Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Kukułka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Kukułka
Trzcinniczek zwyczajny karmi pisklę kukułki. Źródło: PBS Science Now

Obrazek

Ptak, w którego gnieździe kukułka złożyła jaja, zaniedbuje własne pisklęta a karmi coraz większego pasożyta.
Podobnie z ludźmi, którzy oddali swe życie szatanowi, staje się on ważniejszy od nich samych. Za nic mają samego Boga, który cierpiał niewyobrażalnie za nich, a podobnie jak trzcinniczek uzależnieni są od bodźca, którym dla ptaka jest czerwona japa kukułki.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lis 21, 2023 10:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Kukułka
Andy72 napisał(a):
Ptak, w którego gnieździe kukułka złożyła jaja, zaniedbuje własne pisklęta a karmi coraz większego pasożyta.

To nie tak, że zaniedbuje, tylko podrzucony ptak pozbywa się konkurencji.

Kukułki składają jaja m.in. do gniazd trzciniaków oraz podobnych do nich, ale mniejszych trzcinniczków. Trzciniaki nie dają się jednak łatwo oszukać. Jeśli rozpoznają „desant” kukułki, to albo porzucają cały lęg, albo na tym samym gnieździe budują drugie i tam powtórnie składają własne jaja. Nieco łatwiej jest podrzutkom w gniazdach trzcinniczków. Młoda kukułka potrzebuje do rozwoju co najmniej tyle jedzenia, co cztery pisklęta gospodarzy razem wzięte. Dlatego podrzutek wykluwa się wcześniej i – wciąż nieopierzony, z trudem się poruszając – wyrzuca z gniazda przybrane rodzeństwo. Jeśli tego nie zrobi, sam umrze z głodu. Focus

Andy72 napisał(a):
Podobnie z ludźmi, którzy oddali swe życie szatanowi, staje się on ważniejszy od nich samych.

A to nie jest tak, że ulegają pokusom i dają się coraz bardziej zniewalać, bo widzą tylko własny interes?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt lis 21, 2023 21:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kukułka
Mrs_Hadley napisał(a):
A to nie jest tak, że ulegają pokusom i dają się coraz bardziej zniewalać, bo widzą tylko własny interes?

Akurat tu opisywałem nie zwykle niewolenie przez szatana , tylko satanizm, i to nie ateistyczny, tylko lucyferyczny.
Zgoda, że szatanowi może wystarczyć nawet to że się go nie czci, jedynie siebie, spełniając jedyne jego przykazanie, "spełniaj swoją wolę".

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 22, 2023 0:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Kukułka
Tylko nie bardzo wiem, co masz na myśli pisząc o ludziach, którzy oddają swoje życie szatanowi. Jakie mają z tego korzyści? Może pogubili się w życiu i mając uraz do Pana Boga, na złość odmrożą sobie choćby i uszy, więc zwracają się do Pana Ciemności licząc na to, że zyskają więcej, skoro Bóg im nie dał tego co chcieli?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr lis 22, 2023 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kukułka
Ja kiedyś byłem bardzo zbuntowany na Boga, ale miałem to szczęście że nie czciłem szatana, rozumowałem wtedy w ten sposób, mam na pieńku z samym Szefem, nie zamierzam mieć do czynienia z Jego sługusem (jak wtedy uważałem) , "człowiekiem" do brudnej roboty.
Natomiast szatan potrafi wciągnąć człowieka w czarną otchłań, przykład Karol Marks.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 22, 2023 17:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Kukułka
OK, można się wobec Boga buntować, obrażać, mieć pretensje i zachować tyle rozsądku, by nie przechodzić na ciemną stronę mocy, niczym nastolatek, który na złość matce, odmrozi sobie uszy. Tylko nastolatek robi na złość rodzicom, szkodząc sobie dlatego, że po prostu targają nim szalejące hormony, dopiero uczy się siebie, panowania nad sobą, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności itp.
Za każdym zachowaniem stoi jakaś przyczyna, w dorosłym życiu najczęściej bunt wynika z niezgody na jakąś rzeczywistość, która stała się naszym udziałem. Czytałam komentarz pewnej osoby, która opowiadała co znaczy powiedzieć Bogu "tak", gdy chodzi o oddanie Jemu naszego życia. To zgoda na krzyżowanie naszych własnych wizji i planów na życie, żeby być Jego znakiem w świecie. To otwiera nas na przyjmowanie wielu Jego łask, by Jego Królestwo objawiało się w naszym życiu.

Andy72 napisał(a):
Natomiast szatan potrafi wciągnąć człowieka w czarną otchłań, przykład Karol Marks.

Zgaduję, że Karol Marks za to swoje słynne stwierdzenie o tym, że religia jest opium dla ludu trafił na czarną listę u Ciebie? Może po prostu miał zbyt skąpą wiedzę z zakresu natury człowieka i wyciągnął błędne wnioski?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt lis 28, 2023 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kukułka
Przeformułował tezy poczciwych socjalistów w demoniczny sposób, jego idee wymordowały 100 milionów ludzi, miliony posyłając do piekła.
Znane są jego wiersze sławiące szatana

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lis 28, 2023 19:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Kukułka
Obok Marksa są jeszcze: Engels, Trocki, Hegel, Lenin i Stalin. Marks czerpał swoją wiedzę z myśli niemieckiej, francuskiej i angielskiej, dużo czytał, nie wymyślił koła na nowo, tylko czerpał od innych. W podróży poślubnej notował cytaty z Monteksiusza, Rousseau, Machiavellego, godzinami siedział w Bibliotece Muzeum Brytyjskiego, gdzie zbierał materiały do "Kapitału".
Każde z tych nazwisk ma swoje za uszami, nie ma tam "poczciwych socjalistów", przecież oni nie budowali swoich idei na Bogu, chcieli zepchnąć Go na margines.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt lis 28, 2023 19:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kukułka
Chodzi o "socjalistów utopijnych " jak np. Robert Owen
wszyscy panowie, których wymieniłaś byli bardzo przykrzy, może najmniej jeszcze z nich Engels, który w swej filozofii chciał nadać pozory naukowości i bazował trochę na Arystotelesie
natomiast neomarksizm odrzuca Engelsa i idzie razem z postmodernizmem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lis 28, 2023 19:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Kukułka
Andy72 napisał(a):
Przeformułował tezy poczciwych socjalistów w demoniczny sposób, jego idee wymordowały 100 milionów ludzi, miliony posyłając do piekła.
Znane są jego wiersze sławiące szatana

Możesz wskazać jakiś wiersz Marksa sławiący Szatana? Ja pozostaję przy opinii, że Szatana sławią wyłącznie zbuntowane dzieciaki i biznesmeni z branży muzycznej udający, że wierzą w istnienie jakiegoś Szatana. Chyba, że ktoś ma problem z głową natury medycznej. Co wcale nie jest wykluczone u człowieka, który, jeśli dobrze pamiętam, pisał takie bzdury jak to, że dzieci będą zajmować się wywozem śmieci, bo lubią się bawić w brudzie.

A liczbę ofiar komunizmu szacuje się na 200 milionów, tak gwoli ścisłości.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lis 29, 2023 9:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kukułka
OULANEM
fragment

On uderza pałeczką i daje mi znak
a ja, z coraz większą pewnością
tańczę taniec śmierci.
I oto są także Oulanem! Oulanem!
To słowo rozbrzmiewa jak śmierć,
po czym przedłuża się aż do wygaśnięcia.
Zatrzymaj się! Ja go trzymam!
I oto wznosi się wtedy z mego umysłu,
Jasne, jak powietrze, spojone, jak moje kości.
Lecz ja mam siłę gnieść was moimi ramionami
i miażdżyć was (ludzkość),
z siłą huraganu, podczas gdy nam wspólnie
otwiera się przepaść rozwarta w ciemnościach.
Zatoniecie aż do głębin,
A ja pójdę z wami śmiejąc się.

Następny wiersz może sugerować, że Marks narobił tyle zła z powodu zemsty na Bogu z powodu głupoty, że go jakaś nie chciała: (chyba najbardziej znany jego wiersz)

Tak więc Bóg wydarł mi moje wszystko,
w nieszczęściach, ciosach losu.
Te wszystkie jego światy
rozwiały się bez nadziei powrotu.
I nie zostaje mi nic od tej pory, jak tylko zemsta.
Chcę sobie zbudować tron na wysokościach.
Jego szczyt będzie lodowaty i gigantyczny.
Jego wałem ochronnym będzie obłąkańczy strach,

jako szczyt najczarniejszej agonii.
A kto podniesie na ów tron swój zdrowy wzrok,
odwróci się od niego blady i milczący jak śmierć.
Wpadnie w pazury ślepej, dreszczem przejmującej
śmiertelności, aby jego szczęście znalazło grób.

LE MENESTREL
fragment
Wyziewy piekielne pochodzą od mego mózgu
I napełniają go aż ja staję się szalony.
Aż moje serce staje się zupełnie zmienione.
Patrz na tę szpadę,
Książę ciemności sprzedał mi ją.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr lis 29, 2023 13:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Kukułka
Andy72 napisał(a):
Następny wiersz może sugerować, że Marks narobił tyle zła z powodu zemsty na Bogu z powodu głupoty, że go jakaś nie chciała: (chyba najbardziej znany jego wiersz)

No to widzisz, są ludzie którzy obrażą się na Boga, bo ich wola nie została wypełniona. Czasem okoliczności są dramatyczne jak u Nietzsche, który miał sen, że jego zmarły ojciec wychodzi z trumny i idzie po młodszego braciszka, żeby zabrać go ze sobą z powrotem. Nic dziwnego, że nie mogąc pogodzić się ze stratą, uznał że Bóg umarł. Z pewnością, jak tak pogrzebać w życiorysach ludzi, znajdzie się powody, by im współczuć duchowych ciemności.


Karol Marks z kolei urodził się w rodzinie żydów, lecz stał się żarliwym antysemitą, odcinając się kategorycznie od swoich korzeni, uważał że Bogiem Żydów jest pieniądz, ale gdy jego przyjaciel Engels powiadomił go listownie o śmierci osoby, którą kochał, ten mu odpowiedział, że mu współczuje, ale tak przy okazji, poprosił pogrążonego w żałobie Engelsa o pieniądze, bo tonął w długach i każda okazja, by prosić o pieniądze, była dla niego dobra. Nawet żona Marksa mówiła mu, że powinien skupić się na zarabianiu pieniędzy, a nie życia na cudzy koszt. Miał wszystko co potrzebne, by nie żyć w biedzie, ale był tak pogubiony, że odnosi się wrażenie, że to o co oskarżał religię, nie było problemem religii, ale jego własnym, doszło jednak do wyparcia:
Nędza religijna jest jednocześnie wyrazem rzeczywistej nędzy i protestem przeciw nędzy rzeczywistej
a potem pisał do Engelsa:
„Każdego dnia żona mówi mi, że chciałaby wraz z dziećmi zaznać już spokoju w grobie, i na dobrą sprawę nie mogę jej winić: poniżenia, udręki i obawy, których można zaznać w naszej sytuacji, są trudne do opisania”

Jak to mówił abp. Fulton Sheen: Polecając naszych wrogów Bogu i duchowo życząc im dobrze, miażdżymy w sobie psychologiczny impuls popychający nas ku zazdrości.

I nie tylko o zazdrość tu chodzi...

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr lis 29, 2023 19:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL