Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Czy cierpienie jest zasluga? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
To nie jest poglad tylko taka prawda nauki kosciola. Kazdy ksiadz Ci to powie...


Pt cze 12, 2020 17:57
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
A co gdy z przypadkami cierpień zadanych przez kościół? Czy rany zadane przez duchownych, zakonnice, czy osoby świeckie bardziej zaangażowane we wspólnotę można też uznać za zasługę?


Pt cze 12, 2020 20:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
Tomkris napisał(a):
Podobno w skrupulanctwie pewien ksiadz mi powiedzial i taka jest tez nauka kosciola ze jak ktos taka sklonnosc ma to niech nie wchodzi za bardzo w orozpatrywanie i dokladne analizowanie grzechow wiec jak na mam natrectwamyslowe zwiazane z moimi grzchami i inne rzeczy to wystarczy ze nie bede analizowal ich dokladnie i rachunek bedzie wazny?

Dokładnie tak jak powiedział Ci pewien ksiądz, tu nie ma żadnego podstępu, jest tylko zwątpienie w jego słowa, które wynikają z Twoich skrupułów.

Tomkris napisał(a):
A jesli mam cos takiego ze nie jestem pewny ze zrobilem uczciwy rachunek sumienia to wtedy tez moge przystapic do spowiedzi?

Skrupulant zawsze robi uczciwy rachunek sumienia, ale zaraz zaczyna powątpiewać we własną uczciwość, ponieważ jego sumienie jest nadwrażliwe i sabotuje Twoje wysiłki. Dlatego tak ważne jest, byś zawierzył księdzu i odrzucał skrupulanckie podszepty. Wiem, łatwo pisać, ale tu chodzi o to, by zrozumieć że liczy się sama intencja: pragniesz wykonać rachunek sumienia, pragniesz być dobrym człowiekiem itp., a nie to, że będziesz dzielił włos na czworo, by znaleźć powód do samooskarżeń. Bóg Cię kocha takiego jakim jesteś, a nie ideał, któremu próbujesz sprostać za pomocą skrupółów.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt cze 12, 2020 22:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
Tomkris napisał(a):
To nie jest poglad tylko taka prawda nauki kosciola. Kazdy ksiadz Ci to powie...


Skoro nie masz o tym żadnej wiedzy, to się nie wypowiadaj, to ty będziesz mnie do księdza odsyłał? poważny jesteś? przecież na tej zasadzie, to wszelkie religijne fora, nie mają racji bytu, bo z każdym pytaniem, idziemy do księdza, w końcu on ma wiedze absolutną.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 12, 2020 22:34
Zobacz profil
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
Zbigniew3991 napisał(a):
@Tomkris - jest napisane: "wierzę w zmartwychwstanie ciała". To wierzymy w to, że będzie zmartwychwstanie ciała i że będziemy żyć bez ciała? To się trochę wyklucza...

To co materialne musi obumrzeć, tak pisze św Paweł, przeżyje to co niematerialne, czyli ciała odmienione. A praktycznie jakie to można snuć domysły.


So cze 13, 2020 7:37

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
Alus napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
@Tomkris - jest napisane: "wierzę w zmartwychwstanie ciała". To wierzymy w to, że będzie zmartwychwstanie ciała i że będziemy żyć bez ciała? To się trochę wyklucza...

To co materialne musi obumrzeć, tak pisze św Paweł, przeżyje to co niematerialne, czyli ciała odmienione. A praktycznie jakie to można snuć domysły.


Wiesz, że sensem zmartwychwstania jest to, że najpierw się umiera? Paweł pisze prawdę: wszystko to, co materialne umrze. W Credo również mówimy prawdę: "wierzę w ciała zmartwychwstanie".

_________________
MODERATOR


So cze 13, 2020 12:08
Zobacz profil
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
ga1robe napisał(a):
A co gdy z przypadkami cierpień zadanych przez kościół? Czy rany zadane przez duchownych, zakonnice, czy osoby świeckie bardziej zaangażowane we wspólnotę można też uznać za zasługę?

Za jakiś czas może okazać się, że jest to droga do świętości. Patrz Joanna D'arc, czy mniej drastyczny przypadek, aczkolwiek też uwięziony i przesłuchiwany przez inkwizycję (obecnie Kongregacja do spraw Nauki i Wiary), Ignacy Loyola. Pewnie są też inni, anonimowi/nieznani.


So cze 13, 2020 12:33
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
Zbigniew3991 napisał(a):
Alus napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
@Tomkris - jest napisane: "wierzę w zmartwychwstanie ciała". To wierzymy w to, że będzie zmartwychwstanie ciała i że będziemy żyć bez ciała? To się trochę wyklucza...

To co materialne musi obumrzeć, tak pisze św Paweł, przeżyje to co niematerialne, czyli ciała odmienione. A praktycznie jakie to można snuć domysły.


Wiesz, że sensem zmartwychwstania jest to, że najpierw się umiera? Paweł pisze prawdę: wszystko to, co materialne umrze. W Credo również mówimy prawdę: "wierzę w ciała zmartwychwstanie".

A napisałam coś innego :)

Believing napisał(a):
ga1robe napisał(a):
A co gdy z przypadkami cierpień zadanych przez kościół? Czy rany zadane przez duchownych, zakonnice, czy osoby świeckie bardziej zaangażowane we wspólnotę można też uznać za zasługę?

Cytuj:
Za jakiś czas może okazać się, że jest to droga do świętości. Patrz Joanna D'arc, czy mniej drastyczny przypadek, aczkolwiek też uwięziony i przesłuchiwany przez inkwizycję (obecnie Kongregacja do spraw Nauki i Wiary), Ignacy Loyola. Pewnie są też inni, anonimowi/nieznani.

Ojciec Dolindo, z 26 letnim zakazem odprawiania Mszy św, międzyczasie uwieziony w więzieniu inkwizycji w Watykanie.
Co ciekawe to hierarcha, który latami ścigał o. Dolindo, równolegle ścigał o. Pio i też za jego przyczyną o.Pio otrzymał zakaz sprawowania Mszy św.


N cze 14, 2020 8:13
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
Zbigniew3991 napisał(a):
Wiesz, że sensem zmartwychwstania jest to, że najpierw się umiera? Paweł pisze prawdę: wszystko to, co materialne umrze. W Credo również mówimy prawdę: "wierzę w ciała zmartwychwstanie".
Pod jaką postacią będzie to ciało? Zostanie zachowana płeć, będzie to postać ludzka … ? A może będzie to proces reinkarnacji?


N cze 14, 2020 10:39

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
W Pierwszym Liście Pawła do Koryntian w rozdziale 15 Paweł pisze o zmartwychwstaniu Jezusa, z którego wynika nadzieja naszego zmartwychwstania. Tam są wszystkie odpowiedzi na takie pytania.

_________________
MODERATOR


N cze 14, 2020 11:43
Zobacz profil
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
nolda napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Wiesz, że sensem zmartwychwstania jest to, że najpierw się umiera? Paweł pisze prawdę: wszystko to, co materialne umrze. W Credo również mówimy prawdę: "wierzę w ciała zmartwychwstanie".
Pod jaką postacią będzie to ciało? Zostanie zachowana płeć, będzie to postać ludzka … ? A może będzie to proces reinkarnacji?

Reinkarnacja to samozbawienie, wykluczające zbawienie dzięki Chrystusowi.
Jakie będą Pismo św daje odpowiedź
http://gosc.pl/doc/793631.Jakie-bedzie- ... ychwstaniu


N cze 14, 2020 13:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 06, 2020 13:33
Posty: 9
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
Święta Faustyna ubiegała się o cierpienie, więc cierpienie jest zasługą. Gdybyśmy nie cierpieli to byśmy przestawali oddawać należną cześć Jezusowi, Duchowi Świętemu, Bogu Ojcu i Maryi.
Poza tym cierpienie się wzięło od grzechu.
Też bym nie chciała cierpieć. Był czas, kiedy tego tak nie odczuwałam i wpadłam w kłopoty. Żyłam też w oddaleniu od Boga. A do niedawna za mną chodził szatan, żeby namawiać do grzechu, który już popełniłam 8 lat temu. I teraz mama siły od Pana Boga takie, że więcej tego grzechu nie popełnię. Mam taką nadzieję, bo wiem jak to jest, gdy może urosnąć pokusa, a potem cierpimy.


Śr gru 09, 2020 19:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
Cierpienie i ofiara. Bóg przyjmuje tylko czyste ofiary, nieskalane i pierworodne . Nie można swoją ofiarą i cierpieniem kupczyć , nie można z Bogiem handlować cierpieniem i ofiarami, takich ofiar interesownych, których już nikt nie chciał Bóg nie przyjmuje.


Śr gru 09, 2020 23:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy cierpienie jest zasluga?
nolda napisał(a):
Pod jaką postacią będzie to ciało? Zostanie zachowana płeć, będzie to postać ludzka … ? A może będzie to proces reinkarnacji?


A co za różnica pod jaką postacią? przecież tutaj nie może być dla ciebie źle.
Bo jeśli po śmierci trafisz do piekła, to dla ciebie będzie to mało przyjemne doświadczenie, trwające w nieskończoność, i będąc w takiej sytuacji jakoś nie wydaje mi się żeby to w jakiej formie twoje ciało będzie wyglądać, miało tutaj jakiekolwiek znaczenie.
Natomiast jak trafisz do Nieba, to wtedy jakie by to ciało nie był, to i tak będziesz z tego powodu szczęśliwa, w końcu w Niebie jest możliwe tylko szczęście.
Więc podsumowując, w świecie katolicyzmu, twoje pytanie nie ma sensu.

Martyna12 napisał(a):
Poza tym cierpienie się wzięło od grzechu.


Skąd taki pomysł? to zwierzęta cierpią, ponieważ kiedyś zgrzeszyły?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 13, 2020 13:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL