Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona
 Grzech w spadku 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
Django napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
myślenie mi się rozwinęło właśnie poprzez kradzież tych dwóch akumulatorów. Ja szukam sensu w różnych sytuacjach.

Czyli istnieje taka możliwość, że ten cudzy grzech może doprowadzić do polepszenia Twego życia?


Taki cudzy grzech jest tylko zadaniem, które Bóg przede mną stawia i ode mnie zależy, co ja z tym zrobię. Ja myślę, że ta bazie tego doświadczenia bardzo dużo skorzystałem. Napisałem piękny tekst o grzechu, bo obserwowałem, co się ze mną w tym czasie dzieje. Pozbyłem się samochodu i mam teraz spokojną głowę z akumulatorami. Wiele innych spraw oddałem Bogu, aby nabyć tą "perłę"
Mam dość czystą głowę i z rzadka świat mnie dopada.


Pt cze 05, 2020 11:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech w spadku
A propos, Jezus NAPRAWDĘ wskrzesił córkę Jaira

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 07, 2020 9:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
Andy72 napisał(a):
A propos, Jezus NAPRAWDĘ wskrzesił córkę Jaira


To dlaczego powiedział -Mt 9 "24 rzekł: «Usuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. """
Mk 5 """39 wszedł i rzekł do nich: «Czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi». """
Łk 8 """52 A wszyscy płakali i żałowali jej. Lecz On rzekł: «Nie płaczcie, bo nie umarła, tylko śpi»."""


N cze 07, 2020 11:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech w spadku
Dla Niego śmierć to sen, z którego miał ją przebudzić.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 07, 2020 12:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
Andy72 napisał(a):
Dla Niego śmierć to sen, z którego miał ją przebudzić.


Przecież wszyscy byli przekonani, że umarła, a Jezus im zaprzecza, że nie umarła.
To dlaczego im zaprzeczył? To co, chciał żeby się z Niego śmiali, a potem żeby im jeszcze niżej szczęka opadła? To co, kłamał, jak mówił - nie umarła? Wtedy by tych ludzi traktował niepoważnie.
Przecież jak by nic nie powiedział, to wszyscy by byli przekonani, że ją wskrzesił, a Jezus tymi słowami po prostu temu zaprzeczył. Wprost stwierdził, ze dziewczynka jest żywa (skoro nie umarła, to ani przez chwilę nie była martwa)


N cze 07, 2020 13:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech w spadku
Twierdzisz ze w Ewangelii nie sa opisane cuda, tylko pomyłki?
Porównaj Wszkrzeszenie Łazarza: https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=350
: «Panie, oto choruje ten, którego Ty kochasz». 4 Jezus usłyszawszy to rzekł: «Choroba ta nie zmierza ku śmierci, ale ku chwale Bożej, aby dzięki niej Syn Boży został otoczony chwałą»3.
To powiedział, a następnie rzekł do nich: «Łazarz, przyjaciel nasz, zasnął, lecz idę, aby go obudzić». 12 Uczniowie rzekli do Niego: «Panie, jeżeli zasnął, to wyzdrowieje». 13 Jezus jednak mówił o jego śmierci, a im się wydawało, że mówi o zwyczajnym śnie.
39 Jezus rzekł: «Usuńcie kamień!» Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: «Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie».

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 07, 2020 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
"""" 14 Wtedy Jezus powiedział im otwarcie: «Łazarz umarł,""""

"""-Mt 9 "24 rzekł: «Usuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi»."""

Widzisz różnicę?


N cze 07, 2020 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech w spadku
Widzę «Łazarz, przyjaciel nasz, zasnął, lecz idę, aby go obudzić».
dla córka Jaira nie powiedziane że powiedział im w końcu otwarcie że zasnęła

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 07, 2020 16:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Grzech w spadku
krzysiekniepieklo napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Dla Niego śmierć to sen, z którego miał ją przebudzić.


Przecież wszyscy byli przekonani, że umarła, a Jezus im zaprzecza, że nie umarła.
To dlaczego im zaprzeczył? To co, chciał żeby się z Niego śmiali, a potem żeby im jeszcze niżej szczęka opadła? To co, kłamał, jak mówił - nie umarła? Wtedy by tych ludzi traktował niepoważnie.
Przecież jak by nic nie powiedział, to wszyscy by byli przekonani, że ją wskrzesił, a Jezus tymi słowami po prostu temu zaprzeczył. Wprost stwierdził, ze dziewczynka jest żywa (skoro nie umarła, to ani przez chwilę nie była martwa)

Tak czy owak Jezus przywrócił do życia córkę Jaira, o czym świadczy stwierdzenie : "i powrócił duch jej".

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N cze 07, 2020 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
Wybawiony napisał(a):
Tak czy owak Jezus przywrócił do życia córkę Jaira, o czym świadczy stwierdzenie : "i powrócił duch jej".


To znaczy tyle, że się ocknęła, a nie ze ją wskrzesił.

Słyszałeś kiedyś takie określenie - leży bez ducha? To wcale nie znaczy, że umarł ale że leży nieprzytomny. Tamto określenie znaczy to samo, że oprzytomniała.


N cze 07, 2020 18:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech w spadku
A jaki masz powód by rozrózniać: gdy zarówna wobec niej jak Łazarza mówił o śnie?
Widzę że w zaparte trzymasz się tej wersji

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 07, 2020 18:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Grzech w spadku
krzysiekniepieklo napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Tak czy owak Jezus przywrócił do życia córkę Jaira, o czym świadczy stwierdzenie : "i powrócił duch jej".


To znaczy tyle, że się ocknęła, a nie ze ją wskrzesił.

Słyszałeś kiedyś takie określenie - leży bez ducha? To wcale nie znaczy, że umarł ale że leży nieprzytomny. Tamto określenie znaczy to samo, że oprzytomniała.

A na czym twoim zdaniem polega wskrzeszenie? Zważ na to iż napisane jest, że ciało bez ducha jest martwe.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N cze 07, 2020 19:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
Andy72 napisał(a):
A jaki masz powód by rozrózniać: gdy zarówna wobec niej jak Łazarza mówił o śnie?
Widzę że w zaparte trzymasz się tej wersji


Andy:

Jak mówił do uczniów, że Łazarz śpi i zauważył, że potraktowali jego słowa dosłownie, to im wprost powiedział - Łazarz umarł.
Z córką Jaira było odwrotnie. Wszyscy byli pewni, że umarła, a Jezus im powiedział - mylicie się, ona jest żywa (nie umarła). Jaka dla Ciebie jest różnica - czy ją uzdrowił, czy wskrzesił? Nikt z obecnych nie potrafił zaradzić tej sytuacji i myśleli, że nie żyje. Nie można Bogu dodać chwały, zaprzeczając temu, co powiedział. Po prostu słowo Boga należy potraktować jak najpoważniej (dziewczynka nie umarła)


N cze 07, 2020 19:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Grzech w spadku
krzysiekniepieklo napisał(a):
""""KKK 403 Za św. Pawłem Kościół zawsze nauczał, że ogromna niedola, która przytłacza ludzi, oraz ich skłonność do zła i podleganie śmierci nie są zrozumiałe bez ich związku z grzechem Adama i faktem, że on przekazał nam grzech, z którego skutkami rodzimy się wszyscy i który jest "śmiercią duszy" (Sobór Trydencki: DS 1512). Ze względu na tę pewność wiary Kościół udziela chrztu na odpuszczenie grzechów nawet małym dzieciom, które nie popełniły grzechu osobistego (Por. Sobór Trydencki: DS 1514)."""""

No właśnie Andy. To, co tu jest napisane nie zgadza się z tym, co jest u Ezechiela.

"""20 Umrze tylko ta osoba, która grzeszy. Syn nie ponosi odpowiedzialności za winę swego ojca ani ojciec - za winę swego syna. """

Stąd tylko jeden wniosek. Dziecko rodzące się nie ma martwej duszy, którą trzeba ożywić poprzez chrzest.



Chciałem się przypomnieć z tym problemem, bo chociaż było sporo dyskusji, to nikt się nie zadeklarował, jakie jest jego zdanie na ten temat.
No bo tak formalnie od strony logicznej, to da się to pogodzić.
No bo jak byśmy się rodzili z martwą duszą, to to martwa dusza umrzeć nie może. Tylko powstaje nowy problem, jak to było z Abrahamem Izaakiem i Jakubem. Bo w takim przypadku też by się musieli rodzić z martwą duszą. No a Jezus mówił, że oni Żyją. Więc w jaki sposób ich dusze zostały ożywione, bo o ich chrzcie w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego nie ma nigdzie napisane i raczej taka opcja nie wchodzi w grę.
No i raczej z Ez 18 trudno by było wyciągać wniosek, że jest możliwe, że rodzimy się z martwą duszą.
No i jestem ciekaw, czy jest tutaj na tym forum osoba, która w tej sprawie jest w stanie zająć stanowisko. No bo tak naprawdę, to nikt tutaj nauki Kościoła nie obronił w sposób przekonujący.


Pt cze 26, 2020 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Grzech w spadku
Ja tam problemu nie mam- dusza jest nieśmiertelna, a chrzest powinien być przyjmowany dobrowolnie i świadomie. Dla mnie jedynym grzechem 'pierworodnym' jest niewiedza, tylko że to się 'zmywa' nieco inaczej niż chrztem.
Zresztą ciekawe po kim Adam i Ewa odziedziczyli ciekawość, naiwność, brak zaufania do Boga i niewiedzę, które były niezbędne do zjedzenia owocu?

W sumie to uważna lektura Biblii oraz KKK przypieczętowała moje odejście od wiary.

Ogólnie sobór Trydeński i jego ustalenia moim zdaniem narobiły sporo problemów.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt cze 26, 2020 21:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL