Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
Zakładam ten absurdalny wręcz temat żeby nie robić OT.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Afilatelista: Nie odkrył tylko wysunął hipotezę.


Tak bez powodu? A może doznał wcześniej jakiegoś olśnienia, jakiegoś przebudzenia, jakiegoś dziwnego doznania, jakiegoś twórczego uczucia, jakiejś weny?

Przecież każdy głupi, bez powodu może wysuwać przypuszczenia, ot tak bez żadnego przekonania.
A ta nasza ziemia, była jednocześnie płaska i kulista, czyżby?
A może najpierw była płaska , a później kulista.
A ja sobie teraz od tak bez powodu, jak to głupi, wysunę taką hipotezkę, że nie jest ani płaska, ani kulista tylko owalna, chcesz to sprawdzić?
A co to, nie mogę być jakimś tam Darwinem farciażem, czy też Higgsem szczęściarzem , co to ja jestem gorszy?
Oni zgadywali i pach , strzał w dziesiątkę, może i mi się poszczęści?

Czy uważasz że umysł ludzki ma moc sprawczą i w momencie odkrycia tworzy nowe byty w tym zmienia przeszłość?

Ponawiam pytanie o Antarktydę: czy istniała przed odkryciem?


Pt sty 22, 2021 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
Nie umysł ludzki, lecz odkrycie ma moc twórczą i powołuje rzeczy do istnienia.
Odkrycie może być czasami zupełnie przypadkowe, czasami człowiek zastanawia się, czy to jego zasługa, czy też jakiegoś dziwnego zbiegu okoliczności? Ludzki umysł płata figle, potrafi wprowadzić nas w błąd, odkrywamy pewne rzeczy, a później okazuje się, że ktoś je obalił, czy one istniały? O tak, przez pewien czas tak, czy można o nich zapomnieć, no nie, niestety już nie, wpisały się do naszej historii już na zawsze.
A jakich rzeczy nigdy nie będzie w naszej historii, a no takich, których nikt nie odkrył i choć na chwilę, nigdy nie zaistniały.
Osobiście uważam, że gdyby ludzka stopa nigdy nie przemarzła na tym zamrożonym lądzie, a ludzkie oczy nie oślepiła wszech obecna biel , to do tej pory żyli byśmy bez Antarktydy, ta kraina po prostu by jeszcze nie istniała.


Pt sty 22, 2021 15:10
Zobacz profil
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
Slucham?
Czego i_p_w nie odkryl tego nie ma?

Moze inaczej: czego delfiny nie odkryly to nie istnieje? A kysz i_p_w ty omamie!


Pt sty 22, 2021 15:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
Rozumiem że zwierzęta które migrowały między anktartydą a znanymi kontynentami płynąc/ lecąc na Antarktydę znikały?
Natomiast mój niewidzialny, niedotykalny smok którego trzymam w garażu istnieje na prawdę.


Pt sty 22, 2021 16:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
Widzę geniusze , że za dużo sobie pozwalacie, więc może pora, aby was podsumować i skompromitować, po prostu ośmieszyć.
Afilatelista i koledzy, twierdzicie, że rzeczy istnieją zanim je odkryto, dla przykładu podajecie. : Antarktydę, Ewolucję, Bozon Higgsa i temu podobne .
Uważacie, że z dzieckiem macie do czynienia?!
Otóż to są przykłady, które już dawno odkryto. A ja pytałem , żeby ci Afilatelisto pamięci nie nadwyrężać, o jeden chociaż przykład istnienia, którego jeszcze NIE ODKRYTO, a już istnieją twoim zdaniem.
Twierdziłeś , że wiele jest takich rzeczy ( więc spokojnie czekałem) choć żadnego nie przytoczyłeś, nabierając wody w usta i tłumacząc się głupio, że pytanie jest błędne.
Tłumaczyłem na wiele sposobów (jak krowie na rowie, za przeproszeniem), że Ewolucję odkryto nie dawno, że wcześniej ,a już na pewno w czasach Biblijnych, nie było jeszcze czegoś takiego jak Ewolucja.
Ty natomiast z uporem maniaka, zaprzeczałeś tylko.
Więc aby to zobrazować, postawiłem proste pytanie:
Skoro twierdzisz, że rzeczy istnieją wcześniej niż ich odkrycia, że jest wiele takich przykładów, TO PODAJ JEDEN CHOCIAŻ PRZYKŁAD RZECZY, KTÓRA ISTNIEJE, CHOĆ JESZCZE JEJ NIE ODKRYTO, BO ODKRYCIE NASTĄPI PÓŹNIEJ, tak jak w przypadku tej twojej Ewolucji?


Pt sty 22, 2021 20:37
Zobacz profil
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
Czy ty czytasz co piszesz?
Dopoki nie odkryto egzoplanet (a stalo sie to nie tak dawno), to ich twoim zdaniem nie bylo :o ?

To, ze dzis o istnieniu czegos nie wiemy, nie oznacza, ze tego teraz nie ma! I ze pojawi sie dopiero, kiedy ktos temu nada nazwe, opisze i w koncu udowodni w jakis sposob istnienie.
Jezeli udowodniono, ze te czastki sa, to byly juz przed ich "odkryciem". Czlowiek ma pewno nie jest ich stworca.


Pt sty 22, 2021 20:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Widzę geniusze , że za dużo sobie pozwalacie, więc może pora, aby was podsumować i skompromitować, po prostu ośmieszyć.
Afilatelista i koledzy, twierdzicie, że rzeczy istnieją zanim je odkryto, dla przykładu podajecie. : Antarktydę, Ewolucję, Bozon Higgsa i temu podobne .
Uważacie, że z dzieckiem macie do czynienia?!

Coraz bardziej podejrzewam Cię o trolling, bo ten temat jest tak absurdalny że aż ciężko uwierzyć że piszesz serio.
Cytuj:
Otóż to są przykłady, które już dawno odkryto. A ja pytałem , żeby ci Afilatelisto pamięci nie nadwyrężać, o jeden chociaż przykład istnienia, którego jeszcze NIE ODKRYTO, a już istnieją twoim zdaniem.
Twierdziłeś , że wiele jest takich rzeczy ( więc spokojnie czekałem) choć żadnego nie przytoczyłeś, nabierając wody w usta i tłumacząc się głupio, że pytanie jest błędne.
Tłumaczyłem na wiele sposobów (jak krowie na rowie, za przeproszeniem), że Ewolucję odkryto nie dawno, że wcześniej ,a już na pewno w czasach Biblijnych, nie było jeszcze czegoś takiego jak Ewolucja.
Ty natomiast z uporem maniaka, zaprzeczałeś tylko.
Więc aby to zobrazować, postawiłem proste pytanie:
Skoro twierdzisz, że rzeczy istnieją wcześniej niż ich odkrycia, że jest wiele takich przykładów, TO PODAJ JEDEN CHOCIAŻ PRZYKŁAD RZECZY, KTÓRA ISTNIEJE, CHOĆ JESZCZE JEJ NIE ODKRYTO, BO ODKRYCIE NASTĄPI PÓŹNIEJ, tak jak w przypadku tej twojej Ewolucji?
I powtórzę Ci jeszcze raz że pytanie jest błędne. To tak jakbym zapytał cię o podanie nazwy miasta którego nie znasz. Dawaj.
Jeśli podasz takie które znasz to skłamiesz.
Jeśli strzelisz to są dwie możliwości - albo trafisz, albo nie. Ale istnienie tego miasta jest niezależne od twojej wiedzy. Jeśli trafiłeś to nie znaczy że miasto powstało w tej chwili a jeśli nie trafisz to tym bardziej go niewykreujesz mocą umysłu.

Gdyby ktoś zapytał Darwina przed odkryciem teorii ewolucji nie mógłby Ci o niej powiedzieć. Doszedł do niej dzięki obserwacji istniejących gatunków i doszedł do wniosków na temat rzeczywistości. Sformułował najpierw hipotezę a potem teorię ewolucji ale nie samą ewolucję. Z resztą o fakcie ewolucji wiedziano już wcześniej, a Darwin jedynie opisał procesy które nią kierują.

Dam Ci jeszcze kilka argumentów z innej strony:
1. Wyobraź sobie że nie istnieją ludzie. Nie ma istot na tyle świadomych żeby cokolwiek odkryć. Czy to oznacza że nic nie istnieje?
2. Wyobraź sobie kosmitów żyjących na planecie miliardy lat świetlnych od ziemi. Ani my nie wiemy o ich istnieniu ani oni o naszym. Czy oni istnieją? Czy my istniejemy? Czy istnieje galaktyka w połowie drogi o której wiemy my jak i oni? A co z tą o której wiedzą oni a my nie?
3. Wierzysz w Boga? Jeśli tak, to pewnie wierzysz też że Bóg wie wszystko, w tym o ewolucji? Jeśli tak to czy nie znaczy że istniała ona zanim Darwin ja odkrył?


Pt sty 22, 2021 22:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
Kael : Dopoki nie odkryto egzoplanet (a stalo sie to nie tak dawno), to ich twoim zdaniem nie bylo :o ?

To, ze dzis o istnieniu czegos nie wiemy, nie oznacza, ze tego teraz nie ma! I ze pojawi sie dopiero, kiedy ktos temu nada nazwe, opisze i w koncu udowodni w jakis sposob istnienie.
Jezeli udowodniono, ze te czastki sa, to byly juz przed ich "odkryciem". Czlowiek ma pewno nie jest ich stworca


IPW: Tak, dopóki tych planet nie odkryto, to ich nie było.
Czy można szukać w kosmosie planet , których nie ma?
Czy może myślisz, że na te planety natrafiono przypadkowo, szukając czegoś innego?
A może podejrzewano, że takie planety istnieją i dlatego je poszukiwano i w końcu odnaleziono.
Czy ty szukałeś kiedyś czegoś bez powodu?
A skoro był powód, aby je szukać, to o czym to świadczy?
Że ktoś wcześniej podobną planetę już odkrył , bądź wyliczył jej istnienie, co też jest odkryciem.
To tak jak z grzybami, jeżeli znajdziesz jednego grzyba, to będziesz szukał ich więcej.
Jeżeli z równań ci wyjdzie, że jest już jesień i powinno być dużo grzybów, to pojedziesz je szukać i je znajdziesz.
Czy odkrycie tego grzyba następuje wtedy, gdy zobaczysz go w lesie?
O nie, znacznie wcześniej, ty widzisz go już w swoich równaniach.

Następna sprawa, to że dziś nie wiemy o istnieniu czegoś.
Właśnie oto mi chodzi, aby powiedzieć co będzie jutro, aby nazwać to co odkryjemy jutro, bo jak twierdzisz ono przecież istnieje. Problem tylko w tym, że my nie wiemy, czy w ogóle coś istnieje i czeka na odkrycie.
Udowodniono istnienie cząstek Higgsa, ale dopiero po ich odkryciu, a odkryciem tym były wyliczenia matematyczne.
Czy człowiek je stworzył, nie, człowiek tylko odkrył, że stworzył je Bóg.



Afilatelista: I powtórzę Ci jeszcze raz że pytanie jest błędne. To tak jakbym zapytał cię o podanie nazwy miasta którego nie znasz. Dawaj.
Jeśli podasz takie które znasz to skłamiesz.
Jeśli strzelisz to są dwie możliwości - albo trafisz, albo nie. Ale istnienie tego miasta jest niezależne od twojej wiedzy. Jeśli trafiłeś to nie znaczy że miasto powstało w tej chwili a jeśli nie trafisz to tym bardziej go niewykreujesz mocą umysłu

IPW: pytasz mnie o miasto które już istnieje, czy pytasz mnie o miasto , które jeszcze nie istnieje?
Ale podejżewam, że pytasz mnie o miasto które już istnieje , bo gdyby nie istniało, to nie pytał byś o nie.
A mi chodzi o miasto , którego jeszcze nikt nie odkrył, czy znasz takie miasto, czy znasz jego nazwę?
Jeżeli nie, to przestań mówić, że są takie miasta, których jeszcze nikt nie nazwał.
Przestań mówić, że była Ewolucja zanim ktoś ją nazwał.
Czy może istnieć coś co nie ma nazwy?


Afilatelista:
Gdyby ktoś zapytał Darwina przed odkryciem teorii ewolucji nie mógłby Ci o niej powiedzieć. Doszedł do niej dzięki obserwacji istniejących gatunków i doszedł do wniosków na temat rzeczywistości. Sformułował najpierw hipotezę a potem teorię ewolucji ale nie samą ewolucję. Z resztą o fakcie ewolucji wiedziano już wcześniej, a Darwin jedynie opisał procesy które nią kierują

O,o, co ty nie powiesz, o fakcie Ewolucji wiedziano już wcześniej, a Darwina zmuszono, aby ją odkrył, bo nikomu się nie chciało wcześniej. Biedny Darwin, gdyby wiedział, że o Ewolucji pisali już faraonowie, to nie wycierał by sobie swoich nóg o kamieniste wyspy.
Skoro o Ewolucji wiedziano wcześniej, to dlaczego, nie ma nic o tym w Biblii, ani jednego słowa -- Ewolucja? A może Bóg zabronił? To dlaczego dziś pozwala, czy dlatego, że jesteśmy mądrzejsi?


Afilatelista: 1. Wyobraź sobie że nie istnieją ludzie. Nie ma istot na tyle świadomych żeby cokolwiek odkryć. Czy to oznacza że nic nie istnieje?

Odp: A ja sobie wyobrażam, że wszystkie istoty na ziemi są w pełni świadome, lecz nikt niczego nie odkrył , nikt niczego by się nie uczył, ani szukał, czy moglibyśmy na takim świecie porozmawiać o Ewolucji. Twoim zdaniem tak, tylko dlatego, że Ewolucja istnieje.


Afilatelista: Wyobraź sobie kosmitów żyjących na planecie miliardy lat świetlnych od ziemi. Ani my nie wiemy o ich istnieniu ani oni o naszym. Czy oni istnieją? Czy my istniejemy? Czy istnieje galaktyka w połowie drogi o której wiemy my jak i oni? A co z tą o której wiedzą oni a my nie?

Odp: To proste, oni o niej wiedzą, a my nie, ona dla nich istnieje, a dla nas nie.

Afilatelista: Wierzysz w Boga? Jeśli tak, to pewnie wierzysz też że Bóg wie wszystko, w tym o ewolucji? Jeśli tak to czy nie znaczy że istniała ona zanim Darwin ja odkrył


Odp: A po co Darwinowi odkrywać coś, co już istnieje, skoro mówią o Ewolucji już faraonowie, a w Biblii o niej piszą, no i w ogóle wszyscy wcześniej , przed Darwinem już o Ewolucji rozmawiają, to czy nie uważasz, że Darwin uczynił Plagiat?


So sty 23, 2021 0:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
IPW: Tak, dopóki tych planet nie odkryto, to ich nie było.
Czy można szukać w kosmosie planet , których nie ma?
Czy może myślisz, że na te planety natrafiono przypadkowo, szukając czegoś innego?
A może podejrzewano, że takie planety istnieją i dlatego je poszukiwano i w końcu odnaleziono.
Czy ty szukałeś kiedyś czegoś bez powodu?
A skoro był powód, aby je szukać, to o czym to świadczy?
Że ktoś wcześniej podobną planetę już odkrył , bądź wyliczył jej istnienie, co też jest odkryciem.
To tak jak z grzybami, jeżeli znajdziesz jednego grzyba, to będziesz szukał ich więcej.
Jeżeli z równań ci wyjdzie, że jest już jesień i powinno być dużo grzybów, to pojedziesz je szukać i je znajdziesz.
Czy odkrycie tego grzyba następuje wtedy, gdy zobaczysz go w lesie?
O nie, znacznie wcześniej, ty widzisz go już w swoich równaniach.

Po pierwsze są rzeczy które odkryto przypadkiem. Najpierw je odnaleziono, a dopiero później zrozumiano co to jest. Np mikrofalowe promieniowanie tła. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mikrofa ... e_t%C5%82a
Po drugie przedstaw mi równania na występowanie na występowanie grzybów.
Cytuj:
Następna sprawa, to że dziś nie wiemy o istnieniu czegoś.
Właśnie oto mi chodzi, aby powiedzieć co będzie jutro, aby nazwać to co odkryjemy jutro, bo jak twierdzisz ono przecież istnieje. Problem tylko w tym, że my nie wiemy, czy w ogóle coś istnieje i czeka na odkrycie.
Udowodniono istnienie cząstek Higgsa, ale dopiero po ich odkryciu, a odkryciem tym były wyliczenia matematyczne.
Czy człowiek je stworzył, nie, człowiek tylko odkrył, że stworzył je Bóg.
to jak to według Ciebie wygląda? Bozony Higssa nie istniały, a w momencie jak sobie je Higgs wymyślił to co? Jego umysł je stworzył? Bóg stworzył to co Higgs wymyślił?

Cytuj:
IPW: pytasz mnie o miasto które już istnieje, czy pytasz mnie o miasto , które jeszcze nie istnieje?
Ale podejżewam, że pytasz mnie o miasto które już istnieje , bo gdyby nie istniało, to nie pytał byś o nie.
A mi chodzi o miasto , którego jeszcze nikt nie odkrył, czy znasz takie miasto, czy znasz jego nazwę?
Jeżeli nie, to przestań mówić, że są takie miasta, których jeszcze nikt nie nazwał.
Nie rozumiesz. Chodzi mi o to że TY nie możesz podać nazwy miasta którego nie znasz. Ono istnieje, ma nazwę, ludzie którzy tam.mieszkają ją znają, ale TY nie jesteś w stanie jej podać bo jej nie znasz. Tak samo ja nie mogę podać nazwy czegoś co jeszcze nie odkryto np jakiś motyl w Amazonii, albo egzoplaneta - one istnieją, ale nikt nie nadał im nazwy.
Cytuj:
Przestań mówić, że była Ewolucja zanim ktoś ją nazwał.
Czy może istnieć coś co nie ma nazwy?
oczywiście że może. Czy każdy kamień na plaży ma swoją nazwę? Tak samo egzoplanety.
Cytuj:
O,o, co ty nie powiesz, o fakcie Ewolucji wiedziano już wcześniej, a Darwina zmuszono, aby ją odkrył, bo nikomu się nie chciało wcześniej. Biedny Darwin, gdyby wiedział, że o Ewolucji pisali już faraonowie, to nie wycierał by sobie swoich nóg o kamieniste wyspy.
Skoro o Ewolucji wiedziano wcześniej, to dlaczego, nie ma nic o tym w Biblii, ani jednego słowa -- Ewolucja? A może Bóg zabronił? To dlaczego dziś pozwala, czy dlatego, że jesteśmy mądrzejsi?
Przestań trollować. Nigdzie nie napisałem że faraonowie o tym wiedzieli. Miałem na myśli Lamarka który swoją książkę opublikował 50 lat wcześniej. To że gatunki ewoluują było już wiadome, tylko nie wiedziano jak.
W starożytności pojawiały się pomysły o ewolucji ale bardzo ogólne i bez podstaw naukowych.
Cytuj:
Odp: A ja sobie wyobrażam, że wszystkie istoty na ziemi są w pełni świadome, lecz nikt niczego nie odkrył , nikt niczego by się nie uczył, ani szukał, czy moglibyśmy na takim świecie porozmawiać o Ewolucji. Twoim zdaniem tak, tylko dlatego, że Ewolucja istnieje.
Po pierwsze, odpowiedz na moje pytanie. Ja na Twoje odpowiem: nie, nie moglibyśmy porozmawiać o ewolucji. Ale to że nie można o czymś porozmawiać to nie znaczy że nie istniało. Ja nie mogę porozmawiać na temat swoich praprapraprapradziadków. Czy to znaczy że nie istnieli?

Cytuj:
Odp: To proste, oni o niej wiedzą, a my nie, ona dla nich istnieje, a dla nas nie.
Mylisz "istnienie" z "posiadaniem wiedzy o istnieniu". Jeśli walnie w nas asteroida o której istnieniu nie wiedzieliśmy, to czy walnie w nas nieistniejąca asteroida? Nie, walnie w nas asteroida o której istnieniu nie mieliśmy wiedzy. To zasadnicza różnica.
Cytuj:
Odp: A po co Darwinowi odkrywać coś, co już istnieje, skoro mówią o Ewolucji już faraonowie, a w Biblii o niej piszą, no i w ogóle wszyscy wcześniej , przed Darwinem już o Ewolucji rozmawiają, to czy nie uważasz, że Darwin uczynił Plagiat?
Przestań trollować. Darwin wyjaśnił mechanizmy ewolucji. Ponawiam pytanie: czy Bóg wiedział o ewolucji, a jeśli wiedział to czy ewolucja istniała?

Kończę udział w tej absurdalnej dyskusji.


So sty 23, 2021 9:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
Inny Punkt Widzenia - czy Ty jesteś poważny?


So sty 23, 2021 13:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
afilatelista napisał(a):
Czy uważasz że umysł ludzki ma moc sprawczą i w momencie odkrycia tworzy nowe byty w tym zmienia przeszłość?

Czy umysł ludzki może zmienić przeszłość? Zważywszy na to, że przeszłość istnieje tylko w umyśle, to chyba tak.


N sty 24, 2021 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
feelek napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Czy uważasz że umysł ludzki ma moc sprawczą i w momencie odkrycia tworzy nowe byty w tym zmienia przeszłość?

Czy umysł ludzki może zmienić przeszłość? Zważywszy na to, że przeszłość istnieje tylko w umyśle, to chyba tak.

Nie. Przeszłości nie da się zmienić. Wiedza o przeszłości to coś co jest zależne od umysłu, ale fakty o przeszłości to fakty. Jeśli nieptasie dinozaury zginęły od uderzenia asteroidy, to nasza wiedza o tym wydarzeniu nie ma pływu na nie.


N sty 24, 2021 14:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
@afilatelista, przecież to oczywiste, dziwny wątek.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 24, 2021 14:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
afilatelista napisał(a):
Nie. Przeszłości nie da się zmienić. Wiedza o przeszłości to coś co jest zależne od umysłu, ale fakty o przeszłości to fakty. Jeśli nieptasie dinozaury zginęły od uderzenia asteroidy, to nasza wiedza o tym wydarzeniu nie ma pływu na nie.

A wiedzę o przeszłości da się zmienić?


N sty 24, 2021 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy byty i zjawiska istnieją przed odkryciem?
feelek napisał(a):
A wiedzę o przeszłości da się zmienić?
Oczywiście. Nowe odkrycia poszerzają wiedzę o przeszłości.


N sty 24, 2021 15:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL