Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Wszyscy jesteśmy kapłanami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Przeemek napisał(a):
Jezus umarł za wszystkich ludzi. Ale usprawiedliwienie otrzymają tylko ci, którzy wejdą w Nowe Przymierze i wtedy stają się "kapłanami dla Boga"

Pewnie ze umarl za wszystkich ale gdzie tu "Jezus czyni nas wszystkich kapłanami Boga"


So sty 23, 2021 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
Przeemek napisał(a):
Jezus umarł za wszystkich ludzi. Ale usprawiedliwienie otrzymają tylko ci, którzy wejdą w Nowe Przymierze i wtedy stają się "kapłanami dla Boga"

Pewnie ze umarl za wszystkich ale gdzie tu "Jezus czyni nas wszystkich kapłanami Boga"


Tutaj jest prosta odpowiedź - podczas ostatniej wieczerzy. Jak powiedział do uczniów - "czyńcie to na moją pamiątkę" W tej wypowiedzi upoważnił wszystkich swoich uczniów do powtarzania pamiątki ostatniej wieczerzy. No i nie jest tak, że tylko niektórzy maja takie prawo. W Apokalipsie jest wyraźnie, że wszyscy, którzy uwierzą, to są kapłanami. W żadnym innym miejscu Jezus nikogo nie upoważniał do kapłaństwa. Jest tylko jedno kapłaństwo.


So sty 23, 2021 22:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
krzysiekniepieklo napisał(a):
wszystkich swoich uczniów

Jak odrozniasz uczniow od nieuczniow?


So sty 23, 2021 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
wszystkich swoich uczniów

Jak odrozniasz uczniow od nieuczniow?


Najbardziej podstawowym kryterium jest nauka, którą się wyznaje. Uczniowie Jezusa głoszą Ewangelię - naukę Jezusa. No a kto sobie wybrał innego nauczyciela, to głosi nauki tego, kogo sobie za nauczyciela wybrał. Są jeszcze dodatkowe kryteria wynikające z nauki Jezusa.


So sty 23, 2021 23:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
krzysiekniepieklo napisał(a):
Uczniowie Jezusa głoszą Ewangelię

Codziennie spotykam setki ludzi - na ulicy, w pracy, w drodze do i z pracy. W jaki sposob stwierdzic czy oni glosza Ewangelie? Bo dzis na nabozenstwie ekumenicznym w Lodzi takich widzialem i slyszalem ale Twoje kryterium brzydko mi pachnie. Chyba to niezbyt w porzadku poslugiwac sie tego typu ogolnikami. Ale Twoja sprawa.
https://www.youtube.com/watch?v=XcKfqWcptYI&t=264s


So sty 23, 2021 23:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Uczniowie Jezusa głoszą Ewangelię

Codziennie spotykam setki ludzi - na ulicy, w pracy, w drodze do i z pracy. W jaki sposob stwierdzic czy oni glosza Ewangelie? Bo dzis na nabozenstwie ekumenicznym w Lodzi takich widzialem i slyszalem ale Twoje kryterium brzydko mi pachnie. Chyba to niezbyt w porzadku poslugiwac sie tego typu ogolnikami. Ale Twoja sprawa.
https://www.youtube.com/watch?v=XcKfqWcptYI&t=264s


Bez wspólnej komunii nie ma żadnego ekumenizmu. Braćmi się stajemy poprzez spożywanie Ciała i Krwi Chrystusa. Jeśli jedni nie uznają ważności Komunii w drugim Kościele, co kwestionują obecność Boga w tym Kościele. To z kim chcą się jednoczyć? No, najwyraźniej szukają jedności z szatanem.
Tu masz z wypowiedzi Jezusa:
Mt 23
8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.


To skąd tylu ojców i nauczycieli? Jak ktoś lekceważy to, co powiedział Jezus, to Jego uczniem nie jest.


N sty 24, 2021 11:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
krzysiekniepieklo napisał(a):
To skąd tylu ojców i nauczycieli? Jak ktoś lekceważy to, co powiedział Jezus, to Jego uczniem nie jest.

Prymitywne. Ale skoro otrzymales tyle talentow zeby swoja wiare budowac na tego typu rozumieniu Nauki to Twoja sprawa. Ja mam ojca i mialem wielu nauczycieli.


N sty 24, 2021 14:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
To skąd tylu ojców i nauczycieli? Jak ktoś lekceważy to, co powiedział Jezus, to Jego uczniem nie jest.

Prymitywne. Ale skoro otrzymales tyle talentow zeby swoja wiare budowac na tego typu rozumieniu Nauki to Twoja sprawa. Ja mam ojca i mialem wielu nauczycieli.


Jak by nauczycielem wszystkich był Jezus, to do dzisiaj by był jeden Kościół. No a tak, to kolejni "nauczyciele" głoszą kolejne konfabulacje do konfabulacji swoich poprzedników. No a pierwszym konfabulatorem był Paweł i to na jego konfabulacjach rosną nowe Kościoły.
No i nad tym Twoim ojcem (z małej litery) się zastanawiam. Któż to może być?


N sty 24, 2021 15:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jak by nauczycielem wszystkich był Jezus, to do dzisiaj by był jeden Kościół.

Przykro mii ale nie widze zadnych szans aby cos wyniesc z rozmowy z Toba. Moze komus innemu beda odpowiadaly Twoje argumenty. Jezus jest nauczycielem wszystkich. Tylko nie wszyscy chca Go sluchac. Dzieki za wymiane zdan.


N sty 24, 2021 15:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jak by nauczycielem wszystkich był Jezus, to do dzisiaj by był jeden Kościół.

Przykro mii ale nie widze zadnych szans aby cos wyniesc z rozmowy z Toba. Moze komus innemu beda odpowiadaly Twoje argumenty. Jezus jest nauczycielem wszystkich. Tylko nie wszyscy chca Go sluchac. Dzieki za wymiane zdan.


Ja rozumiem, że trudno jest na podstawie moich argumentów zakwestionować to, na czym jest zbudowany świat, w który wierzysz. No ale te dwa tysiące lat temu faryzeusze mieli dokładnie taki sam problem z nauką, która głosił Jezus. Też burzyła ich świat budowany przez ileś tam lat przez ich elity. Jakoś nie było ich stać żeby się nad Jego nauką zastanowić. Woleli słuchać swoich elit i żyć według dotychczasowego sposobu. Podążać utartymi ścieżkami jest najwygodniej. Jak się człowiek nie wychyla, to wszyscy go lubią, bo nie stwarza problemów. Tylko mi się wydaje, że ten świat dość brutalnie wszedł ze swoimi brudnymi butami do naszego życia. No i nie wygląda na to, że będzie chciał się zatrzymać. Więc te ścieżki, którymi wszyscy tak chętnie kroczyli za chwilę mogą być już nie do przejścia. Tak, czy siak, to za chwile będziemy musieli wejść na ścieżki, których nie znamy. No a jeśli tak, to starzy przewodnicy na nic nam się nie przydadzą.
Więc może trzeba będzie wrócić do tego, czego uczył Jezus.


N sty 24, 2021 16:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
Przeemek napisał(a):
Jezus umarł za wszystkich ludzi. Ale usprawiedliwienie otrzymają tylko ci, którzy wejdą w Nowe Przymierze i wtedy stają się "kapłanami dla Boga"

Pewnie ze umarl za wszystkich ale gdzie tu "Jezus czyni nas wszystkich kapłanami Boga"

Napisałem już, wchodząc w Nowe Przymierze stajesz się kapłanem Boga i już cytowałem Słowo Boże, które nie zostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości. Inaczej można powiedzić - stając się chrześcijaninem, stajesz się kapłanem Boga. A co to znaczy wejść w Nowe Przymierze to można zrobić o tym nowy temat, ale cały NT na tym temacie się skupia.

Może Ty nie do końca wiesz lub rozumiesz co się kryje pod pojęciem kapłan? Ja rozumiem, że w Kościołach katolickich zawsze się kojarzy z posługą/księdzem, itd. Ale niestety NT tak tego nie przedstawia. Przyjrzyj się jak oficjalne dokumenty Magisterium, jak Katechizm to tłumaczy, a co mówi o tym Biblia......


Pn sty 25, 2021 13:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Przeemek napisał(a):
Napisałem już, wchodząc w Nowe Przymierze stajesz się kapłanem Boga i już cytowałem Słowo Boże, które nie zostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości. Inaczej można powiedzić - stając się chrześcijaninem, stajesz się kapłanem Boga.

Oczywiscie ze tak. Tak jak brzmi tytul tego watku calkowicie sie wszyscy zgadzamy ze wszyscy jestesmy kaplanami.
Wobec tego nie mamy o czym rozmawiac. Trudno jest jednak zrozumiec i wyglada to na kpiny ze Slowa tych ktorzy wszczynaja spory dotyczace slowa "ojciec", ktorego to terminu kazdy z nas uzywa.
Tak samo jest ze slowami - kaplan, pastor, lider, biskup, ksiadz, diakon, itd. ktore oznaczaja poszczegolne funkcje wsrod ludu bozego podobnie jak slowa general, porucznik czy szeregowy oznaczaja funkcje w sluzbach militarnych. Zatem koniec z tego typu glupimi tematami bo mozna sie dorobic zarzutu uzywania Slowa nie w tym celu w ktorym zostalo powiedziane.


Pn sty 25, 2021 18:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
robaczek2 napisał(a):
Oczywiscie ze tak. Tak jak brzmi tytul tego watku calkowicie sie wszyscy zgadzamy ze wszyscy jestesmy kaplanami.
Wobec tego nie mamy o czym rozmawiac. Trudno jest jednak zrozumiec i wyglada to na kpiny ze Slowa tych ktorzy wszczynaja spory dotyczace slowa "ojciec", ktorego to terminu kazdy z nas uzywa.

Skoro się zgadzasz, to dziwię się, że pozwalasz sobie na takie uproszczenia (poniżej) terminów, tak jak pozwolił sobie Krzysiek w kwestii "ojciec".

robaczek2 napisał(a):
Tak samo jest ze slowami - kaplan, pastor, lider, biskup, ksiadz, diakon, itd. ktore oznaczaja poszczegolne funkcje wsrod ludu bozego podobnie jak slowa general, porucznik czy szeregowy oznaczaja funkcje w sluzbach militarnych. Zatem koniec z tego typu glupimi tematami bo mozna sie dorobic zarzutu uzywania Slowa nie w tym celu w ktorym zostalo powiedziane.

Jak to są "tylko" funkcje, to zapytaj się w swoim regionie, czy jako kapłan Boga w Nowym Przymierzu możesz udzielić komuś "spowiedzi", "poprowadzić Mszę" czy wykonać jakikolwiek sakrament? Czyli bez tzw. "święceń kapłańskich"?
Niby "tylko" funkcja, ale już dzieli kapłaństwo powszechne na tych co "mogą udzielać" darów łaski Bożej i Chrystusa - na całą resztę dzieci Bożych....... w jednym Kościele Bożym/Ciele Chrystusa......

Oczywiście temat rzeka.... można by wiele napisać jak się wgłębisz w doktryny......
Co to za "funkcja" w Kościele Bożym, skoro jego członek może otrzymać coś, co go wyróżnia od reszty "świeckich" / członków Kościoła w jednym powszechnym kapłaństwie, a to "wyróżnienie go" jest już nieusuwalne do śmierci doczesnej:
"KKK 1583 Kto został wyświęcony w sposób ważny,............ nie może jednak stać się człowiekiem świeckim w ścisłym sensie (Por. Sobór Trydencki: DS 1774). ponieważ charakter wyciśnięty przez święcenia jest nieusuwalny. Powołanie i posłanie otrzymane w dniu święceń naznaczyły go na zawsze."

Albo czym się różni nowo-narodzony w Chrystusie wierny, który otrzymuje w drodze tego nowo-narodzenia Ducha Świętego i sam staje się świątynią Boga (biblijne twierdzenia), od tego który otrzymuje dodatkowo w święceniach (oczywiście oprócz tego nieusuwalnego specjalnego charakteru):

KKK 1584 Ponieważ przez pełniącego posługę święceń działa i zbawia sam Chrystus,..........
KKK 1585 Przez łaskę Ducha Świętego, która jest właściwa dla sakramentu święceń, wyświęcony zostaje upodobniony do Chrystusa Kapłana, Nauczyciela i Pasterza, którego jest sługą."
i wiele innych.....


Na prawdę, poczytaj sobie o tych "funkcjach"........i porównaj z twierdzeniami objawienia Bożego, materiału jest mnóstwo.


Śr sty 27, 2021 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
Przeemek napisał(a):
Co to za "funkcja" w Kościele Bożym, skoro jego członek może otrzymać coś, co go wyróżnia od reszty "świeckich" / członków Kościoła w jednym powszechnym kapłaństwie,

Ja akurat nigdzie nie zauwazam urawnilowki tylko wszedzie widze powolanie do takich czy innych funkcji. Cytatow bylo pelno w watku ktory przywolales. Ja moze powolam sie tylko na: "W Antiochii, w tamtejszym Kościele, byli prorokami i nauczycielami1: Barnaba i Szymon zwany Niger, Lucjusz Cyrenejczyk i Manaen1, który wychowywał się razem z Herodem tetrarchą, i Szaweł. Gdy odprawili publiczne nabożeństwo i pościli, rzekł Duch Święty: «Wyznaczcie mi już Barnabę i Szawła do dzieła, do którego ich powołałem». Wtedy po poście i modlitwie oraz po włożeniu na nich rąk, wyprawili ich."
Robaczek tym prorokiem lub nauczycielem nie byl, publicznego nabozenstwa nie odprawial, nie byl powolany do jakiegos dziela i nikt nie wlozyl na niego rak, wiec pozostajemy kazdy przy swoim stanowisku. I tyle w temacie. Pokoj z Toba.


Cz sty 28, 2021 12:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Wszyscy jesteśmy kapłanami
@ robaczek2
Nie potrafisz dostrzec różnicy pomiędzy powszechnym kapłaństwem a niepowszechnym byciem prorokiem , nauczycielem, ewangelistą, pasterzem, czy też apostołem?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz sty 28, 2021 13:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL