Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 17:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
 Rozumowe poznanie Boga 
Autor Wiadomość
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
ErgoProxy napisał(a):
Proszę pokazać, jak coś takiego mogło powstać w wyniku "walki o byt silniejszych".

Tygrys zagryza Sarnę. Więc przeżywa bo jest silniejszy i lepiej dostosowany. Walka o byt
Cytuj:
Która polegała na tym, że arystokracja postanowiła wziąć odwet na wyemancypowanym chłopstwie

Słabsi przegrają czyli Darwinizm
Cytuj:
Znaczy chodzi o naloty dywanowe

O teorię rasy która powstała w oparciu o tezy Francisa Galtona, ewolucjonisty i kuzyna Darwina. Zresztą, Darwin wprost głosił tezy rasistowskie jak niższość ewolucyjną Celtów od Anglosasów
Cytuj:
Komunizm

Eksterminacja ludności z przyczyn społecznych. Dodam jeszcze że nazizm to Marksizm w wersji Faszystowskiej. I ten drugi eksterminował z przyczyn biologicznych właśnie
Cytuj:
Bo Hitler et al. tyle wiedzieli o Darwinie,

lol. To jest ulubiona taktyka ewolucjonistów. Podaj im argument przeczący ewolucji to będą głosić że "tak nie działa ewolucji" albo jeszcze lepszy "napewno ewolucjyjnie można to jakoś wytłumaczyć "


Cz sty 16, 2020 20:53
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Odnieś się do tego, co napisałem naprawdę, zamiast międlić swoje fantazmaty i udawać, że odpisujesz na temat.

Chyba że nie potrafisz.


Pt sty 17, 2020 15:55

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
IrciaLilith napisał(a):
Ok, widzę człowieka, który stara się jak może aby uczynić ten świat lepszym, stara się jak może skutecznie pomagać innym, wykazuje się dużą empatią i kieruje miłością z tym, że nic mi to nie mówi o jego stosunku do religii, kompletnie nic. Jeśli powie, że chce trafić do nieba też nie wystarczy mi to do określenia jego religii.


No widzisz Ircia. Dobrymi chęciami podobno wybrukowane jest piekło.
Aby dobrze postępować, trzeba najpierw wiedzieć co to jest dobro, a tego nie da się bez wiary w Boga chrześcijan, ponieważ dobro jest efektem sprawiedliwości i miłosierdzia. Sprawiedliwość jest to oddawanie każdemu tego co mu się należy i aby wiedzieć co się komu należy, trzeba uznać Boga Stwórcę, bo inaczej się tego nie da. Podstawą sprawiedliwości jest wiara, że Bóg dał każdemu człowiekowi życie, wolność, świat materialny do wspólnego równoprawnego używania i uczynił wszystkich ludzi równych wobec siebie, ponieważ wszyscy wobec Boga są tak samo ważni.
Dopiero na tej podstawie można ustalić co się komu należy.
Z tego wynika że ziemi nie wolno sprzedawać, bo to jest paserstwo, bo nikt nawet kawałka sobie od Boga nie kupił. Pracę potrzebną ludziom należy mierzyć jednostką jednakową dla wszystkich pracujących dla wspólnego dobra i wypłacać tyle, ile dany człowiek wykonał pracy. Pracę dla wspólnego dobra należy dzielić tak, aby każdy człowiek i każda rodzina mogła zaspokoić swoje potrzeby niezbędne życiowo.
Z miłosierdziem jest podobnie. Miłosierdziem jest dawanie ze swojego potrzebującemu, a więc najpierw trzeba wiedzieć kto jest potrzebującym, czyli takim, który nie jest w stanie zaspokoić swoich niezbędnych życiowo potrzeb, a potem trzeba wiedzieć, że wszystko co się posiada jest czyniącego miłosierdzie.
Zapewniam Cię, że jeżeli spotkasz człowieka, który postępuje tak jak napisałem powyżej, to na sto procent jest chrześcijaninem. Wyznawca innej religii, czyli materializmu o różnych twarzach nie jest do tego zdolny, bo nie pozwoli mu na to jego wiedza i jego egoizm.


Pt sty 17, 2020 18:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
IrciaLilith napisał(a):
Czekaj- uważasz,że materialista uważa materie za bóstwo? Jak definujesz bóstwo, że może nim być materia?

Bóstwo jest absolutem.
Dla chrześcijan bóstwem jest Bóg, o którym mówi Biblia.
Dla materialistów bóstwem jest materia, bo wierzą że powstała samoistnie, albo że istnieje od zawsze.
Materia jest to wszystko co istnieje w czasie i przestrzeni, obiektywna rzeczywistość niezależna od świadomości.


Pt sty 17, 2020 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
IrciaLilith napisał(a):
Generalnie fascynuje mnie jakim to cudem wszystkie różnorodne religie i światopoglady upychasz sobie do dwóch pudełek, jakby poza chrześcijaństwem i materializmem nic innego nie istniało. A co np z wyznawcą advaita vedanty, uznasz za chrześcijanina, bo przecież poglądy adwaity nijak nie są kompatybilne z tym jak definiujesz materializm, chyba, że zmodyfikujesz definicję ;) Tam przecież przyczyną istnienia materii jest Bóg nazywany Brahmanem i to dosłownie obejmujacy Boga z Biblii...


Jak już pisałem, każda religia określa cel życia jej wyznawcy.
Celem życia chrześcijanina jest zbawienie, czyli życie wieczne w szczęśliwości (najwyższy stopień radości)przy Panu Bogu, a więc w świecie niematerialnym.
Celem życia materialisty jest maksymalne używanie świata materialnego, bo jak wierzy innego nie ma, czyli na maksa kasa, seks i panowanie, bo po śmierci przechodzi się w nicość.
Wszystkie inne religie poza chrześcijaństwem, są religiami tożsamymi z materializmem, bo określają taki sam cel życia jak materializm, czyli kasa, seks i panowanie.
Materialiści generują z siebie sekty, czyli grupa materialistów pod pozorem religijnym wykorzystuje materialnie ludzi ślepo wierzącym tym oszustom.
Dlatego wszystkie religie podzieliłem na dwa.
Ta religia, o której piszesz, która wyznaje "Boga z Biblii", to jak tego Boga wyznaje? Przecież jeżeli słowo "Bóg" nie niesie za sobą całej biblijnej treści, jest pustym słowem, albo słowem, pod które ktoś podłożył treści fałszywe.


Pt sty 17, 2020 18:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
[ciach... to jest forum dyskusyjne, a nie sala wykładowa czy kurs przedmałżeński. M.]


Pt sty 17, 2020 19:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Wiadomo! Tu się sieje jedynie herezje i plecie głupstwa!
Przykro mi Ircia, ale nie mogę Ci odpowiadać.


So sty 18, 2020 15:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Proszę o dowody, że "tu się sieje herezje i pisze głupoty". Dowodem mogą być jedynie dokumenty UNK, które przeczą temu, co tu "się pisze", a potwierdzają Twoje "nauczanie".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sty 18, 2020 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
A co z Pismem Świętym? Nie obowiązuje?


So sty 18, 2020 19:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Nauczanie UNK jest oparte na Piśmie Świętym, więc nie kombinuj.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sty 18, 2020 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Rozumowe poznanie Boga
Henryk napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Generalnie fascynuje mnie jakim to cudem wszystkie różnorodne religie i światopoglady upychasz sobie do dwóch pudełek, jakby poza chrześcijaństwem i materializmem nic innego nie istniało. A co np z wyznawcą advaita vedanty, uznasz za chrześcijanina, bo przecież poglądy adwaity nijak nie są kompatybilne z tym jak definiujesz materializm, chyba, że zmodyfikujesz definicję ;) Tam przecież przyczyną istnienia materii jest Bóg nazywany Brahmanem i to dosłownie obejmujacy Boga z Biblii...

(...)Wszystkie inne religie poza chrześcijaństwem, są religiami tożsamymi z materializmem, bo określają taki sam cel życia jak materializm, czyli kasa, seks i panowanie.(...)

Czy mam przez to rozumieć, że serio uważasz, że celem życia np mnicha buddyjskiego lub dżinisty jest kasa, seks i panowanie? Panowanie i owszem- nad swoimi słabościami, nad swoim umysłem...

Skoro Henryku nie możesz odpowiadać to przynajmniej pomyśl dlaczego? Czego się boisz i od czego uciekasz?

Piszesz, że każda religia określa cel życia wyznawcy i nie uznajesz innych opcji jak wyznawanie chrześcijaństwa lub bycie materialistą i to nie w definicji ontologicznej, ale konsumpcjonistycznej oraz za nic nie chcesz dostrzec innych opcji, choćby nurtu advaita vedanty, buddyzmu zen, taoizmu filozoficznego czy tego, że ateista nie musi być materialistą w jakiejkolwiek definicji...

Mi żadna religia nie wyznaczyła celu w życiu i celem tym nie jest wbawienie czy niebo w chrześcijańskim rozumieniu tych pojęć, ani nie jest to gromadzenie kasy dla jej posiadania, nie jest to seks dla seksu ani panowanie nad czymkolwiek innym niż nad swoimi narzędziami, czyli ciałem i umysłem, gdzie panowanie to nie wyzysk a coś zupełnie innego i nie jest to cel sam w sobie...

Nie ma znaczenia czy się odezwiesz czy nie, z mojej perspekrywy ważne abyś był szczęśliwy zarówno podczas realizwania celu jaki sobie obrałeś jak i gdy go osiągniesz i aby nie odbierało to tego prawa innym, ot prosta złota reguła etyczna.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lut 29, 2020 9:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL