Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Piekło nie jest puste. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Piekło nie jest puste.
Życie w niebie lub życie w piekle. A może ktoś nie chce ani życia, ani piekła ? Może warto by przemyśleć opcję samounicestwienia - bo wybór między piekłem a niebem, ma w sobie dużą dozę przymusu, bowiem człowiek ze swojej natury unika cierpienia jak ognia. Z drugiej strony nikogo do miłowania Boga i to w sposób w jaki On sobie życzy, nie można zmusić.
A więc wybór, przed którym stoi człowiek jest dramatyczny i ograniczony.

Zresztą Bóg człowiekowi niczego nie jest winien, a człowiek jeśli chce, może w swej wolności zdecydować, że niczego od Boga nie oczekuje.


Śr sie 12, 2020 10:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Piekło nie jest puste.
Sysydlaczek napisał(a):
Życie w niebie lub życie w piekle. A może ktoś nie chce ani życia, ani piekła ? Może warto by przemyśleć opcję samounicestwienia - bo wybór między piekłem a niebem, ma w sobie dużą dozę przymusu, bowiem człowiek ze swojej natury unika cierpienia jak ognia. Z drugiej strony nikogo do miłowania Boga i to w sposób w jaki On sobie życzy, nie można zmusić.
A więc wybór, przed którym stoi człowiek jest dramatyczny i ograniczony.

Zresztą Bóg człowiekowi niczego nie jest winien, a człowiek jeśli chce, może w swej wolności zdecydować, że niczego od Boga nie oczekuje.


No ale jak -nie oczekuje, skoro oczekujesz unicestwienia?


Śr sie 12, 2020 11:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Piekło nie jest puste.
?? Przecież pisałem ogólnie, a nie o tej samej konkretnej osobie. Ktoś może oczekiwać samounicestwienia, bo żaden to dla niego wybór - niebo lub piekło - bo cierpieć nie chce i szatana nie lubi, a zmusić się do kochania Boga i to w sposób w jaki On oczekuje, nie potrafi.

Inna osoba może niczego od Boga oczekiwać, w sensie jakiejś przyszłej nagrody, Królestwa i po prostu wychodzi z tej gry i wyścigu o niebo. Takimi osobami są chyba agnostycy, nie ?


Śr sie 12, 2020 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Piekło nie jest puste.
Za życia na Ziemi człowiek nie podejmuje żadnego świadomego wyboru odnośnie tego gdzie znajdzie się po śmierci a to dlatego ,że nie wie jakim jest człowiekiem w oczach Boga, a tylko to jakimi jesteśmy ludźmi w oczach Boga się liczy i nic więcej, bo boska sprawiedliwość i osąd są ze wszechmiar dobre i słuszne.
Tylko idiota mając do wyboru piekło albo niebo wybrałby piekło, nikt nie lubi cierpienia, a jeżeli ktoś twierdzi że lubi cierpienie to jest tylko kwestia intensywności cierpienia i każdy po jakimś czasie wymięknie.


Śr sie 12, 2020 13:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Piekło nie jest puste.
Kapral135 napisał(a):
Tylko idiota mając do wyboru piekło albo niebo wybrałby piekło, nikt nie lubi cierpienia, a jeżeli ktoś twierdzi że lubi cierpienie to jest tylko kwestia intensywności cierpienia i każdy po jakimś czasie wymięknie.


Nie koniecznie tylko idiota - jeśli chodzi o ten "wybór" ziemski. Po prostu dla wielu ludzi wymogi i radykalizm Biblijny jest nie do przebrnięcia - i dlatego buntują się w swej bezradności i grzeszności.
Wielu też nie chce dokładać sobie w życiu, które samo w sobie nie jest łatwe, dodatkowego - religijnego krzyża.


Śr sie 12, 2020 13:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Piekło nie jest puste.
Ale to mówisz o życiu tu na Ziemi, w Niebie nie ma cierpienia na żadnej płaszczyźnie ani fizycznego, psychicznego ani duchowego dlatego każdy normalny człowiek mając do wyboru piekło albo niebo wybrałby niebo. W Niebie już człowiek krzyża nie nosi tylko żyje w szczęściu i to zapewne takim o jakim tu na Ziemi można tylko pomarzyć.


Śr sie 12, 2020 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Piekło nie jest puste.
Sysydlaczek napisał(a):
Ktoś może oczekiwać samounicestwienia

Ktoś może chcieć samounicestwienia, tylko że żaden człowiek takiej zdolności nie posiada...
Ja natomiast pragnąłem kiedyś aby to Bóg mnie unicestwił, gdyż niebo wydawało mi się czymś nudnym a piekło czymś przerażającym. Kiedy jednak spotkałem na swej drodze Pana, moje pragnienie umarło śmiercią naturalną :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr sie 12, 2020 14:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Piekło nie jest puste.
Wybawiony, to cudownie. Trzymaj się Pana mocno, abyś nie odpadł i pragnienie nie odżyło.


Śr sie 12, 2020 14:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło nie jest puste.
krzysiekniepieklo napisał(a):
Ty Robek nie zdajesz sobie sprawy z tego, co to znaczy być bogatym i co z tego wynika. Wyobraź sobie świat, gdzie wszyscy są bogaci. No i nikt z nich nie będzie zadowolony, bo bogactwo polega na górowaniu nad drugim człowiekiem, który jest biedny i musi na bogatego pracować. Skoro nie ma nikogo, kto bogatemu usłuży, to na nic mu te bogactwo, bo nikt nawet szklanki wody mu nie poda.
Nikt się jego skarbami nie będzie zachwycał i mu zazdrościł.


Świat w którym wszyscy są bogaci jest niemożliwy do zaistnienia, więc po co mam się zastanawiać nad takimi abstrakcjami? co ma mi to dać?
No i skarby to przecież kupuje się dla siebie, czy myślisz że sztabka złota którą kupiłem za parę tysięcy, to kupiłem żeby ktoś się ty zachwycał? chodziło mi o to żeby ktoś mi zazdrościł? to już nie można kupić wyłącznie dla samego siebie?

gzaze napisał(a):
Przecież aspołeczność nie wyklucza się ze strachem przed samotnością. Ty jesteś, jak mówisz, aspołeczny, co widać po Twojej pogardzie dla reszty forumowiczów. Ale jednocześnie z jakiegoś powodu piszesz i zależy Ci, żeby inni czytali.


Nie wiem czy jestem aspołeczny, i masz pretensje że gardzę forumowiczami? a jak ktoś mówi że ukrzyżowałem Jezusa, to jak mam na to reagować? chyba każdy normalny człowiek by się wściekł o coś takiego.

Sysydlaczek napisał(a):
Życie w niebie lub życie w piekle. A może ktoś nie chce ani życia, ani piekła ? Może warto by przemyśleć opcję samounicestwienia - bo wybór między piekłem a niebem, ma w sobie dużą dozę przymusu, bowiem człowiek ze swojej natury unika cierpienia jak ognia. Z drugiej strony nikogo do miłowania Boga i to w sposób w jaki On sobie życzy, nie można zmusić.
A więc wybór, przed którym stoi człowiek jest dramatyczny i ograniczony.


Tak się nie da, bo chrześcijaństwo mówi, że po życiu doczesnym, często przepełnionym cierpieniem, można w nagrodę trafić do Nieba, gdzie się zostanie uniżonym sługą Boga, a jeśli komuś to nie pasuje, to won do piekła, i tutaj nie ma czegoś takiego jak jakaś trzecia droga, ta religia tego nie przewiduje.

Kapral135 napisał(a):
Ale to mówisz o życiu tu na Ziemi, w Niebie nie ma cierpienia na żadnej płaszczyźnie ani fizycznego, psychicznego ani duchowego

Już nawet mniejsza o to, że to jest jakaś utopijna abstrakcja, ale nie będzie cierpienia? przecież odczuwanie co jakiś czas cierpienia, to część mojej natury, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w której bym został tego pozbawiony.

Kapral135 napisał(a):
dlatego każdy normalny człowiek mając do wyboru piekło albo niebo wybrałby niebo.


Oczywiście że tak by było :mrgreen: w końcu każdy wybiera to miejsce gdzie tego cierpienia jest jak najmniej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 12, 2020 15:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Piekło nie jest puste.
Cytuj:
Już nawet mniejsza o to, że to jest jakaś utopijna abstrakcja, ale nie będzie cierpienia? przecież odczuwanie co jakiś czas cierpienia, to część mojej natury, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w której bym został tego pozbawiony.

To widocznie nie odczuwałeś w życiu jeszcze cierpienia z odpowiednią intensywnością, wyobraź sobie, że miałbyś np przez miesiąc cierpieć tortury albo np przez dwa dni cierpieć tak jak Jezus na krzyżu, w Niebie też jeszcze nie byłeś jestem na 100% pewny, że gdybyś posmakował życia w Królestwie Niebieskim to już nigdy nie chciałbyś stamtąd odejść, Bóg doskonale wie czego potrzeba człowiekowi do szczęścia, więc jeżeli w Niebie nie ma cierpienia a nie ma to znaczy ,że tak jest najbardziej odpowiednio.


Śr sie 12, 2020 17:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Piekło nie jest puste.
Krzysiek... To że Jezus raz człowieka zbawił to protestancka koncepcja zbawienia, a to że zbawia cały czas to katolicka koncepcja . Zdecyduj się czy jesteś katolikiem , czy protestantem?


Śr sie 12, 2020 21:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Piekło nie jest puste.
Sysydlaczek napisał(a):
To nie myśmy przybili Jezusa do krzyża, tylko On dał się ukrzyżować dla nas, po to by wyrywać nas z niewoli zepsucia i grzechu. Natomiast czym innym jest krzyżowanie Ducha Bożego w sobie - bo to już się dzieje po tzw. nawróceniu. Ten kto nie ma Ducha Chrystusowego w sobie , ten do Niego nie należy.
Duch ludzki ma życie na wskutek usprawiedliwienia z wiary. Natomiast to wszystko, co rodzi ciało winniśmy krzyżować przy pomocy Ducha.


Wiesz co? Przemyśl jeszcze raz to, co tutaj napisałeś, bo mi się wydaje, że to jest pomieszanie z poplątaniem.

"""" Natomiast czym innym jest krzyżowanie Ducha Bożego w sobie - bo to już się dzieje po tzw. nawróceniu."""""
możesz mi to wyjaśnić, o co tutaj Tobie chodzi?

""""" Natomiast to wszystko, co rodzi ciało winniśmy krzyżować przy pomocy Ducha.""""""
Czy to krzyżowanie ma jakikolwiek związek z krzyżem Jezusa? No bo jeśli nie, to takie sformułowania zaciemniają zrozumienie krzyża Chrystusa (odwołują się do Jego krzyża)


Śr sie 12, 2020 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Piekło nie jest puste.
Sysydlaczek napisał(a):
Życie w niebie lub życie w piekle

Kiedy? Przez całe Pismo jest wybór pomiędzy życiem i śmiercią. Życie wieczne które daje Chrystus to wyróżnienie/nasz wybór lub nie, bo nie rozumiem :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr sie 12, 2020 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Piekło nie jest puste.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Krzysiek... To że Jezus raz człowieka zbawił to protestancka koncepcja zbawienia, a to że zbawia cały czas to katolicka koncepcja . Zdecyduj się czy jesteś katolikiem , czy protestantem?


Czytałeś wpis? Tam dość jasno się zadeklarowałem przeciwko "już zbawionym"


Śr sie 12, 2020 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło nie jest puste.
Kapral135 napisał(a):
To widocznie nie odczuwałeś w życiu jeszcze cierpienia z odpowiednią intensywnością,


Nie mówię tutaj o jakiś skrajnych przypadkach, chodzi o kwestie bardziej życia codziennego, coś mi się nie udało, coś mi nie posmakowało, czy zwyczajnie mam tego dnia zły humor, więc w każdej z tych sytuacji jak jest mi źle, to odczuwam jakieś tam minimalne cierpienie.

Kapral135 napisał(a):
wyobraź sobie, że miałbyś np przez miesiąc cierpieć tortury albo np przez dwa dni cierpieć tak jak Jezus na krzyżu, w Niebie też jeszcze nie byłeś jestem na 100% pewny, że gdybyś posmakował życia w Królestwie Niebieskim to już nigdy nie chciałbyś stamtąd odejść,


A niby co w Niebie jest takiego fajnego? co ja bym tam smakował?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 12, 2020 21:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL