Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 12:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Następna strona
 Autorytet Kościoła 
Autor Wiadomość
Post Re: Autorytet Kościoła
IśćzaJezusem napisał(a):
alekmichał napisał(a):
Jego następcą jest papież i tu jest centrum duchowe chrześcijaństwa. Z kolei centrum duchowym Rzymu jest Bazylika św. Piotra, a jej sercem i najważniejszym miejscem jest to, czego ludzie, pielgrzymi nie widzą, bo znajduje się to kilka metrów pod ołtarzem z Kopułą Berliniego – to grób św. Piotra.

Sadzę, ze wkrótce Pan zegnie kolana tych, którzy nie mają dobrej woli, aby się pojednać i uznać zwierzchnictwo jednego Piotra nad wszystkimi.


Centrum chrześcijaństwa?! A Jezus i Bóg mają jeszcze w tym centrum coś do powiedzenia?
Centrum chrześcijaństwa powinien być Chrystus.

Uważasz, że każde kolano ma się zgiąć przed papierzem, czyli jak by nie patrząc przed człowiekiem? Słowo Boże mówi co innego:
Flp 2:10-11: "Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca."
Rz 14:11-12: "Bo napisano: Jakom żyw, mówi Pan, Ugnie się przede mną wszelkie kolano I wszelki język wyznawać będzie Boga. Tak więc każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu."

Piotr, również był człowiekiem i mimo, że Jezus mu powierzył tak wiele zdarzało mu się popełniać błędy... Tym bardziej każdy inny człowiek żyjący na ziemi nie jest tak idealny by być przedmiotem Boskiej czci.

Ga 2:8-11: "Bo ten, który skutecznie działa przez Piotra w apostolstwie między obrzezanymi, skutecznie działał i przeze mnie między poganami - Otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych; Mieliśmy tylko pamiętać o ubogich, czym się też gorliwie zająłem i co starałem się wykonać. A gdy przyszedł Kefas do Antiochii, przeciwstawiłem mu się otwarcie, bo też okazał się winnym."


Nie martw się, na Imię Jezusa zgina się każde kolano, także papieża. Sam papież nie jest bogiem, jest człowiekiem poświęconym Bogu i sam Bóg wywyższa człowieka do tak wysokiej godności, ze daje jemu laskę pasterską, aby ten stanął na czele Jego Kościoła walczącego na ziemi.
Chyba wiesz jakie jest największe przykazanie Boże? Teraz zbadaj sama siebie, skąd się wzięła u ciebie ta awersja do kapłana, biskupa, papieża i Kościoła, którego sam Chrystus jest Głową.

Doradzam jak przyjaciel najpierw nauczyć się żyć we wspólnocie Kościoła, gdzie na każdej Mszy Świętej w czasie Przeistoczenia sam Bóg zstępuje z nieba do Hostii za sprawą Ducha Świętego. Dlatego Msza Święta ma nieskończoną wartość i nie ma na świecie ważniejszego pokarmu duchowego, jak ten, który jest człowiekowi dawany za darmo na każdej Mszy Świętej. Sam Bóg daje nam Siebie.


Śr paź 09, 2019 19:25

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1384
Post Re: Autorytet Kościoła
Duchowym pokarmem jest Słowo Boże. Przyjęte z wiarą zawsze przynosi błogosławione owoce. Tymczasem znam wiele przykładów ludzi regularnie przystępujących do komunii św., których życie jest zaprzeczeniem wiary w Jezusa. Dlaczego ten "duchowy pokarm" nie sprawia w ich życiu pozytywnej zmiany?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr paź 09, 2019 20:36
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
Wybawiony napisał(a):
Duchowym pokarmem jest Słowo Boże. Przyjęte z wiarą zawsze przynosi błogosławione owoce. Tymczasem znam wiele przykładów ludzi regularnie przystępujących do komunii św., których życie jest zaprzeczeniem wiary w Jezusa. Dlaczego ten "duchowy pokarm" nie sprawia w ich życiu pozytywnej zmiany?


Odzyskiwanie wiary jest procesem, Niech każdy mówi za siebie i bada swoje własne sumienie.

A ty skąd wiesz, ze jesteś wierzący?


Śr paź 09, 2019 20:55

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Autorytet Kościoła
alekmichał napisał(a):

Nie martw się, na Imię Jezusa zgina się każde kolano, także papieża. Sam papież nie jest bogiem, jest człowiekiem poświęconym Bogu i sam Bóg wywyższa człowieka do tak wysokiej godności, ze daje jemu laskę pasterską, aby ten stanął na czele Jego Kościoła walczącego na ziemi.
Chyba wiesz jakie jest największe przykazanie Boże? Teraz zbadaj sama siebie, skąd się wzięła u ciebie ta awersja do kapłana, biskupa, papieża i Kościoła, którego sam Chrystus jest Głową.

Doradzam jak przyjaciel najpierw nauczyć się żyć we wspólnocie Kościoła, gdzie na każdej Mszy Świętej w czasie Przeistoczenia sam Bóg zstępuje z nieba do Hostii za sprawą Ducha Świętego. Dlatego Msza Święta ma nieskończoną wartość i nie ma na świecie ważniejszego pokarmu duchowego, jak ten, który jest człowiekowi dawany za darmo na każdej Mszy Świętej. Sam Bóg daje nam Siebie.



Dokładnie, zgadzam się z powyższym stwierdzeniem @Wybawionego. Skoro tak wielu ludzi ciągle przyjmuje te najważniejsze i najświętszej coś jak twierdzisz nie ma na świcie ważniejszego pokarmu to czemu większość z tych ludzi swoimi uczynkami zapiera się Boga? W 1.Liście Jana jest napisane, że po tym poznaje się że ktoś miłuje i zna Boga gdy wykonuje jego przykazania. Skoro komunia ma taką największą wartosc czemu ta świętość nie przechodzi na tych którzy ją spożywają? Jezus chce mieszkać w naszych sercach nie w oplatku....
Ef 3:16-17: "By sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku, Żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach waszych, a wy, wkorzenieni i ugruntowani w miłości,"

Co się jeszcze tyczy spożywania ciała i krwi; Jezus ustanowił to i to jest tak i amen, ale zarazem w Piśmie Świętym jest opisane jak to przebiegało i jak ma wyglądać, a także jakie jest tego znaczenie. 1Kor 11:26: "Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie."

Nie mam żadnej awersji do kapłana, biskupa itd., tylko nie zgodzę się z tym, żeby ktoś stawiał siebie na równi z Bogiem... Bóg ustanowił jednego pośrednika między sobą a ludźmi, a ludzie chcą w to miejsce wstawić innego człowieka...

1Tm 2:5-6: "Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, Który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie."

Natomiast jeśli chodzi o porządek, hierarchię w Bożym kościele to Pismo Święte też wyznacza im określone kompetencje i pozycję w kościele.


Śr paź 09, 2019 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1384
Post Re: Autorytet Kościoła
alekmichał napisał(a):
A ty skąd wiesz, ze jesteś wierzący?

Duch Św. potwierdza mi, że jestem Bożym dzieckiem a w moim sercu gości pokój Chrystusa oraz ogromna wdzięczność do Boga Ojca za Jego miłość, miłosierdzie i łaskę, jaką obdarował mnie w swoim Synu.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr paź 09, 2019 21:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Autorytet Kościoła
Ilu jest tych duchów, skoro każdemu potwierdza co innego w tym samym temacie, w związku z czym nowe denominacje powstają jak grzyby po deszczu?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr paź 09, 2019 21:35
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
IśćzaJezusem napisał(a):

Dokładnie, zgadzam się z powyższym stwierdzeniem @Wybawionego. Skoro tak wielu ludzi ciągle przyjmuje te najważniejsze i najświętszej coś jak twierdzisz nie ma na świcie ważniejszego pokarmu to czemu większość z tych ludzi swoimi uczynkami zapiera się Boga?

W 1.Liście Jana jest napisane, że po tym poznaje się że ktoś miłuje i zna Boga gdy wykonuje jego przykazania. Skoro komunia ma taką największą wartosc czemu ta świętość nie przechodzi na tych którzy ją spożywają? Jezus chce mieszkać w naszych sercach nie w oplatku....


A skąd to wiesz, że jakoby większość ludzi w Kościele zapiera sie Boga? Badałaś te serca, znasz ich problemy i cierpienia? A ty nie jesteś grzeszna? Powiedz, z jakiego powodu ty uważasz, ze jesteś lepsza od drugiego grzesznika?
Nie sadzisz ze trzeba badać swoje sumienie, a innych ludzi pozostawić pod osąd Bogu?


Śr paź 09, 2019 21:47

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Autorytet Kościoła
alekmichał napisał(a):
IśćzaJezusem napisał(a):

Dokładnie, zgadzam się z powyższym stwierdzeniem @Wybawionego. Skoro tak wielu ludzi ciągle przyjmuje te najważniejsze i najświętszej coś jak twierdzisz nie ma na świcie ważniejszego pokarmu to czemu większość z tych ludzi swoimi uczynkami zapiera się Boga?

W 1.Liście Jana jest napisane, że po tym poznaje się że ktoś miłuje i zna Boga gdy wykonuje jego przykazania. Skoro komunia ma taką największą wartosc czemu ta świętość nie przechodzi na tych którzy ją spożywają? Jezus chce mieszkać w naszych sercach nie w oplatku....


A skąd to wiesz, że jakoby większość się zapiera Boga? Badałaś te serca? A ty nie jesteś grzeszna? Powiedz, z jakiego powodu ty uważasz, ze jesteś lepsza od drugiego grzesznika?
Nie sadzisz ze trzeba badać swoje sumienie, a innych ludzi pozostawić pod osąd Bogu?


Pisząc zapierają się, miałam na myśli ten werstet: Tt 1:16: "Utrzymują, że znają Boga, ale uczynkami swymi zapierają się go, bo to ludzie obrzydliwi i nieposłuszni, i do żadnego dobrego uczynku nieskłonni."
Dużo ludzi twierdzi, że jest wierząca, zna Boga a ich życie i postępowanie mówi co innego... Jezus powiedział, że po owocach poznacie tych kto Bogu służy i nie służy. Chodziło mi ze wiele osób chodzi do kościoła, przystępuje do komunii a w swoim życiu nigdy nie poznało żywego Boga i nie żyją po Bożemu, a samo przyjmowanie kumunii nie zmienia nic w ich życiu... Było to odpowiedzią na stwierdzenie poprzednika, że komunia jest najważniejsza i najswietsza...

Nie uważam się za lepszą, tylko jestem wdzięczna Bogu, że dał mi poznać swoją łaskę, oczyscił mnie od moich grzechów i mogłam pojednać się z Bogeim przez krew Jego Syna przesłaną na krzyżu Golgoty. Codziennie staram się badać swoje życie, czy żyje w zgodzie z nauką Ewangelii i nie zasmucam Ducha Świętego, a w poprzednim poście nie obraziłam nikogo osobiście, tylko wyraziłam swoje spostrzeżenie.

1J 2:4-6: "Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma. Lecz kto zachowuje Słowo jego, w tym prawdziwie dopełniła się miłość Boża. Po tym poznajemy, że w nim jesteśmy. Kto mówi, że w nim mieszka, powinien sam tak postępować, jak On postępował."


Śr paź 09, 2019 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Autorytet Kościoła
Małgosiaa napisał(a):
Ilu jest tych duchów, skoro każdemu potwierdza co innego w tym samym temacie, w związku z czym nowe denominacje powstają jak grzyby po deszczu?


Rz 8:11-16: "A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was. Tak więc, bracia, jesteśmy dłużnikami nie ciała, aby żyć według ciała. Jeśli bowiem według ciała żyjecie, umrzecie; ale jeśli Duchem sprawy ciała umartwiacie, żyć będziecie. Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni, lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy."

Jest Duch Święty dany ludziom przez Boga. Kiedy Jezus był na ziemi mówił do uczniów, lepiej jest dla Was że ja odejdę, bo wtedy przyjdzie on, Duch Święty, którzy wprowadzi was we wszelką prawdę i to co ma przyjść wam oznajmi. Bóg nie zostawił swoich dzieci na pastwę losu, ale posłał im Pocieszyciela, który jest z nimi każdego dnia. Każdy człowiek powinien mieć osobistą społeczność z Bogiem i wtedy Duch Święty naucza go i prowadzi swoimi drogami. Ludzie mogą wytwarzać różne denominacje itd., ale dla Boga to nie ma znaczenia czy ktoś nazywa się protestantem czy katolikiem. Bóg patrzy na serce człowieka i każdy z nas zda sprawę za swoje uczynki. Tu nie pomoże przynależność do jakiejś instytucji, tylko należy pojednać się z Bogiem, przeżyć nowonarodzenie i żyć, trwając w społeczności z nim.

J 3:3,5-7: "Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. … Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić."


Śr paź 09, 2019 22:08
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
Naprawde nowe denominacje z prywatnymi wykladniami wiary, ktore dziela Kosciol, nie maja znaczenia dla Boga?
To mial Pan Jezus na mysli modlac sie "Aby byli jedno"?


Cz paź 10, 2019 5:15
Post Re: Autorytet Kościoła
alekmichał napisał(a):
Ma do rzeczy to, kto trafia do lochu. Człowiek wierzący posiadający Łaskę, człowiek odzyskujący wiarę, czy człowiek nie wierzący i zły, który utracił Łaskę. Dla dwóch pierwszych loch to czyściec, modlitwa, kontemplacja i uwielbianie Boga. Dla trzeciego, który stracił Łaskę może to być już piekło. Podobnie jak drugi łotr, który przed śmiercią, zamiast prosić o przebaczenie, jeszcze złorzeczył.

Bóg nie jest robotem, jest Bogiem Żywym, ma uczucia, widzi i wie wszystko. Wiec w czym masz problem? Jeśli człowiek siedzi w lochu i nie ma dostępu do spowiedzi i Komunii, to Bóg o tym wszystkim doskonale wie.

A jak sie to ma do Jezusowego nie ten, który mówi mi Panie, Panie, ale ten, który wypełnia wolę Ojca mego wejdzie do królestwa niebieskiego, czyli ten, który nakarmi głodnego, napoi spragnionego. Jednym słowem cokolwiek uczyni jednemu z tych najmniejszych moich braci, Mnie uczyni.
A co z innowiercą. dobrym Samarytaninem - doznał zbawienia, czy siedzi w piekle?


Cz paź 10, 2019 6:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Autorytet Kościoła
IśćzaJezusem napisał(a):
Jest Duch Święty dany ludziom przez Boga. Kiedy Jezus był na ziemi mówił do uczniów, lepiej jest dla Was że ja odejdę, bo wtedy przyjdzie on, Duch Święty, którzy wprowadzi was we wszelką prawdę i to co ma przyjść wam oznajmi. Bóg nie zostawił swoich dzieci na pastwę losu, ale posłał im Pocieszyciela, który jest z nimi każdego dnia. Każdy człowiek powinien mieć osobistą społeczność z Bogiem i wtedy Duch Święty naucza go i prowadzi swoimi drogami. Ludzie mogą wytwarzać różne denominacje itd., ale dla Boga to nie ma znaczenia czy ktoś nazywa się protestantem czy katolikiem. Bóg patrzy na serce człowieka i każdy z nas zda sprawę za swoje uczynki. Tu nie pomoże przynależność do jakiejś instytucji, tylko należy pojednać się z Bogiem, przeżyć nowonarodzenie i żyć, trwając w społeczności z nim.

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Zapytam inaczej: skąd masz pewność, że przemawia do Ciebie Duch Święty, skoro to samo twierdzą wierzący z wszystkich denominacji protestanckich, a ich wiara się różni (np. luteranie wierzą, że w czasie Eucharystii Chrystus jest obecny w chlebie i winie, przemienia w swoje Ciało i Krew)? Nowe denominacje powstają na zasadzie "nie podoba się Kościół? Zmień Kościół", co oznacza, że wyczytałem coś innego w Biblii, a obecne zgromadzenie wierzy inaczej, zakładam swój Kościół.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz paź 10, 2019 7:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1384
Post Re: Autorytet Kościoła
Małgosiaa napisał(a):
Ilu jest tych duchów, skoro każdemu potwierdza co innego w tym samym temacie, w związku z czym nowe denominacje powstają jak grzyby po deszczu?

Mnie osobiście to nie przeraża, jeśli tylko jest to wyrazem chęci służenia Panu a nie jakiegoś buntu, czy też pragnienia wywyższenia się ponad innych. Oczywiście jest tylko jeden Duch Boży i jedność chrześcijan może być tylko w tym Duchu. Tam, gdzie ludzie szukają własnych racji Duch Święty milczy...

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz paź 10, 2019 7:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Autorytet Kościoła
To też nie jest odpowiedź na moje pytanie. Może jeszcze raz: dlaczego jednemu Duch mówi, że w chlebie i winie jest obecny Chrystus (jest to Jego Ciało i Krew), a innemu mówi, że to zwykły chleb i wino, a spozywanie jest wyłacznie na pamiątkę, a nie jako pokarm na życie wieczne? Komu mówi prawdę, a komu kłamie, bo zakładam, że i jedni i drudzy chcą słuzyć Panu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz paź 10, 2019 7:45
Zobacz profil
Post Re: Autorytet Kościoła
Alus napisał(a):
alekmichał napisał(a):
Ma do rzeczy to, kto trafia do lochu. Człowiek wierzący posiadający Łaskę, człowiek odzyskujący wiarę, czy człowiek nie wierzący i zły, który utracił Łaskę. Dla dwóch pierwszych loch to czyściec, modlitwa, kontemplacja i uwielbianie Boga. Dla trzeciego, który stracił Łaskę może to być już piekło. Podobnie jak drugi łotr, który przed śmiercią, zamiast prosić o przebaczenie, jeszcze złorzeczył.

Bóg nie jest robotem, jest Bogiem Żywym, ma uczucia, widzi i wie wszystko. Wiec w czym masz problem? Jeśli człowiek siedzi w lochu i nie ma dostępu do spowiedzi i Komunii, to Bóg o tym wszystkim doskonale wie.

A jak sie to ma do Jezusowego nie ten, który mówi mi Panie, Panie, ale ten, który wypełnia wolę Ojca mego wejdzie do królestwa niebieskiego, czyli ten, który nakarmi głodnego, napoi spragnionego. Jednym słowem cokolwiek uczyni jednemu z tych najmniejszych moich braci, Mnie uczyni.
A co z innowiercą. dobrym Samarytaninem - doznał zbawienia, czy siedzi w piekle?


Mnie takich pytań nie zadawaj. Sąd i udzielanie zbawienia to kompetencja Boga. Wiara na pewno powinna współdziałać z uczynkami.
To, że urodziliśmy się w tym miejscu, dostajemy taką religię, a nie inną i mamy Kościół Chrystusa, to moim zdaniem nie jest przypadkowe.


Cz paź 10, 2019 8:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 324 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL