Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 17, 2021 18:50

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jaka pomoc spoleczna w krk dla osob mieszkajacych samemu? 
Autor Wiadomość

Post Jaka pomoc spoleczna w krk dla osob mieszkajacych samemu?
Mam zamiar sie przeprowadzic do krakowa do kawalerki. Pracuje na umowe zlecenie za najnizsza krajowa wiec wiadomo ze zaplacic te 1200 zl za mieszkanie i do tego zywnosc to bedzie ciezko wyzyc. Dlatego mam pytanie czy da sie jakos uzyskac pomoc w krakowie z jakiegos MOPSu czy innej instytucji??? Teraz jak mieszkam z rodzicami to z Caritadu cos dostajemy chyba jakis paczki z jedzeniem ale czy jak sie przeprowadze do krakowa to tez bedzie cos takiego? Poprostu czy zna sie ktos kto wie jak uzyskac jakies paczki z zywnoscia albk dofinansowanie do zycia w krakowie jesli sie ma niezbyt duze zarobki??? Wiem ze teraz sa trudne czasy i kazdy potrzebuje pieniedzy ale ja chyba bede musial sie wyprowadzic do krk a nie wiem czy wyzyje za najnizsza krajowa dodatkowo oplacajac mieszaknie...?

Pn sty 11, 2021 22:44

Post Re: Jaka pomoc spoleczna w krk dla osob mieszkajacych samemu
Przeglądnij stronę www MOPSu w Krakowie, a najlepiej tam zadzwoń, przedstaw swoją sytuację i wypytaj.
Od razu przestrzegam, że w Krakowie wynajem mieszkania może być relatywnie drogi. Teraz może być taniej, bo pandemia i miasto mocno "wyhamowało", ale to ma też swoje złe strony. Gdybyś chciał szukać pracy, nawet dorywczej, to może być trudno. Nie ma studentów, nie ma turystów...

Najtańsza opcja to wynajem pokoju, ale to wciąż kwota minimum 500-600 zł z rachunkami. Dolicz koszty jedzenia. Samo przeżycie to około 1000 zł i to lekko licząc.

głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13

Pn sty 11, 2021 23:13

Post Re: Jaka pomoc spoleczna w krk dla osob mieszkajacych samemu
No tak ale gdzie indziej mam wynajac jak nie w krakowie skoro mieszkam w krakowie? Robote juz mam takze nie jest az tak zle... mysle sobie ze za 1200 zl moeszkanie a reszta na zycie. Bede prwvowal tak powyzej 20 dni miesiecznie co daje lekko powyzej 160 godzin. Paczki z caritasu moze mi dadza i jakos to bedzie. Wole kawalerke bo jak eynajme pokuj to np. zaglosno puszcze muzyke i juz ktos bedzie narzekal.

Pn sty 11, 2021 23:29
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]