Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Alus napisał(a):
Mieszasz totalnie - "śmierć" po zjedzeniu owocu, to wyzbycie się bezgrzeszności. Grzech jest zabójstwem dla duszy, ale tylko do czasu porzucenia grzechu, żalu, zadośćuczynienia i postanowienia poprawy.
"Śmierć" nieśmiertelnej duszy to życie doczesne w grzechu, by przejść w wieczność w mroczne piekło beznadziei pozbawionej miłości....i to nie jest śmierć fizyczna.


Nie mieszam, piszę i podaję słowo za słowem zgodnie z Pismem. Wiem co to jest śmierć ducha, oraz śmierć cielesna i potrafię to odróżnić. Człowiek według Słowa nigdy nie był nieśmiertelny, miał na to szansę lecz dobrowolnie wybrał śmierć (śmierć ducha to również śmierć ciała). Obecnie życie ducha zapewni nam kiedyś życie dla ciała, cóż stało się wtedy tak a nie inaczej, więc obecnie musi to trochę potrwać, zresztą zgodnie z zamysłem Boga do czasu ostatniego zbawionego, wtedy ożyją również i nasze ciała :-) Wpierw zmartwychwstaje nasz duch, potem przyjdzie kolej na ciało (tego dokona już Bóg)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 24, 2020 13:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Wybawiony napisał(a):
Alus napisał(a):
Chrystus nie stworzył i nie tchnął nieśmiertelnej duszy w człowieka

Czyli człowiek nie posiada nieśmiertelnej duszy...No bo w końcu przez Niego wszystko zostało stworzone.


To że przez Niego i dla Niego zostało wszystko stworzone (zresztą do dziś Jego mocą wciąż podtrzymywane np.ziemia) nie oznacza, że On/Życie Wieczne w tym wszystkim zamieszkuje "osobiście" :-)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 24, 2020 13:53
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Saqura napisał(a):
Alus napisał(a):
Mieszasz totalnie - "śmierć" po zjedzeniu owocu, to wyzbycie się bezgrzeszności. Grzech jest zabójstwem dla duszy, ale tylko do czasu porzucenia grzechu, żalu, zadośćuczynienia i postanowienia poprawy.
"Śmierć" nieśmiertelnej duszy to życie doczesne w grzechu, by przejść w wieczność w mroczne piekło beznadziei pozbawionej miłości....i to nie jest śmierć fizyczna.


Nie mieszam, piszę i podaję słowo za słowem zgodnie z Pismem. Wiem co to jest śmierć ducha, oraz śmierć cielesna i potrafię to odróżnić. Człowiek według Słowa nigdy nie był nieśmiertelny, miał na to szansę lecz dobrowolnie wybrał śmierć (śmierć ducha to również śmierć ciała). Obecnie życie ducha zapewni nam kiedyś życie dla ciała, cóż stało się wtedy tak a nie inaczej, więc obecnie musi to trochę potrwać, zresztą zgodnie z zamysłem Boga do czasu ostatniego zbawionego, wtedy ożyją również i nasze ciała :-) Wpierw zmartwychwstaje nasz duch, potem przyjdzie kolej na ciało (tego dokona już Bóg)

Skoro według Ciebie człowiek nie posiada duszy nieśmiertelnej, bo Biblia kłamie podając

Cytuj:
Uczyńmy człowieka na obraz Nasz obraz, podobnego Nam (Rdz 1,26)...


Nawiasem mówiąc - nie potrafisz wskazać czym człowiek jest podobny do Boga.


Pt lip 24, 2020 14:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Alus napisał(a):
Skoro według Ciebie człowiek nie posiada duszy nieśmiertelnej, bo Biblia kłamie podając

Cytuj:
Uczyńmy człowieka na obraz Nasz obraz, podobnego Nam (Rdz 1,26)...


Już o tym pisałam, podobny to nie to samo co identyczny, nie mamy takiej mocy jak Bóg, zapytam dlaczego skoro jesteśmy Jego obrazem, lub wszechwiedza, dlaczego nie jest nam dana??
Obraz to nie istota natury, a naturą Boga jest wieczne istnienie, wszechmoc, wszechwiedza itd...
Jesteśmy jednak podobni, mamy ciało cielesne, ducha ludzkiego i słowo, tak jak On ma ciało duchowe (jest Duchem), ma Ducha św i również Słowo, no i wspólnie wiemy co to dobro i zło. Tchnienie życia które nie tylko nam dał ale również wszystkiemu co żyje wraca do Niego po śmierci ciał, ono nigdy nie było nasze, nigdy do nas nie należało(do naszej natury), my jesteśmy jedynie prochem wraz ze swoim martwym duchem.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 24, 2020 14:32
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Saqura napisał(a):
Alus napisał(a):
Skoro według Ciebie człowiek nie posiada duszy nieśmiertelnej, bo Biblia kłamie podając

Cytuj:
Uczyńmy człowieka na obraz Nasz obraz, podobnego Nam (Rdz 1,26)...


Już o tym pisałam, podobny to nie to samo co identyczny, nie mamy takiej mocy jak Bóg, zapytam dlaczego skoro jesteśmy Jego obrazem, lub wszechwiedza, dlaczego nie jest nam dana??
Obraz to nie istota natury, a naturą Boga jest wieczne istnienie, wszechmoc, wszechwiedza itd...
Jesteśmy jednak podobni, mamy ciało cielesne, ducha ludzkiego i słowo, tak jak On ma ciało duchowe (jest Duchem), ma Ducha św i również Słowo, no i wspólnie wiemy co to dobro i zło. Tchnienie życia które nie tylko nam dał ale również wszystkiemu co żyje wraca do Niego po śmierci ciał, ono nigdy nie było nasze, nigdy do nas nie należało(do naszej natury), my jesteśmy jedynie prochem wraz ze swoim martwym duchem.

Komu jeszcze Bóg dał tchnienie życia?... Biblia Gdańska, którą przywołałaś, podaje, że Bóg stworzył "żywe istoty" (cały świat zwierząt), ale nie na swój obraz i podobieństwo swoje.
http://biblia-online.pl/biblia/uwspolcz ... liagdanska


Pt lip 24, 2020 15:23
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Dodam jeszcze (brakło mi czasu na edytowanie) skoro tchnienie życia powraca do Boga, które je uświęca, to tym samym uczyniłaś demona bezrobotnym - brak grzeszników przez wieczność, wszyscy uświęceni po Paruzji pozostaną przy Bogu, a piekło puste....


Pt lip 24, 2020 15:37

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
A Ty byś chciała żeby grzesznicy żyli na wieki? Niby co mieliby robić, skoro tylko grzeszyć potrafią?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt lip 24, 2020 17:55
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Wybawiony napisał(a):
A Ty byś chciała żeby grzesznicy żyli na wieki? Niby co mieliby robić, skoro tylko grzeszyć potrafią?

Nie istnieje taki człowiek, który tylko grzeszyć potrafi. Każdego Bóg obdarzył różnymi cechami, wolną wolą, nikogo nie skazał na bezwolnego wykonawcę zła.


Pt lip 24, 2020 18:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Alus napisał(a):
Komu jeszcze Bóg dał tchnienie życia?... Biblia Gdańska, którą przywołałaś, podaje, że Bóg stworzył "żywe istoty" (cały świat zwierząt), ale nie na swój obraz i podobieństwo swoje.


Masz rację, zwierzęta nie posiadają kreatywnego, twórczego ducha....są zbudowane całkowicie inaczej, człowiek został tak ulepiony by go posiadać, by w tym swoim duchu mieć społeczność do konwersacji z Bogiem, bo po to został stworzony, prawda(z powodu słowa, dla Słowa)?

Alus napisał(a):
Dodam jeszcze (brakło mi czasu na edytowanie) skoro tchnienie życia powraca do Boga, które je uświęca, to tym samym uczyniłaś demona bezrobotnym - brak grzeszników przez wieczność, wszyscy uświęceni po Paruzji pozostaną przy Bogu, a piekło puste....


Jednak zapomniałaś o jednym, całkowite uświęcenie następuje przez Ducha Chrystusowego, z którego wpierw potrzeba na nowo się narodzić (sprawiedliwy z wiary żyć będzie, a wiara rodzi się ze Słowa/Chrystusa) bez Syna nie ma życia wiecznego. Tchnienie już przed zaistnieniem wszystkiego należało do Boga, a jednak nie uświęciło wszystkich na wieczność, niewierzący, grzeszący umrze bo karą za grzech jest śmierć...obecnie cielesna bo duchowa nastąpiła już bardzo dawno temu i to zanim prawdziwie rozkwitła.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 24, 2020 19:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Alus napisał(a):
Nie istnieje taki człowiek, który tylko grzeszyć potrafi. Każdego Bóg obdarzył różnymi cechami, wolną wolą, nikogo nie skazał na bezwolnego wykonawcę zła.

Jezus powiedział, że bez Niego nic (dobrego) uczynić nie możemy, więc tam gdzie Go nie ma żadne dobro zaistnieć nie może.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt lip 24, 2020 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Wybawiony napisał(a):
Jezus powiedział, że bez Niego nic (dobrego) uczynić nie możemy, więc tam gdzie Go nie ma żadne dobro zaistnieć nie może.
Przecież bez Jezusa też można czynić dobro. W imię Jezusa też można czynić wiele zła.


Pt lip 24, 2020 22:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Saqura napisał(a):
Dlaczego twierdzisz że Biblia Gdańska jest herezją,


Bo to nie jest katolicka Biblia, więc w tej sytuacji, to jest herezja.

Saqura napisał(a):
skoro jest wierną kopią oryginalnych przekładów biblijnych z języka hebrajskiego jak i greckiego.


Ty poważny jesteś? przecież nie ma oryginału Biblii, zachowały się jedynie kopie.

Saqura napisał(a):
Nasz zewnętrzny człowiek jak podaje Pismo jest dusza żyjącą, czyli materia jako biorca tymczasowego życia, lecz nasz wewnętrzny człowiek, czyli duch ludzki ma szansę stać się duszą nieśmiertelną. Cytaty przykładowe: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego»......


A w Biblii jest napisane że królestwo Boże jest na Ziemi :mrgreen: więc niestety ale twoje gadanie nie ma większego sensu.
I jeśli byłbyś tak łaskawy, to dawaj cytaty jedynie z Biblii Tysiąclecia, bo jest tyle odłamów chrześcijaństwa, w których nawymyślano tak wiele wersji Biblii, że co za głupotę byś nie wymyślił, to zawsze znajdzie sie na to jakiś cytat, który to potwierdza.

Wybawiony napisał(a):
A Ty byś chciała żeby grzesznicy żyli na wieki? Niby co mieliby robić, skoro tylko grzeszyć potrafią?


To by grzeszyli dalej :mrgreen: osobiście swoje życie opieram na grzechu, nawet nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić, że mógłbym żyć inaczej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 25, 2020 0:18
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
ga1robe napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Jezus powiedział, że bez Niego nic (dobrego) uczynić nie możemy, więc tam gdzie Go nie ma żadne dobro zaistnieć nie może.

Cytuj:
Przecież bez Jezusa też można czynić dobro. W imię Jezusa też można czynić wiele zła.

Mam ja także inne owce, które nie są z tego stada - czyli religia nie ogranicza źródła miłości jakim jest Bóg.


So lip 25, 2020 7:28

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Alus napisał(a):
Mam ja także inne owce, które nie są z tego stada - czyli religia nie ogranicza źródła miłości jakim jest Bóg.

Przecież Chrystus nie jest żadną religią :) Owszem, religia Kaina zamyka na doświadczanie Bożej miłości.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So lip 25, 2020 11:55
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Wybawiony napisał(a):
Alus napisał(a):
Mam ja także inne owce, które nie są z tego stada - czyli religia nie ogranicza źródła miłości jakim jest Bóg.

Przecież Chrystus nie jest żadną religią :) Owszem, religia Kaina zamyka na doświadczanie Bożej miłości.

Chrystus jest Bogiem, w centrum i ponad wszystkimi religiami.


So lip 25, 2020 13:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL