Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 11:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 82  Następna strona
 Kościół i LGBT 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Kościół i LGBT
Ircia, wydaje mi sie ze dyskusje z fanatycznymi katolikami na tematy obyczajowe calkowicie mijaja sie z celem.
Wiekszosc roznic w pogladach zaczyna sie juz w definicjach podstawowych np "czy kilku tygodniowy plod to dziecko czy nie", albo wynikaja z katolickich dogmatow, z ktorymi wierzacy nie moga sie nie zgadzac, podczas gdy dla niewierzacych nie sa one zadnym argumentem.
Z tych powodow jakiekolwiek dogadanie sie jest niemozliwe, a dyskusja bedzie trwala wiecznie, zataczajac kolejne kola i wracajac do ciagle tych samych zagadnien.
Tak ze uwazam ja za calkowita strate czasu, choc czasem kwestie poruszane przez nich i mnie dopinguja do odpowiedzi w roznych watkach ( czyli tez nie jestem bez winy ).:)
Tutaj chcialem tylko wypowiedziec sie na temat poruszonej przez Katona wypowiedzi szczujni "wpolityce.pl" na temat aborcji w Kanadzie wykonywanych po 22 tyg ciazy, ktore sa przedstawione jako calkowite zdziczenie kanadyjskiego liberalizmu.
Spiesze wiec doniesc ze ilosc tych aborcji waha sie pomiedzy 550 - 700 na przestrzeni ostatnich 10 lat, wszystkie dokonywane sa w szpitalach i zadna z nich nie byla aborcja na zyczenie, ale wyplywala z zagrozenia zycia matki. Te aborcje oblozone sa dodatkowymi obostrzeniami i musza byc zaakceptowane przez komisje lekarska zanim zostana wykonane.
Normalne kliniki aborcyjne nie maja prawa ich wykonywac.
Z drugiej strony kanadyjskie szpitale maja niezwykle osogniecia w utrzymaniu przy zyciu wczesniakow i wlasnie dzieki jednemu z nich moja obecnie 26 letnia corka zyje i ma sie dobrze.


Pt wrz 13, 2019 0:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Kościół i LGBT
subadam napisał(a):
Ircia, wydaje mi sie ze dyskusje z fanatycznymi katolikami na tematy obyczajowe calkowicie mijaja sie z celem.
Wiekszosc roznic w pogladach zaczyna sie juz w definicjach podstawowych np "czy kilku tygodniowy plod to dziecko czy nie", albo wynikaja z katolickich dogmatow, z ktorymi wierzacy nie moga sie nie zgadzac, podczas gdy dla niewierzacych nie sa one zadnym argumentem.
Z tych powodow jakiekolwiek dogadanie sie jest niemozliwe, a dyskusja bedzie trwala wiecznie, zataczajac kolejne kola i wracajac do ciagle tych samych zagadnien.
Tak ze uwazam ja za calkowita strate czasu, choc czasem kwestie poruszane przez nich i mnie dopinguja do odpowiedzi w roznych watkach ( czyli tez nie jestem bez winy ).:)
Tutaj chcialem tylko wypowiedziec sie na temat poruszonej przez Katona wypowiedzi szczujni "wpolityce.pl" na temat aborcji w Kanadzie wykonywanych po 22 tyg ciazy, ktore sa przedstawione jako calkowite zdziczenie kanadyjskiego liberalizmu.
Spiesze wiec doniesc ze ilosc tych aborcji waha sie pomiedzy 550 - 700 na przestrzeni ostatnich 10 lat, wszystkie dokonywane sa w szpitalach i zadna z nich nie byla aborcja na zyczenie, ale wyplywala z zagrozenia zycia matki. Te aborcje oblozone sa dodatkowymi obostrzeniami i musza byc zaakceptowane przez komisje lekarska zanim zostana wykonane.
Normalne kliniki aborcyjne nie maja prawa ich wykonywac.
Z drugiej strony kanadyjskie szpitale maja niezwykle osogniecia w utrzymaniu przy zyciu wczesniakow i wlasnie dzieki jednemu z nich moja obecnie 26 letnia corka zyje i ma sie dobrze.

W przypadku gdy życie matki jest zagrożone i jej ratowanie pociągnie za sobą drugi skutek jakim jest śmierć dziecka, nie mówimy o aborcji. Aborcja to celowe spędzenie płodu i dlatego powinna być bezwzględnie zakazana.

PS. Żeby nikt nie mówił głupstw, że to sprawa wiary, są także Pro-Life Atheists którzy domagają się zakazu aborcji, bo są świadomi tego, że jest to nic innego jak zabicie dziecka.


Pt wrz 13, 2019 6:57
Zobacz profil
Post Re: Kościół i LGBT
Zaraz przeczytasz odpowiedź, że Pro-Live Atheists to zamaskowana opcja....dowolna: LGBT, różowych, popaprańców...


Pt wrz 13, 2019 7:03

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Kościół i LGBT
subadam napisał(a):
Ircia, wydaje mi sie ze dyskusje z fanatycznymi katolikami na tematy obyczajowe calkowicie mijaja sie z celem.
Wiekszosc roznic w pogladach zaczyna sie juz w definicjach podstawowych np "czy kilku tygodniowy plod to dziecko czy nie", albo wynikaja z katolickich dogmatow, z ktorymi wierzacy nie moga sie nie zgadzac, podczas gdy dla niewierzacych nie sa one zadnym argumentem.
Z tych powodow jakiekolwiek dogadanie sie jest niemozliwe, a dyskusja bedzie trwala wiecznie, zataczajac kolejne kola i wracajac do ciagle tych samych zagadnien.

A jacy to są ci niefanatyczni katolicy? Czy ci którzy nie zgadzają się z nauką Kościoła?
Moim zdaniem słowo bardzo często nadużywane.


Pt wrz 13, 2019 8:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Kościół i LGBT
Inga, to jak nazywa się medycznie usunięcie płodu w sytuacji zagrożenia życia matki? Rozróżniasz aborcję na życzenie i aborcję z przyczyn medycznych?

Katon- dla mnie fanatyczny katolik to ten, który uważa, że w każdym wypadku antykoncepcja jest zła, że nawet gdy życie matki jest zagrożone, ma urodzić dziecko i koniec, bo jak nie to jest morderczynią, to osoba, która zasadniczo nawet nie zna nauczania Kościoła i każdego homoseksualistę, ateistę czy innowiercę widzi w piekle, fanatykami są też ci, którzy dosłownie interpretują Pismo, aby wykazać swoje hipermoralne 'racje'.
Fanatykiem jest też dla mnie osoba, której zaangażowanie w praktyki religijne negatywnie wpływa na jej relacje z bliskimi i to przy akceptacji jej wiary przez tych bliskich.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt wrz 13, 2019 10:49
Zobacz profil
Post Re: Kościół i LGBT
IrciaLilith napisał(a):
osoba, która zasadniczo nawet nie zna nauczania Kościoła i każdego homoseksualistę, ateistę czy innowiercę widzi w piekle


Co jest w pełni zgodne z nauczaniem Kościoła. W porównaniu do fantasmagorii gloszonych przez lewaków i postępowycj odstępców


Pt wrz 13, 2019 11:11

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Kościół i LGBT
Wskaż nauczanie Kościoła, które mówi, że każdy homoseksualista, ateista czy innowierca trafi do piekła.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt wrz 13, 2019 11:35
Zobacz profil
Post Re: Kościół i LGBT
Wskazałem kilkukrotnie. Po co ma się powtarzać skoro do Ciebie żadne fakty nie docierają?

Cantate Domino napisał(a):
„[Święty Kościół rzymski] mocno wierzy, wyznaje i głosi: że nikt z tych, co są poza Kościołem katolickim, nie tylko poganie, ale i Żydzi, heretycy i schizmatycy, nie mogą stać się uczestnikami życia wiecznego, ale pójdą ‚w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom’ [Mt 25,41][1], jeśli przed końcem życia nie będą do niego włączeni; i że jedność ciała Kościoła znaczy tak wiele, iż jedynie ludziom w nim pozostającym sakramenty kościelne, posty, jałmużny i inne dzieła pobożności pomagają do zbawienia, a trudy chrześcijańskiej walki przynoszą nagrody wieczne, gdyż nikt – jakichkolwiek by jałmużn nie udzielał, nawet gdyby dla imienia Chrystusa przelał swą krew – nie może być zbawiony, jeśli nie pozostaje w łonie Kościoła katolickiego i w jedności z nim”[2].


Pt wrz 13, 2019 13:38
Post Re: Kościół i LGBT
Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz - nikogo nie wyłączyłem, Dzienniczek 1182.
Wszyscy zatem tworzymy Lud Boży (Konstytucja Dogmatyczna o Kościele), który dzięki łasce wysłużonej przez Chrystusa może dostąpić zbawienia.


Pt wrz 13, 2019 14:08

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Kościół i LGBT
No, swietnie ilustruje moja teze - post Quinque oczywiscie
Cala ludnosc swiata oprocz czlonkow K.K ( i to nie wszystkich ) idzie do piekla, bo milosierny Bog tak zarzadzil ustami Cantate Domino ( kto to jest, bo nie wiem? )


Pt wrz 13, 2019 14:22
Zobacz profil
Post Re: Kościół i LGBT
subadam napisał(a):
No, swietnie ilustruje moja teze - post Quinque oczywiscie
Cala ludnosc swiata oprocz czlonkow K.K ( i to nie wszystkich ) idzie do piekla, bo milosierny Bog tak zarzadzil ustami Cantate Domino ( kto to jest, bo nie wiem? )

Orzeczenie soboru florenckiego z 1441r.


Pt wrz 13, 2019 14:33

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Kościół i LGBT
Nie chce mi sie wierzyc ze to jest nauka wspolczesnego Kosciola, ale dobrze wiedziec jak to drzewiej wygladalo.


Pt wrz 13, 2019 14:37
Zobacz profil
Post Re: Kościół i LGBT
subadam napisał(a):
Nie chce mi sie wierzyc ze to jest nauka wspolczesnego Kosciola, ale dobrze wiedziec jak to drzewiej wygladalo.

Współcześnie SWII w Konstytucji Dogmatycznej o Kościele, nikomu nie ograniczył prawa do zbawienia.


Pt wrz 13, 2019 14:45

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Kościół i LGBT
Quinque- z tego co wiem jako katolika obowiązuje Cię aktualne nauczanie Kościoła katolickiego a nie to co głoszono 500lat temu. Poszukaj potwierdzenia tezy, że każdy homoseksualista, ateista czy innowierca nie może zostać zbawiony we współczesnym oficjalnym nauczaniu.

Zresztą fakt posiadania orientacji homoseksualnej nawet nie wymusza stosunków homoseksualnych, ani jakichkolwiek innych grzechów, a w takim wypadku na jakiej podstawie taki porządny katolik miałby trafić do piekła? Za orientację z jaką przyszedł na świat?

Najlepszy z tego starego tekstu jest fragment, że nawet gdy umrzesz za wiarę w Jezusa, ale mialeś pecha urodzić się w rodzinie niekatolickiej to i tak do piekła. Ciekawe jak zmusili Boga aby zrezygnował z swojej bezwarunkowej miłości ? ;) Na szczęście Kościół katolicki zrozumiał, że Kościół to nie tylko instytucja i ludzie posłuszni tej konkretnej instytucji, ale niektórzy chyba woleliby żyć 500lat temu i to nie w Polsce, bo tu panowała spora tolerancja religijna.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt wrz 13, 2019 15:06
Zobacz profil
Post Re: Kościół i LGBT
IrciaLilith napisał(a):
Quinque- z tego co wiem jako katolika obowiązuje Cię aktualne nauczanie Kościoła katolickiego a nie to co głoszono 500lat temu


Quinque obowiązuje całe nauczanie Kościoła. Co już było ci tłumaczone
Cytuj:
Poszukaj potwierdzenia tezy, że każdy homoseksualista, ateista czy innowierca nie może zostać zbawiony we współczesnym oficjalnym nauczaniu

Właśnie je przedstawiłem
Cytuj:
Zresztą fakt posiadania orientacji homoseksualnej nawet nie wymusza stosunków homoseksualnych

A Ktoś pisze o orientacji?
Cytuj:
Najlepszy z tego starego tekstu jest fragment, że nawet gdy umrzesz za wiarę w Jezusa, ale mialeś pecha urodzić się w rodzinie niekatolickiej to i tak do piekła

Oczywiście. Bo i heretyk nie jest członkiem mistycznego ciała Chrystusa
Cytuj:
Ciekawe jak zmusili Boga aby zrezygnował z swojej bezwarunkowej miłości ?

Heretyk odrzuca miłość Boga gdyż z własnej nieprzymuszonej woli odrzuca jego mistyczne ciało
Cytuj:
Kościół katolicki zrozumiał, że Kościół to nie tylko instytucja i ludzie posłuszni tej konkretnej instytucji

Wasze chcenie nie ma tu nic do rzeczy
Cytuj:
ale niektórzy chyba woleliby żyć 500lat temu i to nie w Polsce, bo tu panowała spora tolerancja religijna.

Tolerancja(w prawidłowym tego słowa znaczeniu) panowała we wszystkich katolickich krajach. Inne religie zwalczali prawosławni i protestanci. Kościół Katolicki tolerował heretyckie religie dopóki ich wyznawcy nie uprawiali publicznego prozelityzmu

Aha, nie będę odpowiadał na post w którym nie używasz opcji cytowania


Pt wrz 13, 2019 16:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 82  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL