „kultu Boga Ojca”.

Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych - trudno o jakiś osobny kult Boga Ojca, niemniej wyznanie rozpoczynamy od wyznania wiary w Ojca.


Cz wrz 19, 2019 13:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
Kapral135 napisał(a):
Cytuj:
Bo jest człowiekiem. A człowiek musi się uczyć.

W pełni Bogiem i w pełni człowiekiem, a nie tylko człowiekiem albo tylko człowiekiem, jeżeli był Bogiem w Niebie to musiał tam posiadać wszechwiedzę, bo cała Trójca Święta ją posiada, a więc nauka byłaby bez sensu.


Biblia daje wyraźną i dobitną odpowiedź.
Flp 2,6 On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej.



zefciu napisał(a):
... Ojciec nie jest „bezpośrednio dostępny”. ...

Dla mnie Bóg Ojciec jest w identycznym stopniu dostępny jak Syn Boży Jezus oraz Duch Święty Pocieszyciel. W równym stopniu jest dla mnie dostępny (relacja dwustronna) ma Bóg w Trójcy Jedyny.
Także dostępność świętych, jest dla mnie na tym samym poziomie. Choć zdaję sobie sprawę, że są oni jedynie pośrednikami, a nie decydentami.

zefciu napisał(a):
... Dlatego nie ma w chrześcijaństwie „kultu Boga Ojca”.
To przykre. W ten sposób wykluczyłeś mnie spośród chrześcijan. Mam jednak nadzieję, że nie ma to mocy sprawczej. W moim chrześcijaństwie jest kult Boga Ojca i Boga Jedynego w Trójcy. I to nie ograniczony do Modlitwy Pańskiej.
A mówiąc Bóg nigdy nie mam na myśli, li tylko, Jezusa Chrystusa, ale całą pełnię bóstwa: Ojca i Syna i Ducha świętego, w Trójcy świętej.
I nie rozumiem, jak można pojęcie Bóg, ograniczać do jednej Osoby Boskiej.
Obawiam się, że zostanę z tym problemem, aż do czasu, gdy skończy się czas, a stanę przed Jego obliczem.


Cz wrz 19, 2019 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
Bóg Ojciec włada, Syn Boży króluje natomiast Duch Święty tchnie.


Cz wrz 19, 2019 14:24
Zobacz profil
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
andej napisał(a):
To przykre. W ten sposób wykluczyłeś mnie spośród chrześcijan. Mam jednak nadzieję, że nie ma to mocy sprawczej. W moim chrześcijaństwie jest kult Boga Ojca i Boga Jedynego w Trójcy. I to nie ograniczony do Modlitwy Pańskiej.
A mówiąc Bóg nigdy nie mam na myśli, li tylko, Jezusa Chrystusa, ale całą pełnię bóstwa: Ojca i Syna i Ducha świętego, w Trójcy świętej.
I nie rozumiem, jak można pojęcie Bóg, ograniczać do jednej Osoby Boskiej.
Obawiam się, że zostanę z tym problemem, aż do czasu, gdy skończy się czas, a stanę przed Jego obliczem.
Ale ja przecież niczego takiego nie napisałem. Nie ma „kultu Boga Ojca” w tym sensie, że nie ma np. nabożeństw czy świąt Boga Ojca. Nigdzie nie ma mowy o „ograniczaniu pojęcia Boga”.


Cz wrz 19, 2019 15:01
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
andej napisał(a):
Intryguje mnie to, dlaczego tak wielką wagę przykładacie do pokłonu. W tym (m.in.) miejscu (tj. momencie). Może wydaje się to głupotką, ale na prawdę intryguje mnie to. Chciałbym zrozumieć: Dlaczego?

czy wiesz co czyni cię podobieństwem Bożym ?

Chciałbym też zrozumieć, dlaczego nie oddajecie podobnego hołdu, gdy mowa o Ojcu. Czy Ojciec jest wyraźnie mniej ważny? Skąd taka gradacja Osób Trójcy św?

Czy zwróciliście uwagę, że w modlitwach nie kierujecie się symetrycznie do Trzech Osób Trójcy Świętej, jak też stosunkowo rzadko zwracacie się do Boga Jedynego w Trójcy? Znacznie rzadziej niż do niektórych świętych.

Przepraszam, że zakłócam tok dyskusji. Ale od jakiegoś czasu kombinuję i nie mogę wykombinować, dlaczego tak jest. Dlaczego jest Jezus, a potem daleko, daleko dalej jest Bóg Ojciec, potem jeszcze dalej i dalej Duch święty, aby niedługo potem pojawił się (w modlitwach, myślach, intencjach) Bóg w Trójcy Jedyny.



Przyznam, że cię trochę nie rozumiem. Oddając cześć i chwałę Jezusowi Chrystusowi, adorując Go, oddajesz także w tym samym momencie chwałę i uwielbienie Ojcu. I Duch Święty jest w tym momencie obecny.
Wszyscy Trzej są zgodni i są jednym Panowaniem i tym samym Bogiem.
O wszystkim, co wie Syn, wie równocześnie Ojciec i Duch Święty. I w drugą stronę, jeśli oddajesz uwielbienie Duchowi Świętemu, automatycznie oddajesz je Dwóm pozostałym. Taka jest moja świadomość..

Jeśli człowiek jest w Nim, to kocha Trójcę tak samo.. tu nie może być mowy o jakimś zakłopotaniu.


Pt wrz 20, 2019 9:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
Wśród wielkich religii, Jezusa jako Boga uznaje tylko chrześcijaństwo. Jezus jest tą osobą najbardziej kontrowersyjną. Może z tego wynikać takie złudzenie, że chrześcijanie zaniedbują pozostałe Osoby Boskie.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pt wrz 20, 2019 10:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
biznes-info napisał(a):
Wśród wielkich religii, Jezusa jako Boga uznaje tylko chrześcijaństwo. Jezus jest tą osobą najbardziej kontrowersyjną. Może z tego wynikać takie złudzenie, że chrześcijanie zaniedbują pozostałe Osoby Boskie.


Nie wiem, co ma oznaczać to porównanie do "wielkich religii". Chrześcijanie czczą Boga Ojca mniej, niż szintoiści? A Ducha Świętego mniej niż muzułmanie? Tylko dlatego, że "Jezus jest kontrowersyjny"?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt wrz 20, 2019 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
Źle napisałem - szybciej wysłałem niż pomyślałem. Chodziło mi o religie monoteistyczne. I nie wiedziałem że judaizm jest tak nisko w statystyce (wikipedia), a chrześcijaństwo tak wysoko, chyba dlatego że nigdzie nie mogę znaleźć aktualnych danych:

Na podstawie danych z 2010 r.[38] procentowy udział kształtuje się następująco
Chrześcijaństwo 33,43%
Islam 24,35%
Hinduizm 13,78%
Buddyzm 7,13%
Sikhizm 0,36%
Judaizm 0,21%
Bahaizm 0,11%
bezwyznaniowi 9,42%

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pt wrz 20, 2019 12:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
biznes-info napisał(a):
I nie wiedziałem że judaizm jest tak nisko w statystyce (wikipedia

No widzisz, a wszyscy uważają, że za każde zło, szczególnie w gospodarce, odpowiadają Żydzi :D Jest iuch tak mało, a wszystkim trzęsą? :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 20, 2019 13:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
Banksterów jeszcze mniej a wszytkim trzęsą

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 14:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
Bo każdy to Żyd :D :D :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 20, 2019 14:22
Zobacz profil
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
Andy72 napisał(a):
Banksterów jeszcze mniej a wszytkim trzęsą

I Kaczyńskim i rządem dobrej zmiany...


Pt wrz 20, 2019 14:43

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Rozważania o chrześcijaństwie
Nasz rząd owszem, też jest uległy, ale banksterzy wolą lewicę,
Tak samo Trump opóźnia wprowadzenie światowego gułagu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt wrz 20, 2019 14:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL