Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatana. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatana.
Często mówi się, że zło w świecie ma decydujący głoś, że światem rządzi pieniądz, ludzie są manipulowani zewsząd propagandą w mediach, w świecie show-biznesu promowany jest soft-satanizm itd.
Gdzie w tej smutnej, niepewnej rzeczywistości, pełnej zamętu odnaleźć siłę przeciwstawną, siłę dobra, prawdy i światłości ?
Obecnie oczywiste dla mnie jest to, że miejscem, gdzie decydującą moc ma Duch Boży jest Kościół Chrystusowy.
To tutaj mamy przystęp do Pełni Bożego Objawienia, to tutaj czerpiemy siłę i oczyszczamy swoje dusze i serca w sakramentach świętych. Jest to siła płynąca od samego Jezusa.
Bramy piekielne, Królestwa Bożego nie przemogą. Owszem - szatan niestety mąci wśród wiernych, przez co w świat idzie czasem negatywny obraz Kościoła (a o dziełach pozytywnych - cicho sza). Jednak jednostkowe gorszące przypadki są rozdmuchiwane do rozmiarów bomby atomowej.

Stańmy pod sztandarem Chrystusa ! Tutaj znajdziemy obronę przed złem i sidłami szatańskimi.

Cytuj:
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt 11, 28)


Wt gru 31, 2019 16:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
Cytat z Pisma Świętego, który wrzuciłem w pierwszym poście jest trochę nieadekwatny do treści.
Uważam, że ten lepiej oddaje przekaż, który chciałem podjąć.
Cytuj:
Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła" (1 J 3, 8 ).


Śr sty 01, 2020 11:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
Życie na ziemi to pierwszy dosyć krótki kawałek życia wiecznego i człowiek się tylko musi określić, czy jest bytem dobrym, czy złym. A nasz wszechświat z ziemią jest takim poligonem z pokusami.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr sty 01, 2020 14:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
O, z pierwszym zdaniem zdecydowanie się nie zgadzam. Jesteśmy mistrzami w samouszukiwaniu się, a diabeł utwierdza nas tylko w samozadowoleniu i pysze. Nie możemy być sędziami we własnej sprawie, by zdefiniować się jako byt dobry czy zły. Możemy dążyć w którymś z tych kierunków ale to za mało.

Światłością Świata jest Chrystus. On jest fundamentem, wzorem, latarnią i drogą ku zbawieniu. On jest gwarantem ochrony przed zgubnymi wpływami złego ducha oraz fałszywych nauk.


Śr sty 01, 2020 14:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
Oczywistym jest, że sądzić będzie nas Pan Jezus po śmierci na sądach szczegółowym i ostatecznym.

Cytuj:
Ferdinand Krenzer, „Taka jest nasza wiara”, 1981 r., Dialog, Znaki Czasu), będzie to taki sąd, w którym każdy indywidualnie sam oceni wynik końcowy swojego życia. Zacytuję parę zdań: „W chwili śmierci (człowiek) dostępuje niejako pełnego poznania siebie, poznania pozbawionego wszelkiej samoobłudy. Oczywisty staje się każdy szczegół, a także całość życia spleciona ze wszystkich poszczególnych decyzji. Człowiek w tym całościowym oglądzie widzi, co uczynił słusznie, co zaś niesłusznie. Tak więc ten sąd jest w pierwszym rzędzie sądem nad samym sobą. Dokonuje się w tym zarazem i sąd Boży w stopniu, w jakim człowiek jasno poznaje Boga i boskie wymagania”


https://www.niedziela.pl/artykul/85217/ ... ostateczny

i Sąd Ostateczny

Mt 25,31-46
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».


i
Mt 5, 1-11
Mt 6, 24
Mt 13, 44
Mt 7, 24-27

i polecam cały artykuł.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr sty 01, 2020 15:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
No dobrze, ale mi chodziło raczej o to, że ktoś może być pijakiem albo rozpustnikiem, a uważać się za człowieka bez zarzutu "bo nikogo nie krzywdzi".
Dlatego potrzebne nam jest przyglądać w Bożym lustrze tj. Piśmie Świętym.
Odrębnym tematem są sakramenty, które są źródłem życia duchowego, są też schronieniem w Chrystusie.


Śr sty 01, 2020 15:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
Siła szatana jest znikoma w porównaniu do mocy jaką dysponuje Bóg Ojciec i reszta Trójcy Świętej, Bóg gdyby tylko chciał mógłby unicestwić szatana jednym skinieniem swojego boskiego palca.


Śr sty 01, 2020 16:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
Dokładnie, szatan jest tylko sługą i może działać tylko w obszarze w jakim Bóg mu pozwala działać.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Śr sty 01, 2020 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
pom napisał(a):
Dokładnie, szatan jest tylko sługą i może działać tylko w obszarze w jakim Bóg mu pozwala działać.
To jest bardzo hojny Bóg wobec szatana. patrząc, jak demon zniewolił ludzi ideologiami:komunizm, nazizm, faszyzm. Dzisiaj też działa pod płaszczykiem wolnośći i kreatywnośći.


Śr sty 01, 2020 22:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
Musisz przyznać proteom (z trudem?) , że Bog ma niewyobrażalnie większą wiedzę. CIerpienie czy działalność szatana to bardzo wielka tajemnica, ale trzeba ufać Bogu, że wie co robi. Ufność wobec Niego, bierze się stąd, że bardziej miłuję i wyżej stawiam sobie wolę Boga, niż swoje wyobrażenia tego, jaki powinien być obecny świat.


Śr sty 01, 2020 22:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
proteom napisał(a):
pom napisał(a):
Dokładnie, szatan jest tylko sługą i może działać tylko w obszarze w jakim Bóg mu pozwala działać.
To jest bardzo hojny Bóg wobec szatana. patrząc, jak demon zniewolił ludzi ideologiami:komunizm, nazizm, faszyzm. Dzisiaj też działa pod płaszczykiem wolnośći i kreatywnośći.


Najwidoczniej nie zrozumiałeś mnie. Komunizm, nazizm, faszyzm, liberalizm, wolnomularstwo itp tworzą ludzie podatni na działanie szatana poprzez pokusy, na poligonie ziemia (łącznie z wszechświatem z materii Einsteinowej) po to by oddzielić byty dobre od złych. W Niebie też aniołowie byli poddani próbie i jak wiemy wielu z nich zostało strąconych do piekła łącznie z szatanem.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz sty 02, 2020 16:12
Zobacz profil
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
pom napisał(a):
materii Einsteinowej


Co to jest materia Einsteinowa? Einstein jest właścicielem materii czy też ją stworzył? Nigdy sobie czegoś takiego nie przypisywał.


Cz sty 02, 2020 16:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
Odkrył ją. E=mc2

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczeg%C3 ... no%C5%9Bci

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Cz sty 02, 2020 17:49
Zobacz profil
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan
Jest taka stara komedia, "Mieszczanin szlachcicem" i tam tytułowy bohater odkrywa, że całe życie mówił prozą. To chyba podobny przypadek.


Cz sty 02, 2020 18:05
Post Re: Dzieło Jezusa Chrystusa schronieniem przed siłami szatan


A czego dotyczy E=mc2? To w/g Ciebie wzór na odkrycie materii? O materii rozprawiał już Kartezjusz a Ty twierdzisz że materia została odkryta dopiero w XXw? A co o antymaterii, ciemnej materii, ciemnej energii? Materia stanowi około 5% całego Wszechświata. Reszta to ciemna energia i ciemna materia.

Nie istnieje coś takiego jak materia Einsteinowa. Materia to materia. A Ty jako wierzący wiesz że materia jest stworzona przez Boga, On jest jej Stwórcą. Poprzez określenie - materia Einsteinowa - sugerujesz jakoby, przynajmniej takie to sprawia wrażenie, że Bóg chyba nie ma nic wspólnego z tą materią, a przecież Bóg jest stwórcą również całego świata materialnego, całego wszechświata, także zawierającego ciemną materię, ciemną energię, antymaterię, czarne dziury, gwiazdy neutronowe, kwazary, pulsary, kwarki, bozony i wiele innych. Fizyka kwantowa i mechanika kwantowa jest dziełem Boga, przejawem Jego Absolutu, geniuszu. To nie są rzeczy które należą do tego czy innego naukowca, naukowiec jest tutaj odkrywcą, ale nie jest właścicielem czy stwórcą / konstruktorem materii.


Pt sty 03, 2020 11:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL