Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 13:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona
 Przyczyny buntu Aniołów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1471
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72 napisał(a):
O ile proteom nie rozumie dlaczego był bunt, to Robek aż za dobrze ;-)

Oceny dokonał Andy72, za pomocą swego umysłu, który został zaprogramowany poprzez jego rodziców, nauczycieli świeckich jaki i duchowych, oraz społeczeństwo. Andy72 najprawdopodobniej nie dostrzega różnicy miedzy tym, co posiada (umysł), a tym kim jest (właścicielem - posiadaczem umysłu), tym samym osądza, a sądy te (najprawdopodobniej wierzy, że jego, a nie jego umysłu) podaje do publicznej wiadomości.
Jezus wspominał o nie sądzeniu, zdając sobie sprawę, że osądu dokonuje umysł, na podstawie wiedzy, jaką przyswoił sobie (został nasiąknięty) od innych (umysłów).


Cz paź 17, 2019 9:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Jeśli ktoś panuje dobrze i opiekuje się swoimi obywatelami jak rodziną, że nikt nie czuje się poddanym, czy niewolnikiem, nikt nie czuje się gorszy, tylko dlatego że ma takie a takie cechy i możliwości, które dzięki wsparciu opiekuna obdarzonego wyjatkową wiedzą i mądrością ( nie mówiąc o wszechwiedzy) nauczył się kochać i doceniać nie widzę powodu do buntu.
Ew będzie to bunt nastolatka, który aby dojrzeć i zrozumieć wiele spraw musi zanegować dotychczasowe zasady i przekonać się osobicie czy ich olewanie serio źle się skończy. Poniesie konsekwencje, ale stanie się samodzielny i dojrzały.
Ale według tego jak Kościół interpretuje Biblię, Bóg pragnie być wywyższany, czczony, ustala sobie arbitralne zasady często wbrew potrzebom istot które stworzył.
Czymś innym jest szacunek czym innym jest czczenie i jeśli Bóg to byt który pragnie czci to na miejcu aniołów też bym odeszła, bo tego typu pragnienia świadczą tylko o konkretnych brakach. Wyłania się obraz Boga, który zamiast pragnąć aby jego dzieci stały mu się równe, aby dojrzały, staly się samodzielne woli posłuszne i całkowicie zależne istoty, które będą oddawać Mu cześć. Taki obraz jest nie tylko nieprawdziwy co jeszcze jest przyczyną braku opcji należenia do Kościoła kogokolwiek kto doświadczył tego, że Bóg się nie wywyższa, że zachowuje się jak prawdziwy Mistrz- prawdziwy Mistrz nie boi się, że uczniowie Mu dorównają lub Go przerosną- On tego właśnie pragnie, nawet jeśli ceną uzyskania tego poziomu miałoby być osobiste doświadczenie zła w postaci róznych braków... Teoria, że Bóg kogoś wywyższa, kogoś karze, że jakieś konsekwencje są nieodwołalną karą i to trwającą wieki jest po prostu absurdalna.

Każda istota zawsze wybiera to co ocenia jako najlepsze w oparciu o dane jakimi dysponuje, sama wiedza, że jakaśtam instytucja uważa, że coś jest złe ma znaczenie tylko takie jakie nada stosunek tej osoby do tej instytucji.

Anioły zbuntowały się w oparciu o wiedzę jaką miały, czyli z ich perspektywy było to najlepsze wyjście, co jest interesujące biorąc po uwagę teorię, że Bóg jest wszechwiedzący i tym samym znał zakres wiedzy oraz poglądów aniołów razem z skutkami i zwyczajnie pozwolił na bunt. Aby nie uderzać w kompetencje Boga należałoby przyjąć, że to część planu Boga, bo jak nie to by zbaczyło, że niweczenie boskich planów jest w czyjejś mocy, prawda?

Polecam to to wypisuję potraktować jako kącik heretyka i zbijać konkretnymi i mertytorycznymi argumentami :)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 17, 2019 9:21
Zobacz profil
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
george45 napisał(a):
Andy72 napisał(a):
O ile proteom nie rozumie dlaczego był bunt, to Robek aż za dobrze ;-)

Oceny dokonał Andy72, za pomocą swego umysłu, który został zaprogramowany poprzez jego rodziców, nauczycieli świeckich jaki i duchowych, oraz społeczeństwo. Andy72 najprawdopodobniej nie dostrzega różnicy miedzy tym, co posiada (umysł), a tym kim jest (właścicielem - posiadaczem umysłu), tym samym osądza, a sądy te (najprawdopodobniej wierzy, że jego, a nie jego umysłu) podaje do publicznej wiadomości.
Jezus wspominał o nie sądzeniu, zdając sobie sprawę, że osądu dokonuje umysł, na podstawie wiedzy, jaką przyswoił sobie (został nasiąknięty) od innych (umysłów).


Czy zatem powinien on wybrać kult własnego ja i egocentryzm, a w kontekście tego "sami będziecie jak Bóg"?
To jaka jest różnica pomiędzy tym co posiada umysł, a tym kim się jest?


Cz paź 17, 2019 9:54

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Uważasz, że jesteś tym co posiada umysł, czyli że jesteś programami lub jakimś programem umysłu a nie Duszą, lub chociaż zintegrowanym systemem ciało-umysł-dusza?
Czy jesteś tym co masz? Jaka jest różnica między tym co posiada ciało- np małym palcem u nogi- a tym kim jesteś? Jak tak na to spojrzysz to może zrozumiesz w czym rzecz.

Nikt nikomu nie każe utożsamiać się ze swoim ego, które jest programem umysłu, ani nawet z Ego, obejmujacym całokształt utożsamienia się z czymś na zasadzie: jestem tym/jestem taki - nie jestem tamtym/nie jestem taki...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 17, 2019 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Cytuj:
Mylisz Boga z satrapą. Gdyby tak było, inni aniołowie mogliby pomyślęć że szatan jest "moralnym zwycięzcą" bo postawić się satrapie. Prawdziwe zwycięstwo Boga pokazało całkowite bankructwo szatana.

Bóg jest władcą wszechświata w którym obecnie żyjemy, jest wszechmogący nie ma takiej rzeczy której by nie mógł uczynić także mógłby gdyby tylko chciał unicestwić szatana a co najmniej go uwięzić i pozbawić jakiejkolwiek mocy sprawczej.
O jakim bankructwie szatana mówisz skoro podobno on dalej działa na Ziemi i kusi ludzi oszukuje?


Cz paź 17, 2019 12:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72
Cytuj:
Pisałem: Timszel
Ciągle zadajesz te same pytania, a nie odnosisz sie do moich odpowiedzi.
Władza to narkotyk

To, że coś piszesz, nie oznacza, że jest odpowiedzią na moje pytania.Odnoszę wrazenie, że odpowiadzasz na swoje pytania. Należy najpierw uzasadnić, w jaki sposób timszel jest rozwiązanie problemu, a nie jego opisem.


Cz paź 17, 2019 14:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Robek

Cytuj:
Grzech to tylko wybór,

Z punktu widzenia teologi chrześcijańskiej, a na pewno katolickiej - nie. Ważne, czego ten wybór dotyczy. 1849 Grzech jest wykroczeniem przeciw rozumowi, prawdzie, prawemu sumieniu; jest brakiem prawdziwej miłości względem Boga i bliźniego z powodu niewłaściwego przywiązania do pewnych dóbr.1857 Aby grzech był śmiertelny, są konieczne jednocześnie trzy warunki: "Grzechem śmiertelnym jest ten, który dotyczy materii poważnej i który nadto został popełniony z pełną świadomością i całkowitą zgodą" (Jan Paweł II).
Potrafisz uzasadnić, że Aniołowie w ogole dopuścili się takiego grzechu? Jeśli tak, to dlaczego i co je do tego popchnęło? Dlaczego ten hipotetyczny grzech nie został przez Jezusa odkupiony?

Cytuj:
to ty myślisz że jak grzeszę to znam absolutnie wszystkie konsekwencje które popełniony grzech przyniesie? jestem wszechwiedzący?

Nie wszystkie. Te, które są konieczne do uznania je za grzech. Nie wystarczy stwierdzić, że Aniołowie dopuścili się grzechu ( w przypadku człowieka zawsze można to jakoś uzasadnić grzeszną naturą i brakiem jednośći z Bogiem), tylko wskazać motywy np. psychologiczne. Zbuntowali się, to nie jest uzsadanienie, tylko opis. Doskonałość ich dobrej natury i wiedza oraz świadomość konsekwencji powodują, że ten wybór jest zagadkowy.


Cytuj:
Jeśli była odczuwana potrzeba buntu, to lepiej ją zrealizować? tłumienie swoich potrzeb chyba nie jest najlepszym pomysłem na życie?
[/quote]
jeśli odczuwasz potrzebę kradzieży - kradniesz? Itd. Potrzeby można rozwiązywać w różny sposób, zwłaszzca taki, aby nie krzywdzić innych, no i samemu być szczęśliwy. Chyba, że ktoś jest masochistą i/lub nie jest wolny w swym wyborze. Wolny - na każdym poziomie, a nie tylko rozumiane przez przymus zewnętrzny.


Cz paź 17, 2019 14:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
No tak- Szatan się zbuntował i 'za karę' dobrze się bawi od wielu tysiącleci, robi sobie z Bogiem zakłady o niewinnego Hioba, kosztem jego rodziny, skutecznie przekonuje ludzi do wybrania jego strony, z Jezusem mu się nie udało, ale próbować mógł i jakoś dotkliwej kary czy choćby jakiś negatywnych konsekwencji nie doświadczył z tego co przedstawia Biblia i Kościół. A czy poniesie jakieś poważne konsekwencje w sumie nie wiadomo, bo niby na czym takie założenie jest oparte? Na Apokalipsie Jana, której interpretacja to pole do popisu?

Tak, mit o Lucyferze jest jak dla mnie podobny do tego o Prometeuszu. Tak ukradł, tak przeciwstawił się, jeden ukradł ogień drugi pokazał, że wcale nie trzeba być pokornym sługą Boga i wykonywać rozkazy które budzą wewnętrzny opór, że można wykorzystywać wolną wolę, bo co to za wolna wola, która jest ograniczona przez byt, który ustanawia arbitralnie co jest dobre a co złe, bo niby sam to poznał, ale ot tak sobie zakazał zjedzenia owocu z drzewa poznania dobra i zła i wkurza się , że ktoś osmiela się pragnąć mu dorównać. Chęć bycia takim jak Mistrz, nie jest przez dobrych Mistrzów traktowana jako coś złego, wręcz przeciwnie.

Całym problemem jest traktowanie opowieści o rozwoju obrazu Boga jako opowieści mówiącej o tym jaki jest Bóg... Pomysły, że pragnie czci, jest zazdrosny i ma typowe cechy starożytnych władców nadal są traktowane jako autentycznie cechy Boga, a nie obraz Boga dostosowany do mentalności ludzi w dawnych czasach. Wówczas Bóg który nakazuje kochać wrogów byłby wyśmiany, zresztą nadal wielu woli obraz Boga, który ukara tych, którzy w Niego nie wierzą...

Przyłączam się do Proteoma, bo dla mnie timszel to nie rozwiązanie...
A władza to nie tylko narkotyk, ale i odpowiedzialność o czym wiele osób zapomina.

Kradzież to nie pragnienie, a jedna z dróg do realizacji pragnienia posiadania czegoś...

Jeśli przymus wewnętrzny uznamy za ograniczenie wolności to gdzie stawisz granicę między przymusem wewnętrznym a głębokim pragnieniem, lub potrzebami?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 17, 2019 14:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
proteom napisał(a):
Aby grzech był śmiertelny, są konieczne jednocześnie trzy warunki: "Grzechem śmiertelnym jest ten, który dotyczy materii poważnej i który nadto został popełniony z pełną świadomością i całkowitą zgodą" (Jan Paweł II). [/i]
Potrafisz uzasadnić, że Aniołowie w ogole dopuścili się takiego grzechu? Jeśli tak, to dlaczego i co je do tego popchnęło? Dlaczego ten hipotetyczny grzech nie został przez Jezusa odkupiony?

Dotyczył materii poważnej - był buntem przeciw Bogu
Z pełną świadomością i zgodą - z o wiele większą niż ludzie.
timszel - z wolne woli wynika wybór: masz do dyspozycji być z Bogiem lub przeciw Bogu

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz paź 17, 2019 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Aha, kto nie z nami to przeciwko nam- innej opcji nie ma? Serio uważasz, że Bóg tak samo jak większość ludzi tkwi na poziomie prostych dualizmów?
Po poziomie zero -jedynkowym jest poziom liniowego spektrum, potem 2D, 3D, i tak do nieskończoności .... zerowego alefu, czyli zabawa dopiero się rozkręca, ale oczywiście Bóg ocenia zero- jedynkowo, w ramach wolności daje tylko dwie opcje? Tego typu wybory daje się dwulatkom, aby miały złudzenie wyboru a każdy z naszej perspektywy jest ok ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 17, 2019 15:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72
Cytuj:
Dotyczył materii poważnej - był buntem przeciw Bogu

Słowo bunt to żadne wyjasnienie. Jaka jest natura i przyczyny tego buntu. Ja się zbuntuję przeciwko Bogu i nie będę się modlił; nie będę czytał Biblii itp.
Cytuj:
Z pełną świadomością i zgodą - z o wiele większą niż ludzie.

Czego? Jeszcze potrzebna jest wolność i wiedza.
Cytuj:
timszel - z wolne woli wynika wybór: masz do dyspozycji być z Bogiem lub przeciw Bogu

Dobrze wiesz, że to nie jest wyjasnienie. Z wolnej woli nie wynika jeszcze wolny, świadomy wybór. Tym bardziej jest zagadkowe, gdy mamy do czynienia ze stworzeniami doskonalszymi od nas ( nie zachowujące się, jak dzieci: zbuntujemy się, bo mozemy) i mającymi doskonałą relację dającą pełnię szczęścia, a nie protezy szcześcia, jakie my tu na Ziemii mamy. Penia szczęścia to nie zadowolenie, satysfakcja itp pozytywne uczucia. To doświadczenie tego, Kim jest Bóg; i to w taki sposób, w jaki On sam siebie doświadcza. Dlaczego? Bo Bóg pragnie takiego Szczęścia, jakie jest Jego udziałem: w pełni, do końca. Bez Jezusa nie sposób tego pojąć. A nawet z Nim, tu na Ziemi, dane mi było dotknąć tej Tajemnicy. Bez Boga, który jest nieskończoną, nieodwołalną ibezwarunkową Miłością nic nie ma sensu i nic nie może się z Nią równać. Moja miłość przy Jego Miłości jest dosłownie niczym. Jak czasami patrzę na tą swoją miłość i te dobre uczynki: jak często podrasowane egoizmem, chęcią polepszenia samopoczucia i wyższości; czasami na pokaz. Czy rzeczywiście jesteśmy zdolni kochać innych w sposób bezwarunkowy i nieodwołalny? Czy raczej szukamy uzasadnień i usprawiedliwien: religijnych, politycznych, podatkowych itd.


Cz paź 17, 2019 16:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
IrciaLilith napisał(a):
zero- jedynkowo, w ramach wolności daje tylko dwie opcje? Tego typu wybory daje się dwulatkom, aby miały złudzenie wyboru a każdy z naszej perspektywy jest ok ;)
:brawo:


Cz paź 17, 2019 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Pomyślcie chwilkę na serio- aby podjąć świadomą decyzję o służbie dla Szatana, należy uznać, że jest to dobre wyjście oraz mieć obraz Boga tyrana i psychopatę wymuszającego czczenie go, zakazującego realizacji swoich marzeń i planów, że to Szatan reprezentuje dobre wartości: Moc, Szczęście, przyjemność, samorealizację. Aby dobrze służyć Szatanowi taki delikwent powinien rozwijać swój intelekt, wiedzę, najlepiej wejść w hierarchię kościelną i wciskać z tej pozycji ustalenia, które co inteligententniejszych ludzi skutecznie zniechęcą nie tylko do Kościoła, ale i do wszelkich religii i duchowości razem wziętej. Tylko, że poszukiwania czysto intelektualne, bez ślepej wiary i dogmatyzmu jeśli prowadzi się je uczciwie i tak prowadzą do zdumiewającej Prawdy i to nie zależnie czy jaką drogą się pójdzie....

Szatan aby być skutecznym przeciwnikiem Boga, musi w praktyce rozwinąć się do poziomu Boga. Nie da się przekonać istoty uznającej swoją niższość aby starała się dorównać i pokonać Mistrza... W pełni posłuszne są tylko bezmyślne maszyny. Czy Bogu lub jakiemukolwiek rodzicowi zależy na dzieciach posłusznych czy na samodzielnych i dojrzałych oraz mądrych istotach, tylko czy da się zdobyć mądrość szczególnie w kwestii dobra i zła jeśli nigdy nie doświadczysz zła, krzywdy, braku? Nazwa drzewa z zakazanym owocem przecież nie jest przypadkowa.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 17, 2019 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1390
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Wybacz, ale jakoś twoje poleganie na własnym intelekcie nie doprowadziło Cię do zbawiennych wniosków.
Nie wiem np. jak mogłaś wysnuć z biblijnego tekstu wniosek, że Jezus nazwał Piotra szatanem z powodu rzekomo rozpowiadania wbrew zakazowi przez apostoła informacji o tym, że Jezus jest Mesjaszem, skoro Biblia niczego takiego nie sugeruje. A wyjaśnienie powodu słów Chrystusa znajdziesz w Mt.16,22-23

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz paź 17, 2019 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Potem Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: «Za kogo uważają Mnie ludzie?» Oni Mu odpowiedzieli: «Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków». On ich zapytał: «A wy za kogo Mnie uważacie?» Odpowiedział Mu Piotr: «Ty jesteś Mesjasz». Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili.
I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy musi wiele cierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że będzie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie. A mówił zupełnie otwarcie te słowa. Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: «Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie».
Mk 8, 27–33

Wybawiony- oczywiście masz rację, tak samo jak ja sprawdzając czy rzeczywiście z całej masy rzeczy sprzecznych z Twoim światopoglądem wychwycisz tylko absurdalną pomyłkę dotyczącą Biblii i tylko do tego się odniesiesz reszty nie ruszając :) Choć rozbraja mnie odległość między tym do czego się odnosisz a tym postem i totalne ominięcie innych herezji ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 17, 2019 19:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL