Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 0:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Wybawiony napisał(a):
dopóki nie stało się relacją, czyli od momentu osobistego spotkania z Chrystusem.

1. Rozumiem, że według Ciebie, Ci którzy utrzymują, że chrześcijaństwo jest religią, nie dąstąpili zaszczytu osobistego spotkania z Chrystusem.
Zatem, powiedz mi proszę, jak wyglądało (wygląda) Twoje osobiste spotkanie z Chrystusem?

Wybawiony napisał(a):
W świetle powyższego zestawienie powinno być oczywiste.

Według Ciebie.
2. A jak na ziemskich rodziców patrzył sam Jezus? Pamiętasz? Czy według Ciebie traktował relację z nimi na równi z Bogiem-Ojcem?

Wybawiony napisał(a):
Wystarczy, że będzie ignorował Chrystusa i nie będzie miłował nieprzyjaciół. Równie dobrze mógłby być starającym się dobrze czynić ateistą.

3. A jak myślisz, czymś się różnisz od nich?


N lip 26, 2020 16:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Alus napisał(a):
Swoją matkę też postrzegasz jako terrorystkę, bo wielokrotnie ostrzegała Cię - nie skacz, nie dotykaj, odsuń sie - chroniąc Ciebie przed bólem, chorobą?


Nie wiem skąd ci przyszło do głowy takie porównanie? gdzie matka która jest moja matką, ma związek z Jezusem którego nigdy na oczy nie widziałem?
No ale jak już chcesz takie porównanie, to matka wchodzi tutaj z butami, bo ostrzega, a czy ktoś ją o to poprosił? chciałem skoczyć to skoczyłem, poniosłem tego konsekwencje, matka wchodząca w to z tymi całymi butami, nie była do tego potrzebna, więc terror tutaj był.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 26, 2020 20:02
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Swoją matkę też postrzegasz jako terrorystkę, bo wielokrotnie ostrzegała Cię - nie skacz, nie dotykaj, odsuń sie - chroniąc Ciebie przed bólem, chorobą?


Nie wiem skąd ci przyszło do głowy takie porównanie? gdzie matka która jest moja matką, ma związek z Jezusem którego nigdy na oczy nie widziałem?
No ale jak już chcesz takie porównanie, to matka wchodzi tutaj z butami, bo ostrzega, a czy ktoś ją o to poprosił? chciałem skoczyć to skoczyłem, poniosłem tego konsekwencje, matka wchodząca w to z tymi całymi butami, nie była do tego potrzebna, więc terror tutaj był.

Tobie, to matka nawet do przyjścia na świat nie była potrzebna.


Pn lip 27, 2020 6:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Robek napisał(a):
Bo to nie jest katolicka Biblia, więc w tej sytuacji, to jest herezja.


Słaba ma wiedza, nie miałam pojęcia że świat jest w posiadaniu osobnych manuskryptów jedynie dla tłumaczy katolickich :roll:

Robek napisał(a):
Saqura napisał(a):
skoro jest wierną kopią oryginalnych przekładów biblijnych z języka hebrajskiego jak i greckiego.


Ty poważny jesteś? przecież nie ma oryginału Biblii, zachowały się jedynie kopie.


Nie za szybko czytasz?? Przekład to już coś przepisanego/przetłumaczonego.

Robek napisał(a):
Saqura napisał(a):
Nasz zewnętrzny człowiek jak podaje Pismo jest dusza żyjącą, czyli materia jako biorca tymczasowego życia, lecz nasz wewnętrzny człowiek, czyli duch ludzki ma szansę stać się duszą nieśmiertelną. Cytaty przykładowe: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego»......


A w Biblii jest napisane że królestwo Boże jest na Ziemi :mrgreen: więc niestety ale twoje gadanie nie ma większego sensu.
I jeśli byłbyś tak łaskawy, to dawaj cytaty jedynie z Biblii Tysiąclecia, bo jest tyle odłamów chrześcijaństwa, w których nawymyślano tak wiele wersji Biblii, że co za głupotę byś nie wymyślił, to zawsze znajdzie sie na to jakiś cytat, który to potwierdza.


Cytat który powyżej skomentowałeś pochodzi z Biblii Tysiąclecia, więc o co chodzi? :)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lip 27, 2020 7:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 19, 2018 10:28
Posty: 61
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
@Saqura: dyskutując z @robek zwróć proszę uwagę, że uprawia on na forum coś na kształt, nazwijmy to podprogowego trollingu. Jest jak taka ścianka do odbijania myśli - czego nie napiszesz on to zaneguje, można by nawet teoretycznie tak go zakręcić, żeby w toku odpowiednio długiej dyskusji, zaczął zaprzeczać sam sobie.
Co się zaś tyczy przekładów Pisma Świętego, to przecież nie ma czego takiego jak jeden katolicki przekład - każdy który ma Iimprimatur jest tak samo katolicki i wszystkie są wadliwe, bo to tylko przekłady. Zaś Biblia Tysiąclecia zdaje się ściągnęła na siebie szczególnie dużą krytykę za zatracanie sensu niektórych sformułowań.


Pn lip 27, 2020 9:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Saqura napisał(a):
Słaba ma wiedza, nie miałam pojęcia że świat jest w posiadaniu osobnych manuskryptów jedynie dla tłumaczy katolickich :roll:


To chyba oczywiste że prawdziwy jest jedynie katolicyzm, a wszelkie jego odłamy to większa lub mniejsza herezja.

Saqura napisał(a):
Nie za szybko czytasz?? Przekład to już coś przepisanego/przetłumaczonego.


Przecież mówie że nie ma oryginału, są tylko kopie, a ta twoja wiara w skopiowane Biblijne teksty, to naginanie rzeczywistości, to tak jakby powiedzieć że kopia obrazu Mona Lizy, jest do oryginału podobna, więc jest oryginalnym obrazem Mona Lisy.

Saqura napisał(a):
Cytat który powyżej skomentowałeś pochodzi z Biblii Tysiąclecia, więc o co chodzi? :)


Tyle że inny cytat z Biblii Tysiąclecia, mówi że Królestwo Boże jest za życia doczesnego na Ziemi, więc niestety ale w tej sytuacji twoje wywody, tracą tutaj jakikolwiek sens.

tempestas napisał(a):
@Saqura: dyskutując z @robek zwróć proszę uwagę, że uprawia on na forum coś na kształt, nazwijmy to podprogowego trollingu. Jest jak taka ścianka do odbijania myśli - czego nie napiszesz on to zaneguje, można by nawet teoretycznie tak go zakręcić, żeby w toku odpowiednio długiej dyskusji, zaczął zaprzeczać sam sobie.


Wielu forumowiczów, gada całkiem bez sensu, moim obowiązkiem jest to skomentować.

tempestas napisał(a):
Co się zaś tyczy przekładów Pisma Świętego, to przecież nie ma czego takiego jak jeden katolicki przekład - każdy który ma Iimprimatur jest tak samo katolicki i wszystkie są wadliwe, bo to tylko przekłady. Zaś Biblia Tysiąclecia zdaje się ściągnęła na siebie szczególnie dużą krytykę za zatracanie sensu niektórych sformułowań.


Skoro wszystkie są wadliwe, to dlaczego mam brać je na poważnie?
Alus napisał(a):
Tobie, to matka nawet do przyjścia na świat nie była potrzebna.


Po co te ataki? co chcesz tym udowodnić? bo na takiej zasadzie to terrorysta który przetrzymywał ludzi kilka lat, też jest dobry, w końcu kiedyś ich wypuściła na wolność, więc o co można mieć do niego pretensje?
Tak samo od urodzenia głęboko niepełnosprawny dzieciak, nie może mieć o to pretensji do Jezusa, bo przecież dzieciak nie może ruszać rękami ani nogami, ale przecież żyje, więc w czym problem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lip 27, 2020 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 19, 2018 10:28
Posty: 61
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Cytuj:
Wielu forumowiczów, gada całkiem bez sensu


Czy ktoś oprócz mnie dostrzega ironię w tym zdaniu?

Cytuj:
Skoro wszystkie są wadliwe, to dlaczego mam brać je na poważnie?


Nic takiego nie kazałem Ci robić. Ja biorę je na poważnie, bo porównując różne tłumaczenia, czytając przypisy, można sens wychwycić. Alternatywą byłoby uczenie się greki, aramejskiego i hebrajskiego żeby czytać tekst w oryginale. Bo oryginalna treść, wbrew temu co twierdzisz, się zachowała, choć nie w oryginalnych egzemplarzach, a w kopiach. (nie muszę mieć oryginału Pana Tadeusza, napisanego odręcznie prze Mickiewicza, żeby znać oryginalny tekst)

Cytuj:
Tyle że inny cytat z Biblii Tysiąclecia, mówi że Królestwo Boże jest za życia doczesnego na Ziemi


Bardzo jestem ciekaw tego cytatu. Podaj go proszę, a powiem czemu się mylisz.

Cytuj:
prawdziwy jest jedynie katolicyzm, a wszelkie jego odłamy to większa lub mniejsza herezja


O jakich odłamach katolicyzmu piszesz?


Pn lip 27, 2020 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Robek napisał(a):
Tyle że inny cytat z Biblii Tysiąclecia, mówi że Królestwo Boże jest za życia doczesnego na Ziemi, więc niestety ale w tej sytuacji twoje wywody, tracą tutaj jakikolwiek sens.


Mówi prawdę, Królestwo Boże jest obecnie również tutaj, lecz nie każdy je widzi i go doświadcza, a jedynie Ci którzy ponownie narodzili się z Ducha, wszystko zgodne z tym jak napisano. Dwa cytaty i pasują jak ta lala i to z sensem :)

Robek napisał(a):
Skoro wszystkie są wadliwe, to dlaczego mam brać je na poważnie?


Bo każda z tych kopi czy przekładów posiada coś czego brak nawet oryginałowi Mona Lizy.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lip 27, 2020 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 23, 2020 22:01
Posty: 57
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
Robek, zrobiłeś się strasznie zrzędliwy, ciągle wszystkich poprawiasz i pouczasz. Masz zbyt wysokie mniemanie o sobie lub jesteś strasznie zakompleksiony. Uważasz że twoja inteligencja jest na wysokim poziomie i wszystko prawidłowo rozumujesz a twoje logiczne myślenie jest jak najbardziej prawidłowe. Widzę że lubisz udowadniać innym swoje racje i popisywać się, w twoim mniemaniu dużą wiedzą w danym temacie. Masz fałszywy obraz o sobie, myślę że zostałeś w przeszłości w pewien sposób bardzo przez kogoś skrzywdzony. Możliwe że twój obraz siebie nie jest do końca taki jakim chciałbyś by wyglądał, próbujesz się dowartościować poprzez takie "dyskusje".
Odpuść trochę i wyluzuj, nie szalej, ochłoń choć na chwilę :) Nie jesteś alfa i omegą, nie wiesz i nie rozumiesz wszystkiego. Masz w wielu sprawach rację ale nie we wszystkich. Z bólem serca piszę to do Ciebie ale robisz się męczący.


Wt lip 28, 2020 14:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
tempestas napisał(a):
Nic takiego nie kazałem Ci robić. Ja biorę je na poważnie, bo porównując różne tłumaczenia, czytając przypisy, można sens wychwycić. Alternatywą byłoby uczenie się greki, aramejskiego i hebrajskiego żeby czytać tekst w oryginale. Bo oryginalna treść, wbrew temu co twierdzisz, się zachowała, choć nie w oryginalnych egzemplarzach, a w kopiach. (nie muszę mieć oryginału Pana Tadeusza, napisanego odręcznie prze Mickiewicza, żeby znać oryginalny tekst)


Po raz kolejny mówię że żaden oryginał się nie zachował, są jedynie kopie, które nie muszą się zgadzać z oryginałem,
I co do tego ma Pan Tadeusz? przecież jest oryginał tej książki, więc jaki to ma związek z Biblią? bo nie rozumiem o co ci chodzi?

tempestas napisał(a):
Bardzo jestem ciekaw tego cytatu. Podaj go proszę, a powiem czemu się mylisz.


Niestety nie sprostam twoim oczekiwaniom(mizar70 mówi że jestem męczący, więc nie będę zanudzał kolejnymi cytatami) jak chcesz to musisz sobie to wyguglować.

tempestas napisał(a):
O jakich odłamach katolicyzmu piszesz?


Chodziło mi ogólnie o odłamy chrześcijaństwa, ale myślę że każdy zrozumiał o co mi tutaj chodziło.

mizar70 napisał(a):
Robek, zrobiłeś się strasznie zrzędliwy, ciągle wszystkich poprawiasz i pouczasz.


No niestety ale posiadanie ogromnej wiedzy zobowiązuje :D
Już nie będe sypał cytatami, bo nie mam na to siły, powiem tylko tyle że w Biblii jest zupełnie inaczej, kwestia ludzkiej duszy przedstawiona, względem tego co mówi Kościół.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 28, 2020 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 23, 2020 22:01
Posty: 57
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
@Robek Spoko :D , coś z tą wielką a nawet ogromną wiedzą musisz zrobić ... Jak już zauważyłeś lubię się czepiać ludzi od czasu do czasu. Dobrze że nie bierzesz wszystkiego na poważnie. :D


Śr lip 29, 2020 15:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
mizar70 napisał(a):
@Robek Spoko :D , coś z tą wielką a nawet ogromną wiedzą musisz zrobić ... Jak już zauważyłeś lubię się czepiać ludzi od czasu do czasu. Dobrze że nie bierzesz wszystkiego na poważnie. :D


Więc już mogę atakować cytatami :mrgreen:

Forumowicz "tempestas" chciał cytat odnośnie królestwa Bożego.

„Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „Tam”. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest»” (Łk 17,20–21).

tempestas no i co teraz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 29, 2020 19:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3789
Post Re: Gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest nieśmiertelna
A gdzie jest napisane w Biblii że dusza jest śmiertelna? W Biblii nie wszystko jest napisane, żadna księga nie pomieści wszystkiego co można napisać.


N sie 09, 2020 20:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL