Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Specyfika Nowego Przymierza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Specyfika Nowego Przymierza
krzysiekniepieklo napisał(a):
Powiedz mi Przeemek, czy Jezus umierając na krzyżu to w ten sposób gładzi nasze grzechy?

Nasze czyli ludzi. Ale każdego jego indywidualne.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No to jeśli byśmy nie grzeszyli, to Jezus by nie musiał umierać na krzyżu, bo nie miał by co gładzić.

Jakbyśmy nie grzeszyli, to znaczy, że Adam i Ewa by nie zgrzeszyli i nie odziedziczylibyśmy po nich zdolności rozróżniania dobra i zła. Ale "plan Boga" przewidział, że czowiek zgrzeszy i przewidział dla niego również i ratunek.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Więc to nasze grzechy są przyczyną śmierci Jezusa na krzyżu - tak, czy nie? No ja wiem, że jak się przyjrzysz grzechowi świata, to tym samym swojego grzechu już nie dojrzysz.

Oj... Krzysiek, zapędzasz się z konkluzjami za daleko i piszesz na prawdę.... "dziwactwa"... po co?

Nasze grzechy są naszą winą, to my je popełniliśmy. Jezus umarł na krzyżu za te grzechy bo tak zdecydował, bo było to w "planie Boga". Ale wcale nie musiał, "mógł olać" ludzi i ich grzechy, mógł stworzyć sobie nowych ludzi lub inny gatunek. Bóg mógł wiele.......
Ale jednak postanowił wydać Jezusa na nasz ratunek, poświęcił własnego syna, abyśmy my mogli żyć.......
To, że jest zależność "gładzenia" naszych grzechów przez krew Jezusa, nie znaczy, że możesz sobie teraz obracać tą zależność kota ogononem.....to nie jest analogia.... tylko suwerenna decyzja Boga, jak tak można...... nie rozumiem skąd biorą się u Ciebie takie pomysły..... ale na pewno nie ze Słowa Bożego.


Gdybym nie dojrzał grzeszności swojej natury i nie zdał sprawy ze swojego grzechu, to nigdy bym się nie nawrócił na Chrystusa. Bo to jest jeden z pierwszych elementów w nowo-narodzeniu w Chrystusie.

krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale prawda jest taka, że każdy do tej puli światowego grzechu się dokłada.

Zacznij czytać Biblię........ Nie ma żadnej puli......
Jak już piszesz w tych kategoriach to grzech jest jeden, bo grzech jest przekorczeniem Prawa..... nie ma wielu różnych grzechów w sensie kary przekroczenia Prawa - czyli śmierć.

Każdy to odpowiada na swój grzech, ja nie umrę za grzech światowy, tylko za swój. Hipotetycznie zakładając, że Jezus nie przyszedł, to ja umieram tylko i wyłącznie za swój grzech a nie za "grzech światowy" - suma wszystkich grzechów ludzi - kompletna bzdura...... co to za koncepty Krzysiek?

krzysiekniepieklo napisał(a):
No a to w sumie znaczy tyle, że każdy z nas stał pod tym krzyżem i Jezusa do krzyża przybijał.

Nie...., to zaczy, że Jezus przybił nasze grzechy do krzyża z własnej woli i miłości do ludzi. Ale wcale nie musiał tego robić. Mógł nas zostawić z naszymi grzechami samym sobie, aż zgnijemy i spłoniemy w piekle........to się nazywa "Łaska", której nam udzielił i przewija się ten termin przez całą Biblię........

"(14) Wymazał obciążający nas wykaz zawarty w przepisach, który był przeciwko nam, i usunął go z drogi, przybiwszy do krzyża;"
Tysiąclecia:
"(14) skreślił zapis dłużny obciążający nas nakazami. To właśnie, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do krzyża. "(Kol2)
Sorry.... ale gdybyś nie odrzucał "połowy" Biblii, to byś takich bzdur nie pisał.

krzysiekniepieklo napisał(a):
Bóg może nas z grzechu oczyścić tylko wtedy, kiedy się do grzechu przyznamy i chcemy grzech Jezusowi oddać.

No widzisz... jak chcesz to ptrafisz.

Kiedy się do "grzechu przyznamy i chcemy grzech Jezusowi oddać" - czyli jednak oddajemy grzech Jezusowi - a nie zabijamy Jezusa naszym grzechem?

Skąd nagle u Ciebie zabijanie grzechem na oddanie grzechu się zamieniło?.... Sam nie wiesz co piszesz......

Już nie raz pisałem, jesteś pełen niespójności w swoich wypowiedziach i nawet tego nie dostrzegasz. Nawet w kilku zdaniach potrafisz zaprzeczać sam sobie - kiedy stawia się te twierdzenia w świetle Biblii.

krzysiekniepieklo napisał(a):
A co do faryzeuszy, to chyba nie sądzisz, że dokonując czynu niegodziwego można wypełnić przez to przymierze z Bogiem. To szatan namawia człowieka do niegodziwości, a nie Bóg. kto postępuje niegodziwie, ten się sprzymierza z szatanem. To tak na zdrowy rozum Przeemek.
No a szatan nie przewidział, jakie będą konsekwencje zabicia Jezusa.

Ja nie pisałem o wypełnianiu Przymierza przez faryzeuszy, tylko wypełnianie planu Boga dla człowieka - wydarzenia były zapowiedziane, jak i przez proroków, że Jezus wypełni Stare Przymierze. A w tym mieli faryzeusze swój udział, zapowiedziany od dawna.......


" (3) Wzgardzony i odrzucony przez ludzi; mąż boleści i doświadczony cierpieniem. I przed nim ukrywaliśmy jakby swoją twarz; wzgardzony tak, że mieliśmy go za nic."(Iz53)

"(7) Uciśniony i gnębiony, ale nie otworzył swoich ust. Jak baranek na rzeź prowadzony i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust. (8) Został zabrany z więzienia i z sądu. Kto wypowie jego pokolenie? Został bowiem wyrwany z ziemi żyjących i zraniony za przestępstwo mojego ludu."(Iz53)


"(3) Najpierw bowiem przekazałem wam to, co i ja otrzymałem, że Chrystus umarł za nasze grzechy, zgodnie z Pismem; (4) Że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem; (5) I że ukazał się Kefasowi, a potem tym dwunastu. (6) Potem ukazał się więcej niż pięciuset braciom naraz, z których większość żyje aż dotąd, a niektórzy zasnęli. (7) Potem ukazał się Jakubowi, potem wszystkim apostołom. "(1Kor15)

Czy:
"(14) Aby się wypełniło, co zostało powiedziane przez proroka Izajasza: "
"(35) Aby się wypełniło, co zostało powiedziane przez proroka: Otworzę moje usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata."
"(9) Wtedy się wypełniło, co zostało powiedziane przez proroka Jeremiasza: I wzięli trzydzieści srebrników, zapłatę za oszacowanego, którego oszacowali synowie Izraela;" (Mt)

i dzięsiątki innych.....


Pn sty 25, 2021 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Specyfika Nowego Przymierza
Przeemek napisał(a):

krzysiekniepieklo napisał(a):
No to jeśli byśmy nie grzeszyli, to Jezus by nie musiał umierać na krzyżu, bo nie miał by co gładzić.

Jakbyśmy nie grzeszyli, to znaczy, że Adam i Ewa by nie zgrzeszyli i nie odziedziczylibyśmy po nich zdolności rozróżniania dobra i zła. Ale "plan Boga" przewidział, że czowiek zgrzeszy i przewidział dla niego również i ratunek.


No, ja próbuje Ciebie zrozumieć. Naświetlę Ci, jak ja widzę Twoje rozumowanie. Jeśli się mylę, to mnie naprostuj.
A więc tak:
Żeby nie Adam i Ewa, to byśmy mieli naturę bezgrzeszną i to ich grzech sprawił, że mamy jednak skłonność do grzechu i grzeszymy. No i Bóg to przewidział ale wina jest po stronie Adama i Ewy, bo to oni spsprali nam życie. Żeby nie oni, to byśmy nie grzeszyli. No a tak w zasadzie to Bóg jest winien, bo przecież mógł mieć zupełnie inny plan i do sytuacji nie doprowadzać. No a krzyż Jezusa, to też był plan Boga i Ty nie czujesz się winny tego, że do ukrzyzowania doszło. To też wina Boga, że miał właśnie taki plan. Przecież mógł nam przebaczać grzechy bez tego krzyża.

Przeemek napisał(a):
Gdybym nie dojrzał grzeszności swojej natury i nie zdał sprawy ze swojego grzechu, to nigdy bym się nie nawrócił na Chrystusa. Bo to jest jeden z pierwszych elementów w nowo-narodzeniu w Chrystusie.


Tutaj, to Ci odpowiem tak: Najgorzej jest z tymi, którzy już się nawrócili. Tacy nie mają szansy żeby się nawrócić, bo przecież już są nawróceni. No a takie poglądy powstaja z czytania listów Pawła. A Jezus powiedział : „nawracajcie się”, a „nie nawróćcie się” No, nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z różnicy?

Przeemek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
No ale prawda jest taka, że każdy do tej puli światowego grzechu się dokłada.

Zacznij czytać Biblię........ Nie ma żadnej puli......
Jak już piszesz w tych kategoriach to grzech jest jeden, bo grzech jest przekorczeniem Prawa..... nie ma wielu różnych grzechów w sensie kary przekroczenia Prawa - czyli śmierć.

Każdy to odpowiada na swój grzech, ja nie umrę za grzech światowy, tylko za swój. Hipotetycznie zakładając, że Jezus nie przyszedł, to ja umieram tylko i wyłącznie za swój grzech a nie za "grzech światowy" - suma wszystkich grzechów ludzi - kompletna bzdura...... co to za koncepty Krzysiek?

krzysiekniepieklo napisał(a):
No a to w sumie znaczy tyle, że każdy z nas stał pod tym krzyżem i Jezusa do krzyża przybijał.

Nie...., to zaczy, że Jezus przybił nasze grzechy do krzyża z własnej woli i miłości do ludzi. Ale wcale nie musiał tego robić. Mógł nas zostawić z naszymi grzechami samym sobie, aż zgnijemy i spłoniemy w piekle........to się nazywa "Łaska", której nam udzielił i przewija się ten termin przez całą Biblię........

"(14) Wymazał obciążający nas wykaz zawarty w przepisach, który był przeciwko nam, i usunął go z drogi, przybiwszy do krzyża;"
Tysiąclecia:
"(14) skreślił zapis dłużny obciążający nas nakazami. To właśnie, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do krzyża. "(Kol2)
Sorry.... ale gdybyś nie odrzucał "połowy" Biblii, to byś takich bzdur nie pisał.



Paweł tutaj bredzi, bo Jezus sam siebie do krzyża nie przybił. Bóg Go też do krzyża nie przybijał.
To szatan przybił do krzyża Jezusa rekami ludzi. To jest taka firmowa taktyka tego gada, że posługuje się innymi. Tak było z Jezusem. Sami Jezusa nie przybijali ale zmusili do tego Piłata.
No a Ty chcesz się usprawiedliwiac tym, że to Bóg miał taki plan. No a jeśli tak, to żadna twoja wina. To wina Boga, że sobie coś takiego wymyślił. Przyjmujesz tą łaskę ale do żadnej winy się nie poczuwasz. To tamci to zrobili. Ty tylko zgadzasz się na przyjęcie łaski darmo danej. No, nie tak całkiem darmo. Jednak ktoś za nią zapłacił.

Przeemek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Bóg może nas z grzechu oczyścić tylko wtedy, kiedy się do grzechu przyznamy i chcemy grzech Jezusowi oddać.

No widzisz... jak chcesz to ptrafisz.

Kiedy się do "grzechu przyznamy i chcemy grzech Jezusowi oddać" - czyli jednak oddajemy grzech Jezusowi - a nie zabijamy Jezusa naszym grzechem?

Skąd nagle u Ciebie zabijanie grzechem na oddanie grzechu się zamieniło?.... Sam nie wiesz co piszesz......

Już nie raz pisałem, jesteś pełen niespójności w swoich wypowiedziach i nawet tego nie dostrzegasz. Nawet w kilku zdaniach potrafisz zaprzeczać sam sobie - kiedy stawia się te twierdzenia w świetle Biblii.

No i znowy mnie nie rozumiesz. Oddać grzech Jezusowi, to znaczy przyznać się do tego grzechu i przybić Jezusa tym grzechem do krzyża. No bo jak grzechu nie chcesz oddać, to nie przybijasz Jezusa tym grzechem ale tym samym Jezus tego grzechu zgładzic nie może. No a konsekwencje chyba znasz.


Śr sty 27, 2021 11:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Specyfika Nowego Przymierza
krzysiekniepieklo napisał(a):
No, ja próbuje Ciebie zrozumieć. Naświetlę Ci, jak ja widzę Twoje rozumowanie. Jeśli się mylę, to mnie naprostuj.
A więc tak:
Żeby nie Adam i Ewa, to byśmy mieli naturę bezgrzeszną i to ich grzech sprawił, że mamy jednak skłonność do grzechu i grzeszymy. No i Bóg to przewidział ale wina jest po stronie Adama i Ewy, bo to oni spsprali nam życie. Żeby nie oni, to byśmy nie grzeszyli. No a tak w zasadzie to Bóg jest winien, bo przecież mógł mieć zupełnie inny plan i do sytuacji nie doprowadzać. No a krzyż Jezusa, to też był plan Boga i Ty nie czujesz się winny tego, że do ukrzyzowania doszło. To też wina Boga, że miał właśnie taki plan. Przecież mógł nam przebaczać grzechy bez tego krzyża.

Może lepiej jak Pismo powie za siebie, bo ja mówię przez pryzmat Pisma i często je cytuję na potwierdzenie, ale widzę, że abyś Ty lepiej zrozumiał, muszę cytować je za każdym razem..... bo Ty nie przeczytałeś wcale lub pobieżnie........:

"(22) Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki. "(Rdz3)
Matka wszystkich żyjących (w tym i Twoja):
" (20) Mężczyzna dał swej żonie imię Ewa, bo ona stała się matką wszystkich żyjących."

Z tego powodu grzech wszedł na świat - bo grzech przynosi śmierć, jest przekleństwem:
"(17) Do Adama zaś powiedział: Ponieważ usłuchałeś głosu swojej żony i zjadłeś z drzewa, o którym ci przykazałem, mówiąc: Nie będziesz z niego jadł - przeklęta będzie ziemia z twego powodu, w trudzie będziesz z niej spożywać po wszystkie dni twego życia."(Rdz3)

I ładnie to podsumował Paweł:
"(12) Dlatego, tak jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech - śmierć, tak też na wszystkich ludzi przeszła śmierć, ponieważ wszyscy zgrzeszyli."(Rz5)

Czy Jan kontynuował:
" (8) Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, sami siebie zwodzimy i nie ma w nas prawdy."(1Jan1)

Jak na ironię my też jesteśmy "tym człowiekiem" - najpierw był Adam, zanim nawet była Ewa.......jego spóścizną......

To nasi "pra rodzice" złamali nakaz Boga i zostali wygnani z raju, nie my. To oni zostali ukarani, nie my. Ale my teraz dziedziczy po naszych rodzicach zdolność poznania "dobra i zła", czyli i zdolność grzeszenia( nie obowiązek).

Odnośnie Planu Boga..... w Biblii można o nim wielu miejscach przczytać, kim jesteśmy, po co zostaliśmy stworzeni, po co świat, dlaczego tak się stało, że grzech wszedł na świat i wiele innych. Jedno jest pewne, nie można patrzeć na "Plan" przez pryzmat ludzkiego myślenia - że Bóg zaplanował nasz upadek, itd..... bo zaprzeczyło by to naszej "wolnej woli", którą nas Bóg obdarzył. Bóg przewidział nasz upadek i od razu posiada plan naszego ratunku........

krzysiekniepieklo napisał(a):
Tutaj, to Ci odpowiem tak: Najgorzej jest z tymi, którzy już się nawrócili. Tacy nie mają szansy żeby się nawrócić, bo przecież już są nawróceni. No a takie poglądy powstaja z czytania listów Pawła. A Jezus powiedział : „nawracajcie się”, a „nie nawróćcie się” No, nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z różnicy?

To wyjaśnij ten termin dokładnie, podaj przykłady i kontekst? Chcę zobaczyć poglądy tych co nie czytają Listów Pawła......

I może też nie czytają dokładnie Ewangelii:
"(2) Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie . "(Mt3)
(17) Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie."(Mt4)

Na czym polega różnica w tych nawracaniach się.......?

krzysiekniepieklo napisał(a):
Paweł tutaj bredzi, bo Jezus sam siebie do krzyża nie przybił. Bóg Go też do krzyża nie przybijał.

Paweł w tych fragmentach o Tym nie pisze, czytałeś ten tekst w ogóle? Przeczytaj co tam jest rzeczywiście napisane? Spróbuj najpierw dosłownie.......

krzysiekniepieklo napisał(a):
To szatan przybił do krzyża Jezusa rekami ludzi. To jest taka firmowa taktyka tego gada, że posługuje się innymi. Tak było z Jezusem.

No pewnie..... to wszystko wina szatana, a ludzie byli tylko sterowanymi mapetami szatana......
Bóg dał ludziom wolny wybór, a szatan im go odebrał...... brawo, masz jeszcze jakieś pomysły?

Cały czas kreujesz ludzi na niewiniątka..... gdzie to jest opisane w Piśmie?

krzysiekniepieklo napisał(a):
No a Ty chcesz się usprawiedliwiac tym, że to Bóg miał taki plan. No a jeśli tak, to żadna twoja wina. To wina Boga, że sobie coś takiego wymyślił. Przyjmujesz tą łaskę ale do żadnej winy się nie poczuwasz. To tamci to zrobili. Ty tylko zgadzasz się na przyjęcie łaski darmo danej. No, nie tak całkiem darmo. Jednak ktoś za nią zapłacił.

Plan usprawiedliwienia(uratowania) ludzi, a nie plan ich upadku. Człowiek upadł swoją własną nieprzymuszoną decyzją. Bóg zna przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, On jest Alfą i Omegą, początkiem i końcem wszystkiego, to nie mógł przewidzieć, że Adam z Ewą zgrzeszą? I będą wymagali ratunku?

krzysiekniepieklo napisał(a):
No i znowy mnie nie rozumiesz. Oddać grzech Jezusowi, to znaczy przyznać się do tego grzechu i przybić Jezusa tym grzechem do krzyża. No bo jak grzechu nie chcesz oddać, to nie przybijasz Jezusa tym grzechem ale tym samym Jezus tego grzechu zgładzic nie może. No a konsekwencje chyba znasz.

Twoje metafory nie wyrażają prawdy Biblijnej, juz raz prostowałem...... widzę, że bez niej nie potrafisz się obejść........
Oddanie grzechu Jezusowi nie ma nic wspólnego z przybijaniem Jezusa do krzyża...... wskaż fragment Biblii.... ja już podałem.......

Grzech został już dawno (2000 lat temu) pokonany przez Jezusa, bo gdyby tak nie było, to Jezus by nie zmartwychwstał - grzech przynosi śmierć, którą Jezus pokonał/zwyciężył.
Udowodniłem Ci to fragmetami Biblii w rozmowie tutaj viewtopic.php?p=1071242#p1071242 Ale postanowiłeś to zignorować........ w ogóle nie łączysz wielu kwestii w dyskusjach jakie sam poruszasz......i wracasz do tych samych błędów, błędne koło...... nie ma spójności.....

Grzech już został pokonany niezależnie czy Ty, czy ktokolwiek inny odda go Jezusowi czy nie. Tylko jak nie oddasz, to spłoniesz(druga śmierć) razem z grzechem na końcu świata.......


Śr sty 27, 2021 23:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Specyfika Nowego Przymierza
Przeemek napisał(a):
I ładnie to podsumował Paweł:
"(12) Dlatego, tak jak przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech - śmierć, tak też na wszystkich ludzi przeszła śmierć, ponieważ wszyscy zgrzeszyli."(Rz5).

W żaden sposób nie mogę się zgodzić z tym, co tutaj Paweł powiedział. Nie można powiedzieć, że małe dzieci zgrzeszyły, więc nie można powiedzieć, że wszyscy zgrzeszyli.

Przeemek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Tutaj, to Ci odpowiem tak: Najgorzej jest z tymi, którzy już się nawrócili. Tacy nie mają szansy żeby się nawrócić, bo przecież już są nawróceni. No a takie poglądy powstaja z czytania listów Pawła. A Jezus powiedział : „nawracajcie się”, a „nie nawróćcie się” No, nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z różnicy?

To wyjaśnij ten termin dokładnie, podaj przykłady i kontekst? Chcę zobaczyć poglądy tych co nie czytają Listów Pawła......

I może też nie czytają dokładnie Ewangelii:
"(2) Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie . "(Mt3)
(17) Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie."(Mt4)

Na czym polega różnica w tych nawracaniach się.......?.

M 3, to wypowiedź Jana Chrzciciela, A „nawracajcie się (M4), to wypowiedź Jezusa.
Słowo „nawracajcie się” wzywa do permanentnego nawracania się, czyli takiego, które się nie kończy.
Mylnie rozumują ci, którzy uważają, że już się nawrócili.

Przeemek napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
To szatan przybił do krzyża Jezusa rekami ludzi. To jest taka firmowa taktyka tego gada, że posługuje się innymi. Tak było z Jezusem.

No pewnie..... to wszystko wina szatana, a ludzie byli tylko sterowanymi mapetami szatana......
Bóg dał ludziom wolny wybór, a szatan im go odebrał...... brawo, masz jeszcze jakieś pomysły?

Cały czas kreujesz ludzi na niewiniątka..... gdzie to jest opisane w Piśmie?.


J8
34 Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. 35 A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. 36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.

Tutaj masz wyjaśnione. Jak popełniasz grzech, to stajesz się niewolnikiem grzechu, jak to określiłeś – stajesz się takim mapetem w ręku szatana. No i Jezus wyraźnie mówi, że jak On nas wyzwoli, to dopiero wtedy będziemy wolni.

Przeemek napisał(a):
Grzech został już dawno (2000 lat temu) pokonany przez Jezusa, bo gdyby tak nie było, to Jezus by nie zmartwychwstał - grzech przynosi śmierć, którą Jezus pokonał/zwyciężył.
Udowodniłem Ci to fragmetami Biblii w rozmowie tutaj viewtopic.php?p=1071242#p1071242 Ale postanowiłeś to zignorować........ w ogóle nie łączysz wielu kwestii w dyskusjach jakie sam poruszasz......i wracasz do tych samych błędów, błędne koło...... nie ma spójności.....

Grzech już został pokonany niezależnie czy Ty, czy ktokolwiek inny odda go Jezusowi czy nie. Tylko jak nie oddasz, to spłoniesz(druga śmierć) razem z grzechem na końcu świata.......


Odpowiem Ci w nowym temacie:
viewtopic.php?p=1072226#p1072226


Pt sty 29, 2021 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Specyfika Nowego Przymierza
krzysiekniepieklo napisał(a):
W żaden sposób nie mogę się zgodzić z tym, co tutaj Paweł powiedział. Nie można powiedzieć, że małe dzieci zgrzeszyły, więc nie można powiedzieć, że wszyscy zgrzeszyli.

Paweł nawiązuje tu do Adama i jego dziedzictwa, a nie do samych dzieci. Punktem centralnym tej wypowiedzi jest to, że człowiek w tym i dzieci otrzymują poznanie "dobra i zła". Więc prędzej czy poźniej zgrzeszą - wszyscy zgrzeszą.

krzysiekniepieklo napisał(a):
M 3, to wypowiedź Jana Chrzciciela, A „nawracajcie się (M4), to wypowiedź Jezusa.
Słowo „nawracajcie się” wzywa do permanentnego nawracania się, czyli takiego, które się nie kończy.
Mylnie rozumują ci, którzy uważają, że już się nawrócili.

Aha.... to Jan pisze aby się nawrócić. Ja się nawracam, ale tak na prawdę to się nie nawracam, bo mylnie to zrozumiałem....bo tylko tak uważałem, ale tak nie było?

Nie wiem czym się różni "nawracajcie się" w (M3) i (M4), bo żadne nie posiada słowa "permamentne". Za to oba posiadają "bliskie jest królestwo niebieskie.". To jedno się kończy mimo, że mówi o tym samym królestwie niebieskim? Wow... mistrzostwo w dorysowywaniu konkluzji na bazie teorii z kapelusza, bo gdzie jest to "permamentne" podkreślone w Piśmie? Te same królestwo, ale dwa rodzaje "nawracajcie się" - podkreślę jeszcze, że jest to te same greckie słowo użyte - więc absoloutnie żadnej gramatycznej różnicy.......
Teorie pełne dziur jak szwajcarski ser........

krzysiekniepieklo napisał(a):
J8
34 Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. 35 A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. 36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.

Tutaj masz wyjaśnione. Jak popełniasz grzech, to stajesz się niewolnikiem grzechu, jak to określiłeś – stajesz się takim mapetem w ręku szatana. No i Jezus wyraźnie mówi, że jak On nas wyzwoli, to dopiero wtedy będziemy wolni.

Do momentu: "....stajesz się niewolnikiem grzechu," można się zgodzić, ale reszta to skąd? Na którym fragmecie to opierasz? Bo znowu absolutnie nic o tym szatanie w (J8), nawet cienia sugestii nie ma..........

Wolni od grzechu to wolni od grzechu, a nie wolni od szatana........ bo przecież szatan posiada władzę nad tym światem, więc do śmierci doczesnej jesteśmy narażeni na jego kuszenie. Ale jeszcze przed "Tą" śmiercią Jezus nas uwalnia od niewoli grzechu - który nie może nas już uśmiercić na wieczność według nakazów Prawa.....

krzysiekniepieklo napisał(a):
Odpowiem Ci w nowym temacie:
viewtopic.php?p=1072226#p1072226

A ja tym:
viewtopic.php?p=1071242#p1071242
I jeszcze dorzucę:
"(21) I urodzi syna, któremu nadasz imię Jezus. On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów."(Mt1)
Ponieważ tak mówili prorocy:
" (22) A to wszystko się stało, aby się wypełniło, co powiedział Pan przez proroka:"(Mt1)
I spełniło na Krzyżu:
" (28) Potem Jezus, widząc, że już wszystko się wykonało, aby się wypełniło Pismo, powiedział: Pragnę. ........(30) A gdy Jezus skosztował octu, powiedział: Wykonało się. I schyliwszy głowę, oddał ducha."(J19)


Pn lut 01, 2021 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Specyfika Nowego Przymierza
krzysiekniepieklo napisał(a):
W żaden sposób nie mogę się zgodzić z tym, co tutaj Paweł powiedział. Nie można powiedzieć, że małe dzieci zgrzeszyły, więc nie można powiedzieć, że wszyscy zgrzeszyli.

A grzech pierworodny? Ale Ty też to odrzucasz, nic dziwnego że nic Ci się nie zgadza.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 01, 2021 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Specyfika Nowego Przymierza
Andy72 napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
W żaden sposób nie mogę się zgodzić z tym, co tutaj Paweł powiedział. Nie można powiedzieć, że małe dzieci zgrzeszyły, więc nie można powiedzieć, że wszyscy zgrzeszyli.

A grzech pierworodny? Ale Ty też to odrzucasz, nic dziwnego że nic Ci się nie zgadza.


Rozmawialiśmy Andy o grzechu pierworodnym w temacie "grzech w spadku", no i tej nauki o śmierci duszy małego dziecka na skutek tego grzechu w świetle Pisma nie potrafiłeś obronić. Ponosimy konsekwencje grzechu rodziców ale nie zaciągamy za to winy, a więc grzech rodziców nie pociąga za sobą śmierci duszy ich potomstwa. To jest jasno wyjaśnione u Ezechiela (Ez 18)


Pn lut 01, 2021 15:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Specyfika Nowego Przymierza
Grzechu pierworodnego nie ma Maryja, dlatego stała się święta zanim się urodziła, od poczęcia.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 01, 2021 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Specyfika Nowego Przymierza
Andy72 napisał(a):
Grzechu pierworodnego nie ma Maryja, dlatego stała się święta zanim się urodziła, od poczęcia.


Ty Andy też od momentu poczęcia byłeś święty. No i byłeś święty do momentu, kiedy zgrzeszyłeś. Teraz (mam nadzieję) też bywasz święty, jak masz w sobie Bożego Ducha. No ale o to żeby tego Bożego Ducha w sobie mieć, to trzeba o to nieustannie zabiegać. (tak po katolicku, to spowiedź i Komunia) Jezus nazwał to czuwaniem.


Śr lut 03, 2021 21:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL