Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Przyczyny buntu Aniołów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Raczej brak doświadczenia zła, doświadczenia sytuacji braku dał niepełne pojmowanie i doświadczanie dobra...
Serio- jeśli nigdy nie doznasz braku czegoś, ani nie uwzględniasz takiej opcji czy serio możesz to cenić?
Wiem po sobie jak bardzo inaczej traktuję proste czynności po doświadczeniu braku opcji ich robienia...

Szatan nie miał okazji odczuć braku Boga i tym samym braku tego co Bóg daje, tym samym pytanie czy w pełni doceniał swoją sytuację uważam za istotne. Przecież często dopiero gdy coś utracimy orientujemy się jak bardzo było cenne. Kto wyprowadził się bardzo wcześnie od kochających rodziców wie o co chodzi- szybko wiesz, że to było głupie, ale za nic nie przyznasz się do błędu i udowadniasz, że miałeś rację.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N lis 03, 2019 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
IrciaLilith napisał(a):
Robek- jak definujesz Dobro? Dlaczego uważasz, że gdy nie ma ludzi mogących czynić dobro nie ma Dobra?


Dobro jest tak samo jak piękno, każdy odbiera to po swojemu, co prawda może i jest jakieś ogólne wspólne dobro, ale ja nie jestem znawcą w tych kwestiach.
No i jak masz pusty dom, to gdzie tam masz dobro? ściany są dobre? sufit jest dobry?

IrciaLilith napisał(a):
Szatan nie miał okazji odczuć braku Boga i tym samym braku tego co Bóg daje, tym samym pytanie czy w pełni doceniał swoją sytuację uważam za istotne. Przecież często dopiero gdy coś utracimy orientujemy się jak bardzo było cenne. Kto wyprowadził się bardzo wcześnie od kochających rodziców wie o co chodzi- szybko wiesz, że to było głupie, ale za nic nie przyznasz się do błędu i udowadniasz, że miałeś rację.



A co takiego Bóg daje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lis 03, 2019 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Robek-moim zdaniem daje dokładnie wszystko w zależności od Twoich potrzeb i to Twoich potrzeb, a nie potrzeb Twoich narzędzi oraz w zależności od Twoich przekonań i wiary.

Robek- a ściany i sufit są złe? Pusta przestrzeń w pomieszczeniach jest zła?

Ogólnie co uważasz za złe i dlaczego?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N lis 03, 2019 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
IrciaLilith napisał(a):
Robek-moim zdaniem daje dokładnie wszystko w zależności od Twoich potrzeb i to Twoich potrzeb, a nie potrzeb Twoich narzędzi oraz w zależności od Twoich przekonań i wiary.


Mówisz że wszystko daje? więc skoro przebywając w Niebie, Bóg mógłby mi wszystko dać, to również mógłbym mieć możliwość podejmować działania na własną szkodę? mógłbym sam sobie szkodzić?

IrciaLilith napisał(a):
Robek- a ściany i sufit są złe? Pusta przestrzeń w pomieszczeniach jest zła?


Ściany i sufit są neutralne, dlatego właśnie mówię że brak dobra to neutralność, tutaj nie ma czegoś takiego że brak dobra to zło, no chyba że wymienimy dobrych ludzi na złych ludzi, wtedy faktycznie wyjdzie w ten sposób.

IrciaLilith napisał(a):
Ogólnie co uważasz za złe i dlaczego?


Jeśli są sytuacje w których ludzie odczuwają bul i cierpienie, to wtedy można uznać że życie ludzkie, jest złe.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lis 03, 2019 21:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Uważasz, że są źli ludzie i dobrzy ludzie i że to osobne grupy? A może tylko ich postawy, poglądy i oparte na tym czyny uważamy za złe?

Ok, uznajmy, że brak dobra to neutralność to czym jest zło? Jakbyś to zdefiniował?

Robek- co do Nieba to nie pomogę, bo nie wierzę w Niebo i Piekło w typowym rozumieniu. Jedynie coraz bardziej poznaję prawa których nie da się złamać, ale które da się wykorzystać na swoją korzyść lub się krzywdzić za ich pomocą.

Ból i cierpienie są nieprzyjemne, ale czy są złe same w sobie? Wiesz jak wygląda życie ludzi, którzy nie odczuwają bólu? To co kto określa mianem cierpienia w dużej mierze zależy od przekonań i poglądów, np dla mojego synka ogromnym cierpieniem są limity na filmy i gry oraz chodzenie do szkoły - uważasz, że jest to realnym złem? Szczególnie, że co do szkoły to miał wybór i propozycję ED i wybrał szkołę.

Szatana określamy jako złego, pytanie - z jakich konkretnie powodów? Co takiego dokładnie zrobił? Bo nie chciał wykonywać rozkazów Boga, które w jego mniemaniu były złe? Bo stał się personifikacją zła?
Skoro Bóg jest wszechwiedzący i stworzył takie a nie inne istoty powinien mieć świadomość tego, że mogą się zbuntować i wybrać to co wybrały.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn lis 04, 2019 8:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
IrciaLilith napisał(a):
Raczej brak doświadczenia zła, doświadczenia sytuacji braku dał niepełne pojmowanie i doświadczanie dobra...

To przeciwko czemu był ten bunt?


Pn lis 04, 2019 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Przeciwko Dobru

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 04, 2019 14:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Gdy Bóg stworzył chóry anielskie wszystkie były bardzo dobre. Poznały wszystko oprócz tego, co miało stanowić dla nich ich próbę. Próbą tą było zaplanowane stworzenie człowieka i to, że oni mieli być opiekunami ludzi, a szczególnie zbulwersował część z nich fakt, że druga Osoba Boża zamierza zostać człowiekiem i zejść na ziemię. Lucyfer nie mógł tego strawić, nie mógł sobie wyobrazić tak ogromnego uniżenia się Boga, dla tak marnego stworzenia.
To właśnie przelało w nim czarę goryczy, ogłosił, jako najwyższy Anioł Nieba swoją pogardę i bunt, oraz sprzeciw, wielką pogardę przeciwko rodzajowi ludzkiemu, przeciw każdemu człowiekowi, w tym przeciw Synowi Bożemu, przeciw Drugiej Osoby Bożej. Do buntu przyłączyła się około 1/3 liczby Aniołów z każdego Chóru Anielskiego. Decyzja ta, oraz wkroczenie w sferę wielkiej, przepastnej pychy spowodowały w nim stan grzechu przeciwko Duchowi Świętemu. Stan ten natychmiast odłączył ich od źródła Łaski Bożej, od Bożej Miłości. W jednym momencie wygląd ich zmienił się z przepięknego na brzydki, wręcz karykaturalny, bo właśnie to powoduje grzech. Im on jest większy, tym zmiana potężniejsza.
To Łaska Boża i jej stały napływ powoduje piękno ducha, piękno duszy. Gdy źródło zasilające w Łaskę Bożą znika, natychmiast następuje zmiana. Wraz z Lucyferem, zbuntowała się 1/3 liczba z każdego Chóru Anielskiego. Brak aktywnej Łaski Bożej sprawił, że znikła siła i moc oddziaływania. Chóry Anielskie otrzymując jakiś rozkaz od Boga, a chcąc go wykonać, posługują się aktywną Mocą Bożą. Upadli Aniołowie zostali jej pozbawieni, pozostały w nich jedynie ich siły naturalne, wynikające z ich stworzonej natury.
Większość Chórów Anielskich podjęła decyzję akceptacji Woli Bożej wraz z każdą konsekwencją tej podjętej przez nich decyzji. To sprawiło, że zyskali dostęp do pełnej na ich siły mocy Bożej, stali się jeszcze piękniejsi, mający dostęp do pełni Łask Bożych, oraz dostęp do tego, co było przed ich próbą przed nimi zakryte.
Upadli Aniołowie utracili to, co mieli. Trójca Święta musiała podjąć szereg drastycznych decyzji. Przewidując wszystko, Trójca Święta utworzyła piekło wraz z jego ohydą i umieściła to we wnętrzu ziemi. Trójca Święta mogła to uczynić, bo ma nieskończoną wyobraźnię i może realizować każdy swój pomysł. Stwarzając piekło, przewidziała wszystko, każdy drobny aspekt.
Po buncie i grzechu upadli Aniołowie nie mogli pozostać w Niebie, będąc jednocześnie odciętymi od źródła Łaski Bożej. Nie mogąc pozwolić na ich unicestwienie Trójca Święta musiała dać impuls dobrym Chórom Anielskim, jaka jest Boża Decyzja. Pierwszym, który od razu ruszył do działania, tym który natychmiast podjął Boże wezwanie, był jeden z najmniejszych Aniołów Nieba, Święty Michał Archanioł. Do Niego dołączyli inni z każdego Chóru Anielskiego. Mając aktywny dostęp do źródła Łaski Bożej, dysponowali całą Mocą Bożą. Demony nie mogąc pozostać w Niebie musiały być umieszczone w piekle. Bóg nakreślił im ramy, w których mogą się poruszać, czynić, a czego im nie wolno. Poznając siłę Bożej Sprawiedliwości przekonali się, że nie warto czynić więcej żadnych kroków przeciwko Bogu, bo konsekwencje byłyby o wiele bardziej porażające, niż te obecne.
Pobyt w piekle nie jest wypoczynkiem, lecz wieczną pokutą. Piekło to jest jednocześnie miejsce, gzie demon może swobodnie przebywać, oraz każdy, kto się potępił, bez niebezpieczeństwa unicestwienia swojego bytu. Po walce na Niebie, Chóry Anielskie, zgromadziły się wokół Tronu Bożego Trójcy Świętej i poznały dobrze Boże decyzje, w tym ostatecznie ustaliła się hierarchia pośród Chórów Anielskich. Święty Michał Archanioł został pierwszym Aniołem Nieba, lecz pozostał pokorny i uczynny.


Pn lis 04, 2019 15:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72 napisał(a):
Przeciwko Dobru
Co przez to rozumiesz? Potrafisz rozwinąć?


Pn lis 04, 2019 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Kapral135 napisał(a):
Upadli Aniołowie utracili to, co mieli. Trójca Święta musiała podjąć szereg drastycznych decyzji.
Po buncie i grzechu upadli Aniołowie nie mogli pozostać w Niebie, będąc jednocześnie odciętymi od źródła Łaski Bożej.


Niby z jakiej racji Trójca Święta musiała podejmować jakieś decyzje? ktoś ją do tego zmusił? no i dlaczego zbuntowani aniołowie nie mogli pozostać w Niebie? gdzie tu jest problem? bo z tego co piszesz wynika że oni zostali wygnani z Nieba, bo byli wrogo nastawienie do ludzi, i gdzie tu problem? nikogo nie było trzeba wyganiać, zwyczajnie jedni aniołowie by byli pozytywnie nastawieni do ludzi a inni negatywnie, i tyle.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lis 04, 2019 18:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
feelek napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Raczej brak doświadczenia zła, doświadczenia sytuacji braku dał niepełne pojmowanie i doświadczanie dobra...

To przeciwko czemu był ten bunt?


Ja to widzę jako sytuację analogiczną do buntu nastolatka wkurzonego na rodziców, którzy narzucają mu coś z czym się nie zgadza, co uważa za niesprawiedliwe i zwyczajnie złe, po prostu opiera się na założeniu, że wie lepiej i z zasady aby się przekonać jak jest na serio pozostaje rozpoczęte batalii przeciwko rodzicom i ich zasadom.
Pytanie czy bez tego etapu da się w pełni dorosnąć?

Czasem dla zbuntowanego nastolatka najlepiesza jest wyprowadzka i opcja przetestowania w praktyce odrzucenia zasad i wartości rodziców, nie koniecznie się wraca, ale można bardzo wiele zrozumieć...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lis 05, 2019 0:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
@IrciaLilith - istnieją analogiczne teorie teologiczne w stosunku do upadku aniołów. Nie zagłębiałem się nigdy w ten temat, więc nie umiem podać szczegółów... Moim zdaniem wnioski z Twojej analogii mogą być takie, że diabeł może "dorosnąć" i się nawrócić, po czym wrócić do Nieba. Nie wiem, na ile jest to zgodne z doktrynami KK. Byłoby to sensowne, ale z tego, co wynika z opisów biblijnych, a także z relacji mistyków i egzorcystów, diabeł jest na tyle "zacietrzewiony" w swoim buncie i tak ogarnięty nienawiścią, że nie jest już zdolny do zmiany. To tak, jakby dziecko miało już 50 lat, ale ciągle trwało w "młodzieńczym buncie".

W jednej z publikacji Świadków Jehowy przeczytałem dość ciekawą teorię na ten temat. Nie wiem, czy mogę tutaj to opisywać, ale zainteresowanych odsyłam do odpowiednich źródeł. Konsekwencją tej teorii jest taki wniosek, że to nie Bóg rządzi światem, ale dopiero będzie nim rządził po wygranej walce z diabłem i wypełnieniem się Apokalipsy. Z tego wynika założenie Świadków Jehowy: to diabeł aktualnie rządzi światem, a Bóg dopiero przejmie tę władzę. To rzecz jasna już całkowicie jest niezgodne z nauczaniem Kościoła.

_________________
MODERATOR


Śr lis 06, 2019 19:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Diabeł nie rządzi światem, jego moc przy mocy Boga Ojca a tym bardziej w porównaniu do mocy Trójcy Świętej jest znikoma a nawet praktycznie żadna.
Według tego co jest opisane w Apokalipsie to diabeł zostanie uwięziony na tysiąc lat i całkowicie pozbawiony jakiegokolwiek oddziaływania na świat, potem zostanie uwolniony i powróci do Nieba ale nie będzie już najpiękniejszym aniołem a tylko jednym z wielu.


Śr lis 06, 2019 21:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Diabeł powróci do Nieba? Gdzie tak jest napisane w Apokalipsie?

_________________
MODERATOR


Cz lis 07, 2019 9:37
Zobacz profil
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
feelek napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Istotne jest to jak co oceniamy, bo dobro i zło to kwestia oceny danego doświadczenia, wydarzenia, odczucia...

Zgadza się. Czyli przyczyną buntu aniołów był brak odczuwania dobra, co przekłada się na odczuwanie zła.


Nic się nie zgadza. A kto im zabronił odczuwać dobro?


Pt lis 08, 2019 21:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL