Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc??? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
Z jednej strony wiem ze musze wierzyc a z drugiej czuje nienawisc na to co mnie spotkało i chce sie wkurzyc na Boga... jak mam prosic Boga o uzdrowienie jak prawie zawsze z powodu choroby nie jestem wstanie nawet ukleknac na chwile do modlitwy??? Pewnych objawow sie nie da wyleczyc a jak mam sie modlic o zdrowie skoro nie jestem w stanie czesto sie pomodlic a jak mi sie juz uda to ciezko to nazwac porzadna modlitwa. To jest bledne kolo, gdzie tu sprawiedliwosc Boza skoro czlowiek nie ma mozliwosci wyprosic laski u Boga??? Niech to szlak, dlaczego inni maja dzieci, zony, rodzine, moga uprawiac seks z zona codziennie, chodzic na spacery, widziec jak ich pociechy dorastaja a ja dosc ze nie mam nic to musze sie jeszcze meczyc i byc uwiezionym przez chorobe i te prochy ktore musze brac co??????? Nie umiem byc pewny siebie, wyluzowany, nie wiem co to wolnosc emocjonalna itp. A wczoraj w ewangelii slyszalem jak Jezus mowi ze kto ma duzo bedzie mial jeszcze wiecej a kto nie ma nic to zabiora mu to co ma gdzie tu ta sprawiedliwosc Boza co???????? Niech to szlak!!!! Przepraszam ze sa swieta a ja pisze takie rzeczy ale mam 31 lat i jak mam tak dluzej zyc to chyba lepiej zebym umarl!!!


Pt gru 25, 2020 0:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
Tomkris napisał(a):
To jest bledne kolo, gdzie tu sprawiedliwosc


Ewentualna sprawiedliwość będzie dopiero po śmierci na sądzie ostatecznym, nie rozumiem dlaczego za życia doczesnego spodziewasz się sprawiedliwości?

Tomkris napisał(a):
Niech to szlak, dlaczego inni maja dzieci, zony, rodzine, moga uprawiac seks z zona codziennie, chodzic na spacery, widziec jak ich pociechy dorastaja a ja dosc ze nie mam nic to musze sie jeszcze meczyc i byc uwiezionym przez chorobe i te prochy ktore musze brac co???????


Dlaczego wspominasz tutaj o ewentualnych korzyściach z posiadania rodziny? a chodzenie do pracy przez 20 lat w celu utrzymania rodziny, to już pomijasz? dlaczego wspominasz o zyskach a nie o kosztach?

Tomkris napisał(a):
Nie umiem byc pewny siebie, wyluzowany, nie wiem co to wolnosc emocjonalna itp.


To idź do jakiego psychologa.

Tomkris napisał(a):
A wczoraj w ewangelii slyszalem jak Jezus mowi ze kto ma duzo bedzie mial jeszcze wiecej a kto nie ma nic to zabiora mu to co ma gdzie tu ta sprawiedliwosc Boza co???????? Niech to szlak!!!!


To jak ja mam dużo pieniędzy, to po śmierci Bóg mi dołoży, i będę miał jeszcze więcej?

Tomkris napisał(a):
Przepraszam ze sa swieta a ja pisze takie rzeczy ale mam 31 lat i jak mam tak dluzej zyc to chyba lepiej zebym umarl!!!


O co ci tu teraz chodzi? bo jako Katolik to powinieneś nieść swój krzyż, więc tak jakby w twoim życiu powinno być ciężko.
Natomiast jeśli jesteś ateista, to spróbuj uzyskać ze swojego życia ile się tylko da, a o co ci teraz chodzi to nie wiem?
Bo albo cierpisz dla religii, albo pod względem ateistycznym uzyskujesz korzyści dla siebie, co do tego ma umieranie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 25, 2020 11:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
Widzisz od tego zycia zalezy zycie po smierci, a jak tutaj zycie jest nie sprawiedliwe to jam mammy dojsc do zbawienia???

Wspominam o korzysviach bo ja tego nie posiadam... a do prqcy i tak musze chodzic i to nie do wymarzonej tylko do takiej do ktorej musze...


Psycholog tu za przeproszeniem go*no pomoze...


Chodzi mi o to ze nie potrafie dluzej tak zyc... wole umrzec zamiast sie meczyc, pierd*le takie zycie!!! Inni plawia sie w luksusach i bedza dzieki temu zbawieni a ja pojde pewnie do piekla.... niech to szlak!!!


Pt gru 25, 2020 12:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
Tomkris napisał(a):
Widzisz od tego zycia zalezy zycie po smierci, a jak tutaj zycie jest nie sprawiedliwe to jam mammy dojsc do zbawienia???


Nie wiem o co ci tutaj chodzi? skąd pomysł że życie doczesne, ma być czy tam jest sprawiedliwe?

Tomkris napisał(a):
Wspominam o korzysviach bo ja tego nie posiadam... a do prqcy i tak musze chodzic i to nie do wymarzonej tylko do takiej do ktorej musze...


Powinieneś patrzeć na to jak świat wygląda, a nie na to jakie przynosi korzyści, bo ty tylko widzisz te pieniądze z wypłaty które się pojawiają na koncie, natomiast nie widzisz wysiłku jaki został włożony w to, żeby te pieniądze udało się zarobić.

Tomkris napisał(a):
Chodzi mi o to ze nie potrafie dluzej tak zyc... wole umrzec zamiast sie meczyc, pierd*le takie zycie!!! Inni plawia sie w luksusach i bedza dzieki temu zbawieni a ja pojde pewnie do piekla.... niech to szlak!!!


W tym momencie tak samo nie wiem o co ci chodzi? :mrgreen: bo albo żyjesz ateistycznie i próbujesz uzyskać z tego życia, ile sie tylko da, albo żyjesz jak wierząca osoba i niesiesz swój krzyż aż do śmierci, natomiast co ty teraz robisz? którą z tych opcji wybrałeś?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 25, 2020 14:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
Robek... dzialasz mi na nerwy...


Pt gru 25, 2020 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
Tomkris napisał(a):
Robek... dzialasz mi na nerwy...
Akurat to dobra propozycja jakaś psychoterapia z doświadczonym psychologiem. Pozwoli Ci zrozumieć emocje i zacząć podejmować racjonalne wybory. No i mieć racjonalne przekonania, bo raczej takie do nich nie należą: Inni plawia sie w luksusach i bedza dzieki temu zbawieni a ja pojde pewnie do piekla.... niech to szlak!!!


Pt gru 25, 2020 18:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
proteom napisał(a):
Tomkris napisał(a):
Robek... dzialasz mi na nerwy...
Akurat to dobra propozycja jakaś psychoterapia z doświadczonym psychologiem. Pozwoli Ci zrozumieć emocje i zacząć podejmować racjonalne wybory. No i mieć racjonalne przekonania, bo raczej takie do nich nie należą: Inni plawia sie w luksusach i bedza dzieki temu zbawieni a ja pojde pewnie do piekla.... niech to szlak!!!



Zaden terapeuta nie podejmie ze mna wspolpracy wiedzac ze mi sfalszowana dokumentacje medyczna...


Pt gru 25, 2020 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
Tomkris napisał(a):
proteom napisał(a):
Tomkris napisał(a):
Robek... dzialasz mi na nerwy...
Akurat to dobra propozycja jakaś psychoterapia z doświadczonym psychologiem. Pozwoli Ci zrozumieć emocje i zacząć podejmować racjonalne wybory. No i mieć racjonalne przekonania, bo raczej takie do nich nie należą: Inni plawia sie w luksusach i bedza dzieki temu zbawieni a ja pojde pewnie do piekla.... niech to szlak!!!



Zaden terapeuta nie podejmie ze mna wspolpracy wiedzac ze mi sfalszowana dokumentacje medyczna...
W pracy terapeutycznej nie jest konieczna dokumentacja medyczna. Stara diognoza jest wtórna. To nowy terapeuta musi sam Ciebie zdiagnozować.


Pt gru 25, 2020 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
A jak terapeuta zacznie pytac o szczegoly z mohej przeszlosci... to nie takie proste ukryc sfalszowana dokumentacje tym bardziej jak sie nie wiem do konca na co jest sie horym...


Pt gru 25, 2020 18:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
Tomkris napisał(a):
A jak terapeuta zacznie pytac o szczegoly z mohej przeszlosci... to nie takie proste ukryc sfalszowana dokumentacje tym bardziej jak sie nie wiem do konca na co jest sie horym...


To ten terapeuta również zacznie działać ci na nerwy.
I jeśli jesteś kimś wierzącym, chcesz przestrzegać wszystkich zakazów i nakazów, które narzuca na ciebie religia, to chyba zdajesz sobie sprawę, że to wymaga dużo wysiłku? że to wymaga dużo poświęceń? więc skoro podjąłeś taką decyzje to nie narzekaj i zacznij jak prawdziwy wzorowy Katolik z dumą dźwigać swój krzyż.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 25, 2020 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
Robek napisał(a):
Tomkris napisał(a):
A jak terapeuta zacznie pytac o szczegoly z mohej przeszlosci... to nie takie proste ukryc sfalszowana dokumentacje tym bardziej jak sie nie wiem do konca na co jest sie horym...


To ten terapeuta również zacznie działać ci na nerwy.
I jeśli jesteś kimś wierzącym, chcesz przestrzegać wszystkich zakazów i nakazów, które narzuca na ciebie religia, to chyba zdajesz sobie sprawę, że to wymaga dużo wysiłku? że to wymaga dużo poświęceń? więc skoro podjąłeś taką decyzje to nie narzekaj i zacznij jak prawdziwy wzorowy Katolik z dumą dźwigać swój krzyż.


Ciekawe czy Ty bys byl wstanie dzwigac tak swoj krzyz gdybys takie mial problemy... CWANIAKU!!!


Pt gru 25, 2020 23:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
Tomkris napisał(a):
Ciekawe czy Ty bys byl wstanie dzwigac tak swoj krzyz gdybys takie mial problemy... CWANIAKU!!!


W tej chwili nie chcę dźwigać własnego krzyża, tym bardziej jakbym był w twoim stanie, bym tego nie robił, bycie męczennikiem dla idei, nie jest dla mnie czymś atrakcyjnym.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 26, 2020 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
Tomkris napisał(a):
A jak terapeuta zacznie pytac o szczegoly z mohej przeszlosci... to nie takie proste ukryc sfalszowana dokumentacje tym bardziej jak sie nie wiem do konca na co jest sie horym...
Terapeutę nie interesuje Twoja stara dokumentacja medyczna, tylko realna pomoc. Rozmowa terapeutyczna pomaga uświadomić sobie, z czego wynikają aktualne kłopoty, dostrzec powtarzające się schematy oraz utrudniające życie przekonania i zastanowić się, czy chcemy je zmieniać. A jeśli tak, to w jakim kierunku mają iść te zmiany.
https://notatkiterapeutyczne.pl/co-to-j ... f9984c3b2d
https://michalpasterski.pl/2017/12/dlac ... hoterapie/


Ostatnio edytowano So gru 26, 2020 21:47 przez proteom, łącznie edytowano 1 raz



So gru 26, 2020 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2018 19:19
Posty: 140
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
proteom napisał(a):
Tomkris napisał(a):
A jak terapeuta zacznie pytac o szczegoly z mohej przeszlosci... to nie takie proste ukryc sfalszowana dokumentacje tym bardziej jak sie nie wiem do konca na co jest sie horym...
Terapeutę nie interesuje Twoja stara dokumentacja medyczna, tylko realna pomoc. Rozmowa terapeutyczna pomaga uświadomić sobie, z czego wynikają aktualne kłopoty, dostrzec powtarzające się schematy oraz utrudniające życie przekonania i zastanowić się, czy chcemy je zmieniać. A jeśli tak, to w jakim kierunku mają iść te zmiany. https://notatkiterapeutyczne.pl/co-to-jest-psychoterapia-44f9984c3b2d


Nie macie zielonego pojecia o czym mowicie...!!!


So gru 26, 2020 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Jak mam wierzyc skoro czuje nienawisc???
Tomkris musisz coś wsiąść na uspokojenie.


N gru 27, 2020 0:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL