Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 13:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Istota Dobrej Nowiny, Ewangelii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Istota Dobrej Nowiny, Ewangelii
Wybawiony napisał(a):
Zgadza się. Jezus Chrystus jest Bożą ręką wyciągniętą do grzesznego człowieka, który nie potrafi zbawić samego siebie.

Ja mam jeszcze takie pytanie: a co z ludźmi, którzy nie zwracają specjalnej uwagi na grzech - gdyż w ich życiu po prostu go zbyt wiele nie ma; żyją z w miarę czystym sumieniem. Nie pogrążają się w odmętach poczucia winy. Czy dla takich ludzi Ewangelia i Jezus Chrystus mają coś do zaproponowania?


Śr lut 05, 2020 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 25, 2020 21:35
Posty: 46
Post Re: Istota Dobrej Nowiny, Ewangelii
Swołocz napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Zgadza się. Jezus Chrystus jest Bożą ręką wyciągniętą do grzesznego człowieka, który nie potrafi zbawić samego siebie.

Ja mam jeszcze takie pytanie: a co z ludźmi, którzy nie zwracają specjalnej uwagi na grzech - gdyż w ich życiu po prostu go zbyt wiele nie ma; żyją z w miarę czystym sumieniem. Nie pogrążają się w odmętach poczucia winy. Czy dla takich ludzi Ewangelia i Jezus Chrystus mają coś do zaproponowania?



Nie znam takich ludzi. Dla nich Ewangelia i Jezus mają najwięcej.

[edytowano 1x... ort. M.]


Śr lut 05, 2020 19:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1388
Post Re: Istota Dobrej Nowiny, Ewangelii
Rozwiązanie problemu grzechu nie jest jedyną kwestią, której dotyczy Ewangelia, choć trzeba powiedzieć , że choćby jeden grzech stanowi barierę w relacji z Bogiem. Równie istotne jest to, że człowiek posiada głębokie wewnętrzne potrzeby, które mogą być w pełni zaspokojone tylko w Jezusie Chrystusie. Ponadto On najlepiej rozumie nasz stan podczas różnych problemowych sytuacji, dlatego też nikt tak jak On nie potrafi dać ukojenia naszym sercom. No i przede wszystkim to On uzdalnia nas do okazywania prawdziwej miłości innym i daje nam nową tożsamość dziedziców Bożych obietnic, które w Chrystusie zawsze są na tak.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr lut 05, 2020 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Istota Dobrej Nowiny, Ewangelii
To zależy, czy taki ktoś pragnie: szukać Prawdy, mieć relację z Bogiem żywym, zaufać Panu Jezusowi, który uzdalnia do takiej miłości, jaką On miłuje, osiągnąć życie wieczne.

Jeśli ktoś stawia się ponad Panem Jezusem i Prawdą Ewangelii, choćby nie był patologicznym grzesznikiem, to i tak jest godzien litości. Jest jak rozbitek leżący na pustyni obok źródła wody, który mówi "nie chcę pić".


Śr lut 05, 2020 19:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 25, 2020 21:35
Posty: 46
Post Re: Istota Dobrej Nowiny, Ewangelii
„Co jest tą wyzwalającą prawdą Jezusa, która może dotknąć serce współczesnego człowieka?”


Miłość, prawda, relacja, radość, pomimo relatywizacji wszystkiego poczucie stałości, niedualistyczność, pojęcie prawdy paradoksu, nadzieja w cierpieniu, ciągły rozwój poprzez dezintegrację pozytywną, odklejanie się od ego, przyklejanie się do ja, możliwość codziennego wyboru życia, (po krótce).

[edytowano 1x... ort. i int. M.]


Śr lut 05, 2020 20:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Istota Dobrej Nowiny, Ewangelii
"Niespokojne jest serce moje, dopóki nie spocznie w Tobie, Boże” – mówił św. Augustyn


Śr lut 05, 2020 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 25, 2020 21:35
Posty: 46
Post Re: Istota Dobrej Nowiny, Ewangelii
"Życie to serfing, więc nie bój się fal" - śpiewał Artur Rojek.

[edytowano 1x... ort. M.]


Śr lut 05, 2020 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Istota Dobrej Nowiny, Ewangelii
"Kto nie winien – ten się bać nie powinien, kto nabroił – niech się boi" - głosi ludowe przysłowie :D


Śr lut 05, 2020 20:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 25, 2020 21:35
Posty: 46
Post Re: Istota Dobrej Nowiny, Ewangelii
"Kto jest bez winy ..." dalej znamy.

[edytowano 1x... ort i int. M.]


Śr lut 05, 2020 21:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL