Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Czy Jezus to cyborg? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Czy Jezus to cyborg?
Dawno temu , w czasie swego pierwszego nawrócenia, Bóg wciąż był odczłowieczony i był jakby takim super komputerem. Czułem że moja modlitwa ma moc i jest wysłuchiwana, ale to było czasami tak, jakby to Bóg był Dzinnem a ja bym mówił co On ma robić.
Potem okazało się że On nie chce być dzinnem, i co gorsza, to On mówi co ja mam robić a ja mam się słuchać. No tak, "komputer się zbuntował" i chce rządzić! nie podobało mi się gdy czytałem w księdze Wyjścia jak Bóg rządzi Izraelem, nie mogłem znieść że to On jest Panem.
A Jezus był takim cyborgiem, Nie za bardzo przejmowałem się Męką Jezusa, myśli były takie: ludzie muszą cierpieć, a co to dla Boga, (takiego supercyborga, jak uważałem) !
Tymczasem Jezus Chrystus będąc w ciele jest najbardziej ludzki, żaden cyborg, bardziej ludzki od nas.
Jeśli chodzi o cyborgów, to Rand przedstawiła tam Galta, takiego "idealnego człowieka", absolutnego egoistę, dumnego ze swego egoizmu, i ten Galt pod koniec książki, podłączony do prądu przez "złe społeczeństwo" nie robi sobie nic z tego, jest nieczuły.
O ile różni święci, znosili różne męki, czasem nawet "z humorem", to Jezus naprawdę po ludzku bał się Męki. Bo Jezus nie był cyborgiem, ale był bardzo delikatny. Dla Niego ukrzyżowanie było dużo gorsze niż dla każdego z nas, gdybyśmy mieli być jutro ukrzyżowani. Tak samo, odrzucenie Jego wielkiej Miłości, jest dla Niego gorsze niż dla nas odrzucenie ludzkiej miłości.
Przeskakując, Andersen napisał "Księżniczkę na ziarnku grochu". Przyznaję że w dzieciństwie bajka była dla mnie dziwna: za PRL, to ideałem byłoby raczej coś przeciwnego niż fanaberie księżniczki. Tymczasem tu Andersen pokazuje kontrast między tym, że co ją ostatnio spotkało - przybyła podczas burzy a tym jak była delikatna.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 28, 2020 19:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Jezus to cyborg?
Andy72 napisał(a):
Tymczasem Jezus Chrystus będąc w ciele jest najbardziej ludzki, żaden cyborg, bardziej ludzki od nas.


Chyba coś ci się pomyliło, przewaga Jezusem nad ludźmi, jest o wiele większa, niż przewaga ludzi na zwierzętami/roślinami, i nie wiem skąd ci przyszedł do głowy taki pomysł? przecież zwykły człowiek skazany na ukrzyżowanie, jest w dość tragicznej sytuacji, bo nie dość że taka śmierć będzie bardzo bolesna, to jeszcze przy okazji straci jedyne życie jakie posiada.
A Jezus na Ziemi był tylko z wizytą, dla Jezusa to było jak jakaś gra komputerowa, w której brał dobrowolny udział, i po zakończeniu tej gry wrócił do miejsca z którego przyszedł.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt gru 29, 2020 1:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL