Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna strona
 Kościół i LGBT 
Autor Wiadomość
Post Re: Kościół i LGBT
Czego ty oczekujesz od TP? Przecież to środowisko skrajnie wrogie Kościołowi Katolickiemu. To już papieże w latach 903-64 byli bardziej katoliccy. Bo mimo swoich grzechów przynajmniej próbowali wzmocnić pozycję Kościoła. A Tygodnik Powszechny, nie dość że grzech promuje to jeszcze stosuje antykatolicką retorykę. Której Newsweek czy Gazeta Wybiórcza, by się nie powstydziły


So wrz 14, 2019 11:03

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Kościół i LGBT
A do czego prowadzi takie podejście? Tak zupełnie odrzucać czy dyskutować? Łatwo się okopać po jakiejś stronie barykady i być sztywnym za wszelką tylko cenę, a przecież też trzeba pewnej otwartości i próby zrozumienia dlaczego ktoś akurat tak uważa.


So wrz 14, 2019 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Kościół i LGBT
Quinque- Ty serio ten artykuł uważasz za wrogi Kościołowi? Bo wskazuje problem tego jak z niewiadomego pochodzenia zestawienia i to nie do końca przemyślanego powstało coś co jest uważane w jednym konkretnym kraju, czyli naszym za główne prawdy wiary i skutecznie zniechęca do Kościoła każdego, który zwyczajnie nie zgadza się na system oparty na strachu?
W sumie to jest metoda, odstraszyć każdego kto nie ma ochoty na tego typu straszenie i to w imieniu Boga, który jest Miłością.
Czymś innym jest karanie a czymś innym logiczne i adekwatne konsekwencje.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So wrz 14, 2019 13:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kościół i LGBT
On go nawet nie czytał. Wystarczy, że zobaczył iż to TP :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 14, 2019 13:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Kościół i LGBT
W sumie to nawet to rozumiem, bo jak widzę np, że artykuł z Frondy czy ph24 w linku też trudno mi się za to zabrać, ale jak dyskutować o czymś czego się nie przeczytało, a czasem bywało coś z sensem, lub choćby wymuszało głębsze poszukiwania. Zresztą zawsze warto poznać poglądy drugej strony choćby po to aby znać ich punkt widzenia a nie opierać się na chochole.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So wrz 14, 2019 13:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Kościół i LGBT
IrciaLilith napisał(a):
Mój umysł nie pozwala mi na uznanie koncepcji Sądu Ostatecznego i konceptu piekła jako czegoś nieodwołalnego i jest to moją winą? Może z punktu widzenia katolika tak, ale spróbujcie siebie przekonać do jakiegoś konceptu, który odrzucacie, np uwierz że seks homoseksualny jest dobry, uwierz, że po śmierci odrodzisz się w wybranej przez siebie postaci. Udało się, czy pojawił się opór nie do przeskoczenia?

Wierzysz tylko w te fragmenty Ewangelii na które Ci umysł pozwala?


So wrz 14, 2019 18:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Kościół i LGBT
A mogę uwierzyć w coś na co mi nie pozwala? Co istotne definuję umysł nie tylko jako rozum czyli system myślenia racjonalnego, ale także jako systemy emocjonalne, uczuciowe, systemy ocen moralnych czyli tzw sumienie, intuicję, jako nie tylko świadomość, ale i podświadomość.

Gdy czytam Ewangelię po prostu czuję filtrowanie treści przez subiektywne poglądy i intencje autora, co elegancko pasuje do istniejących różnic i koncentracji na innych aspektach.

Do tego samo moje podejście do Jezusa nie jest chrześcijańskie, bo nie uważam Go za jakiegoś mega wyjątkowego syna Boga, raczej jak brata, o czym sam zresztą mówił i to nie przyrodniego.

Nie wierzę np w nadprzyrodzone pochodzenie Jego chromosomów Y, jako że Kościół nie jest dla mnie autorytetem mogę interpretować wszystko w zgodzie z własną intuicją i tymi specyficznymi obrazami pełnymi ładunku uczuciowego jakie się pojawiają gdy poproszę o pomoc w zrozumieniu tego co czytam. Nie zamierzam nikogo przekonywać, że moje podejście jest słuszne, ale dopóki nie otrzymam przekonujących dowodów na to, że moja interpretacja jest błędna nie zamierzam z niej rezygnować.

Serio- takie to dziwne, że mój umysł nie pozwala mi uwierzyć w pewne interpretacje Biblii skoro Twój nie pozwala Tobie uwierzyć w prawdziwość reinkarnacji z pełną dowolnością w sprawie wcielenia?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So wrz 14, 2019 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Kościół i LGBT
IrciaLilith napisał(a):
Andej- przed włożeniem ręki do wrzątku chroni nas system ostrzegania przed zrobieniem sobie krzywdy czyli ból. ...

Czyli konsekwencja, a nie kara.

IrciaLilith napisał(a):
... Czy odrzucenie instytucji zwanej Kościół katolicki, jej ustaleń wobec moralności jest równoznaczne z odrzuceniem Dobra i Miłości? Równoznaczne z odrzuceniem Boga? ...

Odrzucenie Kościoła nie jest równoznaczne z odrzuceniem Dobra i Miłości.
Odrzucenie Kościoła jest odrzuceniem Boga, gdyż religia jest społeczna. Kościół jest wspólnotą wierzących. Droga do Boga zawsze wiedzie w społeczeństwie.


So wrz 14, 2019 21:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kościół i LGBT
Posty o poczęxciu Jezusa przeniesione tu: viewtopic.php?f=46&t=41415

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 15, 2019 12:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Kościół i LGBT
Dziękuję :)
Przy okazji poleciał też fragment do Andeja, więc wrzucam go tutaj z powrotem, co by więcej roboty nie robić:

Andej- jak definiujesz Kościół? Jako wspólnotę wierzących w co konkretnie? Co jest kluczowe aby być w tej wspólnocie i dlaczego to?

Uważasz, że Bóg i religia to nierozerwalny komplet?
Dla mnie duchowość i religia to dwie różne sprawy, jak idea i ideologia, mogę np uważać, że idea komunizmu jest piękna, ale całkowicie odrzucać ideologię opierającą się o tą ideę. Mi w zupełności wystarcza duchowość, która mimo, że szłam ścieżką buddyzmu z miksem innych ścieżek doprowadziła mnie do Boga.
Z Twojej perspektywy może i odrzucam Boga i na pewnej płaszczyźnie jest to prawda- odrzucam standardowy religijny obraz Boga, choć co istotne to o czym piszą teolodzy jest mi bliskie, z tym, że chodzi o teogię apofatyczną.
Rozumiem, że po prostu uznałeś, że droga do Boga poza społeczeństwem nie istnieje, bo nie można nawiązać z Nim osobistej relacji bez należenia do jakiejś/a może nawet jakiejś konkretnej wspólnoty- pytanie dlaczego?

Moje poglądy dobrze obrazuje sytuacja z Kościołem i ruchem LGBT, bo to i to systemy ideologiczne i nie czuję przynależności ani do tego ani do tego, co sprawia, że jestem trochę między młotem a kowadłem, bo dostrzegam plusy i minusy obydwu postaw. Jestem za cywilnymi związkami partnerskimi, ale też za równowagą w sprawie wolności słowa. Albo obie strony mają prawo się obrażać i głosić swoje poglądy bez konsekwencji, albo obie obowiązują takie same regulacje prawne najlepiej ustanowione przez osoby nie zaangażowane ani w jedną ani w drugą stronę, czyli jak dla mnie to co powstało przed tym sporem jest wystarczające.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N wrz 15, 2019 12:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kościół i LGBT
IrciaLilith napisał(a):
Przy okazji poleciał też fragment do Andeja, więc wrzucam go tutaj z powrotem, co by więcej roboty nie robić:

Sorry, nie zauważyłam, że jest to w jednym poście :). Aby nie było zamieszania, wykasuję go stamtąd.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 15, 2019 13:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Kościół i LGBT
Dzięki.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N wrz 15, 2019 13:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Kościół i LGBT
''W praktyce zakazem ma być objęte również skłanianie homoseksualistów do powstrzymywania się od pożycia płciowego, a na tym polega dziś misja Kościoła w tym środowisku...
Projekt nowego prawa ma trafić do parlamentu na początku przyszłego roku. Przewiduje się w nim kary 2 lat więzienia i 30 tys. euro grzywny.''
https://info.wiara.pl/doc/5896276.Franc ... do-zycia-w

Trochę słabe te kary za tak poważne przestępstwa. Francja kraj wolności, równości, tolerancji i szacunku dla odmiennych poglądów. Można by trochę kleru wyeliminować.
Przydałby się jeszcze jakiś parytet dla homoseksualnych w związku z tym że słabo reprezentują naród w parlamencie. Tak żeby było po równo.


Pt paź 04, 2019 19:05
Zobacz profil
Post Re: Kościół i LGBT
IrciaLilith napisał(a):
A mogę uwierzyć w coś na co mi nie pozwala? Co istotne definuję umysł nie tylko jako rozum czyli system myślenia racjonalnego, ale także jako systemy emocjonalne, uczuciowe, systemy ocen moralnych czyli tzw sumienie, intuicję, jako nie tylko świadomość, ale i podświadomość.

Gdy czytam Ewangelię po prostu czuję filtrowanie treści przez subiektywne poglądy i intencje autora, co elegancko pasuje do istniejących różnic i koncentracji na innych aspektach.

Do tego samo moje podejście do Jezusa nie jest chrześcijańskie, bo nie uważam Go za jakiegoś mega wyjątkowego syna Boga, raczej jak brata, o czym sam zresztą mówił i to nie przyrodniego.

Nie wierzę np w nadprzyrodzone pochodzenie Jego chromosomów Y, jako że Kościół nie jest dla mnie autorytetem mogę interpretować wszystko w zgodzie z własną intuicją i tymi specyficznymi obrazami pełnymi ładunku uczuciowego jakie się pojawiają gdy poproszę o pomoc w zrozumieniu tego co czytam. Nie zamierzam nikogo przekonywać, że moje podejście jest słuszne, ale dopóki nie otrzymam przekonujących dowodów na to, że moja interpretacja jest błędna nie zamierzam z niej rezygnować.

Serio- takie to dziwne, że mój umysł nie pozwala mi uwierzyć w pewne interpretacje Biblii skoro Twój nie pozwala Tobie uwierzyć w prawdziwość reinkarnacji z pełną dowolnością w sprawie wcielenia?


Masz problem ze zrozumieniem prawdziwego chrześcijaństwa, ponieważ dominują i pracują w tobie dwie formy myślowe „sama dojdę do boskiej świadomości i stanę się bogiem” i druga „będę się reinkarnować”.
Reinkarnacja jest doktryną, która w sposób specyficzny pracuje w człowieku, dając mu ułudę życia bez końca. Ulegają jej rożni ludzie, bo jest łatwa do przyjęcia. Są i tacy, którzy łapią się na lep tzw.wiedzy tajemnej. Stąd też często ludzie ci wypowiadają się z letniością o chrześcijaństwie, w którym życie wieczne daje Bóg. Uważają się po prostu za lepszych, śmieszy ich pojęcie grzechu i nie wierzą w demony.
Są w opozycji do Syna Boga, który zbawił świat uważając Go za równego sobie. Bo jakże jogin, mistrz wschodnich technik, albo awatar w aśramie, który sam uważa się za boga, może przyznać, że Chrystus jest jego Panem.
Myślę Ircia, że twoje poczucie wyższości nie pozwala ci zrozumieć, że chrześcijanin uznaje Chrystusa za swojego Pana i tylko z Jego pomocą może stać się dzieckiem Bożym.

Przyjacielska rada. Zostaw tą Lilith i powróć do Irci


Pt paź 04, 2019 21:56
Post Re: Kościół i LGBT
Taki film popełniła TVP w temacie LGBT
https://www.youtube.com/watch?v=Yfc7m287Byo


Pt paź 11, 2019 9:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL