Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna strona
 Przyczyny buntu Aniołów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Ludzie mają moc wiele mniejszą od aniołów, a mimo to ateiści (anty-teiści) buntują się przeciw Bogu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr paź 16, 2019 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Tylko że nie wszyscy ludzie stoją twarzą w twarz z Bogiem z jego jestestwem a anioły tak właśnie miały obcowały szczególnie blisko z Bogiem i były pewne jego mocy i obecności.


Śr paź 16, 2019 18:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72 napisał(a):
Choćby z tego powodu, taki szatan ....
Pytania Proteoma:

@Proteom, odpowiedziałem na Twoje pytania z z poprzedniej wiadomości, zadowolony?

Kapral135 napisał(a):
Tylko że nie wszyscy ludzie stoją twarzą w twarz z Bogiem z jego jestestwem a anioły tak właśnie miały obcowały szczególnie blisko z Bogiem i były pewne jego mocy i obecności.

Jest coś takiego, że w tej decyzji jeszcze nie pokazała się cała wspaniałośc Boga, tez miały jakąs przestrzeń wiary.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr paź 16, 2019 18:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72

Cytuj:
@Proteom, odpowiedziałem na Twoje pytania z z poprzedniej wiadomości, zadowolony?

Tylko to, niestety, nie jest odpowiedz na najważniejsze moje pytanie: Skąd zło u dobrych z natury istot?
Napisałeś:
Cytuj:
Aniołowie zostali stworzeni a nie mieli praojców anieslkich.
Zostali stowrzeni przez Boga a nie demiurga, zostali obdarzeni wolną wolą. Co by to była wolna wola, jakby nie można było wybrać dobra lub zła. Chodzi o to by dobro wybrać z własnej woli.

Gdzie jest odpowiedz? To są rozważania o wolnej woli; zresztą też nie wykazaleś; czemu wolna woli musi oznaczać wybór między dobrem a złem? Czym jest dla Ciebie wolna wola? Kaprysem, nieświadomą emocją, myśleniem życzeniowym...? Ty zakładasz istnienie zła, ale nie dowodzisz jego pochodzenia u Aniołów? Ludzi skusił diabeł. Czy Anioły też zostały skuszone, czyli zadzialał czynnik zewnętrzny? Czemu szczęśliwa, wolna i posiadająca wiedzę i świadomość istota miałaby wybrać wieczne cierpienie? Ludzie, czasami dokonują wyboru prowadzącego do cierpienia, ale jak się to wnikliwie przeanalizuje, to tym wyborom brakuje tych elementów np. zaburzenia, choroby psychiczne, brak wiedzy, przymus zewnetrzny, wady charakteru, grzech pierworodny itd itd W moim życiu mógłbym wskazać wiele wyborów, które uwazałem za wolne, a były, delikatnie mówiąc: złudzeniem wolności.
Cytuj:
Potencjalnie istnieje wybór dobra lub zła czyli wolna wola,

To, że ludzie wybierają, nie znaczy, że dany wybór jest wolny np. przymus zewnętrzny, nałogi, choroby psychiczne, manipulacje, kulturowe i srodowiskowe determinizmy itd. Poza tym: musi istnieć wiedza: czym jest dobro i zło. Nawet w historii chrześcijaństwa, pewne zjawiska uznawano za dobre, a dzisiaj są uznawane za złe.
Cytuj:
U ludzi wybór jest też tylko do śmierci. Potem jest nieodracalnie jak u aniołów. To przerażające.

Skąd to wiesz? Po smierci ludzie tracą wolną wolę? :o KK naucza, że jest czyściec, wiec chyba jakieś wybory są tam możliwe?


Śr paź 16, 2019 19:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Kapral135 napisał(a):
Tylko że nie wszyscy ludzie stoją twarzą w twarz z Bogiem z jego jestestwem a anioły tak właśnie miały obcowały szczególnie blisko z Bogiem i były pewne jego mocy i obecności.

Nie tylko: doświadczały pełni szczęścia= bezpośrednio samego Boga. Nasze doczesne szczęście, to przy tym ... obóz koncentracyjny.


Śr paź 16, 2019 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Może być jedna z przypowieści z kazań z parafii św. Antoniego:
51. PRAWO WYBORU
W książce J. Steinbecka „Na wschód od Edenu”, między służącym Li i głównym bohaterem Adamem
toczy się dyskusja na temat wolności człowieka. Chińczyk rozważa historię Kaina i Abla. Dzieje grzechu. W monologu starego sługi pada jedno hebrajskie słowo „timszel” – będące swoistą odpowiedzią na pytanie o granicę zła w ludzkim życiu. To jedno słowo zaczerpnięte z Biblii: „Timszel” – „możesz” daje prawo wyboru.
Mówi, że droga jest otwarta. Przenosi odpowiedzialność na człowieka. Bo jeśli „możesz” to znaczy również, że „możesz nie”.

Słowo „Timszel”

W ogóle plany szatana to strącenie Boga z tronu i zajęcie Jego miejsca. Naprawdę byłoby strasznie gdyby mu się to udało. Dlatego nie mogę zgodzić się z tymi, którzy kwestionują Bożą Wszechwiedzę o przyszłości. Bez wszechwiedzy Bóg np. mógłby stworzyć istotę która byłaby potem nieskońćzenie zła i zwyciężyło by zło we wszechświecie.

Cytuj:
Nie tylko: doświadczały pełni szczęścia= bezpośrednio samego Boga. Nasze doczesne szczęście, to przy tym ... obóz koncentracyjny.

Po pierwsze, zdaje się że nie miały wtedy jeszcze Widzenia Uszczęśliwiającego (być może Barney by to lepiej wytłumaczył) a po drugie, dla zapatrzonych w siebie aniołów, mogły pogardzać szczęściem, mogło być czymś w rodzaju Pisowskiego 500+ (choć z drugiej strony nie miały raczej pełnego szczęścia) a tymczasem póżniejsze demony, to co naprawdę chciałby to mieć pełnię władzy.
Władza to nakotyk, nawet u ludzi, można dla tego narkotyku poświęcić wszystko , miłość, szczęście, Boga.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr paź 16, 2019 19:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Jest nawet takie powiedzenie: "wolę być w piekle pierwszy niz w Niebie drugi" co jest mottem szatana.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr paź 16, 2019 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Cytuj:
Nie tylko: doświadczały pełni szczęścia= bezpośrednio samego Boga. Nasze doczesne szczęście, to przy tym ... obóz koncentracyjny.

No dokładnie, tym bardziej te uzasadnienia buntu aniołów wydają się całkowicie pozbawione sensu.
Cytuj:
W ogóle plany szatana to strącenie Boga z tronu i zajęcie Jego miejsca.

W takim razie szatan był ograniczony umysłowo albo totalnym idiotą, jeżeli obcując z Bogiem Ojcem widzą jak ten włada wszechświatem nawet przez chwilę pomyślał, że mógłby zająć jego miejsce, kolejny totalny nonsens.


Śr paź 16, 2019 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Kapral135 napisał(a):
Nienawiść ? To jednak w Niebie można przeżywać negatywne emocje ? I nienawiść za co ? Że Bóg je stworzył i dał im wieczną ekstazę w Niebie i możliwość służenia mu ?


A jeśli ktoś lubi odczuwać nienawiść, jest to dla niego pozytywna emocja, to co wtedy? nie może odczuwać takiej pozytywnej emocji?

proteom napisał(a):
Już pisałem: nie byli ograniczeni zmysłami ludzkimi; byli bez grzechu; doskonali w swej naturze;


Po raz kolejny się pytam, co ma doskonałość do możliwości popełnienia grzechu? przecież grzech to jest kwestia wyboru a nie jakiejś doskonałości.

proteom napisał(a):
Objawił, to nie tożsame, że powiedział. Bóg doskonale przekazał wiedzę ( nie tylko intelektualną), jaka jest Jego natura i przymioty. Aniołowie, będąc w bezpośredniej, doskonałej relacji, pozbawionej ograniczeń materialnych i wynikających z grzechu - o tym w pełni wiedzieli - mieli świadomość: czystą, nieuwarunkowaną np. ograniczeniami naszego mózgu, a nawet umysłu.

Aniołowie są nieśmiertelni. Patrzysz na poznanie przymiotow Boga, czy Jego istnienia w sposób rozumowy oparty o ograniczenia ludzkiego mózgu. Gdybyś jednak był w pełni wolny od ograniczeń mózgu ,a nawet materii, a nawet człowieczeństwa. To są wszystko filtry, które bardzo uposledzają poznanie, również Boga. Bóg dla nas nie jest podmiotem bezpośredniego poznania.


Mówiąc nieśmiertelni miałem na myśli niezabijalni, i według tego co mówisz to ci aniołowie, mieli nadnaturalne zdolności poznawcze, i byli w stanie odróżnić zabijalnego Boga od niezabijalnego, no ale czy to jest Biblijne? gdzie o takich zdolnościach aniołów pisze w Biblii?

proteom napisał(a):
Gdyby Bóg Tobie się objawił - jako Bóg - też byś nie miał wątpliwości. W praktyce, nasze poznanie jest bardzo ograniczone, uwarunkowane ( kultura, środowisko) i oparte często na ludzkich autorytetach i pośrednikach. Na ile nasz wybór w kwestiach wiary/niewiary jest wolny, to kwestia dyskusyjna.


Nie wiem jak Bóg wygląda, więc skąd bym miał wiedzieć, że to Bóg mi się objawił?

proteom napisał(a):
Gdzie jest odpowiedz? To są rozważania o wolnej woli; zresztą też nie wykazaleś; czemu wolna woli musi oznaczać wybór między dobrem a złem? Czym jest dla Ciebie wolna wola? Kaprysem, nieświadomą emocją, myśleniem życzeniowym...? Ty zakładasz istnienie zła, ale nie dowodzisz jego pochodzenia u Aniołów? Ludzi skusił diabeł. Czy Anioły też zostały skuszone, czyli zadzialał czynnik zewnętrzny? Czemu szczęśliwa, wolna i posiadająca wiedzę i świadomość istota miałaby wybrać wieczne cierpienie?


Wydaje mi się że Andy ma racje, jeśli ktoś ma wolną wole to może dokonywać wyborów, i wybrać czy jego ulubionym kolorem jest niebieski czy może jednak zielony, czy pójdzie sobie w prawo czy w lewo, czy woli być dobry czy jednak zły, czy woli się podporządkować Bogu, czy może jednak chce się zbuntować.
Na tym właśnie polega wolna wola, na możliwości wyboru.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr paź 16, 2019 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Kapral135 napisał(a):
W takim razie szatan był ograniczony umysłowo albo totalnym idiotą, jeżeli obcując z Bogiem Ojcem widzą jak ten włada wszechświatem nawet przez chwilę pomyślał, że mógłby zająć jego miejsce, kolejny totalny nonsens.

Jest bardzo inteligentny (iq=666 ;-) ) al enie mądry, bo mądrość wymaga pokoy.
Tylko Bóg to nie tyran. Szatan mógł na przykład sądzić że on nie mająć żadnych zasad, będzie w tym mocniejszy niż Bóg kierujący się dobrem.
Zauważ że Jezus pokonał szatana na Krzyżu. Potrzebna była aż taka Ofiara by go pokonać, a nie rozkaz wschodniego władcy. Bóg to nie satrapa, anioły to nie niewolnicy, Niebo nie ma nic wspólnego z Tajlandią, gdzie król uważa się za boga.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr paź 16, 2019 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Robek



Cytuj:
Po raz kolejny się pytam, co ma doskonałość do możliwości popełnienia grzechu?

Jeśli jest doskonały, to w jaki sposób miałby popełnić coś bardzo złego. gDZIE JEST W JEGO DOBREJ NATURZE - ZŁO?
Cytuj:
przecież grzech to jest kwestia wyboru a nie jakiejś doskonałości.

Grzech to nie tylko wybór, ale wolny wybór oparty na pełnej wiedzy i świadomośći skutków.
Jestem w pełni szczęśliwy, bo doświadczam bezposrednio Boga, który daje mi wszystko, w tym życie, miłość, prawdę w doskonałej jakości. Jednak niektórzy proponują mi totalny bunt przeciwko Bogu. Dla władzy? Wiem, że to iluzja, bo najwyższą władzę ma ze swej natury tylko Bóg. Podobnie inne przymioty. Zresztą: wiem, że skutkiem buntu - nieodwracalne cierpienie utkane z pogardy i nienawiśći do siebie i innych. CZY TO JEST DOBRY POMYSŁ NA ŻYCIE?


Śr paź 16, 2019 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Cytuj:
Tylko Bóg to nie tyran. Szatan mógł na przykład sądzić że on nie mająć żadnych zasad, będzie w tym mocniejszy niż Bóg kierujący się dobrem.
Zauważ że Jezus pokonał szatana na Krzyżu. Potrzebna była aż taka Ofiara by go pokonać, a nie rozkaz wschodniego władcy. Bóg to nie satrapa, anioły to nie niewolnicy, Niebo nie ma nic wspólnego z Tajlandią, gdzie król uważa się za boga.

W Niebie jest ścisła hierarchia gdzie na jej szczycie stoi Bóg Ojciec. Gdyby chciał to mógłby jednym skinieniem swojego boskiego palca unicestwić szatana. Taka jest prawda.


Śr paź 16, 2019 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Pisałem: Timszel
Ciągle zadajesz te same pytania, a nie odnosisz sie do moich odpowiedzi.
Władza to narkotyk
W Niebie są wszyscy preżroczyści, nie ma sytuacji że ktoś nienawidzi Boga "tyrana" a udaje że nie nienawidzi.

Cytuj:
W Niebie jest ścisła hierarchia gdzie na jej szczycie stoi Bóg Ojciec. Gdyby chciał to mógłby jednym skinieniem swojego boskiego palca unicestwić szatana. Taka jest prawda

Mylisz Boga z satrapą. Gdyby tak było, inni aniołowie mogliby pomyślęć że szatan jest "moralnym zwycięzcą" bo postawić się satrapie. Prawdziwe zwycięstwo Boga pokazało całkowite bankructwo szatana.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr paź 16, 2019 21:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72 napisał(a):
Potrzebna była aż taka Ofiara by go pokonać, a nie rozkaz wschodniego władcy. Bóg to nie satrapa, anioły to nie niewolnicy, Niebo nie ma nic wspólnego z Tajlandią, gdzie król uważa się za boga.


Niewolnik ma nad sobą pana i władcę, tak samo aniołowie mieli nad sobą pana i władcę, gdzie ty widzisz różnicę? bunt niewolników jak i aniołów, niesie za sobą jakieś konsekwencje.

proteom napisał(a):
Grzech to nie tylko wybór, ale wolny wybór oparty na pełnej wiedzy i świadomośći skutków.
Jestem w pełni szczęśliwy, bo doświadczam bezposrednio Boga, który daje mi wszystko, w tym życie, miłość, prawdę w doskonałej jakości. Jednak niektórzy proponują mi totalny bunt przeciwko Bogu. Dla władzy? Wiem, że to iluzja, bo najwyższą władzę ma ze swej natury tylko Bóg. Podobnie inne przymioty.


Grzech to tylko wybór, to ty myślisz że jak grzeszę to znam absolutnie wszystkie konsekwencje które popełniony grzech przyniesie? jestem wszechwiedzący?

proteom napisał(a):
Zresztą: wiem, że skutkiem buntu - nieodwracalne cierpienie utkane z pogardy i nienawiśći do siebie i innych. CZY TO JEST DOBRY POMYSŁ NA ŻYCIE?


Jeśli była odczuwana potrzeba buntu, to lepiej ją zrealizować? tłumienie swoich potrzeb chyba nie jest najlepszym pomysłem na życie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr paź 16, 2019 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
O ile proteom nie rozumie dlaczego był bunt, to Robek aż za dobrze ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr paź 16, 2019 22:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL