Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna strona
 Przyczyny buntu Aniołów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Na pewne rzeczy czasami lepiej opuścić zasłonę milczenia :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz paź 17, 2019 21:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Wybawiony napisał(a):
Na pewne rzeczy czasami lepiej opuścić zasłonę milczenia :)

I ślepo wierzyć, bo krytyczne pytania mogą osłabić wiarę?


Cz paź 17, 2019 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
proteom napisał(a):
I ślepo wierzyć, bo krytyczne pytania mogą osłabić wiarę?

Nie, wierzyć rozumnie i nie tracić czasu na zbędne filozofowanie :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz paź 17, 2019 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Moje pytania i sugestie uważasz za zbędne filozofowanie, ok, masz prawo oceniać co chcesz i jak chcesz. Jaki rodzaj filozofii uważasz za niezbędny do skutecznego rozwoju duchowego? Jakie dziedziny?

Oceniasz moje pytania jako bezsensowne, ale moim zdaniem po prostu nie potrafisz odpowiedzieć, podać sensownych kontrargumentów, regularnie unikasz wszystkiego co choćby potencjalnie mogło zachwiać Twoim światopoglądem, ale jeśli ma oparcie w Prawdzie zawsze się obroni, jeśli nie- to może lepiej dostrzec problematyczne kwestie?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 17, 2019 22:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
IrciaLilith napisał(a):
Oceniasz moje pytania jako bezsensowne, ale moim zdaniem po prostu nie potrafisz odpowiedzieć, podać sensownych kontrargumentów, regularnie unikasz wszystkiego co choćby potencjalnie mogło zachwiać Twoim światopoglądem, ale jeśli ma oparcie w Prawdzie zawsze się obroni, jeśli nie- to może lepiej dostrzec problematyczne kwestie?


Coś musi być bezsensowne, albo jego wiara albo twoje pytanie.

Andy72 napisał(a):
O ile proteom nie rozumie dlaczego był bunt, to Robek aż za dobrze ;-)


Ja tutaj widzę zbuntowanych aniołów, którzy nie wierzą we wszechmoc i nieśmiertelność Boga, natomiast proteom widzi tutaj zbuntowanych aniołów, całkowicie pewnych że nie są w stanie pokonać Boga.

Kapral135 napisał(a):
Bóg jest władcą wszechświata w którym obecnie żyjemy,


Przecież władcą tego świata, jest szatan.

proteom napisał(a):
Robek
Cytuj:
Grzech to tylko wybór,

Z punktu widzenia teologi chrześcijańskiej, a na pewno katolickiej - nie. Ważne, czego ten wybór dotyczy. 1849 Grzech jest wykroczeniem przeciw rozumowi, prawdzie, prawemu sumieniu; jest brakiem prawdziwej miłości względem Boga i bliźniego z powodu niewłaściwego przywiązania do pewnych dóbr.1857 Aby grzech był śmiertelny, są konieczne jednocześnie trzy warunki: "Grzechem śmiertelnym jest ten, który dotyczy materii poważnej i który nadto został popełniony z pełną świadomością i całkowitą zgodą" (Jan Paweł II).
Potrafisz uzasadnić, że Aniołowie w ogole dopuścili się takiego grzechu? Jeśli tak, to dlaczego i co je do tego popchnęło? Dlaczego ten hipotetyczny grzech nie został przez Jezusa odkupiony?


Gdzie w tym wszystkim co tutaj napisałeś/cytowałeś, jest mowa o tym że grzech to nie jest kwestia wyboru? bo jeśli to nie jest kwestia wyboru, to znaczy że zostałem przymuszony do popełnienia wszystkich grzechów?

proteom napisał(a):
Nie wszystkie. Te, które są konieczne do uznania je za grzech. Nie wystarczy stwierdzić, że Aniołowie dopuścili się grzechu ( w przypadku człowieka zawsze można to jakoś uzasadnić grzeszną naturą i brakiem jednośći z Bogiem), tylko wskazać motywy np. psychologiczne. Zbuntowali się, to nie jest uzsadanienie, tylko opis. Doskonałość ich dobrej natury i wiedza oraz świadomość konsekwencji powodują, że ten wybór jest zagadkowy.


Gdzie w Biblii jest napisane, że aniołowie mieli być posłuszni Bogu? i nie mogli się zbuntować?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz paź 17, 2019 22:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Robek


Cytuj:
Ja tutaj widzę zbuntowanych aniołów, którzy nie wierzą we wszechmoc i nieśmiertelność Boga,

Gdzie Ty to widzisz? W Biblii?
Cytuj:
natomiast proteom widzi tutaj zbuntowanych aniołów, całkowicie pewnych że nie są w stanie pokonać Boga.


Gdzie tak pisałem?



Cytuj:
Gdzie w tym wszystkim co tutaj napisałeś/cytowałeś, jest mowa o tym że grzech to nie jest kwestia wyboru? bo jeśli to nie jest kwestia wyboru, to znaczy że zostałem przymuszony do popełnienia wszystkich grzechów?

Problemy z czytaniem ze zrozumieniem. To nie jest tylko kwestia wyboru. Kluczowe: jaki to jest wybór, czyli jakie czynniki warunkują okreslone działanie. To, że Aniołowie się zbuntowali, nie wyjaśnia natury oraz przyczyn tego buntu oraz dramatycznych konsekwencji. Co pchnęło do buntu? Pycha - skąd się wzięła? Jest składnikiem natury/charakteru Aniołów? Jesli tak, to Bóg, jako bezpośredni Stwórca by za to odpowiadał. Co to mówi wtedy o Bogu?
[

Cytuj:
Gdzie w Biblii jest napisane, że aniołowie mieli być posłuszni Bogu? i nie mogli się zbuntować?

Bóg stworzył Aniołów, aby wypełniali Jego wolę. To wymaga posłuszeństwa. Gdy Bóg "wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży" (Hbr 1, 6). Życie ludzkie od początku (Por. Mt 18, 10). aż do śmierci (Por. Łk 16, 22) jest otoczone opieką (Por. Ps 34, 8; 91, 10-13.)i wstawiennictwem (Por. Hi 33, 23-24; Za 1, 12; Tb 12, 12) aniołów. W całym swoim bycie aniołowie są sługami i wysłannikami Boga. Ponieważ zawsze kontemplują "oblicze Ojca... który jest w niebie" (Mt 18, 10), są wykonawcami Jego rozkazów, "by słuchać głosu Jego słowa" (Ps 103, 20).
To, że coś jest możliwe, nie oznacza, że zostanie zrealizowane. Jeśli się zbuntowali, cokolwiek to w praktyce znaczy, to dlaczego? Bo mieli taki kaprys?


Pt paź 18, 2019 20:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
proteom napisał(a):
To, że coś jest możliwe, nie oznacza, że zostanie zrealizowane. Jeśli się zbuntowali, cokolwiek to w praktyce znaczy, to dlaczego? Bo mieli taki kaprys?


"non serviam"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt paź 18, 2019 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72 napisał(a):
proteom napisał(a):
To, że coś jest możliwe, nie oznacza, że zostanie zrealizowane. Jeśli się zbuntowali, cokolwiek to w praktyce znaczy, to dlaczego? Bo mieli taki kaprys?


"non serviam"

To jest wyjasnienie? :?


Pt paź 18, 2019 21:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Wyjasnienie - szatan nie chciał nikomu służyć, chciał by mu służono

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt paź 18, 2019 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72 napisał(a):
Wyjasnienie - szatan nie chciał nikomu służyć, chciał by mu służono

To trzeba dowieść. Po drugie: nie jest to odpowiedz na moje pytania. I chyba już jej od Ciebie nie uzyskam, bo wciąż powtarzasz to samo, tylko trochę innymi słowami. Nie dotykasz istoty problemu, ale jego powierzchnią.


Pt paź 18, 2019 21:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
proteom napisał(a):
Gdzie Ty to widzisz? W Biblii?


Nigdy tak nie robiłem, i zawsze odpowiadałem na takie pytania, no ale w tej sytuacji postapie tak jak ty, i nic nie powiem, w końcu wiele razy pytałem się ciebie, gdzie w Biblii te twoje mądrości się znajdują, i nic żeś nie odpowiedział.

proteom napisał(a):
Problemy z czytaniem ze zrozumieniem. To nie jest tylko kwestia wyboru. Kluczowe: jaki to jest wybór, czyli jakie czynniki warunkują okreslone działanie. To, że Aniołowie się zbuntowali, nie wyjaśnia natury oraz przyczyn tego buntu oraz dramatycznych konsekwencji. Co pchnęło do buntu? Pycha - skąd się wzięła? Jest składnikiem natury/charakteru Aniołów?


Tak dla jasności, to jeśli aniołowie mieli wolną wole, bo chyba mieli? to mogli za pomocą wolnej woli dokonać wyboru, i się zbuntować? no i dokonali wyboru, nastąpił bunt.
I tutaj wpadłeś w dołek który sam żeś wykopał, bo jak wcześniej mówiłeś, że aniołowie mieli 100% pewności że ten bunt się nie uda, i poniosą w nim porażkę, to na pewno by czegoś takiego nie zrobili, no chyba że przypływ emocji odebrał im rozum, no ale jak sam mówiłeś to były istoty doskonałe, więc jak tu mówić o utracie rozumu?

proteom napisał(a):
Jesli tak, to Bóg, jako bezpośredni Stwórca by za to odpowiadał. Co to mówi wtedy o Bogu?


Bóg robi co chce i jak chce, w końcu jest Bogiem, wszystko mu wolno.

proteom napisał(a):
Bóg stworzył Aniołów, aby wypełniali Jego wolę. To wymaga posłuszeństwa. Gdy Bóg "wprowadza Pierworodnego na świat, mówi: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży" (Hbr 1, 6). Życie ludzkie od początku (Por. Mt 18, 10). aż do śmierci (Por. Łk 16, 22) jest otoczone opieką (Por. Ps 34, 8; 91, 10-13.)i wstawiennictwem (Por. Hi 33, 23-24; Za 1, 12; Tb 12, 12) aniołów. W całym swoim bycie aniołowie są sługami i wysłannikami Boga. Ponieważ zawsze kontemplują "oblicze Ojca... który jest w niebie" (Mt 18, 10), są wykonawcami Jego rozkazów, "by słuchać głosu Jego słowa" (Ps 103, 20).
To, że coś jest możliwe, nie oznacza, że zostanie zrealizowane. Jeśli się zbuntowali, cokolwiek to w praktyce znaczy, to dlaczego? Bo mieli taki kaprys?


Bycie niewolnikiem/sługą okazało się czymś z czego chciano zrezygnować, widocznie szatan nie chciał słuchać rozkazów jakie wydawał mu Bóg.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt paź 18, 2019 23:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Robek

Cytuj:
Nigdy tak nie robiłem, i zawsze odpowiadałem na takie pytania, no ale w tej sytuacji postapie tak jak ty, i nic nie powiem, w końcu wiele razy pytałem się ciebie, gdzie w Biblii te twoje mądrości się znajdują, i nic żeś nie odpowiedział.

Gdzie pytałeś i nie otrzymaleś odpowiedzi? Jestem katolikiem i sama Biblia nie jest jedynym Autorytetem.



Cytuj:
Tak dla jasności, to jeśli aniołowie mieli wolną wole, bo chyba mieli? to mogli za pomocą wolnej woli dokonać wyboru, i się zbuntować? no i dokonali wyboru, nastąpił bunt.

Bunt jest faktem. Nie w tym jest problem.
Cytuj:
I tutaj wpadłeś w dołek który sam żeś wykopał, bo jak wcześniej mówiłeś, że aniołowie mieli 100% pewności że ten bunt się nie uda, i poniosą w nim porażkę, to na pewno by czegoś takiego nie zrobili,

Gdzie pisałem, że na pewno by tego nie zrobili? Wg mnie, niezrozumiałe jest, dlaczego mieliby to zrobić?

Cytuj:
no chyba że przypływ emocji odebrał im rozum, no ale jak sam mówiłeś to były istoty doskonałe, więc jak tu mówić o utracie rozumu?

Nie wiemy nawet, czy Aniołowie posiadają emocje w naszym ludzkim rozumieniu. Tym bardziej nie wiemy, jak je przeżywają.



Cytuj:
Bóg robi co chce i jak chce, w końcu jest Bogiem, wszystko mu wolno.
To, że Mu wolno, nie wyjaśnia dlaczego tak robi?



Cytuj:
Bycie niewolnikiem/sługą okazało się czymś z czego chciano zrezygnować, widocznie szatan nie chciał słuchać rozkazów jakie wydawał mu Bóg.

Dlaczego nie chciał słuchać? Dlaczego konsekwencją tego nie słuchania jest wieczne cierpienie? Czy one tego chciały i wiedziały o tym?
Bóg to nie jest despotyczny władzca. Aniołowie nie są nazywani Jego niewolnikami. Bóg obdarza ich nieskończoną miłością i ta miłość uzdalnia je do służenia ludziom.


So paź 19, 2019 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
proteom napisał(a):
Bóg to nie jest despotyczny władzca. Aniołowie nie są nazywani Jego niewolnikami. Bóg obdarza ich nieskończoną miłością i ta miłość uzdalnia je do służenia ludziom.

Zgadza się.
W czym problem? Szatani nie mogli znieść tego że JEzus miał stać się człowiekiem, oraz że Maryja miał asię stać ich Królową.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So paź 19, 2019 18:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
Andy72 napisał(a):
proteom napisał(a):
Bóg to nie jest despotyczny władzca. Aniołowie nie są nazywani Jego niewolnikami. Bóg obdarza ich nieskończoną miłością i ta miłość uzdalnia je do służenia ludziom.

Zgadza się.
W czym problem? Szatani nie mogli znieść tego że JEzus miał stać się człowiekiem, oraz że Maryja miał asię stać ich Królową.

No jasne. To oczywiste i Biblia o tym mówi. Nie mogli znieść i uznali, że lepiej być wiecznie nieszczęśliwym.


So paź 19, 2019 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyczyny buntu Aniołów
proteom napisał(a):
Dlaczego nie chciał słuchać? Dlaczego konsekwencją tego nie słuchania jest wieczne cierpienie? Czy one tego chciały i wiedziały o tym?
Bóg to nie jest despotyczny władzca. Aniołowie nie są nazywani Jego niewolnikami. Bóg obdarza ich nieskończoną miłością i ta miłość uzdalnia je do służenia ludziom.


Jeśli jesteś u kogoś służącym, i masz prawo odejść z tej pracy, pracodawca nie trzyma cie na siłe, to tutaj nie można nazwać ciebie niewolnikiem, bo nikt cie nie zmusza do pracy na stanowisku służącego, no ale w Niebie było/jest inaczej, oni mieli obowiązek służyć Bogu i to przez całą wieczność, więc byli niewolnikami, a każdy bunt niewolników zawsze jest srogo karany.
No i co do tego ma miłość? kochany niewolnik nie może mieć pretensji o to że jest niewolnikiem, bo jest przez kogoś kochany?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N paź 20, 2019 0:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL