Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
 Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Przeczytaj sobie Przeemek Apokalipsę. Tam jest o tych, którzy nie życzyli sobie żeby Jezus zgładził ich grzechy, bo grzech był dla nich lepszą opcją od tego, co im proponował Jezus. No a jak ktoś sobie nie życzy, to Bóg daje człowiekowi wolny wybór.

Ja Tobie cytuje fragmenty z Pisma, a Ciebie stać tylko na: "Poczytaj sobie...". Znając Twoją dotychczasową twórczość, pewnie znowu coś przeinaczyłeś lub dorysowałeś do jakiegoś proroctwa. Więc wskaż z łaski swojej, a nie gdzie "Poczytaj sobie...."? Bo inaczej nie było argumentu.....

Poza tym od kiedy to prorok Izajasz jest jakoś mniej ważny od proroctw Apokalipasy w Twojej hierarchii? Tym bardziej, że jego zapowiedzi bo o Jezusie już się wypełniły? Ani słowa komentarza do tych wersetów bo nie pasują do Twojej Ideologii? Nie wiesz jak wytłumaczyć......

Widzisz teraz w jaki sposób odejmujesz od Słowa Bożego lub dodajesz, czyli filtrujesz by się zgadzało z Twoimi twierdzeniami......

Napisz ile ksiąg z ST jeszcze odrzucasz? Bo się nie określiłeś. Wiemy tylko o NT?

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i nie ma nigdzie napisane, że Jezus zgładził wszystkie grzechy świata. Każdy może skorzystać z Jego ofiary, więc w tym względzie Jezus złożył ofiarę za wszystkich, no ale nie wszyscy chą z tego skorzystać.

Jak nie ma napisane? A co powyżej zacytowane zostało np. u Izajasza? A Meteusz? Jan? Celowo omijasz, czy manipulujesz?

No właśnie...... kojarzysz "jedno", ale "drugie" odrzucasz..... nie widzisz, że jest to niespójne?

W jaki sposób Jezus mógłby w ogóle ratować kogokolwiek, gdyby sam nie pokonał grzechu? Jakby sam nie miał władzy nad grzechem, przez to, że z nim "wygrał/nie zgrzeszył nigdy", to jak mógłby komukolwiek oferować oczyszczenie? W jaki sposób Jezus już "tu i teraz" zwiastuje Królestwo Boże i je do nas "sprowadza" w tym świcie jeszcze poprzez Ducha Bożego?
Jezus zgładził "grzech" całego świata, ten sam który na ten świat wszedł, dlatego każdy z tego świata kto wejdzie z Jezusem w Przymierze nie będzie osądzony, czyli nie umrze na wieczność.


krzysiekniepieklo napisał(a):
No i sam widzisz, że jest napisane „za wielu”, a nie jest napisane – „za wszystkich”

No ja widzę, a Ty zauważyłeś dalszą część tego samego zdania:
"sam poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami."
O kim jest mowa w "wielu"?
A co to znaczy wstawił się za przestępcami? Wiesz, że to oznacza również wstawienie się za faryzeuszami, którzy doprowadzili do Jego śmierci? Wiesz, że wstawił się za tymi, którzy w Niego nie uwierzyli, więc siłą rzeczy nie wykonywali Jego nauk? A mimo to się wstawił za nimi "ponosząc grzech" - widzisz spójnik "i"? - Poza tym ten fragment wyrwany jest z rozdziału, który jest częścią jednego z wywodów Izajasza, a który w całości dokładnie to pokazuje......a co ominąłeś......... i postanowiłeś odwołać się do Apokalipsy i to jeszcze "ogólnikami", co przy Twojej twórczości bez konkretnych referencji, mogą oznaczać wszystko co sobie wymyślisz......


Widzę, że komentujesz tylko te wersety, do których jeszcze widzisz, że możesz coś ewentualnie przekręcić do swojego poglądu, a te z którymi już nic nie da się zrobić, omijasz i przekierowujesz na: "Poczytaj sobie....".

krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale chyba nie sądzisz, że Bóg będzie wymagał od tych, którzy możliwości nie mieli? Tamci będą sądzeni na podstawie Starego Przymierza.

Ja tego nie twierdzę, twierdzę coś innego, czego nie możesz dostrzec w tych fragmentach..... bo jak to określiłeś wcześniej - zabetonowałeś się.

Pomyśl po co Jezus brał w tym udział? Po co wszedł do umarłych i głosił im Ewangelię? Po co im głosił Nowo Przymierzową - Dobrą Nowinę, skoro już umarli za Starego, skoro im wystarczyła tylko "Ewangelia" Starego Przymierza, czyli tylko Prawo? Co ich "obchodziła" śmierć Jezusa, skoro już zostali usprawiedliwieni za Starego Przymierza? A według Ciebie Jezus prrzyszedł tylko ratować tych, którzy w niego uwierzą i wykonają Jego naukę, czyli od roku 0 aż do paruzji, tzw. okres "łaski"?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Rz 3
7 Ale jeżeli przez moje kłamstwo prawda Boża tym więcej się uwydatnia ku Jego chwale, jakim prawem jeszcze i ja mam być sądzony jako grzesznik?

No i tutaj masz wyraźnie, że Paweł uważa, że nawet jak kłamie, to robi to na większą chwałę Boga. No i w związku z tym nie może już być sądzony za swoje kłamstwo. (no, według niego, kłamstwo przestało być grzechem.)

Klasyczne przekręcanie.... pokazałem Ci już nie raz, chociażby na przykładzie Jezusa jak bezdusznie i okrutnie potraktował tą Kananejkę, ignorując ją i porównując do "psa" - że można z Pisma powykręcać naukę do swoich poglądów - co sam robisz z Listami Pawła.

Już teraz, po tylu Twoich wypowiedziach można jasno stwierdzić, że ktoś na prawdę wyłożył Ci Pawła w takim świetle, że nie potrafisz już obiektywnie spojrzeć ponad to, tylko dałeś się zwieść manipulacji, widać połączenie trochę ideologii Światków Jehowy, trochę czegoś innego, mimo, że dowody na Twój błąd są przytłaczające.
Więc pozostaje Ci tylko manipulować i przekręcać wypowiedzi Pawła - dziwię się, że nie potrafisz na nie spojrzeć chociażby z perspektywy apostołów i tradycji żydowskiej, a więc i ich rozumienia, co Paweł jako uczony w Pismie perfekcyjnie określa i trafia z przesłaniem Ewangelii i łaski Jezusa do Żydów - to byś od razu zrozumiał.........

A odnośnie fragmentu Pawła.....
Jest to część większego wywodu, Paweł wyjaśnia, że każdy zgrzeszył, niezależnie od pochodzenia. Boża "prawda" zostanie ukazana przez wypełnienie wszystkich obietnic złożonych jego ludowi i wszystkich jego przepowiedni. Ale zostanie to również wykazane przez wypełnianie jego gróźb wobec winnych. Bóg zagroził, że ukarze winnych, dzięki ich winie będzie miał okazję pokazać swoją "prawdę", pokazuje, że ich zbrodnia będzie do tego okazją. Paweł pokazuje, że wierzący wie, że obowiązek należy do niego, a wydarzenia do Boga i że nie wolno mu popełniać żadnego grzechu ani mówić jednego kłamstwa w nadziei, a nawet zapewnieniu, że Bóg w ten sposób siebie uwielbi. Jeśli ktoś mówi i działa w ten sposób, jego potępienie jest słuszne. Bóg sądząc świat, powinien na zawsze uciszyć wszelkie wątpliwości i refleksje na temat Jego sprawiedliwości. Zło i uparta niewiara Żydów dowiodły, że człowiek potrzebuje sprawiedliwości Bożej przez wiarę, a także jego sprawiedliwości w karaniu za grzech. Paweł pokazuje, że "czyńmy zło, aby dobro przyszło" - taki rodzaj myślenia przynosi grzech i jest w sercu niż w ustach grzeszników, bo tak oni usprawiedliwiają się swoimi grzesznymi/niegodziwymi czynami.

Po pierwsze wyrywasz z kontekstu fragment - ewidentnie w taki sposób z każdą książką można zrobić i wymyślić własny kontekst. Jak robisz to celowo - to manipulujesz.
Po drugie, jak nie znasz kontekstu - to się z nim zapoznaj, poznaj lepiej tradycję żydowską i Prawo w ST.


Cz lut 18, 2021 13:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Przeemek napisał(a):

Napisz ile ksiąg z ST jeszcze odrzucasz? Bo się nie określiłeś. Wiemy tylko o NT?

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i nie ma nigdzie napisane, że Jezus zgładził wszystkie grzechy świata. Każdy może skorzystać z Jego ofiary, więc w tym względzie Jezus złożył ofiarę za wszystkich, no ale nie wszyscy chą z tego skorzystać.

Jak nie ma napisane? A co powyżej zacytowane zostało np. u Izajasza? A Meteusz? Jan? Celowo omijasz, czy manipulujesz?



Przeemek, bądź poważny. Ja nie znam całego Pisma na pamięć i nie będę szukał cytatów z proroków, których Ty najlepiej znasz. Akurat Izajasz do mnie niewiele mówi. Wiem, że o Jezusie sporo napisał i to tyle. Ja cytuję to, co mnie utkwiło w pamięci, bo akurat konkretne fragmenty Pisma mocno do mnie przemówiły, no i tym się dzielę z Wami. Jeśli znasz fragmenty, które zaprzeczają mojemu rozumieniu, to je cytuj (tak, żebym mógł sprawdzić). Stare Przymierze uznaję ale niewielką część tego rozumiem, bo jak pewne rzeczy czytam, to nic to do mnie nie przemawia. Więc nie główkuję żeby wszystko zrozumieć, bo ekspertem od Pisma nie jestem. Ja mam rozumieć to, co Bóg do mnie mówi. Skoro czytam i nic mi nie mówi, to znaczy,że to nie do mnie.

Przeemek napisał(a):
No właśnie...... kojarzysz "jedno", ale "drugie" odrzucasz..... nie widzisz, że jest to niespójne?

W jaki sposób Jezus mógłby w ogóle ratować kogokolwiek, gdyby sam nie pokonał grzechu? Jakby sam nie miał władzy nad grzechem, przez to, że z nim "wygrał/nie zgrzeszył nigdy", to jak mógłby komukolwiek oferować oczyszczenie? W jaki sposób Jezus już "tu i teraz" zwiastuje Królestwo Boże i je do nas "sprowadza" w tym świcie jeszcze poprzez Ducha Bożego?
Jezus zgładził "grzech" całego świata, ten sam który na ten świat wszedł, dlatego każdy z tego świata kto wejdzie z Jezusem w Przymierze nie będzie osądzony, czyli nie umrze na wieczność.


No ale gdzie jest napisane, że zgładził wszystkie grzechy świata? W Apokalipsie masz, że wielu będzie potępionych, to widocznie ich grzechów nie zgładził, bo sobie tego nie życzyli. Więc nie wszyscy chcą w to Nowe Przymierze wchodzić i ich grzechy nie będą zgładzone, bo sobie tego nie życzą.

Przeemek napisał(a):
Widzę, że komentujesz tylko te wersety, do których jeszcze widzisz, że możesz coś ewentualnie przekręcić do swojego poglądu, a te z którymi już nic nie da się zrobić, omijasz i przekierowujesz na: "Poczytaj sobie....".

krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale chyba nie sądzisz, że Bóg będzie wymagał od tych, którzy możliwości nie mieli? Tamci będą sądzeni na podstawie Starego Przymierza.

Ja tego nie twierdzę, twierdzę coś innego, czego nie możesz dostrzec w tych fragmentach..... bo jak to określiłeś wcześniej - zabetonowałeś się.

Pomyśl po co Jezus brał w tym udział? Po co wszedł do umarłych i głosił im Ewangelię? Po co im głosił Nowo Przymierzową - Dobrą Nowinę, skoro już umarli za Starego, skoro im wystarczyła tylko "Ewangelia" Starego Przymierza, czyli tylko Prawo? Co ich "obchodziła" śmierć Jezusa, skoro już zostali usprawiedliwieni za Starego Przymierza? A według Ciebie Jezus prrzyszedł tylko ratować tych, którzy w niego uwierzą i wykonają Jego naukę, czyli od roku 0 aż do paruzji, tzw. okres "łaski"?


Jestes niewolnikiem czsu i nie możesz zrozumieć, że Bóg czasem nie jest determinowany. Tamci mieli Stare Przymierze, my mamy Nowe Przymierze, a Bóg jednoczy oba te Przymierza i sprawia, że wszyscy będziemy braćmi. No a będzie rozliczał każdego według tego, co z tym, co mu Bóg dał, zrobił.






Przeemek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Rz 3
7 Ale jeżeli przez moje kłamstwo prawda Boża tym więcej się uwydatnia ku Jego chwale, jakim prawem jeszcze i ja mam być sądzony jako grzesznik?

No i tutaj masz wyraźnie, że Paweł uważa, że nawet jak kłamie, to robi to na większą chwałę Boga. No i w związku z tym nie może już być sądzony za swoje kłamstwo. (no, według niego, kłamstwo przestało być grzechem.)



Klasyczne przekręcanie.... pokazałem Ci już nie raz, chociażby na przykładzie Jezusa jak bezdusznie i okrutnie potraktował tą Kananejkę, ignorując ją i porównując do "psa" - że można z Pisma powykręcać naukę do swoich poglądów - co sam robisz z Listami Pawła..


Sprawa z kananejką w żadnym przypadku nie odnosi się do tego, co zacytowałem. Zdanie jest zupełnie proste logicznie i żadne takie tłumaczenie tego nie zmieni. Tutaj tomy wodolejstwa na interpretację tego zdania nie będą miały żadnego wpływu. To jest proste i kompletne logicznie zdanie. No, możesz troche wody polac, mnie to nie przeszkadza.




Przeemek napisał(a):
A odnośnie fragmentu Pawła.....
Jest to część większego wywodu, Paweł wyjaśnia, że każdy zgrzeszył, niezależnie od pochodzenia.
.


Z tym tez się nie zgodzę, bo Jezus nie zgrzeszył i małe dzieci, też nie zgrzeszyły dopóki nie mają rozeznania, co to jest grzech. (chodzi o sumienie)


So lut 20, 2021 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Przeemek, bądź poważny. Ja nie znam całego Pisma na pamięć i nie będę szukał cytatów z proroków, których Ty najlepiej znasz. Akurat Izajasz do mnie niewiele mówi. Wiem, że o Jezusie sporo napisał i to tyle. Ja cytuję to, co mnie utkwiło w pamięci, bo akurat konkretne fragmenty Pisma mocno do mnie przemówiły, no i tym się dzielę z Wami. Jeśli znasz fragmenty, które zaprzeczają mojemu rozumieniu, to je cytuj (tak, żebym mógł sprawdzić). Stare Przymierze uznaję ale niewielką część tego rozumiem, bo jak pewne rzeczy czytam, to nic to do mnie nie przemawia. Więc nie główkuję żeby wszystko zrozumieć, bo ekspertem od Pisma nie jestem. Ja mam rozumieć to, co Bóg do mnie mówi. Skoro czytam i nic mi nie mówi, to znaczy,że to nie do mnie.

Nie musisz znać, mało kto zna.
Tu nie chodzi o to, że znam "kogoś" lepiej lub gorzej - masz Słowo Boże z którego czerpiesz wiedzę, podałem ci fragment którego nie znałeś, to teraz go poznałeś i możesz wycągnąć wnioski?

krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale gdzie jest napisane, że zgładził wszystkie grzechy świata? W Apokalipsie masz, że wielu będzie potępionych, to widocznie ich grzechów nie zgładził, bo sobie tego nie życzyli. Więc nie wszyscy chcą w to Nowe Przymierze wchodzić i ich grzechy nie będą zgładzone, bo sobie tego nie życzą.

Jan o tym wyraźnie powiedział:
" (29) A nazajutrz Jan zobaczył Jezusa przychodzącego do niego i powiedział: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata."(J1)

Baranek - Jezus jest ofiarą za grzech świata. A co to znaczy? Za jeden grzech jakiegoś "jednego" świata?........
A więc stał się ofiarą za grzech każdego człowieka. Oczywiście, że nikt nie musi tej ofiary przyjąć - ale ona już jest, już została ofiara zabita - oferta stoi póki "jest okres łaski", cały czas każdy może z niej skorzystać. Nie tak jak w prawie, że składano wiele ofiar i jedną dużą za cały lud - który oczywiście też musiał tego chcieć i wierzyć w Boga - czyli być w Starym Przymierzu z Nim, aby ofiara zadośćuczyniła/oczyściła Ciebie z grzechu.

A jak nie przyjmiesz ofiary już zabitej za grzech całego świata - a więc i kazdego człowieka, to w tedy zigniesz razem z tym światem, tak jak stało się z grzesznikami nienawróconymi podczas Potopu:
".......Bo odkąd zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak od początku stworzenia. (5) Tego bowiem umyślnie nie chcą wiedzieć, że niebiosa były od dawna i ziemia z wody, i w wodzie stanęła przez słowo Boże; (6) Przez które ówczesny świat, zalany wodą, zginął. (7) A obecne niebiosa i ziemia przez to samo słowo są utrzymane i zachowane dla ognia na dzień sądu i zatracenia bezbożnych ludzi.
,.........
(10) A jak złodziej w nocy przyjdzie dzień Pana, w którym niebiosa z wielkim hukiem przeminą, żywioły rozpalone ogniem stopią się, a ziemia i dzieła, które są na niej, spłoną. (11) Skoro to wszystko ma się rozpłynąć, to jakimi wy powinniście być w świętym postępowaniu i pobożności; (12) Oczekując i spiesząc się na przyjście dnia Boga, w którym płonące niebiosa rozpuszczą się, a rozpalone żywioły się roztopią." (2P3)


A Ci co nie wejdą w Nowe Przymierze też ich grzechy będą zgładzone - ale razem z nimi i tym światem - Bo Jezus już wygrał z grzechem tego świata.

I tyle... i nie ma co tutaj więcej się rozwijać.....

krzysiekniepieklo napisał(a):
Jestes niewolnikiem czsu i nie możesz zrozumieć, że Bóg czasem nie jest determinowany. Tamci mieli Stare Przymierze, my mamy Nowe Przymierze, a Bóg jednoczy oba te Przymierza i sprawia, że wszyscy będziemy braćmi. No a będzie rozliczał każdego według tego, co z tym, co mu Bóg dał, zrobił.

No i masz kolejny przykład...... i wychodzą Twoje: "Ja nie znam całego Pisma na pamięć i nie będę szukał cytatów.."..

Ja Tobie zacytwałem fragmenty Pisma i to nawet te co uznajesz - że Jezus schodzi do ludzi "umarłych", którzy żyli pod Starym Przymierzem i głosi im Nowo Testamentową Ewangelię. Potem pytam po co?

A Ty podajesz mi swoje "domysły" i przyklejasz co wiesz o Bogu akurat do tego fragmentu - czyli tym razem, że Bóg mieści się poza czasem i że wszystkich rozliczy.... itd. Tak zgadza się - ale dokładnie jak to się odnosi do tego o czym rozmawialiśmy? Przede wszystkim do ofiary Jezusa za "grzech tego świata" - bo od tego wyszliśmy? Gdzie są Twoje fragmenty na poparcie? Nie wymyślaj, tylko pokieruj się tym co Pismo mówi?

Bo fragmenty są, ale widzę, że Ty ich nie znasz.......

krzysiekniepieklo napisał(a):
Sprawa z kananejką w żadnym przypadku nie odnosi się do tego, co zacytowałem. Zdanie jest zupełnie proste logicznie i żadne takie tłumaczenie tego nie zmieni. Tutaj tomy wodolejstwa na interpretację tego zdania nie będą miały żadnego wpływu. To jest proste i kompletne logicznie zdanie. No, możesz troche wody polac, mnie to nie przeszkadza.

Sprawa z Kananejką obrazuje sposób w jaki można zmanipulować tekst Pisma i nie wspominałem o tym, że łączy się w jakikolwiek sposób z kontekstem fragmentu Pawła.

Wszystkie zdania w Biblii zawierają jakąś logikę, nie są czasem "tylko" proste w interpretowaniu.

Dlatego między innymi korzystamy z narzędzi takich jak hermeneutyka którą używali apostołowie - czyli Żydzi tamtych czasów. Używali też typologii w przewidywaniu proroctw Starotestamentowych, w końcu posiadali własne szkoły interpretacyjne. Przede wszystkim stosowali też różne od dzisiejszych sposoby argumentowania, np. sposób spiralny, Ks. Izajasza jest dobrym przykładem, mamy wiele tych samych wątków przewijających się na okragło, ale dodawane są do nich po kolei kolejne argumenty. Czy argumentacja chiastyczna, opisywanie w sposób krzyżowy, to środek jest tym kluczowym i wyjaśniającym elementem w takiej argumentacji, tu masz przykłady chiazmu w Biblii https://pl.wikipedia.org/wiki/Chiazm. No i alegoryczna argumentacja, np. kiedy Paweł mówi o dwóch przymierzach w Listach do Galacjan, o przymierzu fizycznym i duchowym odnosi to do Hagar i do Sary. Więc nie można przyłożyc do Pisma tylko jedenj kategorii, to jest błędne.
My z kolei zaadoptowaliśmy dzisiaj grecki linearny sposób argumentowania, stawiamy najpierw tezę, a potem ją dowodzimy.


Nie wiedziałem na przykład, że kiedy Jezus nazywał siebie drzwiami, to mówił dosłownie, bo drzwi oznaczają dosłownie pasterza w Jego czasach - nazwa własna, prawdopodobnie potoczna. Ale cały czas większość widzi w tym metaforę. Takich niuansów można wychwycić więcej, jak się pozna tradycję tamtych czasów i zrozumie związek kulturowy.


Oczywiście jedną z ważniejszych rzeczy "na starcie" jest aby chociaż przeczytać cały rozdział, aby nie wyrywać z kontekstu - czego sam jesteś świadomy, bo częściej cytujesz dłuższe fragmenty na raz. I taka sytuacja ma miejsce w fragmencie (Rz3: 7), gdzie wyrywasz z fragmentu więc nie złapiesz kontekstu wypowiedzi Pawła, a jedyny Twój argument to "jest to logiczne, a ty lejesz wodę".... Można i tak..... czyli odwoływać się do ogólnej wiedzy i pustych frazesów, jak się nie ma nic merytorycznego do dodania........

krzysiekniepieklo napisał(a):
Z tym tez się nie zgodzę, bo Jezus nie zgrzeszył i małe dzieci, też nie zgrzeszyły dopóki nie mają rozeznania, co to jest grzech. (chodzi o sumienie)

Ale w innym miejscu Paweł wyjaśnia, że chodzi o dziedziczenie poznania/wiedzy "Dobra i Zła" - konsewkencją tej wiedzy jest grzeszenie przez każdego człowieka, prędzej lub później - co idealnie koreluje z wyjaśnieniami Starego Testamentu o naturze człowieka - a co miałeś wcześniej wyjaśnione.

Każdy, nawet Jezus kiedy się skupia na jakiejś nauce, czyli "prawdzie" którą chce przekazać, to taki kontekst w niej wskazuje. Aby dobrze to zrozumieć, trzeba ten kontekst znaleźć i poznać. Można też wyrwać z fragmentu inny kontekst - jak przykład zachowania Jezusa z Kananejką, czasem jest to rażąco widoczne od razu, a czasem można się zwyczajnie pomylić.

Dlatego powyżej, odnośnie "dzieci", kiedy Paweł mówił o grzechu - tłumaczył kontekst o grzechu jaki chciał przekazać. A inne rzeczy wyjaśnił apropo innych dyskusji. Natomiast o rzekomym grzeszeniu Jezusa nic nie zasugerował w tej wypowiedzi i to jest widoczne od razu.........


Pn lut 22, 2021 21:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2022 9:41
Posty: 1
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Ewangelie są Ewangeliami i jest tam zapisane słowo Jezusa, a Dzieje Apostolskie to list do niejakiego Teofila, który nie był znany szerszej grupie chrześcijan.

_________________
dickssportinggoods feedback www.lowes.com survey


So kwi 16, 2022 13:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL