Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
 Autorytet Kościoła 
Autor Wiadomość
Post Re: Autorytet Kościoła
bramin napisał(a):
@Kael, wszyscy biskupi i ksieza mowia o "teczowej zarazie"? Wszyscy dokonuja przerobki Ewangelii, zeby pasowala do popieranej polityki? No naprawde nie przesadzajmy.

Prosze nie leczyc swoich politycznych frustracji na tym forum.

Choc musze Ci przyznac racje, ze kryzys (takze autorytetu) w Kosciele jest. I tu nie chodzi tylko o politykowanie duchowienstwa ale tez ze coraz trudniej ludziom znalezc ksiedza, ktory bylby dobrym fachowcem w swojej dziedzinie: mam tu na mysli szeroko rozumiane zycie duchowe (modlitwa, medytacja, rozwoj duchowy).

Alez oczywiscie, ze nie wszyscy. Tych innych jednak w mediach rzadko uswiadczysz (nawet w GN) a nie kazdy pielgrzymuje od kosciola do kosciola, zeby znalezc budujace duchowo kazanie (nie polityczne wlasnie).
Owszem, mozna sobie szukac kazan po internetach, ale chyba nie o to we wspolnocie Kosciola chodzi? Ide na Eucharystie, wychodze w trakcie kazania i slucham sobie w tym czasie kazania prymasa albo papieza i wracam na Przeistoczenie?!

Wiekszosc wiernych slucha tego co w ich parafii proboszcz ma do powiedzenia i tym sie duchowo karmi. Albo truje.

Ja pisze na bazie moich wyrywkowych kontaktow z polskimi parafiami. A to w malych nadmorskich miejscowosciach: na trzy kolejne niedziele proboszczowi udalo sie 3 razy mowic o (wtedy dyzurnej) aborcji i to glosem mocno ... nienormalnym (badzmy szczerzy).
A to w sredniej wielkosci miescie, z kilkunastoma parafiami (i biskupem), gdzie przez lata temat dyzurny zmienial sie z gender, na aborcje, na anty Harrego Pottera (tez bylo!) no i na pijanstwo (w sierpniu).
Ostatnio w czerwcu bylo jedno kazanie na bazie Czytan i Ewangelii! Moze dlatego, ze malejaca z roku na rok ilosc klerykow w Seminarium obok cos ksiezom mowi?

Ja chodze na Msze sw do najblizszej parafii, ale moja rodzina jezdzi do parafii na peryferiach, zeby wyjsc z Mszy sw zbudowanym a nie wkurzonym.


So sie 31, 2019 10:05

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Autorytet Kościoła
Kael napisał(a):
Ja pisze na bazie moich wyrywkowych kontaktow z polskimi parafiami. A to w malych nadmorskich miejscowosciach: na trzy kolejne niedziele proboszczowi udalo sie 3 razy mowic o (wtedy dyzurnej) aborcji i to glosem mocno ... nienormalnym (badzmy szczerzy).

Jakiej dyżurnej? Aborcja to wielki problem. Była mowa że największy atak szatan wymierzy w rodzinę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 31, 2019 10:07
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
No i moralizowaniem z ambony do obecnych w kosciele co sie w tej kwestii zmienilo? No, Andy72?
A co takie powtarzane kazania o aborcji poglebily w kwestii znajomosci Ewangelii nawet z danej niedzieli? Ile razy Pan Jezus o aborcji nauczal? Czy to byla centralna mysl Jego przepowiadania? Albo (i wtedy praktykowany np przed Grekow) homoseksualizm?


So sie 31, 2019 10:11

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Autorytet Kościoła
Kael napisał(a):
No i moralizowaniem z ambony do obecnych w kosciele co sie w tej kwestii zmienilo?
A co takie powtarzane kazania o aborcji poglebily w kwestii znajomosci Ewangelii nawet z danej niedzieli? Ile razy Pan Jezus o aborcji nauczal? Czy to byla centralna mysl Jego przepowiadania?

Pewnie się wzorują na Janie Pawle 2 i obecnym papieżu.Po co oni zwracają na to uwagę? A Powinno być tylko miłości blizniego.


So sie 31, 2019 10:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Autorytet Kościoła
Siostra Łucja: ostateczna walka między Panem a szatanem rozegra się o małżeństwo i rodzinę
https://www.pch24.pl/siostra-lucja--ost ... 596,i.html

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 31, 2019 10:32
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
Sądzę, że każdy chrześcijanin musi odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie; czy zależy mi na utrzymaniu jedności w Kościele Chrystusa?
Kiedyś w pewnej parafii pewien ksiądz przyznał się publicznie na kazaniu, że ma problemy z alkoholem. Poprosił o modlitwę. Kiedy usłyszeli to parafianie, wzruszyli się i rozumiejąc jego problem modlili się za niego. Podtrzymywali go na duchu i wspierali. Pokazuje to z jednej strony, że w Kościele są ludzie z różnymi problemami i nikt nie jest bez grzechu, z drugiej zaś daje obraz zdrowego zachowania się całej wspólnoty.

Kapłani nie są jednakowi i nie są idealni. Jedni posiadają charyzmat przekazywania wiary, drudzy takiej umiejętności nie mają. Temu człowiekowi, który upada należy podawać rękę, a nie kopać. Dotyczy to księdza i każdego innego człowieka. Jest wielu, którzy osądzają księży i czekają na ich błąd, a to się to nie podoba, a to tamto..
Sądzę, że każdy świadczy o sobie samym. Kto chce szuka sposobu, aby pomóc i daje dobry przykład samym sobą, a kto nie chce, szuka powodu, aby uderzyć i osłabić.


So sie 31, 2019 11:02
Post Re: Autorytet Kościoła
Katon, naprawde wspomniani papieze w kazdym kazaniu o aborcji mowia/mowili? Musze dokladniej czytac. Moze w tym co jest w necie to o aborcji jest cenzurowane?

No i zapewne calosc Ewangelii streszcza sie tylko w zdaniu: "nie dokonuj aborcji". A co z tymi, ktorzy nie dokonuja? Reszta juz nieistotna?


So sie 31, 2019 12:59

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Autorytet Kościoła
Jak czytamy taką Biblie to aborcja w tamtych czasach nie była w znakomitej większości nawet pokusą. Odwrotnie - każda kobieta chciała mieć najwięcej dzieci , bezdzietność była wielkim przekleństwem.
No chyba że ludy na ziemiach , które wzięli Izraelici - składali dzieci jako ofiarę bożkom.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 31, 2019 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Autorytet Kościoła
Kael napisał(a):
Katon, naprawde wspomniani papieze w kazdym kazaniu o aborcji mowia/mowili? Musze dokladniej czytac. Moze w tym co jest w necie to o aborcji jest cenzurowane?

A gdzie ja powiedziałem że w każdym?


So sie 31, 2019 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Autorytet Kościoła
Zbigniew3991 napisał(a):
W konkretnych sytuacjach należy kierować się sumieniem. Człowiek o dobrze ukształtowanym sumieniu zna nauczanie Kościoła, wie, gdzie szukać porady, potrafi rozeznawać.

A może być człowiek o dobrze ukształtowanym sumieniu który nie zna nauczania Kościoła?
Albo ktoś kto zna nauczanie Kościoła, ale ma zle ukształtowane sumienie. Może być taki?
Ja akurat znam dość dużo katolików którzy uważają się za dobrych chrześcijan i nic złego w sobie nie chcą zauważyć i jakoś uwielbiają się oszukiwać.
No przecież modlą się i regularnie chodzą do Kościoła. Zgodnie ze swoim sumieniem osądzają kto jest dobry a kto jest zły.
Kierują się swoim sumieniem.


N wrz 01, 2019 22:26
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
katon napisał(a):
Ja akurat znam dość dużo katolików którzy uważają się za dobrych chrześcijan i nic złego w sobie nie chcą zauważyć i jakoś uwielbiają się oszukiwać.
No przecież modlą się i regularnie chodzą do Kościoła. Zgodnie ze swoim sumieniem osądzają kto jest dobry a kto jest zły.

A znasz takich katolików, którzy uważają się za dobrych chrześcijan i nic złego w sobie nie chcą zauważyć. Modlą się i regularnie odprawiają mszę w kościele. Zgodnie ze swoim sumieniem osądzają kto jest dobry a kto jest zły?


Pn wrz 02, 2019 20:06

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Autorytet Kościoła
Przecież napisałem że znam.


Pn wrz 02, 2019 22:51
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
Nie do końca. Pokażę ci różnicę:
Believing napisał(a):
Cytuj:
katon napisał(a):
Ja akurat znam dość dużo katolików którzy uważają się za dobrych chrześcijan i nic złego w sobie nie chcą zauważyć i jakoś uwielbiają się oszukiwać.
No przecież modlą się i regularnie chodzą do Kościoła. Zgodnie ze swoim sumieniem osądzają kto jest dobry a kto jest zły.


A znasz takich katolików, którzy uważają się za dobrych chrześcijan i nic złego w sobie nie chcą zauważyć. Modlą się i regularnie odprawiają mszę w kościele. Zgodnie ze swoim sumieniem osądzają kto jest dobry a kto jest zły?

Teraz jesteśmy bliżej, odnoście całej społeczności katolików, którzy uważają się za dobrych chrześcijan...


Wt wrz 03, 2019 18:56

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Autorytet Kościoła
Zostały pominięte elementy, o których pisałem. Człowiek o dobrze ukształtowanym sumieniu wie, gdzie ma szukać porady i roztropności, które są konieczne do poprawnego rozeznawania i decydowania.

_________________
MODERATOR


Wt wrz 03, 2019 19:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Autorytet Kościoła
Believing napisał(a):
Nie do końca. Pokażę ci różnicę:
Believing napisał(a):
Cytuj:
katon napisał(a):
Ja akurat znam dość dużo katolików którzy uważają się za dobrych chrześcijan i nic złego w sobie nie chcą zauważyć i jakoś uwielbiają się oszukiwać.
No przecież modlą się i regularnie chodzą do Kościoła. Zgodnie ze swoim sumieniem osądzają kto jest dobry a kto jest zły.


A znasz takich katolików, którzy uważają się za dobrych chrześcijan i nic złego w sobie nie chcą zauważyć. Modlą się i regularnie odprawiają mszę w kościele. Zgodnie ze swoim sumieniem osądzają kto jest dobry a kto jest zły?

Teraz jesteśmy bliżej, odnoście całej społeczności katolików, którzy uważają się za dobrych chrześcijan...

Tak poznałem też takich, ale jakoś więcej tych pozytywnych. Gdybym oparł się na pewnej prasie tych pozytywnych właściwie by prawie nie było. Ja jednak wolę rzeczywistość.


Wt wrz 03, 2019 21:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL