Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona
 Przyczyny buntu Aniołów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72 napisał(a):
proteom napisał(a):
Czy normalny psychiczny byt, może pragnieć świadomie i dobrowolnie takie wieczne piekło.

Może mając wolną wolę, powiedział "non serviam". Chciał być tylko "ja ja ja".

Co to w praktyce znaczy? Mówić sobie każdy może takie dyrdymałki.


N paź 13, 2019 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Zbuntował się, chciał strącić Boga z tronu i samemu być Bogiem. Aż święty MIchał Archanioł nie krzyknął "któż jak Bóg!"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 13, 2019 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Ta jasne, anioły były idiotami i myślały, że mogą strącić Boga z tronu, nonsens. Bóg emanuje swoją mocą i potęgą a byty, które przebywały z nim jak np anioły na pewno to odczuwały i miały świadomość potęgi Boga. Człowiek może jej nie mieć, bo nie obcuje z Bogiem twarzą w twarz, ale anioły były w takiej sytuacji. Tak poza tym to w Niebie z tego co wiem nie ma czasu to jak można to odnieść, że nastąpił bunt, musiało to się wydarzyć w pewnym momencie a więc w ramach jakiegoś czasu.


N paź 13, 2019 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Po pierwsze grzech zaślepia, po drugie wiedziały że Bóg będzie grał fair, honorowo a nie jak jakiś satrapa. Za one (demony) użyją wszelkich niehonorowych zagrywek by wygrać.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 13, 2019 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Demonami to one stały się dopiero po buncie, zmieniła się ich natura, wcześniej były dobrymi aniołami. Z Bogiem nikt nie ma szans wygrać i jeżeli anioły nie były idiotami a nie były, bo to istoty bardzo inteligentne o wiele bardziej niż ludzie to wiedziały to i tu się pojawia właśnie jedna z największych wątpliwości o przyczynę buntu aniołów.
O jakim grzechu mówisz ? Przecież w Niebie nie można grzechu popełnić.
Z kim anioły miały by wygrać i co miały by wygrać ? Przecież w Niebie podobno jest tak wspaniale, że jest to nawet nie do opisania słowami.


N paź 13, 2019 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Demony potraktowały Dobroć Boga jako słabość,
W dodatku w NIebie nie można udawać, nie mógł taki demon nienawidząć Boga być lizusem,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 13, 2019 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Za co anioły miały by nienawidzić Boga ? Za to, że miały tak dobrze w Niebie gdzie wszystko co się robi jest przyjemnością np modlitwa oddawanie chwały i czci Bogu ?
Już Ci napisałem, że demonami stały się dopiero po buncie, wcześniej były dobrymi istotami aniołami.
Bóg nie jest samym dobrem, potrafi się gniewać, być zazdrosny a nawet mściwy, jak mi nie wierzysz to poczytaj Stary Testament.


N paź 13, 2019 22:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Nooo. Bóg to nie jest taka Bozia przytulanka.
Najbardziej demonom nie spodobało się takie wywyższenie człowieka. Uważały siebie za doskonałych, prze co weszła pycha.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 13, 2019 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
To ludzie stoją wyżej w hierarchii od aniołów? Czyli w niebie nie wszystko jest przyjemnością i występuję negatywne uczucia, emocje skoro uniosły się pychą i postanowiły się zbuntować.
Można tak dyskutować w nieskończoność, moje osobiste zdanie jest takie, że to wszystko było odgórnie zaplanowane i ukartowane a anioły były tylko narzędziami.


N paź 13, 2019 22:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Największe wywyższenie człowieka - Jezus stal się człowiekiem, poza tym Maryja królową aniołów.
Dobre anioły wykazały się wielką pokorą.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N paź 13, 2019 22:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
proteom napisał(a):
Nie szczęścia, tylko pełni szczęścia jest konieczny Bóg. Jak odkryjesz Boga w Jezusie, który jest nieskończoną i bezwarunkową Miłością, to poznasz, że tylko On ma ostateczny sens i przyszłość, jako spełnienie ciebie w Nim. Tego ci zyczę.


Nie jestem aż tak pazerny, pełnia szczęścia nie jest mi potrzebna, wystarczy mi zwykłe szczęście.

proteom napisał(a):
W to akurat nie wierzę. Bez, choćby poczucia prawdy życie jest nijakie.


Prawda boli, nie jestem jej zwolennikiem.

proteom napisał(a):
Szczęscie pojmowane w ludzkim wymiarze, ktore jest bardzo ograniczone i uwarunkowane - moze się znudzić. Pełnia szczęścia, którą jest Bóg - nigdy. Dlaczego? Bo On dba o to, żeby Jego ukochane dzieci były na wieczność z Nim i w Nim szczęśliwe, w taki sposób, jak On jest szczęśliwy w Trójcy Świętej.
Bunt, ktory prowadzi do wiecznego nieszczęścia jest tragedią o kosmicznym rozmiarze. Ciekawe, to jest uczucie. Konsekwencje buntu są niewyrazalnym cierpieniem.


W takim razie w jaki sposób Bóg im udowodnił że jest Bogiem? że istnieje wiecznie? że jest nieśmiertelny? że jest kimś kogo nie dadzą rady pokonać?
Bo jeśli im to powiedział, to by musieli przyjąć to na wiarę, a wiadomo że z tym może być różnie.


Andy72 napisał(a):
Największe wywyższenie człowieka - Jezus stal się człowiekiem, poza tym Maryja królową aniołów.
Dobre anioły wykazały się wielką pokorą.


Chyba mi nie powierz tego, że bunt aniołów nastąpił po wniebowstąpieniu Matki Boskiej? to za życia Jezusa jeszcze nie było szatana? jesteś tego pewien? :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn paź 14, 2019 0:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Nie, Bóg objawił im swoje plany.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn paź 14, 2019 0:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72 napisał(a):
Nie, Bóg objawił im swoje plany.



Bóg oznajmił im że muszą się zbuntować, i że trafią za to do piekła?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn paź 14, 2019 14:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72 napisał(a):
Zbuntował się, chciał strącić Boga z tronu i samemu być Bogiem. Aż święty MIchał Archanioł nie krzyknął "któż jak Bóg!"

To są pomysły małych dzieci, a nie doskonałych w swej naturze i inteligencji Aniołów.


Pn paź 14, 2019 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Robek

Cytuj:
Nie jestem aż tak pazerny, pełnia szczęścia nie jest mi potrzebna, wystarczy mi zwykłe szczęście.

Mi już nie. Masz większe ambicje i oczekiwania.

[

Cytuj:
W takim razie w jaki sposób Bóg im udowodnił że jest Bogiem? że istnieje wiecznie? że jest nieśmiertelny? że jest kimś kogo nie dadzą rady pokonać?

Już pisałem: nie byli ograniczeni zmysłami ludzkimi; byli bez grzechu; doskonali w swej naturze; widzieli Boga twarzą w twarz. Dla Wszechmocnego Boga to nie jest żaden problem objawić swoim doskonałym stworzenim kim jest i jakie ma przymioty. To tylko nasze ludzkie ograniczenia to blokują plus grzeszność.
Cytuj:
Bo jeśli im to powiedział, to by musieli przyjąć to na wiarę, a wiadomo że z tym może być różnie.

My ludzie potrzebujemy wiary. Oni już nie. Przypominam, że są nazwani w Biblii synami Bożym - to ogromny status ontyczny.


Pn paź 14, 2019 17:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL