Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
 Wszyscy jesteśmy kapłanami 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
Przeemek napisał(a):
Zacytowałem już Słowo Boże - mamy tylko jedno kapłaństwo w Kościele,

Ja tez zacytowalem. I to zignorowales.
Dziwie sie, ze sam zacytowales "on ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a jeszcze innych pasterzami i nauczycielami" i ci wychodzi urawnilowka.


No a kapłanami wszystkich ustanowił, bo ten tekst o ustanawianiu niektórych kapłanami nie wspomina.


Pn lut 01, 2021 20:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
To samo słowo może mieć różny kontekst.
Chrześcijanie są Ludem Kapłańskim, ale nie każdy jest kapłanem w sensie możliwości udzielania sakramentów.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 01, 2021 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Chrześcijanie nazywają się ludem królewskim ale nie każdy chce nosić koronę cierniową. Słowa zasłyszane.


Pn lut 01, 2021 20:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a kapłanami wszystkich ustanowił, bo ten tekst o ustanawianiu niektórych kapłanami nie wspomina.

Gdzie wspomina o ustanowieniu biskupow i diakonow?


Pn lut 01, 2021 20:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No a kapłanami wszystkich ustanowił, bo ten tekst o ustanawianiu niektórych kapłanami nie wspomina.

Gdzie wspomina o ustanowieniu biskupow i diakonow?


Ef 4
11 I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami 12 dla przysposobienia świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego,


Mnie się wydaje, że w tym momencie, kiedy ten list był pisany, to nie było takich funkcji, które tutaj nie zostały wymienione. Takie funkcje, jak diakon, biskup i kapłan, na ten moment jeszcze nie istniały wśród chrześcijan. Zostały dopiero później wprowadzone i to dzięki temu, co w listach zostało zasugerowane.

Andy72 napisał(a):
To samo słowo może mieć różny kontekst.
Chrześcijanie są Ludem Kapłańskim, ale nie każdy jest kapłanem w sensie możliwości udzielania sakramentów.


No a gdzie i kogo Jezus wyświęcał na kapłana z uprawnieniami? Nie ma nigdzie nawet takiej sugestii. To dopiero sugestie Pawła z listów stały sie podstawą takich świeceń i dawania uprawnień nielicznym.


Pn lut 01, 2021 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
Ja tez zacytowalem. I to zignorowales.

Ani jednego nie zignorowałem. Wskaż gdzie/jak?

robaczek2 napisał(a):
Dziwie sie, ze sam zacytowales "on ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a jeszcze innych pasterzami i nauczycielami" i ci wychodzi urawnilowka.

Dlaczego się dziwisz?
Między nimi nie ma różnicy i podziału, ani ograniczeń w jednym Ciele Boga i Chrystusa. A w doktrynie o "święceniach kapłańskich" jest, bo zabrania tobie wykonować w Kościele Bożym rzeczy do których każdy został w Nowym Przymierzu przez Chrystusa i Boga powołany - to jest dzielenie ludzi.

Każdy z nich jest równy wobec siebie w kapłaństwie powszechnym, każdy z nich może "udzielić" czy "poprowadzić" Wieczerzę Pańską i nie potrzebuje do tego osobnych/dodatkowych "uprawnień" od Boga - w postaci "święceń kapłańskich".
Dlatego, że Bóg udzielł komuś szczególnych darów Ducha, nie znaczy, że go podzielił w Przymierzu, w powołaniu do wspólnego kapłaństwa.... Teraz dostrzegasz różnicę?

Andy72 napisał(a):
To samo słowo może mieć różny kontekst.
Chrześcijanie są Ludem Kapłańskim, ale nie każdy jest kapłanem w sensie możliwości udzielania sakramentów.

Dlaczego?


Wt lut 02, 2021 15:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
@Przeemek, może warto poczytać Katechizm Kościoła Katolickiego

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt lut 02, 2021 16:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Przeemek napisał(a):
'on ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a jeszcze innych pasterzami i nauczycielami"
Między nimi nie ma różnicy i podziału

Tytul tego watku jest - Wiara i Prawda i duzo Twoich wypowiedzi podlega pod ten tytul.
Jednak to na co sobie czasami pozwalasz to moim zdaniem mistrzostwo manipulacji.
Na przyklad
- ustanowil jednych,..., drugich,..., jaszcze innych.. oraz
- nie ma roznicy i podzialu.
lub
= w kazdym ukladzie jako tako zorganizowanym istnieje hierarchia
i Twoje
- W każdym ludzkim układzie, ale nie w Chrześcijańskim.
Tak jakby nie pisalo o pierwszenstwie w Krolewstwie Niebieskim.
Z mojej strony to tyle w temacie.


Wt lut 02, 2021 18:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Andy72 napisał(a):
@Przeemek, może warto poczytać Katechizm Kościoła Katolickiego

Nawet go zacytowałem wcześniej do Robaczka w tym wątku tutaj viewtopic.php?p=1072043#p1072043

I wyraziłem komentarz. Więc jaka jest Twoja odpowiedź?

robaczek2 napisał(a):
Tytul tego watku jest - Wiara i Prawda i duzo Twoich wypowiedzi podlega pod ten tytul.
Jednak to na co sobie czasami pozwalasz to moim zdaniem mistrzostwo manipulacji.
Na przyklad
- ustanowil jednych,..., drugich,..., jaszcze innych.. oraz
- nie ma roznicy i podzialu.
lub
= w kazdym ukladzie jako tako zorganizowanym istnieje hierarchia
i Twoje
- W każdym ludzkim układzie, ale nie w Chrześcijańskim.
Tak jakby nie pisalo o pierwszenstwie w Krolewstwie Niebieskim.
Z mojej strony to tyle w temacie.

A na co Ty sobie teraz pozwoliłeś, to "powycinałeś" z moich wypowiedzi "kawałki tekstu" i zrobiłeś z tego argument - czy takie podejście można nazwać manipulacją?
Gdybyś odwołał się do moich tez od samego początku, to nie zrobiłbyś teraz takiej "sałatki". Coraz częściej tak robisz, zamiast odwołać się do mertitum, to krążysz w koło tych samych wypowiedzi, aby tylko nie ruszyć tematu dalej........

Jakie słowa Biblii padają po tych twierdzeniach: " I on ustanowił jednych...."?
Podpowiem: "(16) Z niego całe ciało harmonijnie złożone i zespolone we wszystkich stawach, dzięki działaniu każdego członka, stosownie do jego miary,...." - jedno ciało nie? Harmonijnie złożone? A co to znaczy? Co to jest ta "miara"? Chciało Ci się poczytać troszkę więcej z tego rozdziału co cytujesz cały czas? To znaczy, że jedni mają "lepszy dostęp" do łaski i Boga lub więcej "uprawnień" z powodu/jakimiś specjalnymi namaszczeniami niż reszta? Tutaj się wykaż i podaj w końcu jakieś konkrety, jakieś argumenty, a nie notorycznie uciekasz.....Co jest wyraźnie transparentne dla uważnego czytelnika, ale to Twoja sprawa.....

Nie odróżniasz(albo celowo nie chcesz zagłębić się w naukę Pisma) "funkcji" od "hierarchii" w świetle nauk Biblii, nie odróżniasz "darów Ducha" od "podziału członków" i nie odróżniasz powołania i dostępu do tych samych "rzeczy" w jednym Ciele Kościele Bożym co każdy członek tego Kościoła w powołaniu kapłaństwa jakie otrzymał od Chrystusa w drodze wejścia w Nowe Przymierze z Bogiem. A mnie postanowiłeś zarzucić manipulację.....
Widzę, że nawet nie masz ochoty się zagłębiać w temat za bardzo, bo nie chcesz "ruszyć" tematu kapłaństwa głębiej i wyjaśnić jak te twoje tezy przekładają się w świetle nauk Biblii na "kapłaństwo" którego tak bronisz....... Więc nie pisz mi o manipulacjach......

Ja rozumiem, że jest to wynik "Tradycyjnych" naleciałości, ale Ty nie masz nawet zamiaru się odwołać do pytań jakie Tobie do tej pory postawiłem, a nawet nie rozwijasz swoich "tłumaczeń" aby wyjaśnić swoje zdanie lepiej. A i to nie byłoby takie "straszne", gybyś nie zdecydował się mnie oskarżać powycinanymi tekstami z moich wypowiedzi. Szkoda, że tym razem zdecydowałeś się na takie podejście......


Śr lut 03, 2021 9:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL