Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 11:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Egzorcyzmy w snach od wielu lat 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lis 16, 2019 23:04
Posty: 3
Post Egzorcyzmy w snach od wielu lat
Dzień dobry. Poszukuję pomocy w moim wieloletnim problemie. Historia jest następująca:

Kilka lat temu mój ojciec zainteresował się okultyzmem. Jakoś miesiąc po tym zakupił wahadełko i zaczął nim czarować, w domu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. W pewnym momencie poziom abstrakcji, tego co się działo w domu (dziwne rzeczy; na prawdę jak z filmów) był już taki, że poszłam po pomoc do miejskiej Katedry (nie byłam specjalnie osobą wierzącą, ale wychowaną w rodzinie katolickiej). Spotkałam tam egzorcystę, z którym umówiłam się na spotkanie, na które następnie poszła moja mama i chodziła tam z ojcem beze mnie. Według jej opowieści ojciec robił tam dziwnie rzeczy, wyzywał księdza, zachowywał się irracjonalnie itp. Po tym wszystkim ksiądz udzielił mu spowiedzi i pobłogosławił go, problemy się zakończyły. Jakoś chwilę po tym, poznałam dziewczynę z Częstochowy. Zaprosiła mnie na mszę o uwolnienie w kościele św. Józefa, żeby zachęcić mnie do wiary. Pojechałam tam, wszyscy wiedzą co na tych mszach się dzieje, więc chyba nie muszę opisywać czego doświadczyłam. To przeżycie bardzo mnie otworzyło, nie jestem osobą biegającą co niedzielę do Kościoła ale nie jestem już krytyczna w stosunku do wiary. Natomiast od tamtej pory miewam sny, w których jestem opętana, albo dokonuję egzorcyzmów. Sny mam od około 5 lat, czasem mam przerwy ale dziś znowu miałam kolejny po jakimś pół roku spokoju (nie oglądałam żadnych filmów o tej tematyce ostatnio itp). Najgorsze, że w trakcie snu zawsze wydaję dziwne dźwięki, jakby nieme krzyki, syczenie, ciężko to określić. W trakcie tego snu budzę się, potem zwykle szybko zasypiam i jest spokój. Jest to jednak męczące, budzę męża, który też jest przerażony takim zachowaniem.

Nie wiem co robić, czy to po prostu jakieś podświadome lęki? Czy ktoś miał podobny problem? Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.


So lis 16, 2019 23:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Egzorcyzmy w snach od wielu lat
Nie wiem, jak rozwiązać problem, ale trzeba porozmawiać zarówno z księdzem, jak i... lekarzem. Czasem takie objawy są objawem tego, że w naszym organizmie coś się dzieje i nie musi być to zaburzenie ani choroba psychiczna. Czasem nadmiar lub niedomiar jakiś substancji, składników odżywczych i tym podobnych powodują koszmary senne. Kiedyś wierzono w dusiołka, który miał być duchem siadającym na klatce piersiowej śpiącego człowieka i duszący go. Często wiązało się to z rzeczywistą chorobą płuc lub oskrzeli, które powodowały zarówno problemy z oddychaniem podczas snu, jak i koszmary.

Możesz zamówić Mszę w intencji Bogu wiadomej lub pomodlić się o uwolnienie - nie zaszkodzi a na pewno przyniesie jakąś pomoc.

_________________
MODERATOR


N lis 17, 2019 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 16, 2019 23:04
Posty: 3
Post Re: Egzorcyzmy w snach od wielu lat
Medycznie jest wszystko ok, już to sprawdzałam. Byłam u psychologa, miałam całą terapię i powiedział, że z jednej strony to mogą być „demony przeszłości”, które podświadomie podrzucają mi takie sny, ale możliwe też, że potrzebna mi pomoc od strony duchowej. Myślałam o wycieczce do Częstochowy ale panicznie się boję. Jestem z jednej strony trochę sceptyczna ale to co moje oczy widziały parę lat temu nie ma naukowego wyjaśnienia i boję się że coś takiego mogłabym zobaczyć znowu, albo co gorsza coś takiego stałoby się ze mną...


N lis 17, 2019 20:57
Zobacz profil
Post Re: Egzorcyzmy w snach od wielu lat
Przydarzył Ci się jeden taki sen, później drugi i uruchomił się w Tobie lęk. Ten lęk potęguje strach przed tymi snami i działa jak generator tych snów.
Zacznij odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia
https://egzorcyzmy.katolik.pl/do-milosierdzia-bozego/


Pn lis 18, 2019 8:13

Dołączył(a): N lis 24, 2019 8:25
Posty: 53
Post Re: Egzorcyzmy w snach od wielu lat
3abc, zawsze masz takie sny czy pojawiają się w pewnych okresach życia? A może jest tak, że np jak dbasz o modlitwę to egzorcyzmujesz a kiedy nie dbasz to śnisz o opętaniu? Zastanów się jak dokładnie jest i daj znać.

_________________
Chcesz mi odpowiedzieć albo czegoś się ode mnie dowiedzieć, wymienić się poglądami czy raczej mnie koniecznie przekonać?


Pn lis 25, 2019 16:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 16, 2019 23:04
Posty: 3
Post Re: Egzorcyzmy w snach od wielu lat
NIEDZWIEDZ napisał(a):
3abc, zawsze masz takie sny czy pojawiają się w pewnych okresach życia? A może jest tak, że np jak dbasz o modlitwę to egzorcyzmujesz a kiedy nie dbasz to śnisz o opętaniu? Zastanów się jak dokładnie jest i daj znać.


Pojawiają się raz na jakiś czas ale nic specjalnego się wtedy nie dzieje w moim życiu. Może to po prostu psychologiczne podłoże, sceny które działy się w moim otoczeniu kilka lat temu na pewno były „prawdziwe” ale może faktycznie teraz wracają do mnie w postaci takich „wspomnień”... mój stosunek do wiary jest stabilny i nie zmienia się z tymi snami czy bez nich.


Pn lis 25, 2019 22:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Egzorcyzmy w snach od wielu lat
Wygląda na to, że jest w miarę stabilnie, ale możesz postarać się o stałego spowiednika oraz poszukać dobrego psychologa - to zabezpieczy Cię przed ewentualnymi nieprzyjemnościami. Każdemu przydaje się stały spowiednik i rozmowy z psychologiem.

_________________
MODERATOR


Wt lis 26, 2019 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 24, 2019 8:25
Posty: 53
Post Re: Egzorcyzmy w snach od wielu lat
3abc napisał(a):
NIEDZWIEDZ napisał(a):
3abc, zawsze masz takie sny czy pojawiają się w pewnych okresach życia? A może jest tak, że np jak dbasz o modlitwę to egzorcyzmujesz a kiedy nie dbasz to śnisz o opętaniu? Zastanów się jak dokładnie jest i daj znać.


Pojawiają się raz na jakiś czas ale nic specjalnego się wtedy nie dzieje w moim życiu. Może to po prostu psychologiczne podłoże, sceny które działy się w moim otoczeniu kilka lat temu na pewno były „prawdziwe” ale może faktycznie teraz wracają do mnie w postaci takich „wspomnień”... mój stosunek do wiary jest stabilny i nie zmienia się z tymi snami czy bez nich.


To jak? Aktywuje się to tak znikąd? A możesz jak jesteś mnie zabiegana? Albo jak o nich zapominasz? Znałem kogoś kto miał podobnie i zrozumienie kiedy mu to się pojawia bardzo mu pomogło.

_________________
Chcesz mi odpowiedzieć albo czegoś się ode mnie dowiedzieć, wymienić się poglądami czy raczej mnie koniecznie przekonać?


Wt lis 26, 2019 18:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Egzorcyzmy w snach od wielu lat
Takie zrozumienie przyczyn często się zdobywa podczas współpracy z duchownym lub lekarzem. A przynajmniej duchowni i lekarze powinni pomagać w zrozumieniu takich rzeczy.

_________________
MODERATOR


Wt lis 26, 2019 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 24, 2019 8:25
Posty: 53
Post Re: Egzorcyzmy w snach od wielu lat
OK, ale najpierw można samemu się zastanowić, ewentualnie pogadać z przyjacielem, spytać na forum a nie od razu do lekarza czy duchownego. Nie ma potrzeby nadawać temu od razu aż takiej rangi. :-)

_________________
Chcesz mi odpowiedzieć albo czegoś się ode mnie dowiedzieć, wymienić się poglądami czy raczej mnie koniecznie przekonać?


Wt lis 26, 2019 20:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL