Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 11:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna strona
 Kościół i LGBT 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Kościół i LGBT
Czyli jesteś harcownikiem czy nie? Nie rozumiem Twojej wiary, na czym polega?


Pt wrz 04, 2020 9:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1465
Post Re: Kościół i LGBT
„Wiara” jest zorientowana na strach. Chciałbyś wierzyć, że jesteś nieśmiertelny, ale „wiara” jest tylko „wiarą”, czymś pseudo, namalowanym z zewnątrz. Doświadczenie jest zupełnie inne: rozwija się w tobie, jest twoje. I w chwili, gdy wiesz, nic nigdy nie może wstrząsnąć twoją wiedzą, nie zniszczy twojej wiedzy, Ty wiesz.
Wtedy życie jest harcowaniem, swawolą, jest boskie. Cokolwiek ktoś by nie mówił, cokolwiek by nie uczynił, ono dalej jest boskie. Doświadczenia nie przekażesz, nie zaszczepisz, nie nakażesz, to się doświadcza, a nie w to „wierzy”.
Przekaż sytemu co to głód, możesz zapisać tysiące stron, on nie doświadczając głodu, nie będzie wiedział co to głód. Jak chcesz zrozumieć moją wiarę?


Pt wrz 04, 2020 12:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kościół i LGBT
Proszę skończyć offtop.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 04, 2020 12:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Kościół i LGBT
george45 napisał(a):
inga_hp napisał(a):
george45 napisał(a):
Możesz powiedzieć jak Ty rozumiesz?

Tak jak Koscioł Rzymskokatolicki

To co podałaś to stanowisko KRK, czy widzimisię jakiegoś pana, który moim zdaniem nie rozumie znaczenia słowa „nienawiść”. Oto kilka synonimów: wstręt, obrzydzenie, odraza, ohyda, wzgarda, wrogość.
Przeczytaj to, co powiedział Jezus: «Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści (nie czuje wstrętu, obrzydzenia, odrazy, nie są mu ohydni nie wzgardza nimi, nie jest ich wrogiem) swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.”
Jak powyższą wypowiedź można tłumaczyć w ten sposób: Jeśli ktoś przychodzi do Mnie, a miłuje więcej (choćby ciut ciut, a może tyci tyci) niż mnie, swego ojca i matki, żony i dzieci, braci

A mnie np Twoje widzimisie kompletnie nie interesuje. Pytaleś to dostaleś odpowiedź. Jeśli zamierzasz to wykorzystywać do Krytyki Koscioła to daruj sobie. Bo mi szkoda czasu na glupie przepychanki słowne.
żeby o czyms dyskutować to trzeba się znać na tym. Nie wystarczy we wlasnej pysze uzurpować sobie prawa do tefo że ja wiem lepiej i lepiej rozumiem.
Jeśli nie jesteś znanym.biblista to Twoje rozumienie jest bledne bo nawet dziecko wie że Bibli nie nalezy rozumieć dosłownie a Jezus posługiwał się metaforami.


Pt wrz 04, 2020 13:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kościół i LGBT
Proszę trzymać się tematu i ostudzić emocje. Uwagi do uzytkowników są w innym dziale (osobny temat).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt wrz 04, 2020 15:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3782
Post Re: Kościół i LGBT
George45, nie gardź strachem. Strach to rzecz naturalna, wpisana w naturę każdej istoty na ziemi. Strach ratuje nam życie.


So wrz 05, 2020 18:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Kościół i LGBT
Nie moze byc jednak baza zycia.


So wrz 05, 2020 22:56
Zobacz profil
Post Re: Kościół i LGBT
subadam napisał(a):
Nie moze byc jednak baza zycia.

A dla czego nie. Świadomie przyjmij pokornie swoją niedoskonałość, niepowodzenia, błędy, słabości. Po co udawać, że jest inaczej. Po prostu bądź sobą, taki właśnie jestem - pełen strachu, że nie mogę iść w ciemną noc, nie mogę iść w gęsty las, co jest w tym złego? - po prostu człowiek.


N wrz 06, 2020 6:48
Post Re: Kościół i LGBT
george45 napisał(a):
„Wiara” jest zorientowana na strach. Chciałbyś wierzyć, że jesteś nieśmiertelny, ale „wiara” jest tylko „wiarą”, czymś pseudo, namalowanym z zewnątrz. Doświadczenie jest zupełnie inne: rozwija się w tobie, jest twoje. I w chwili, gdy wiesz, nic nigdy nie może wstrząsnąć twoją wiedzą, nie zniszczy twojej wiedzy, Ty wiesz.
Wtedy życie jest harcowaniem, swawolą, jest boskie. Cokolwiek ktoś by nie mówił, cokolwiek by nie uczynił, ono dalej jest boskie. Doświadczenia nie przekażesz, nie zaszczepisz, nie nakażesz, to się doświadcza, a nie w to „wierzy”.
Przekaż sytemu co to głód, możesz zapisać tysiące stron, on nie doświadczając głodu, nie będzie wiedział co to głód. Jak chcesz zrozumieć moją wiarę?

Wiara bazująca na Biblii odnajduje w te świętej Księdze pociechę w postaci 365 razy wpisanego pouczenia "nie lękaj sie, nie bój się"/
Życie to wielka niewiadoma i żadne dotychczasowe doświadczenie na konkretnym etapie życia zupełnie sie nie sprawdzi.


N wrz 06, 2020 7:59
Post Re: Kościół i LGBT
nolda.
Przecież mamy całe życie, by je udoskonalać, ubogacać. Co wspólnego z tym mają błędy, niepowodzenia, słabości,? Takie jest życie - polega na podejmowaniu decyzji, które niosą ze sobą określone następstwa. Dlatego warto dać sobie czas na rozważania i zadawanie sobie pytań.

subadam.
Myślę, że trzeba brać "byka za rogi" mierząc się z własnymi wnioskami w kwestii choćby rozdziału wiary od Kościoła.

Chyba że nie uważasz, iż wiara jest podyktowana strachem?


N wrz 06, 2020 8:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kościół i LGBT
Proszę zakończyć offtop.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 06, 2020 8:25
Zobacz profil
Post Re: Kościół i LGBT
Poprawiam zdanie:
Chyba że uważasz, iż wiara jest podyktowania strachem?


N wrz 06, 2020 8:26

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Kościół i LGBT
Ostatnie zdanie Malgosiu - nie nie uwazam, wiara to proba odpowiedzi na pytanie o sens naszego zycia.
Chodzilo mi o strach w codziennym zyciu ktory ma swoje zadania, ale nie moze nami rzadzic.


N wrz 06, 2020 15:52
Zobacz profil
Post Re: Kościół i LGBT
Niby proste pytanie, a rzecznik KEP odpowiada tak "dyplomatycznie", zeby nie sklamac ale prawdy nie powiedziec.
Cytuj:
List Sekretarza Generalnego KEP jest przekazaniem informacji o inicjatywie ustawodawczej, a nie stanowiskiem Episkopatu w tej sprawie - napisał w przesłanym KAI komunikacie rzecznik KEP, ks. Leszek Gęsiak SJ, wyjaśniając intencje rozesłanego do biskupów diecezjalnych listu w sprawie inicjatywy ustawodawczej Stop LGBT.


Nie jest? To Sekretarz Generalny nie piaze listow w imieniu episkopatu?
Bo coz napisal?
Cytuj:
Sekretarz Generalny KEP precyzuje w piśmie, że „mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie ‒ według swobodnej swojej decyzji ‒ ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy”.


Czyli Sekretarz prosi, zeby biskupi przychylnie udzielili zgody na zbieranie podpisow popierajacych prywatna inicjatywe polityczna pani Godek/ Fundacji Życie i Rodzina przy kosciolach, a Rzecznik udaje, ze jest to tylko przekazanie informacji a nie stanowisko episkopatu.
Czyli Sekretarz jest jak najbardziej za i prosi episkopat, zeby tez byl za, ale episkopat go do tego listu nie upowaznil?
Cytuj:
List Sekretarza Generalnego KEP jest zatem przekazaniem informacji o inicjatywie ustawodawczej, a nie stanowiskiem Episkopatu w tej sprawie. Decyzję o tym, czy umożliwić, bądź nie, zbiórki podpisów na terenie kościelnym, podejmuje „według swobodnej swojej decyzji” każdy biskup miejsca.



https://www.gosc.pl/doc/6515691.Rzeczni ... e-projektu

I kto wprowadza zamet? Niestety biskupi. Jesli Sektretarz Episkopatu wysyla listy, ktore nie sa stanowiskiem Episkopatu, to naduzywa swojego stanowiska, zeby swoje pomysly przekazywac jako osoba oficjalna.

Czy premier mowi cos w mediach i klamie (co mu kilkakritnie sad wykazal) jako Morawiecki, czy jako szef rzadu? A Prezydent kompromituje Polske jako obywatel Duda, czy jako jej Prezydent.
I czy zwieksza to wiarygodnosc naszych oficjalnych instytucji?


N wrz 13, 2020 7:09
Post Re: Kościół i LGBT
Kael napisał(a):
Czyli Sekretarz prosi, zeby biskupi przychylnie udzielili zgody na zbieranie podpisow popierajacych prywatna inicjatywe polityczna pani Godek/ Fundacji Życie i Rodzina przy kosciolach, a Rzecznik udaje, ze jest to tylko przekazanie informacji a nie stanowisko episkopatu.


Czyż Rzecznik KEP może cokolwiek publikować bez uprzedniej zgody Biskupów? Nie sądzę.
Dla mnie wygląda to tak, że Biskupi z ramienia swojego Sekretarza, za sprawą swojego Rzecznika podają do wiadomości, że wyrażają zgodę, na zbieranie podpisów dla inicjatywy pani Godek.
https://www.gosc.pl/doc/6515691.Rzeczni ... e-projektu

Co do pani Kai Godek i nazywania jej działań "prywatną inicjatywą polityczną" - pozostawiam do własnych przemyśleń.
https://www.google.com/search?client=fi ... kaja+godek


N wrz 13, 2020 8:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL