Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
 Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Krzysiek... W tym temacie tak samo czepiasz się Boga, tutaj też chcesz ogarnąć Boga, Duch Święty jest Bogiem, nikt ci tego nie mówił?


Zdaje się, że czepiasz się mnie, a nie tematu.


Śr sie 12, 2020 22:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
To z kim ja rozmawiam z tematem, czy z tobą?


Cz sie 13, 2020 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
To z kim ja rozmawiam z tematem, czy z tobą?


No, wygląda na to, ze nie rozmawiasz w temacie, tylko się mnie czepiasz.
Przeczytaj pierwsze dwa posty w temacie i się do tego odnieś. Wtedy to będzie rozmowa w temacie.


Cz sie 13, 2020 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Już czytałem, poprawiasz Boga, chcesz decydować kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka. Chcesz być mądrzejszy od Boga? Chcesz rozpoznawać kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka? Chcesz rozpoznawać Boże zamiary? Bo kto ich nie będzie rozpoznawał tego szatan opanuje.


Cz sie 13, 2020 22:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Już czytałem, poprawiasz Boga, chcesz decydować kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka. Chcesz być mądrzejszy od Boga? Chcesz rozpoznawać kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka? Chcesz rozpoznawać Boże zamiary? Bo kto ich nie będzie rozpoznawał tego szatan opanuje.


No a jak rozróżniasz to, kiedy Bóg do Ciebie mówi, od tego kiedy szatan chce Ci coś wcisnąć?
Mało jest księży i biskupów, którzy są poza królestwem? We wszystko wierzysz, co mówią?
Nie ma w Piśmie żeby wszystko badać?


Cz sie 13, 2020 23:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Krzysiek... Czy ty jesteś świadkiem Jehowy?


So sie 15, 2020 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Krzysiek... Czy ty jesteś świadkiem Jehowy?


Nie jestem.

Powiedz mi, dlaczego nie odpowiadasz na postawione pytania, tylko chcesz żebym to ja odpowiadał? Według Ciebie to tak ma wyglądać dyskusja? Jak dla mnie, to raczej to wygląda na śledztwo.


So sie 15, 2020 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Boisz się śledztwa, masz coś na sumieniu ?( Widzisz krótkie trafione pytanie więcej wnosi w dyskusję niż niejedna paplanina. )


So sie 15, 2020 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Boisz się śledztwa, masz coś na sumieniu ?( Widzisz krótkie trafione pytanie więcej wnosi w dyskusję niż niejedna paplanina. )


Chcesz prowadzić śledztwo, to przeczytaj to, co do tej pory napisałem. Bo jak na razie, to nie dyskutujesz, tylko usiłujesz zabić ten temat (zniechęcić innych do czytania)


So sie 15, 2020 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
A czy wiesz, że można pisać rzeczy, których zrozumieć nie można, ty właśnie tak piszesz. Piszesz dla samego pisania, chcesz dyskutować choć nie wiesz o czym. Po co tyle tematów, wystarczy jeden. Czy chcesz zabić kogoś pisaniem?


So sie 15, 2020 21:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Proszę z wzajemymi uwagami przenieść się do odpowiedniego działu i tematu viewtopic.php?f=18&t=32426 Kolejne posty tego typu będę usuwać, a za niesubordynację polecą ostrzeżenia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 15, 2020 22:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
A czy wiesz, że można pisać rzeczy, których zrozumieć nie można, ty właśnie tak piszesz. Piszesz dla samego pisania, chcesz dyskutować choć nie wiesz o czym. Po co tyle tematów, wystarczy jeden. Czy chcesz zabić kogoś pisaniem?


To może wróćmy do tematu - Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Czy podczas bierzmowania poprzez nałożenie rąk Biskupa? no ale jak czytamy Dzieje Apostolskie, to następowało widoczne działanie Ducha Świętego, no a dzisiaj nic się nie dzieje.
Jest też w Ewangelii, że to Jezus chrzci Duchem Świętym, a przecież nie dał Apostołom takiej władzy żeby chrzcili Duchem Świętym. Jest tylko polecenie żeby chrzcili w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, no ale to jest o chrzcie wodą, a o chrzcie Duchem Świętym nic nie ma.


So sie 15, 2020 22:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Wracając do tematu, który jest pytaniem, to ja uważam, że nikt nie wie kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka, a ty co o tym myślisz?


So sie 15, 2020 22:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Wracając do tematu, który jest pytaniem, to ja uważam, że nikt nie wie kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka, a ty co o tym myślisz?


Ja wierzę w to, co powiedział Jezus:
J6
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.


No a według słów Jezusa, mamy Życie w sobie wtedy, kiedy spożywamy Jego Ciało i Krew.
No i nie ma nigdzie napisane, że jak biskup położy na nas ręce, to wtedy będziemy mieli w sobie Życie, że przekaże nam w ten sposób Bożego Ducha. No ale to jest moja koncepcja. (moja interpretacja Pisma)


So sie 15, 2020 22:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Kiedy Duch Święty zstępuje na człowieka?
Dlaczego mieszasz , wklejasz piernik do wiatraka? Co ma wspólnego spożywanie Chrystusa z namaszczeniem przez Ducha , czy nie widzisz, że to są inne rozdziały Pisma Świętego? To nie jest nawet twoja interpretacja , lecz jakaś jazda bez trzymanki , wolna amerykanka. To tak jak byś powiedział że Kmicic i Skrzetuski to dwaj bracia bo mieli wspólnego ojca Sienkiewicza.


N sie 16, 2020 9:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL