Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Grzech w spadku 
Autor Wiadomość
Post Re: Grzech w spadku
Powstanie jakościowej różnicy na filmie


Pn sty 11, 2021 14:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
IPW: Nie można nawet w sztuczny sposób wyznaczyć granicy w Ewolucji .


A co mnie obchodzi jakaś tam ewolucja? jeśli jakiś osobnik spełnia wymagania które nakreśliłem, to wtedy jest uznawany za człowieka, czego tutaj nie zrozumiałeś?

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
raz tylko Bóg stworzył wszechświat jako Wielki Wybuch, jeśli tak to można nazwać, ale 14,7 miliarda lat temu,


Bóg ci powiedział, że wywołał Wielki Wybuch?

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
nie było jeszcze żadnych gatunków, pierwszego człowieka również.


Skoro wtedy go nie było, to kiedy pojawił się ten pierwszy człowiek? :D :D :D już nie mam siły, gadasz takie niedorzeczności, że aż zaczynasz się powoli przebijać, do czołówki zakręconych forumowiczów.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A gdyby tej nowożytnej Ewolucji nie wymyślono, to również i dzisiaj by jeszcze nie istniała i taki Robek, czy Afilatelista, nie mógłby zestawiać ją z Biblią.


Od kiedy istnieje życie, istnieje również ewolucja.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Zarówno Biblia, jak i Ewolucja jest wymysłem i tworem stworzonym przez człowieka i dla człowieka, Bóg śmieje się z tych naszych wymysłów i z pewnością nazwał by to inaczej.


Człowiek wymyślił Biblie :biggrin: nie wiedziałem że ty jesteś ateista.

Quinque napisał(a):
Wciąż czekam na dowód na ewolucje


Przecież już wiele lat temu, pokazałem ci formy przejściowe pomiędzy poszczególnymi gatunkami zwierząt, więc już ci udowodniłem że ewolucja istnieje :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 11, 2021 17:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Quinque napisał(a):
Powstanie jakościowej różnicy na filmie
Jest to dość trudne bo kinematografia ma nieco ponad 100 lat a do ewolucji zwierząt wyższych potrzeba kilka rzędów wielkości więcej. To tak jakbyś oczekiwał filmów na potwierdzenie że Tatry urosły w wyniku ruchów górotwórczych i filmu jak rzeka Kolorado drąży kanion.
Ale mam dla Ciebie inny dowód ewolucji dziejącej się na naszych oczach. Bakterie mają dużo krótsze życie niż ssaki, wiec na nich prowadzone są eksperymenty. Od 1988 prowadzone są w laboratorium badania nad e. coli która po wielu pokoleniach wykształciła zdolność metabolizowania kwasu cytrynowego. To tak jakbyś Ty nauczył się jeść drewno. To zdecydowanie jakościowa różnica.
Robek napisał(a):
A co mnie obchodzi jakaś tam ewolucja? jeśli jakiś osobnik spełnia wymagania które nakreśliłem, to wtedy jest uznawany za człowieka, czego tutaj nie zrozumiałeś?
Uzurpujesz sobie prawo do określenia kto jest człowiekiem a kto nie? Gratulacje, ale nie licz że ktoś cię będzie brał na serio, zwłaszcza że nie podałeś żadnych kryteriów.


Ostatnio edytowano Pn sty 11, 2021 19:26 przez afilatelista, łącznie edytowano 1 raz



Pn sty 11, 2021 19:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Grzech w spadku
Nie rozumiem, skoro bakterie o wiele szybciej ewoluują, to dlaczego historia świata według nauki wygląda tak, że najpierw przez setki milionów lat nic się nie działo, były tylko bakterie, potem coraz szybciej, a potem wystrzelkiła błyskawiczna ewolucja człowieka?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 11, 2021 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Andy72 napisał(a):
Nie rozumiem, skoro bakterie o wiele szybciej ewoluują, to dlaczego historia świata według nauki wygląda tak, że najpierw przez setki milionów lat nic się nie działo, były tylko bakterie, potem coraz szybciej, a potem wystrzelkiła błyskawiczna ewolucja człowieka?

Po pierwsze dlatego, że warunki na pierwotnej ziemi nie pozwalały na wytworzenie bardziej skomplikowanego życia. Nie było tlenu a nieznany beztlenowych organizmów wielokomórkowych. Ewolucja bakterii dalej jest nieporównywalnie szybsza o czym możesz się przekonać na podstawie bakterii chorobotwórczych. A organizmy wielokomórkowe przybierają bardzo różne formy ale pod względem chemicznym bazują ciągle na tych samych mechanizmach.


Pn sty 11, 2021 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Uzurpujesz sobie prawo do określenia kto jest człowiekiem a kto nie? Gratulacje, ale nie licz że ktoś cię będzie brał na serio, zwłaszcza że nie podałeś żadnych kryteriów.


Naukowcy uzurpują sobie takie prawo, bo jeśli zostanie gdzieś odnaleziony jakiś prehistoryczny szkielet, to zawsze jest tak że po dokładnych badaniach, ten szkielet jest do kogoś przypisany, i albo uznany jest za człowieka, albo za naszego przodka, nie ma niczego po środku.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 11, 2021 22:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
Naukowcy uzurpują sobie takie prawo, bo jeśli zostanie gdzieś odnaleziony jakiś prehistoryczny szkielet, to zawsze jest tak że po dokładnych badaniach, ten szkielet jest do kogoś przypisany, i albo uznany jest za człowieka, albo za naszego przodka, nie ma niczego po środku.
Serio o formach przejściowych nie słyszałeś?


Pn sty 11, 2021 22:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Serio o formach przejściowych nie słyszałeś?


Nie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 11, 2021 23:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Grzech w spadku
Forma przejściowa o taki gatunek, który umożliwia przejście w nowy gatunek. Oczywiście jak każdy inny gatunek charakteryzuje się tym, że nie ma pierwszego osobnika tego gatunku, ani drugiego, ani trzeciego itd.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt sty 12, 2021 9:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Serio o formach przejściowych nie słyszałeś?

Nie.

To są właśnie formy które trudno przypisać do konkretnej grupy systematycznej. Jeśli naukowcy nie mogą zaliczyć danego znaleziska do konkretnej grupy to nie przypisują na siłę jak to sugerowałeś.
Warto jeszcze dodać że każda forma życia jest w pewien sposób przejściowa bo ewolucja trwa nieustannie. Przy czym w stabilnych warunkach środowiskowych zmiany są dosyć powolne, a przy dużej presji ( katastrofy naturalne, zmiany klimatu, migracja populacji do nowego środowiska) potrafią być szybsze.


Wt sty 12, 2021 9:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
To są właśnie formy które trudno przypisać do konkretnej grupy systematycznej. Jeśli naukowcy nie mogą zaliczyć danego znaleziska do konkretnej grupy to nie przypisują na siłę jak to sugerowałeś.


Może jakiś przykład? mówię tu oczywiści o przykładzie jakiegoś człowieka, bądź jego przodka.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 12, 2021 12:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
Może jakiś przykład? mówię tu oczywiści o przykładzie jakiegoś człowieka, bądź jego przodka.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Homo_antecessor
Tu masz przykład. Nie jest pewne czy to faktycznie był nasz przodek ale są to przykłady znalezisk które nie pasują ani do dobrze udokumentowanych homo erectusów, ani do homo sapiens ani neandertalczyków (naszych kuzynów) czy homo erectus (naszych przodków) są pomiędzy.


Wt sty 12, 2021 16:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
Robek napisał(a):
Może jakiś przykład? mówię tu oczywiści o przykładzie jakiegoś człowieka, bądź jego przodka.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Homo_antecessor
Tu masz przykład. Nie jest pewne czy to faktycznie był nasz przodek ale są to przykłady znalezisk które nie pasują ani do dobrze udokumentowanych homo erectusów, ani do homo sapiens ani neandertalczyków (naszych kuzynów) czy homo erectus (naszych przodków) są pomiędzy.


Postawa i pojemność mózgu świadczą o tym, że można ich zaliczyć do ludzi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 12, 2021 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Grzech w spadku
Robek napisał(a):
Postawa i pojemność mózgu świadczą o tym, że można ich zaliczyć do ludzi.

A homo erectus? Mieli mózg niewiele mniejszy i wyprostowana postawę.


Wt sty 12, 2021 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Grzech w spadku
afilatelista napisał(a):
A homo erectus? Mieli mózg niewiele mniejszy i wyprostowana postawę.


Ten gatunek występował na Jawie, kilkaset tysięcy lat temu, gdyby dotrwał do dzisiejszych czasów, po odkryciu zostaliby uznani za zwykłych ludzi, którzy zamieszkują te tereny, dopiero po jakimś czasie ktoś by się połapał, że to jest inny gatunek człowieka.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 13, 2021 18:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 304 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL