Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy Jezus w niebie jest nieszczęśliwy bo nie mial zony? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Czy Jezus w niebie jest nieszczęśliwy bo nie mial zony?
Tak sobie mysle, ze jak ktos nie ma zony w zyciu to jest nieszczesliwy i jak pojdzie do nieba to tez bedzie nieszczesliwy. Wiem ze w niebie nie nedzie slubów ale milosc malzenska dalej bedzie kontynuowana wiec jakos to bedzie sie roznilo od tego ze jakas dusza w niebie bedzie bez zony. Moze to bedzie tak ze Ci co mieli zone w niebie beda z tego powodu bardziej szczesliwi od tych co zon w zyciu nie mieli ale ci nie beda wiedzieli ze tamci sa bardziej od nich szczesliwi, podobno instnieje teoria kregow w niebie bo skoro w piekle beda dusze jedne bardziej cierpialy a inne mniej to w niebie tez jedni beda bardziej szczesliwi a inni mniej...

Taka teraz mnie refleksja naszla, skoro ci co w niebie sa bardziej szczesliwi z powodu ze maja zone to jak jest z Jezusem skoro on tez nie mial zony? Czy on tez bedzie mniej szczesliwy albo nie bedzie wiedzial ze istnieje takie szczescie jak "malzenstwo" w niebie? Chociaz tak sobie mysle ze skoro on jest synem samego Boga to moze tak jakby bedzie mial specjalne zaslugi i Bog mu da jakas zone za to co zrobic w zyciu? Wiem ze to troche dziwne co mowie ale mysle ze wiecie o co mi chodzi...

Pozatym zalozmy ze maz ma zone w niebie tak? To czym sie rozni ta milosc niego do swojej zony od tego jakby ta kobieta nie byla w niebie jego zoną? Skoro sa dwie opcje to czyms sie od siebie roznia, a jak sie roznia to jedna musi byc lepsza a druga nie pozatym skoro ta milosc jest kontynuowana w niebie to po cos ona jest bo jakby dla Boga nie bylo roznicy czy ktos ma zone w niebie czy nie to po co mialby pozwalac kontynuowac milosc malzenska w niebie?

Prosilbym o wytlumaczenie kazdwj z tych kwestii.


Wt kwi 21, 2020 20:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 07, 2020 1:24
Posty: 18
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nie szczęsliwy bo nie mial zony?
Z tego co wiem większość chrześcijan uważa że małżeństwo kończy się po śmierci(dlatego w KK wdowce i wdowy mogą ponownie brać ślub).
Mormoni wierzą w małżeństwo na wieczność(również po śmierci), ale oni wierzą też w wiele innych odjechanych rzeczy.


Śr kwi 22, 2020 4:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nie szczęsliwy bo nie mial zony?
lelahel napisał(a):
Z tego co wiem większość chrześcijan uważa że małżeństwo kończy się po śmierci(dlatego w KK wdowce i wdowy mogą ponownie brać ślub).
Mormoni wierzą w małżeństwo na wieczność(również po śmierci), ale oni wierzą też w wiele innych odjechanych rzeczy.


A wiara katolicka glosi ze milosc malzenska jest kontynuowana po smierci czyli jest na wiecznosc...


Śr kwi 22, 2020 4:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 07, 2020 1:24
Posty: 18
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nie szczęsliwy bo nie mial zony?
Szybkie googlanie wyjawiło mi że w prawosławiu też małżeństwo jest na wieczność, ale według KK kończy się śmiercią jedna z małżonków. Inaczej dlaczego wdowa może wyjść za mąż?

Jeśli się mylę to poproszę o źródło.


Śr kwi 22, 2020 4:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nie szczęsliwy bo nie mial zony?
Tak ale mysle ze nie rozumiesz o co mi chodzi. Rola malzenstwa konczy sie tu na ziemi ale milosc malzenska jest na wiecznosc. Malzenstwo a milosc malzenska to dwie rozne rzeczy...


Śr kwi 22, 2020 5:32
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nie szczęsliwy bo nie mial zony?
lelahel napisał(a):
Szybkie googlanie wyjawiło mi że w prawosławiu też małżeństwo jest na wieczność, ale według KK kończy się śmiercią jedna z małżonków. Inaczej dlaczego wdowa może wyjść za mąż?
W prawosławiu uważa się za cnotę, jeśli ktoś pozostaje wierny swojemu małżonkowi po jego śmierci. Zezwala się jednak na powtórne małżeństwo. Choć nie kapłanom i diakonom.


Śr kwi 22, 2020 6:48
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nieszczęśliwy bo nie mial zony?
Tomkris napisał(a):
Pozatym zalozmy ze maz ma zone w niebie tak? To czym sie rozni ta milosc niego do swojej zony od tego jakby ta kobieta nie byla w niebie jego zoną? Skoro sa dwie opcje to czyms sie od siebie roznia, a jak sie roznia to jedna musi byc lepsza a druga nie pozatym skoro ta milosc jest kontynuowana w niebie to po cos ona jest bo jakby dla Boga nie bylo roznicy czy ktos ma zone w niebie czy nie to po co mialby pozwalac kontynuowac milosc malzenska w niebie?


W Niebie nie będzie małżeństw i nie będzie takiej miłości jaka istnieje pomiędzy małżonkami tutaj na ziemi, w Niebie nie będzie miłości ludzkiej na wyłączność. W Niebie nie będzie par. Już w Ewangelii mamy przykład sytuacji gdzie Jezus Chrystus wyjaśnia tę kwestię, zapytany kto będzie w Niebie mężem kobiety która miała wielu mężów.

Jakby to wtedy wyglądało, jeśli ktoś miał dwie czy więcej żon, tych sakramentalnych, to co, w Niebie byłby otoczony tymi kobietami które by z nim tam przebywały w tych ''niebiańskich małżeństwach''? Pary, ''trójkąty''? A single nadal singlami? Za bardzo chcemy przenosić ziemską rzeczywistość na rzeczywistość nieziemską.

Cytuj:
Taka teraz mnie refleksja naszla, skoro ci co w niebie sa bardziej szczesliwi z powodu ze maja zone to jak jest z Jezusem skoro on tez nie mial zony? Czy on tez bedzie mniej szczesliwy albo nie bedzie wiedzial ze istnieje takie szczescie jak "malzenstwo" w niebie? Chociaz tak sobie mysle ze skoro on jest synem samego Boga to moze tak jakby bedzie mial specjalne zaslugi i Bog mu da jakas zone za to co zrobic w zyciu?


Jezus Chrystus jest Bogiem.


Cz kwi 23, 2020 17:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2020 3:51
Posty: 6
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nieszczęśliwy bo nie mial zony?
Tomkris napisał(a):
Tak sobie mysle, ze jak ktos nie ma zony w zyciu to jest nieszczesliwy i jak pojdzie do nieba to tez bedzie nieszczesliwy.


Wszystko co znamy na ziemi to pikuś z tym co czeka nas będąc w niebie..dostaniemy takiej laski Bozej Milosci,ze bedziemy kochac tak jak Bog Kocha nas..czyli milosc do kazdego i do wszystkiego..prawdziwa,nieskonczona,bezgraniczna i bezwarunkowa..o wiele wieksza,silniejsza niz milosc dwoch osob na ziemi..cale tworzenie swiata to byla ogromna milosc stworzenia,ktorej nawet nie wyobrazam sobie opisac slowami,bo pewnie ich brak.
Bedziesz bliski jej z kazdym i ze wszystkim..nie tylko z zona..

Nie chcialabym trwac w przekonaniu,ze jezeli nie znajde meza..to nie zaznam tej milosci tam na gorze..a juz w szczegolnosci..ze tylko to daloby mi szczescie w tym zyciu..

Najpierw trzeba pokochac siebie..aby mogla pokochac nas inna osoba..a jak juz tego dokonasz to kochaj innych tak jak sam chcialbys byc kochanym..

Jak dla mnie Jezus nie mial czasu na zone haha..:)..bo juz mial w sobie wieksze uczucie milosci do nas wszystkich..niz milosc,ktora poświęciłby jednej osobie..chociaz nie ukrywam,ze moze pomogłoby to do nauki dla par i jak te uczucia pielęgnować..tak malo mam stycznosci w tych czasach z malzenstwami,ktore potrafia zbudowac trwale i piekne uczucia,relacje i jeszcze aby przetrwaly lata..a co dopiero az do smierci..

Zycze duzo Szczescia i Błogosławieństw dla wszystkich! :3majsie: :aniol: with lot of Love..Ada


Cz kwi 30, 2020 3:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nieszczęśliwy bo nie mial zony?
equuleuss napisał(a):
Tomkris napisał(a):

Cytuj:
Taka teraz mnie refleksja naszla, skoro ci co w niebie sa bardziej szczesliwi z powodu ze maja zone to jak jest z Jezusem skoro on tez nie mial zony? Czy on tez bedzie mniej szczesliwy albo nie bedzie wiedzial ze istnieje takie szczescie jak "malzenstwo" w niebie? Chociaz tak sobie mysle ze skoro on jest synem samego Boga to moze tak jakby bedzie mial specjalne zaslugi i Bog mu da jakas zone za to co zrobic w zyciu?


Jezus Chrystus jest Bogiem.

Czy to, że jest Bogiem, oznacza że nie może mieć żony? Jakieś Pisma o tym mówią, czy tylko domniemasz?


Cz kwi 30, 2020 8:15
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nieszczęśliwy bo nie mial zony?
george45 napisał(a):
Czy to, że jest Bogiem, oznacza że nie może mieć żony? Jakieś Pisma o tym mówią, czy tylko domniemasz?


W jakim celu Bóg miałby mieć żonę? Jezus Chrystus przyszedł na tę ziemię aby wypełnić swoją Misję, ponieść Ofiarę na Krzyżu za zbawienie świata.

Żona to partnerka życia mężczyzny w celach posiadania potomstwa, założenia rodziny. Po to istnieją dwie płcie - kobieta i mężczyzna. Prokreacja można by rzec - rzecz ludzka.

Nikt, ani żaden człowiek, ani żaden anioł, ani żadna istota stworzona nie ogarnia Trójcy Świętej.


Cz kwi 30, 2020 10:05

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nieszczęśliwy bo nie mial zony?
No tak, człowiek, anioł, istota stworzona nie ogarnia Trójcy Świętej jak piszesz, wobec tego na jakiej podstawie piszesz uzasadnienie, w którym dowodzisz, że Bóg nie może, nie powinien, jest Jemu niepotrzebna żona?


Cz kwi 30, 2020 10:23
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nieszczęśliwy bo nie mial zony?
Rozgraniczmy dwie sprawy:
Bóg w swej naturze boskiej oczywiście nie ma żony i nie może mieć żony, bo małżeństwo jest czymś przynależnym naturze ludzkiej.
Wcielony Logos miał matkę. Teoretycznie zatem mógłby mieć też żonę. Ale postanowił nie mieć.


Cz kwi 30, 2020 10:40
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nieszczęśliwy bo nie mial zony?
george45 napisał(a):
No tak, człowiek, anioł, istota stworzona nie ogarnia Trójcy Świętej jak piszesz, wobec tego na jakiej podstawie piszesz uzasadnienie, w którym dowodzisz, że Bóg nie może, nie powinien, jest Jemu niepotrzebna żona?


A na jakiej zasadzie twierdzisz że Bóg miałby potrzebować tego aby mieć żonę? To Ty jako pierwszy wyszedłeś z takim założeniem które nie ma uzasadnienia w prawdach wiary, tak więc chyba raczej do Ciebie teraz należy oparcie się na czymś konkretnym i wyjaśnienie / uzasadnienie swojej tezy.

Tak jak Zefciu to wyjaśnił, Jezus Chrystus przyszedł na ten świat aby wypełnić swoją Misję. Nie było miejsca na tej drodze na posiadanie żony / rodziny. Chrystus chciał żyć na tym świecie w stanie bezżennym.


Cz kwi 30, 2020 10:45

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nieszczęśliwy bo nie mial zony?
Wskaż gdzie twierdzę o potrzebach Boga dotyczących posiadania żony?
Zadałem dwa pytania „Czy to, że jest Bogiem, oznacza że nie może mieć żony? Jakieś Pisma o tym mówią, czy tylko domniemasz?”
Zefciu nie podpierając się żadnym dowodem twierdzi, że Bóg w swej naturze nie może mieć żony i postanowił nie mieć. Nadal nie dostrzegam odpowiedzi na me pytania. Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo z dodatkowym przywilejem?


Cz kwi 30, 2020 13:10
Zobacz profil
Post Re: Czy Jezus w niebie jest nieszczęśliwy bo nie mial zony?
george45 napisał(a):
Zefciu nie podpierając się żadnym dowodem twierdzi, że Bóg w swej naturze nie może mieć żony i postanowił nie mieć.
Kłamiesz. Napisałem, że Bóg postanowił nie mieć żony w naturze ludzkiej. Natomiast w naturze boskiej żony mieć nie może.
Cytuj:
Nadal nie dostrzegam odpowiedzi na me pytania.
Na jakie pytania?
Cytuj:
Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo z dodatkowym przywilejem?
Z wieloma „dodatkowymi przywilejami” – np. cielesnością.


Cz kwi 30, 2020 13:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL