Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem Bożym 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Swołocz
Cytuj:
Odwrotnie: to, że królestwo nie nadeszło, zaprzecza sensowności objawiania się Matki Bożej.
Proszę o uzasadnienie.

Cytuj:
To też jest dziwne. Dlaczego Jezus, który się pomylił, objawia się zakonnicy? Przecież sensowne jest objawianie się tylko kogoś absolutnego - Boga; kogoś, kto nie popełnia błędów.
Kto okresla sensowność decyzji? Dla chrześcijan Pan Jezus jest Wcielonym Bogiem - więc może się objawiać. Czemu zakonnicy - nie wiem? Może uznał, że była najbardziej otwarta i pokorna?
Cytuj:
Nawiązuje? A czy nawiązaniem do nauki Jezusa jest zalecenie przyjmowania cierpień, jakie Bóg ześle, jako zadośćuczynienie za cudze grzechy i za nawrócenie grzeszników? Takiej koncepcji chyba u Jezusa nie ma.
To już wymaga analizy teologicznej, jak i dobrej znajomości Dzienniczka ŚW.Faustyny. Nie czuję się kompetentny. Zresztą jak wiesz, to dla katolików Biblia (w tym zapisane w N.T. słowa Jezusa) nie jest jedynym zrodłem wiary i moralności.


Cz mar 05, 2020 0:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Cytuj:
Odwrotnie: to, że królestwo nie nadeszło, zaprzecza sensowności objawiania się Matki Bożej.
proteom napisał(a):
Proszę o uzasadnienie.
Już uzasadniałem. Jeśli królestwo nie nadeszło, to znaczy, że Jezus nie był Synem Bożym, gdyż się pomylił - zapowiadał coś, co się nie spełniło. Jeżeli zaś nie był Synem Bożym, to jego Matka nie ma aż takiego wysokiego statusu, aby objawiać się ludziom. Objawiając się, uprawomocniałaby proroka, który się pomylił.
Cytuj:
Dlaczego Jezus, który się pomylił, objawia się zakonnicy? Przecież sensowne jest objawianie się tylko kogoś absolutnego - Boga; kogoś, kto nie popełnia błędów.
proteom napisał(a):
Kto okresla sensowność decyzji? Dla chrześcijan Pan Jezus jest Wcielonym Bogiem - więc może się objawiać.
Jest dla chrześcijan Wcielonym Bogiem, gdyż nie wystarczająco analizują oni jego zapowiedzi królestwa Bożego. Gdyby przyjrzeli się tym nie spełnionym przepowiedniom, może byliby ostrożniejsi w swojej wierze.
Cytuj:
A czy nawiązaniem do nauki Jezusa jest zalecenie przyjmowania cierpień, jakie Bóg ześle, jako zadośćuczynienie za cudze grzechy i za nawrócenie grzeszników? Takiej koncepcji chyba u Jezusa nie ma.
proteom napisał(a):
To już wymaga analizy teologicznej, jak i dobrej znajomości Dzienniczka ŚW.Faustyny. Nie czuję się kompetentny.
Nie chodzi mi o Faustynę, ale o ewentualne nawiązywanie przez Matkę Bożą w jej objawieniach do nauki Jezusa.


Cz mar 05, 2020 7:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Ależ Królestwo Boże nadeszło, tylko że jest inne niż sobie wyobrażasz. Obecnie, w tym świecie pojawiło się wraz z narodzinami Jezusa i trwa, powiedzmy w fazie zalążkowej. Misja Pana Jezusa odmnieniła ludzkość.


Cz mar 05, 2020 10:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Cytuj:
Już uzasadniałem. Jeśli królestwo nie nadeszło, to znaczy, że Jezus nie był Synem Bożym, gdyż się pomylił - zapowiadał coś, co się nie spełniło.
To zależy, jak definiujesz K.B.? Naukę o K.B. trzeba rozpatrywać o całość nauczania N.T., a nie wyrwanych wersetów. N.T. przecież mówi też o K.B., które już istnieje, ale w innym świecie : Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd.
Cytuj:
Jeżeli zaś nie był Synem Bożym, to jego Matka nie ma aż takiego wysokiego statusu, aby objawiać się ludziom. Objawiając się, uprawomocniałaby proroka, który się pomylił.
Wierzymy, że Pan Jezus zmartwychwstał i jest prawdziwym i odwiecznym Synem Boga, a Jego Matka objawia się wiernym.
Cytuj:
Jest dla chrześcijan Wcielonym Bogiem, gdyż nie wystarczająco analizują oni jego zapowiedzi królestwa Bożego. Gdyby przyjrzeli się tym nie spełnionym przepowiedniom, może byliby ostrożniejsi w swojej wierze.
Dlatego trzeba czytać całość nauk o K.B., a także prawidłowo je interpretować. Przykładowo przypis do Mk 13:30 w Biblii Poznańskiej podaje: Rzeczownik genea (= pokolenie) oznaczać może naród żydowski. Wówczas całe zdanie wyrażałoby myśl, że naród żydowski istnieć będzie aż do końca świata (wszystko to). Jeżeli zaś pokolenie oznacza ludzi współczesnych Chrystusowi, a wszystko to zburzenie Jerozolimy, to całe zdanie miałoby sens taki: Zanim żyjące za czasów Chrystusa pokolenie Żydów wymrze, spełnią się słowa Jezusa o zburzeniu miasta. Jeden z komentarzy do Mt 24:34 zaś podaje:

’To pokolenie’ to nie wszyscy wierni, którzy kiedykolwiek będą żyć, to nie cała ludzkość – jak przypuszczali niektórzy Ojcowie Kościoła – ani nawet nie cały naród żydowski. To po prostu współcześni Jezusowi. Jeszcze za ich życia nastąpi koniec Jerozolimy. Do zburzenia tego miasta doszło, jak wiadomo, w r. 70, czyli w czasie, kiedy wielu spośród ‘tego pokolenia’ jeszcze żyło” („Komentarz praktyczny do Nowego Testamentu” o. A. Jankowski, ks. K. Romaniuk, ks. L. Stachowiak. Poznań – Warszawa 1975 s. 128).
Jak więc widzisz Pan Jezus jest prawdziwym Prorokiem! :)
Cytuj:
Nie chodzi mi o Faustynę, ale o ewentualne nawiązywanie przez Matkę Bożą w jej objawieniach do nauki Jezusa.
Oczywiście, że nawiązywała. Według o. René Laurentina, słynnego badacza objawień, wszystkie te działania służą pięciu podstawowym zadaniom, które kryją się w tym, co Maryja przekazuje: zaznaczeniu utajonej obecności Boga, odnowieniu życia społeczności, nawróceniu serc, pobudzeniu wiary oraz rozbudzeniu nadziei i prężności Kościoła.


Pt mar 06, 2020 0:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Sysydlaczek napisał(a):
Misja Pana Jezusa odmnieniła ludzkość.
20 wiek pokazal, że niekoniecznie.


Pt mar 06, 2020 0:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
proteom napisał(a):
N.T. przecież mówi też o K.B., które już istnieje, ale w innym świecie : Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd.

Nie widzę tu sprzeczności ani czegoś odkrywczego. Tak, królestwo Boże jest sobie w zaświatach i miało z tych zaświatów przyjść na ziemię.
Cytuj:
Jeżeli zaś nie był Synem Bożym, to jego Matka nie ma aż takiego wysokiego statusu, aby objawiać się ludziom. Objawiając się, uprawomocniałaby proroka, który się pomylił.
proteom napisał(a):
Wierzymy, że Pan Jezus zmartwychwstał i jest prawdziwym i odwiecznym Synem Boga, a Jego Matka objawia się wiernym.

No właśnie, to zmartwychwstanie jest dziwne. Jak to możliwe, że prorok, który zapowiadał lada co królestwo na ziemi, zmartwychwstał. A może oni mieli takie wizje, ale nie było to prawdziwe zmartwychwstanie.
proteom napisał(a):
Jak więc widzisz Pan Jezus jest prawdziwym Prorokiem! :)

Można tak przyjąć: że zapowiedź wydarzenia się tego za życia pokolenia dotyczyła zburzenia Jerozolimy, a nie końca świata w pełni.
Można by też uwierzyć, że fragment 9,1 z Marka dotyczy ukazania się Jezusa i Mojżesza z Eliaszem w chwale na górze.
Ale są też inne fragmenty Ewangelii, które trudno tak wytłumaczyć, np. Łukasza 10.8-12.


Pt mar 06, 2020 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Swołocz
Cytuj:
Tak, królestwo Boże jest sobie w zaświatach i miało z tych zaświatów przyjść na ziemię.
Czyżby? Pan Jezus w Ewangelii Jana chyba inny kierunek wskazuje:
Jan 14,2-3 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.

Cytuj:
No właśnie, to zmartwychwstanie jest dziwne. Jak to możliwe, że prorok, który zapowiadał lada co królestwo na ziemi, zmartwychwstał. A może oni mieli takie wizje, ale nie było to prawdziwe zmartwychwstanie.
Jeśli uczniowie zaczęli uważać Człowieka, który zginął smiercią przeznaczoną dla przestępców, za Mesjasza i Pana, to musiało stać się coś radykalnie nowego w ich życiu. Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie staje się centrum ich nauczania i zaczynają oni odnosić tytuły S.T. zarezerwowane dla Boga - również do Jezusa! To nie jest subtelna modyfikacja judaizmu.


Cytuj:
Ale są też inne fragmenty Ewangelii, które trudno tak wytłumaczyć, np. Łukasza 10.8-12.
10 Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: 11 Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. 12 Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu.
Nie wiemy, o jaki rodzaj bliskości chodzi: czasowy, przestrzenny, duchowy? A może chodzi o to, że wraz z nastaniem Kościoła, przybliżyło K.B., a nawet w jakimś stopniu nadeszło? Co sądzisz o takiej interpretacji?


So mar 07, 2020 15:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
proteom napisał(a):
Czyżby? Pan Jezus w Ewangelii Jana chyba inny kierunek wskazuje:
Jan 14,2-3 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem.

Faktycznie. Jest jakaś spirytualizacja królestwa w Ewangelii wg Jana. Pewnie słyszałeś, że wielu biblistów uważa tę Ewangelię za pewien mistyczny opis, a nie za wiarygodną relację.
Cytuj:
Ale są też inne fragmenty Ewangelii, które trudno tak wytłumaczyć, np. Łukasza 10.8-12.
proteom napisał(a):
10 Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: 11 Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. 12 Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu.
Nie wiemy, o jaki rodzaj bliskości chodzi: czasowy, przestrzenny, duchowy? A może chodzi o to, że wraz z nastaniem Kościoła, przybliżyło K.B., a nawet w jakimś stopniu nadeszło? Co sądzisz o takiej interpretacji?
Z kontekstu wynika raczej, że chodzi o bliskość czasową. Potwierdza to sformułowanie w "ów dzień". O Kościół to raczej nie chodzi, bo co wspólnego z Kościołem mieli ludzie, którzy mieszkali w Galilei i byli w polu zainteresowań kaznodziejskich Jezusa i jego uczniów?


So mar 07, 2020 19:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Swołocz
Cytuj:
Faktycznie. Jest jakaś spirytualizacja królestwa w Ewangelii wg Jana. Pewnie słyszałeś, że wielu biblistów uważa tę Ewangelię za pewien mistyczny opis, a nie za wiarygodną relację.
Którzy bibliści? Na pewno nie katoliccy. Czy za mistyczny opis uznają całą Ewangelię, czy też niektóre fragmenty? Dlatego wolałbym, abyśmy pozostali w ramach paradygmatu chrześcijańskiego, czyli uznawali wiarygodność tekstów, a dyskutowali o ich interpretacji - i tak to jest spory problem.
Cytuj:
Z kontekstu wynika raczej, że chodzi o bliskość czasową.
Proszę o uzasadnienie. Wg mnie W tekście nie jest wytłumaczono o jaką bliskość chodzi. To, że Sodomie w ten dzień bedzie lżej, nie wyjaśnia - kiedy? Czym jest ten dzień - coś bliskiego, czy też odległego?
Cytuj:
O Kościół to raczej nie chodzi, bo co wspólnego z Kościołem mieli ludzie, którzy mieszkali w Galilei i byli w polu zainteresowań kaznodziejskich Jezusa i jego uczniów?
Chodzi mi o Kościół, który powstał po zmartwychwstaniu Jezusa i został założony przez Niego założony, a tworzyli go Apostołowie, a potem inni Żydzi i poganie. Co sądzisz o takim rozumieniu K.B. przez katolickiego biblistę prof. J.Homerskiego:
Ustanowiony przez Jezusa Kościół, wspólnota nowego Izraela,
ma za zadanie szerzyć to królestwo przez nauczanie, tj. czynienie ludzi
uczniami Jezusa Chrystusa i przez udzielanie im Chrztu św., a przez tę
swoją działalność ma zasługiwać sobie na udział w królestwie Ojca.

http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Res ... -s5-14.pdf
Czy to oznacza, że K.B. tworzą tylko chrześcijanie (katolicy?).


So mar 07, 2020 20:53
Zobacz profil
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Oczywiście. Twierdzenie że jest inaczej nie dość że jest sprzeczne z wielowiekową katolicką nauką. To jeszcze jest idiotyczne same w sobie. Jeżeli Do Kościoła Chrystusa mieliby należeć niekatolicy, znaczy to tyle, że można wyznawać obiektywny błąd. Czyli żyć w grzechu śmiertelnym i nie mieć pragnienia nawrócić się z niego, i pomimo tego faktu się zbawić. Ewangelizacja nie ma sensu. O czym pisałem wielokrotnie


So mar 07, 2020 21:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Quinque napisał(a):
Oczywiście. Twierdzenie że jest inaczej nie dość że jest sprzeczne z wielowiekową katolicką nauką. To jeszcze jest idiotyczne same w sobie. Jeżeli Do Kościoła Chrystusa mieliby należeć niekatolicy, znaczy to tyle, że można wyznawać obiektywny błąd. Czyli żyć w grzechu śmiertelnym i nie mieć pragnienia nawrócić się z niego, i pomimo tego faktu się zbawić. Ewangelizacja nie ma sensu. O czym pisałem wielokrotnie
Kościół to nie K.B., tak więc jest możliwość, że będą tworzyć Królestwo Niebieskie nie-katolicy, a nawet nie-chrześcijanie.


So mar 07, 2020 22:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
proteom napisał(a):
Którzy bibliści? Na pewno nie katoliccy. Czy za mistyczny opis uznają całą Ewangelię, czy też niektóre fragmenty? Dlatego wolałbym, abyśmy pozostali w ramach paradygmatu chrześcijańskiego, czyli uznawali wiarygodność tekstów, a dyskutowali o ich interpretacji - i tak to jest spory problem.

Dobrze. Ale mimo wszystko to jest pewien problem. Bo zauważyłem, że garściami czerpiesz z Ewangelii Jana, a ta Ewangelia po prostu wg biblistów (o ile wiem, także katolickich) jest podejrzana. Zwróć uwagę, jak bardzo się ona różni od trzech pozostałych. Czy Jezus mógł być jednocześnie taki i taki?
Cytuj:
Proszę o uzasadnienie. Wg mnie W tekście nie jest wytłumaczono o jaką bliskość chodzi. To, że Sodomie w ten dzień bedzie lżej, nie wyjaśnia - kiedy? Czym jest ten dzień - coś bliskiego, czy też odległego?

Jeżeli wcześniej się ostrzega, że królestwo jest blisko - w nawiązaniu do nieaprobowanych zachowań gospodarzy przyjmujących kaznodziei - a potem dodaje się, że "w ów dzień" - to moim zdaniem jasno wynika, że chodzi o bliskość czasową. Mam wrażenie, że dokonujesz niepotrzebnie rozdziału tej wypowiedzi na czynniki pierwsze, pośród których umyka Ci wzajemne powiązanie treści.
Cytuj:
http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Resovia_Sacra_Studia_Teologiczno_Filozoficzne_Diecezji_Rzeszowskiej/Resovia_Sacra_Studia_Teologiczno_Filozoficzne_Diecezji_Rzeszowskiej-r1995-t2/Resovia_Sacra_Studia_Teologiczno_Filozoficzne_Diecezji_Rzeszowskiej-r1995-t2-s5-14/Resovia_Sacra_Studia_Teologiczno_Filozoficzne_Diecezji_Rzeszowskiej-r1995-t2-s5-14.pdf
Czy to oznacza, że K.B. tworzą tylko chrześcijanie (katolicy?).

Muszę najpierw przeczytać zapodany przez Ciebie tekst. Dzięki, jesteś kopalnią tekstów na temat królestwa Bożego.


N mar 08, 2020 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Swołocz
Cytuj:
Dobrze. Ale mimo wszystko to jest pewien problem. Bo zauważyłem, że garściami czerpiesz z Ewangelii Jana, a ta Ewangelia po prostu wg biblistów (o ile wiem, także katolickich) jest podejrzana
. Których?
Cytuj:
Zwróć uwagę, jak bardzo się ona różni od trzech pozostałych. Czy Jezus mógł być jednocześnie taki i taki?
Oczywiście. Chyba, że wskażesz jednoznaczne sprzeczności w tych obrazach.

Cytuj:
Jeżeli wcześniej się ostrzega, że królestwo jest blisko - w nawiązaniu do nieaprobowanych zachowań gospodarzy przyjmujących kaznodziei - a potem dodaje się, że "w ów dzień" - to moim zdaniem jasno wynika, że chodzi o bliskość czasową.
Gdzie w tekście jest expressis verbis napisane, że chodzi o bliskość czasową? Przyjmując nawet Twoją interpretacje, to przecież w momencie śmierci człowieka następuje sąd i K.B., a wobec boskiej perspektywy (wieczność!) to jest bliskie.
Cytuj:
Mam wrażenie, że dokonujesz niepotrzebnie rozdziału tej wypowiedzi na czynniki pierwsze, pośród których umyka Ci wzajemne powiązanie treści.
To samo mogę powiedzieć o Twojej interpretacji. Patrzę na całość nauczania N.T. o K.B. - na tym polega rzetelna egzegeza.


Śr mar 11, 2020 20:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
proteom napisał(a):
Których?
Nie wiem. Dawno się tym parałem. Już nie pamiętam. Być może mylę się, jeśli chodzi o katolickich biblistów, ale ogólnie taki obraz Ewangelii wg Jana zapamiętałem: mistyczny traktat, będący już interpretacją Jezusa historycznego, a nie samym Jezusem historycznym.
Cytuj:
Oczywiście. Chyba, że wskażesz jednoznaczne sprzeczności w tych obrazach.
Jezus z Jana mówi najczęściej o sobie, podkreśla wagę wiary w niego, ciągle jest u niego "kto wierzy we mnie", "we mnie" i "we mnie". Jezus synoptyczny nie jest taki, bardziej skupia się na królestwie i przypowieściach.
Cytuj:
Przyjmując nawet Twoją interpretacje, to przecież w momencie śmierci człowieka następuje sąd i K.B., a wobec boskiej perspektywy (wieczność!) to jest bliskie.
Wydaje mi się, że gdyby o to chodziło, to uczciwiej byłoby powiedzieć wprost: bliska jest wasza śmierć i spotkanie z Bogiem.


Śr mar 11, 2020 21:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: objawienia Maryjne a fakt,że Jezus chyba nie był synem B
Swołocz
Cytuj:
Być może mylę się, jeśli chodzi o katolickich biblistów, ale ogólnie taki obraz Ewangelii wg Jana zapamiętałem: mistyczny traktat, będący już interpretacją Jezusa historycznego, a nie samym Jezusem historycznym.
Dla chrześcijan Ewangelie są wiarygodnym zapisem życia Jezusa. Różnią się miedzy sobą, bo mają różnych autorów, odbiorców, różne gatunki literackie itd.
Cytuj:
Jezus z Jana mówi najczęściej o sobie, podkreśla wagę wiary w niego, ciągle jest u niego "kto wierzy we mnie", "we mnie" i "we mnie". Jezus synoptyczny nie jest taki, bardziej skupia się na królestwie i przypowieściach.
To nie jest sprzeczność. Ewangelia Jana ma swoją specyfikę: https://biblia.wiara.pl/doc/424006.wste ... -sw-jana/2
Cytuj:
Wydaje mi się, że gdyby o to chodziło, to uczciwiej byłoby powiedzieć wprost: bliska jest wasza śmierć i spotkanie z Bogiem.
Skąd wiesz, że Pan Jezus tego nie powiedział? Śmierć jako spotkanie z Panem Jezusem, czyli Drogą, Prawdą, Życiem (K.B.) jest żywa u św.Pawła: Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele: czy to przez życie, czy przez śmierć. Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk. Jeśli bowiem żyć w ciele - to dla mnie owocna praca, co mam wybrać? Nie umiem powiedzieć. Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, pozostawać zaś w ciele - to bardziej dla was konieczne. To jest świadectwo wiary kościoła apostolskiego.


Śr mar 11, 2020 22:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL