Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 11, 2019 15:38
Posty: 9
Post Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do Boga
Kiedy jesteś daleko od Boga, jak zbliżysz się do Boga i jakie słowa będziesz szukać w Internecie, aby znaleźć tę ścieżkę?


Pt sty 31, 2020 14:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
Z Twojego wpisu widać, że jesteś młodą osobą. W internecie nie szukaj wskazówek, bo możesz zostać zwiedziona na złą drogę. W Twoim przypadku poszukaj sobie kogoś znanego wierzącego w Boga i poproś go, aby Ci pomógł znaleźć ścieżkę do Boga.


Pt sty 31, 2020 17:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 01, 2020 21:43
Posty: 3
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
Napiszę ze swojej perspektywy: zacznij chodzić do Kościoła, czytać Ewangelię i sięgnij po książki religijne. Ja tak mam. Z czasem samo przyjdzie. Mnie to powoli odmienia na lepsze ;)
Jak nie masz kim pogadać, to poczytaj internet (ale ostrożnie). Można poczytać artykuły np. na wiara.pl czy deon.pl, posłuchać na YT np. "Langustę na palmie" czy "Strefę wodza" ;)


Pt sty 31, 2020 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
1. Najlepiej jest na początek poszukać w internecie cuda katolickie.

Jest ich bardzo dużo; np bilokacja, Całun Turyński, Chusta z Oviedo, Chusta Weroniki, ciała zmarłych, które wolniej się rozkładają, cuda Eucharystyczne, uzdrowienia niewytłumaczalne medycznie, lewitacja, płaczące figurki Maryi, spoczynek w Duchu Świętym, spożywanie tylko Eucharystii, wskrzeszenia zmarłych itp

Poczytać o stygmatykach, czy egzorcyzmach
przystępnym językiem jest pisane "Miłujcie Się" (także dla Słowian Rosjanie , Ukraińcy, Gruzini itp)

https://milujciesie.pl/

2. czytać Pismo Święte - najlepiej na początek Ewangelie - codziennie jeden fragment lub rozdział i rozmyślanie nad tym tekstem - chociaż jedna myśl

Pismo Święte online

https://biblia.deon.pl/

3. uczestniczyć w Adoracji Pana Jezusa w Kościele, Eucharystia

Jak są opory to na początek Adoracja w internecie

https://mimj.pl/adoracje/
https://www.youtube.com/user/WMiMJ/playlists

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt sty 31, 2020 18:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
4. Wybaczyć w swoim sercu wszystko Bogu, sobie i bliźnim. :)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Pt sty 31, 2020 19:20
Zobacz profil
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
pom napisał(a):
Wybaczyć w swoim sercu wszystko Bogu


Co takiego?


So lut 01, 2020 8:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
Przebaczenie Bogu to najprościej mówiąc chodzi o wykluczenie pretensji „dlaczego ja?”

Czy znasz słowa PŚ, które opisują taki przypadek? :)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So lut 01, 2020 9:53
Zobacz profil
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
pom napisał(a):
Przebaczenie Bogu to najprościej mówiąc chodzi o wykluczenie pretensji „dlaczego ja?”


A co do tego ma ''przebaczenie Bogu''? I za co człowiek ma Bogu przebaczać? Za niepowodzenia?


So lut 01, 2020 11:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
Jak rozumiesz ten fragment PŚ? :)


Łk 15,29-32
29 Lecz on odpowiedział ojcu: "Oto tyle lat ci służę i nigdy nie przekroczyłem twojego rozkazu; ale mnie nie dałeś nigdy koźlęcia, żebym się zabawił z przyjaciółmi. 30 Skoro jednak wrócił ten syn twój, który roztrwonił twój majątek z nierządnicami, kazałeś zabić dla niego utuczone cielę". 31 Lecz on mu odpowiedział: "Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy. 32 A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się"».

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So lut 01, 2020 11:53
Zobacz profil
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
pom napisał(a):
Jak rozumiesz ten fragment PŚ? :)


Łk 15,29-32
29 Lecz on odpowiedział ojcu: "Oto tyle lat ci służę i nigdy nie przekroczyłem twojego rozkazu; ale mnie nie dałeś nigdy koźlęcia, żebym się zabawił z przyjaciółmi. 30 Skoro jednak wrócił ten syn twój, który roztrwonił twój majątek z nierządnicami, kazałeś zabić dla niego utuczone cielę". 31 Lecz on mu odpowiedział: "Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy. 32 A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się"».


Tylko co ten fragment ma do przebaczenia Bogu? I za co człowiek ma Bogu przebaczyć? Za to że Bóg jest dobry i miłosierny?


So lut 01, 2020 12:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
Czasem towarzyszy nam uczucie, że innych Bóg bardziej kocha, że innym się życie łatwiej układa, są bogatsi, przystojniejsi, bardziej sprawni fizycznie, mają mniej chorób, są inteligentniejsi, że innym różne rzeczy przychodzą łatwiej niż nam. Przecież Bóg stworzył każdego człowieka, obdarzając go swoimi darami, dlaczego ja otrzymałem gorsze możliwości? Nieraz słyszymy pretensję nastolatki „ja się na ten świat nie prosiłam”, dlaczego mi nie dałeś tych łask, a dałeś je innym itp

Cytuj:
Brak przebaczenia ma swoje źródło w głębokiej wewnętrznej pretensji, żalu, że nie dzieje się tak, jak „powinno”, jak tego oczekuję, że nie otrzymuję tego, co „powinienem” otrzymać, że cierpię, a życie przecież powinno być radością. Pretensja do konkretnych osób, jaka się rodzi w sercu, w istocie jest przejawem fundamentalnego żalu do samego życia, a właściwie do Boga, który to życie nam dał. Zazwyczaj nie dochodzimy świadomie do tej zasadniczej pretensji, zamykając się w konkretnym zranieniu przez kogoś. Odsłonięcie fundamentalnej pretensji budzi bowiem przerażenie, wstrząsa samymi podstawami naszej egzystencji. Zamknięcie się w konkretnej urazie jest łatwiejsze, a nawet jest dla nas wygodne, bo stwarza nam wewnętrzne usprawiedliwienie: oto jesteśmy pokrzywdzeni, jesteśmy „cier­pią­cymi sprawiedliwymi”, jest to zatem ro­dzaj ucieczki od prawdy.


Cytuj:
Żeby przebaczyć prawdziwie i osta­tecznie, przebaczyć z serca (por. Mt 18,35), trzeba, co stanowi przedziwny paradoks, dopuścić do swojej świadomości osobiste pretensje i żal, czyli cały egzystencjalny ból zranienia w jego pełnym wymiarze i stanąć w nim wobec prawdy. To stanowi zasadniczą treść Księgi Hioba, wspaniałego poematu o spo­rze człowieka z Bogiem.



Cytuj:
Pretensje i żale każdy z nas w sobie nosi. Jedni obnoszą się z nimi, budując na nich swoją „sprawiedliwość”, inni, często ci „szla­chet­niejsi”, tłumią je w sobie, starając się za wszelką cenę być dobrymi dla wszystkich, wszystko pozytywnie przyjmować, a o Bogu niewzruszenie myśleć pozytywnie. W zakresie samej doktryny czy moralności jest to słuszne postępowanie, ale jeżeli naprawdę chodzi o o­so­bowe spotkanie, wtedy to nie wystarczy.
Podobnie w małżeństwie (w Biblii często jest ono obrazem więzi Boga z człowiekiem) nie wystarczy uparte założenie, że współmałżonek jest dobry i pragnie dla nas dobra. Niewątpliwie takie założenie pomaga w utrzy­mywaniu właściwej relacji, ale nie wystarczy. Trzeba niejako „dotknąć serca”, poznać i roz­wiązać wszelkie problemy i konflikty nie tylko moralne, ale także emocjonalne i duchowe. Tylko wtedy może nastąpić autentyczna, żywa więź. W relacji do Boga też nie chodzi jedynie o moralną uczciwość, ale o pełne zjed­noczenie w sercu. Dlatego tłumione w ser­cu żale i pretensje powinny zostać z Nim skonfrontowane.


http://benedyktyni.pl/przebaczyc-bogu-p ... ich-zalow/



Brak przebaczenia Panu Bogu, sobie i bliźnim blokuje także łaskę uzdrowienia.



Cytuj:
Uzdrowienie przychodzi do nas na pięciu różnych poziomach:
UZDROWIENIE DUCHOWE - na skutek takiego uzdrowienia większość ludzi czuje wtedy całkowicie nową miłość do Jezusa.

UZDROWIENIE EMOCJI - naszego lęku, poczucia winy, frustracji, niechęci, urazy, złości, zamieszania wewnętrznego.

UZDROWIENIE NA POZIOMIE PSYCHOLOGICZNYM - czy chcesz myśleć jak bohaterowie filmów telewizyjnych, czy raczej tak jak Jezus Chrystus? Nasz umysł musi zostać przemieniony, aby było w nim to, co było w umyśle Jezusa Chrystusa.

UZDROWIENIE NASZYCH RELACJI pomiędzy mężem i żoną, rodzicami i dziećmi, współpracownikami, księdzem i parafianami. Naprawdę wszyscy potrzebujemy uzdrowienia w naszych relacjach.

UZDROWIENIE FIZYCZNE - ono jest szczególnie podkreślane, ponieważ można je zobaczyć i zweryfikować, często natychmiast po modlitwie.




Cytuj:
na podstawie modlitwy Ojcze nasz możemy wyprowadzić równanie:
ODDAWANIE CHWAŁY BOGU + EUCHARYSTIA + PRZEBACZENIE = UZDROWIENIE


https://deon.pl/wiara/duchowosc/piec-po ... nia,509073

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So lut 01, 2020 15:22
Zobacz profil
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
pom napisał(a):
Czasem towarzyszy nam uczucie, że innych Bóg bardziej kocha, że innym się życie łatwiej układa, są bogatsi, przystojniejsi, bardziej sprawni fizycznie, mają mniej chorób, są inteligentniejsi, że innym różne rzeczy przychodzą łatwiej niż nam. Przecież Bóg stworzył każdego człowieka, obdarzając go swoimi darami, dlaczego ja otrzymałem gorsze możliwości? Nieraz słyszymy pretensję nastolatki „ja się na ten świat nie prosiłam”, dlaczego mi nie dałeś tych łask, a dałeś je innym itp


Ale nadal, przebaczenie kojarzy się z tym że trzeba wybaczyć konkretną winę - przebaczyć winowajcy. A gdzie tutaj jest jakakolwiek wina Boga? To że świat wygląda jak wygląda jest winą człowieka i jego grzechu. Także to pojęcie - przebaczenie Bogu - wydaje się być nadal niezbyt właściwe.


N lut 02, 2020 12:22

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
To, że świat wygląda jak wygląda jest dziełem Boga którego podjął się stworzenia takiego a nie innego świata, miał do wyboru mnóstwo innych opcji świata z racji tego, że jest wszechmogący ale wybrał akurat taką. Dlaczego ? Być może nigdy się tego nie dowiemy. To jak wygląda świat nie jest w żadnym wypadku winą człowieka, nie żyjemy na tym świecie za karę chociaż tak to może wyglądać.


N lut 02, 2020 19:42
Zobacz profil
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
Kapral135 napisał(a):
To jak wygląda świat nie jest w żadnym wypadku winą człowieka.


Jest. Począwszy od grzechu pierworodnego. To jest wina człowieka że świat wygląda jak wygląda.

Cytuj:
nie żyjemy na tym świecie za karę chociaż tak to może wyglądać


Jesteśmy tutaj na wygnaniu, w konsekwencji za grzech pierworodny.


Pn lut 03, 2020 17:25

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czuję się daleko od Boga i nie wiem, jak zbliżyć się do
Nie jest winą człowieka, że świat jest taki jaki jest, to nie człowiek stworzył ten świat tylko Bóg, miał z zanadrzu wiele innych wersji świat, w niebie nie ma cierpienia więc dlaczego nie mogłoby być tak od razu ? Mogłoby ale Bóg tego nie chciał, wolał człowieka obsadzić w świecie pełnym cierpienia.
Grzech pierworodny popełnili pierwsi ludzie, dalsze pokolenia nie mogą za to ponosić konsekwencji, bo to nie one to zrobiły.


Pn lut 03, 2020 18:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL