Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 5:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 23, 2019 1:25
Posty: 7
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
Jestem człowiekiem, należącym do Jezusa. Staram się żyć tak, aby niczym nie zasmucić Jezusa. Całe moje życie poświęcam swojej miłości do Jezusa (codzienne eucharystie, pielgrzymki do miejsc świętych w kraju i zagranicą, udział we mszach uzdrawiająco dziękczynnych, procesjach, drogach krzyżowych, koronkach itp.). Czuję, że im bliżej jestem Jezusa, tym bardziej osacza mnie diabelstwo, z którym nieustannie walczę. Ten wpis na forum jest także formą mojej walki z diabłem. Ponieważ diabeł nie może pogodzić się ze swoją porażką, zapowiedziałem mu, że będą nas miliony…. Może to go powstrzyma przed nieustającymi atakami na mnie i moją rodzinę. Nie będę tu opisywać kim tak naprawdę jest diabeł, choć wystarczająco dokładnie poznałem tajemnice świata duchowego. Na razie wystarczy jak powiem, że:
Diabeł nienawidzi Boga.
Diabeł nienawidzi Jezusa
Diabeł nienawidzi bożych ludzi.
Obecność „świata duchowego” przy ludziach jest faktem niezaprzeczalnym. Wszystko, co się dzieje w życiu człowieka jest pod stałą kontrolą i działaniem „świata duchowego” i dotyczy wszystkich ludzi bez wyjątku.
Mówiący do mnie diabeł poniewiera Bogiem, lży Jezusowi w sposób tak wulgarny, jak Jezusowi nie lżono tak nawet na Golgocie. Mówi o Jezusie nie inaczej jak ten ch…, gn…, twierdzi, ze ma Jezusa w d… Poniewiera boże ołtarze, twierdząc, że sr… na nie. Mnie też nie oszczędza. Jego pierwsze słowa po mim rannym przebudzeniu to: Ty ch… Chciałoby się powiedzieć: wstyd i hańba, ale taka jest prawdziwa natura diabelstwa, która niestety nie przynosi chwały „bożemu światu duchowemu”, a także samemu Bogu.
Ludziom należy nieustannie mówić o diable i jego wrodzonym diabelstwie !!!
Mówienie ludziom tylko o Bogu i jego miłości do ludzi, staje się już tak banalne, że usypia ich czujność. Ludziom należy mówić przede wszystkim o diable. O tym, że każdy dzień ma być nieustającą walką z diabłem. Należy ludziom uświadomić, że są osaczeni przez diabelstwo, które żywi się ich niepowodzeniami, krzywdą i cierpieniem. To diabelstwo organizuje nam życie, intryguje, wpędza w pułapki, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Im bliżej jest człowiek Boga, tym mocniej diabelstwo manipuluje jego życiem, organizuje jemu to życie. Potrafi okraść i sponiewierać, by w końcu wymusić w ludzkim organizmie przeróżne choroby (spektrum służących ku temu narzędzi i środków jest tu przeogromne, a medycyna jest bezsilna). Wtedy to diabelstwo napawa się ludzką krzywdą, sącząc nieustannie moc z ludzkiego cierpienia. Diabelstwo „włamuje się” do życia bożych ludzi, podszywając się pod samego Boga, na słowach „bożej miłości”, której ludzie tak bardzo łakną (np. „daj mi swoje serce, a ja ci dam moje”), by w końcu ich osaczyć, zmanipulować i zniszczyć. Z czasem diabeł nawet tego nie ukrywa, mówiąc o tym otwartym tekstem, przechwalając się swoimi diabelskimi sztuczkami i osiągniętymi sukcesami. Twierdząc wprost, że jest tu po to, by zniszczyć i zrujnować. Takie jest jego prawdziwe oblicze. Oblicze diabła, opisywane niestety zbyt eufemistycznie w licznych przekazach Pisma Świętego. Życie człowieka przypomina bokserski ring. Przy czym siły są tu bardzo nierówne. Diabelstwo dysponuje narzędziami, o których ludzie nie mają pojęcia. Człowiek bez walki zawsze przegra. Może nawet dadzą człowiekowi na jakiś czas spokój, bo już należy do nich. Człowiek walcząc, ma szansę - bo wtedy może liczyć na pomoc Jezusa i jego bożych Aniołów.
Nie wolno ludziom mówić: Bóg was kocha, nie przejmujcie się niczym, jesteście już zbawieni… To prowadzi ludzi do zguby. Albowiem każdy dzień ma być nieustająca, ciągła walką z diabłem i jego wrodzonym diabelstwem, z jego podżeganiami i manipulacjami, a nie samouspokojeniem, że nic im już nie zagraża. Bo zagraża… i to tym bardziej im bardziej ludzie lgną do Boga. Im bardziej należą już do Jezusa.


Cz paź 17, 2019 10:38
Zobacz profil
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
Ludziom trzeba mówić przede wszystkim o diable - czyli św Paweł mylił sie co nieco pisząc gdyby nie było zmartwychwstania próżna byłaby nasza wiara.


Cz paź 17, 2019 10:56

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
CzB piszesz serio czy trollujesz? Wklejasz te same teksty...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz paź 17, 2019 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
CzB - tu ta sama ekipa zerka do różnych działów- nie ma sensu powtarzać w kółko tego samego i to w identycznej formie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 17, 2019 12:01
Zobacz profil
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
NIe zakładałem wątku.
Bo widzę podobny wątek :).

Ale my nie mamy wpływu czy ktos sie urodzi zdrowy czy chory.
Więc jak to jest ?


Śr gru 21, 2022 8:01

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3784
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
Nie wszystko jest wolą Boga, grzech nie jest wolą Boga.


Cz gru 22, 2022 9:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nie wszystko jest wolą Boga, grzech nie jest wolą Boga.

Czy w moim komputerze wszystko zalezy od CPU?


Cz gru 22, 2022 13:07
Zobacz profil
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
Oczywiście, ale choroby człowiek nie wybiera :).


Cz gru 22, 2022 17:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
Co jezeli nie umie obslugiwac komputera


Cz gru 22, 2022 18:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
@robaczek2
Proszę przestać spamować.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz gru 22, 2022 19:02
Zobacz profil
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
robaczek2 napisał(a):
Co jezeli nie umie obslugiwac komputera

Nie wiem co to ma do rzeczy. Wiesz myśle ,ze takie osoby chore to nie są w stanie się wszystkiego nauczyć.


Pt gru 23, 2022 10:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
szach900 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Co jezeli nie umie obslugiwac komputera

Nie wiem co to ma do rzeczy.

Ja mysle ze ma. Nie potrafimy dac bezposredniej odpowiedzi na pytanie czy wszystko jest wola Boga bo nie mamy mozliwosci aby o to zapytac. Nasze konkluzje moga byc zupelnie niewlasciwe. Np czy to ze ktos zostal uzdrowiony z ciezkiej choroby to dobrze czy zle (dla niego i dla swiata).
Dlatego podobnie jak wierzacy przyjmuja ze Bog jest sprawca wszystkiego (nic sie nie stalo co sie stalo) widze analogie z poslugiwaniem sie komputerem. Wszystko co potrzebne jest w CPU.
Bog tak zaprogramowal nasza rzeczywistosc ze mamy taki rezultat i
programista tak zaprogramowal ze mamy taki rezultat.


Pt gru 23, 2022 14:21
Zobacz profil
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
Proszę nie zaśmiecać wątku wklejaniem całych poprzednich cytatów! bramin
Tylko wiesz. Wierzący to jeszcze potrafią wszystko usprawiedliwiać. Nie ważne,ze wojna i tak dalej.
Najważniejszy Jezus :).

Sorry za offtopic :).


Pt gru 23, 2022 16:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
szach900 napisał(a):
Wierzący to jeszcze potrafią wszystko usprawiedliwiać. Nie ważne,ze wojna i tak dalej.
Najważniejszy Jezus :).
Sorry za offtopic :).

Dlaczego offtopic - ja jestem bardzo liberalny w spojrzeniu na nawet bardzo odlegle relacje pomiedzy postami.
Dlaczego tylko wierzacy? I jedni i drudzy nie maja zadnego wplywu na program.


Pt gru 23, 2022 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3784
Post Re: Czy rzeczywiście wszystko jest wolą Boga?
Robaczek2
Spróbuję odpowiedzieć robaczkowy , chociaż pojęcia nie mam co u niego znaczy to CPU w komputerze, ale tak to już jest jak ktoś pisze to czego nie rozumie.
Robaczku2
należało by najpierw wyjaśnić to CPU, ale podejrzewam że to nic nie znaczy więc nawet nie będę tego komentował.
Wracam do problemu czy wszystko jest wolą Boga, czy wszystko jest zgodne z wolą Boga?
Otóż nie , powtarzam jeszcze raz że grzech i zło nie jest wolą Boga Bóg nie chce aby ludzie grzeszyli.
I teraz to co może wszystkich zaszokować- Bóg wszystko stworzył jak wszystko to zupełnie wszystko, a więc stworzył nie tylko dobro ale również zło, grzech , pychę, szatana, itd.
Zdaję sobie sprawę z tego że to może być herezja i może wszystkich szokować, ale Biblia nie wymienia wszystkich rzeczy które Bóg stworzył, w Biblii pisze tylko że wszystko co Bóg stworzył było dobre... ale to nie znaczy że stworzył tylko dobro i nie wymienia wszystkich rzeczy które stworzył.
Przykładem niech będzie drzewo poznania dobra i zła zasądzone pośrodku Edenu, należy zadać sobie pytanie po co Bóg to drzewo stworzył, czy po to aby Adam i Ewa z niego skosztowali? Otóż nie .
Adam i Ewa nie musieli kosztować z tego drzewa a stało ono po to aby człowiek mógł wybierać między dobrem a złem gdyż jest jak Bóg istotą wolną i może dokonywać wyboru między dobrem a złem.
Gdyby Bóg stworzył tylko dobro to nie uczynił by z nas istot wolnych , nie mogli byśmy wybierać skazani byli byśmy tylko na dobro, a tak dobro musi mieć równoległego partnera którym jest zło , musi być pycha która jest przeciwieństwem pokory, musi być grzech który jest przeciwieństwem posłuszeństwa . Każdy twór ma swój rewers , drugą stronę , odmienność, oraz przeciwstawność.
Bóg wszystko stworzył stworzył dobro i jego przeciwieństwo aby człowiek mógł wybierać będąc istotą wolną.
I tak np. szatan jako pierwszy zamiast wybrać pokorę wybrał pychę, to był jego zupełnie niczym nie sprowokowany akt wolnej woli , wolnego wyboru i człowiek jako następny byt wolny wybrał nieposłuszeństwo .
Tak to już jest że wszystko ma swój rewers i awers. Bóg stawia przed nami dobro i zło a my wybieramy inaczej nie było by mowy o żadnej wolności.


Pt gru 23, 2022 19:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL